Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Bakacak Ortaokulu Atölye Sergisi Açıldı      Miyomu Rahminden Büyük Çıktı      Genç Yaşta Hayatını Kaybeden İnan Defnedildi      100 Kaçak ile 6 Organizatör Yakalandı      Haftalık Faaliyet Programı 25.05.2019 – 31.05.2019      Vali Tavlı’dan Biga Firmaları’na Ziyaret      Süsledikleri Kuzu ve Oğlakla Süt Dağıttılar      Karabiga Belediyesi İftar Programı Düzenledi      21 Mayıs Dünya Süt Günü      Üniversiteli Gençler Osmangazi İlkokulu’nu Renklendirdi      Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan Açıklama      Özel Eğitim Olmadan Çağdaş Eğitim Olmaz      Biga´da Okul Müdürleri İftarda Bir Araya Geldi      Biga’da Polis ve Jandarma Ekiplerinden Ortak Denetim       Çanakkale’nin Ekonomik Geleceği: Tarım ve Yenilenebilir Enerji’de...      Biga Organize Sanayi, İstihdam Seferberliği Ziyaretlerine Ev Sahipliği Yaptı       Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       BİSHAK Başkandan Destek Bekliyor      İŞKUR Yeni Proje Desteklerini Açıkladı      Biga’da Galatasaray Coşkusu     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» “49 Söz Verdik, Daha Fazlasını Yaptık”
13 Şubat 2019 Çarşamba 17:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı ve CHP’li Aday İsmail Işık, geçtiğimiz yıllarda yapımı tamamlanan Ortur Sosyal Tesisleri’nde bölge sakinleriyle bir araya geldi. Kalabalığın ilgi gösterdiği toplantıda istek ve önerileri de not alan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Biga Belediyesi’ni 3 kat büyüttük. Kullandığımız bütçenin yarısını elle tutulur, gözle görülür yatırımlara harcadık. Trafik ve otopark sorununun çözümü için çalışmalara başladık. Çalışmalarımızı tamamlamamız için bir dönem daha sizlerden destek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“SİZ İSTEDİNİZ, BİZ ÇÖZDÜK”

“5 yıl önce ‘Sevgi kazanacak. Biga kazanacak.’ diye yola çıktık. 5 yılın sonunda sevginin de Biga’nın da kazandığını sizlere mutlulukla söylemek istiyorum. Ortur Sitemizdeyiz. Ortur Sitesi Biga’nın yeni gelişen, güzide sitelerinden birisi. Biz de göreve geldiğimizde bu bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda bölge sakinlerimizle beraber işte aşağıdaki yürüyüş yolumuzu, buradaki kafeteryamızı sizin kullanımınıza sunduk. İnşallah bu kafemizi yaza doğru daha da büyüteceğiz. Yetmemeye başladı. Burada biz zaten yaptığımız bütün çalışmalarda, bütün uygulamalarda bölge halkının görüş ve önerilerini alarak projelerimizi oluşturduk. Bu projelerimizin sahiplenildiğini, kullanıldığını görmek bizleri çok mutlu ediyor. 5 yıl önce bu kafeterya binamız yoktu ve geldiğimizde yollarda konuşma yapmaya çalışmıştık. Ama bu yıl en azından bir adresimiz var ve geldik burada sizlerle buluştuk. Özellikle de Hanımlar istedi bu kafeteryayı. Ben buraya zaman zaman ziyarete geldim ve hanımlar da bize çok sahip çıktılar, kendi günlerine davet ettiler ve orda bize bölgeyle ilgili şikayetlerini bildirdiler. Biz de hızlı bir şekilde onlardan gelen talepleri değerlendirerek çalışmaları sonuçlandırdık. Onların bütün isteklerini yerine getirdik. Bundan sonra da öyle yapmaya devam edeceğiz. Ben Biga’yı birlikte yönetiyor olmaktan son derece mutluyum. Biz her şeyin farkında olamayabiliyoruz. Arkadaşlarımız olsun ben olayım gözden kaçan hususlar olabiliyor. Çevrede yaşayan insanlar bunları bize ilettiklerinde çok memnun oluyoruz. Memnun olmamızın sebebi; insanlar belediyesiyle barıştı. Belediyesini özümsedi ve çalışmaların aksamadan eksiksiz bir şekilde devamını istiyorlar ve bize ulaşıyorlar.”

“İLÇEMİZE ZİYARETÇİ SAYISI ARTTI”

“5 yıldan bu yana ‘Bizim İsmail’ olarak çıktığımız bu yolda gerçekten sizin İsmail olarak çalıştık ve Biga’yı olduğumuz noktadan çok daha ileri taşıdık. 40 milyon lira teslim aldığımız Biga Belediye bütçesi  2019 yılında tam 120 milyon lira oldu. Yani Biga Belediyesi’ni üç kat büyüttük. Biga’nın ertelenmiş, göz ardı edilmiş ihtiyaçları vardı. Bunları gerçekleştirmek için araç parkımızı yüzde 100 arttırdık. 42-43 tane aracımız vardı. Şimdi tam 90 tane büyüklü küçüklü, iş makinesinden kamyonuna kadar araçlarımız var. 90 tane araçla Biga halkının sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Eleman sayımız da yaptığımız işler de arttı. Biga artık dışarıdaki insanların, çevredeki komşu ilçelerden özellikle hafta sonları gelip ziyaret ettikleri, vakit geçirdikleri bir yer haline geldi. Bigalılar da Biga’dan başka yerlere gidiyorlardı ve onlar da artık hafta sonlarını Biga’da geçirmeye başladılar. Atatürk Kültür Merkezi Güney Marmara’nın en büyük tesisidir. Şehir Parkı da aynı şekilde 24 bin metrekaredir. Güney Marmara’nın yine o özelliklerdeki en büyük parkıdır. Biz Atatürk Kültür Merkezi’ni tamamladığımızda, faaliyete açtığımızda 12 bin metrekare alanı nasıl doldururuz endişesi yaşadığımız günler oldu. Fakat şu an 12 bin metrekare yetmemeye başladı. Bodrum katını bile vatandaşımızın kullanımına açtık. Yeni Sanat Merkezi ve kütüphane açtık.”

“TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

“Şehir Parkı 24 bin metrekare ve şu anda insanlar ‘neden daha büyük yapmadınız’ diyorlar. Yapım aşamasında ‘Burası çok büyük, nasıl olacak, merkeze uzak, kullanılacak mı?’ denildi. Samimi söyleyeyim bazen ben bile oturmaya yer bulamıyorum. Parkın dolu doluya kullanılıyor olmasını görmek ve vatandaşlar tarafından buraların benimseniyor olması motivasyonumuzu daha da arttırıyor. Biga’yı daha ileriye taşımak için çalışmalarımızı gece gündüz durmadan devam ettirmeye uğraşıyoruz. 

Biga ile ilgili bir gündem ortaya koymuştuk. Araçların değil yayaların şehri Biga sloganıyla 2014 seçimlerinde sizlerden oy istedik. Ve Çay çevresindeki otopark alanımızı yüzde 50 oranında arttırdık. Katlı otoparkımızı yaptık. Şehir içerisinde trafik yoğunluğu yaratan unsurları; galericileri, yemcileri şehir dışına taşımak için çalışıyoruz. Biga Terminali’nin arkasındaki Kamyon Garajı olan yeri Galericiler Sitesi haline getireceğiz. Trafik ve otopark sorunumuzu da önemli ölçüde çözmüş olacağız. Önümüzdeki dönemde yine otopark çalışmalarımız olacak. Trafik ve otopark sorunu ülkemizin sorunu.  Birden çözmek mümkün değil. Ancak trafik ve otopark sorununu çözecek projeler geliştiriyoruz. Onları daha sonra anlatacağım. Bu akşam projelerimizi anlatmak için gelmedik. Sizleri dinlemek için buradayız.”

“YÖRESEL ÜRÜNLERİ SATACAĞIZ”

“Biga Belediyesi bütçesinden başlayarak Biga’yı üç kat büyüttük. 2019 yılı itibariyle tam 344 milyon lirayı Biga için harcadık. Bu paranın 150 milyon lirasını gözle görülür, elle tutulur yatırımlar için kullandık. İddia ediyorum; bütçesinin yarısını gözle görülür, elle tutulur yatırımlara harcamış başka belediye yoktur. İşte Biga’nın gerçekten çok fazla ihtiyaçları var. 49 Proje açıklamıştım 2014 yılında. Bir tanesi hariç hepsini gerçekleştirdik. Hatta sözlerimizden fazlasını da yaptık. O bir tanesi de köprünün üstüydü. Onu da şimdi Şirintepe’deki pancar depomuzun olduğu alana kuruyoruz. Orası Biga için çok ciddi anlamda getiri sağlayacak olan bir mola yeri ve yöresel ürünlerin satılacağı bir alışveriş merkezine dönüştüreceğiz.”

“YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

“Ben Biga’da bu çalışmaları yaparken puzzle gibi düşündüm. 5 yılda çok fazla çalışma yaptık. Ancak yarım kalan, devam etmesi gereken işlerimiz var. Biz o puzzle’ı tamamlamak için de önümüzdeki dönem sizlerden bir kez daha desteğinizi istiyoruz. 5 yıl daha bu kente hizmet etmek için sizlerin huzurundayız. Seçimler çok önemlidir. Bir gün gidip orada beş dakika içerisinde oy kullanmak değildir. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde Biga’nın nasıl ve kimler tarafından ve hangi anlayışla idare edileceğinin karar verme zamanıdır. Biz bu seçimleri çok önemsiyoruz. Az önce de çocuklar geldi, fotoğraf çektirdik, onlara da söyledim. Biz çocuklarımıza daha güzel bir Biga bırakabilmek için çalışıyoruz. Hiçbir zaman Biga’nın bize miras kaldığını düşünmedik. Biz Biga’yı çocuklarımızdan, gençlerimizden emanet aldık. Bunun için önümüzdeki 5 yıllık dönem oldukça önemli. Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan ziyade biz Biga olarak neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Biga’da ben birlik ve beraberlik içerisinde yaşama kültürünün yerleşmeye başladığını görüyorum ve bu duruma oldukça seviniyorum.”

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


“49 Söz Verdik, Daha Fazlasını Yaptık”

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Bakacak Ortaokulu Atölye Sergisi Açıldı
    »    
Miyomu Rahminden Büyük Çıktı
    »    
Genç Yaşta Hayatını Kaybeden İnan Defnedildi
    »    
100 Kaçak ile 6 Organizatör Yakalandı
    »    
Vali Tavlı’dan Biga Firmaları’na Ziyaret
    »    
Süsledikleri Kuzu ve Oğlakla Süt Dağıttılar
    »    
Karabiga Belediyesi İftar Programı Düzenledi
    »    
21 Mayıs Dünya Süt Günü
    »    
Üniversiteli Gençler Osmangazi İlkokulu’nu Renklendirdi
    »    
Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan Açıklama
    »    
Özel Eğitim Olmadan Çağdaş Eğitim Olmaz
    »    
Biga´da Okul Müdürleri İftarda Bir Araya Geldi
    »    
Biga’da Polis ve Jandarma Ekiplerinden Ortak Denetim
    »    
Çanakkale’nin Ekonomik Geleceği: Tarım ve Yenilenebilir Enerji’de...
    »    
Biga Organize Sanayi, İstihdam Seferberliği Ziyaretlerine Ev Sahipliği Yaptı
    »    
BİSHAK Başkandan Destek Bekliyor
    »    
İŞKUR Yeni Proje Desteklerini Açıkladı
    »    
Biga’da 19 Mayıs, Gençlik Konseriyle Kutlandı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)
    »    
Orman Genel Müdürlüğü 180. Yıl Resim ve Slogan Yarışması
    »    
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
    »    
Biga’da Ev Yangını
    »    
Gümüşçay Belediyesi’nin İftar Yemeğine Yoğun İlgi
    »    
Biga Orman İşletme Müdürlüğü Personeli İftar Verdi
    »    
Rakipsiz GESTAŞ’tan Tarifelere Yüzde 24,7 Zam!
    »    
Uyuşturucu, Uyarıcı Madde Ticareti ve İmalatı Yapanlar Yakalandı
    »    
Kaptanlar Un Huzurevinde İftar Verdi
    »    
Bigalı Öğrencilerden Anlamlı Destek
    »    
Bağış Beklerken Başkalarına Can Oldu
    »    
Özel Biga Can Hastanesi Huzurevinde
    »    
Biga Kaymakamı Kanalizasyon ve İçme Suyu Çalışmalarını İnceledi
    »    
Anzavur Ahmet’in Kılıcı Biga’da Bulundu!
    »    
Özgürlük Meşalesinin Tutuştuğu Gün
    »    
Çocuk Yankesici Yakalandı
    »    
Biga´da Şehit ve Gazi Yakınlarına İftar Verildi
    »    
Yeniçiftlik Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı
    »    
Biga MYO’ da 1. Langırt Turnuvası Düzenlendi
    »    
Bölge Trafik Polisi Muhtarlarla Buluştu
    »    
III. Kademe 4006 Bilim Fuarı Açılışı Yapıldı
    »    
Ziraat Odasından İftar Yemeği ve Ödül Töreni Bir Arada
    »    
Okullara Yeni Ara Tatil Düzenlemesi Geliyor!
    »    
Biga TSO Huzur Evinde İftar Verdi
    »    
Biga’da Liseler Arası Bilgi Yarışması Düzenlendi
    »    
Türkiye’de İlk Defa Düzenlenecek Projeye Biga Ev Sahipliği Yapacak
    »    
Hareketli Hayat Yürüyüşü Biga’da Yapıldı
    »    
Çanakkale’de Havadan Trafik Denetimi Yapıldı
    »    
Meteorolojiden Sağanak Yağış Uyarısı
    »    
Öğrenciler Topladıkları Atık Pilleri Belediye Yetkililerine Teslim Etti
    »    
Başkan Erdoğan İlk Sözünü Tuttu, Suya İndirim Geldi
    »    
Gönüllü Ailesi Ramazanda Daha da Hızlı
    »    
Şehit Annesine Anneler Günü Ziyareti
    »    
Hemşireler Haftası Biga’da Kutlandı
    »    
Başkan Ulucan: “Baraj Sularımızı Toprakla Buluşturduk”
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan(2)
    »    
Biga Zabıtası’ndan Fırınlara Ramazan Denetimi
    »    
Biga MYO Yönetiminden Biga İŞKUR Müdürüne Ziyaret
    »    
Annelerimiz Her Zaman Başımızın Tacıdır
    »    
15 Perakende Satış Elemanı, İşbaşı Eğitim Programı ile Kursa Başladı
    »    
Her Bigalının Evinde Olması Gereken 3 Kitap!
    »    
Türkiye’nin Yaşanabilir En İyi Kenti: Çanakkale
    »    
Başkan Erdoğan, Mimar ve Mühendislerle Buluştu
    »    
ÇTSO Mayıs Ayı Komite Başkanları Toplantısı Yapıldı
    »    
1915 Çanakkale Köprüsü Kule Kesonları Batırılıyor
    »    
Trafik Haftası Etkinliklerle Kutlandı
    »    
Çöp Konteynerleri Yıkanıp, Dezenfekte Edildi
    »    
Bigalı Eskrimciler Ankara’da
    »    
Biga Devlet Hastanesi’nde Cildiye Uzmanı Göreve Başladı
    »    
Biga’da Trafik Haftası’nda ‘Öncelik Yayanın’ Etkinliği
    »    
Biga’da Metruk Bina Yangını
    »    
Kaçak Kazıda Zemin Mozaiği Bulundu
    »    
Bigalılar İftar ve Ramazan Etkinliklerinde Buluşuyor
    »    
Biga Köylere İçme Su Birliğinde Başkan Hüseyin Doğru oldu
    »    
Suç Makinası Biga’da Yakalandı
    »    
Biga Belediyesi’nden Huzurevi’nde İftar
    »    
Biga MYO Çanakkale Şehitliğine Gezi Düzenledi
    »    
Biga’da Üniversite Öğrencileri İŞKUR’ un İş Kulübü Eğitimine Katıldı
    »    
Biga’da Yağmur Yağdı Kaza Geldi
    »    
Gıda Teknolojisi 2. Sınıf Öğrencisi Bilimsel Kongreye Katıldı
    »    
Biga TSO’da “Rekabetçi Sektörler Programı” Bilgilendirme Toplantısı
    »    
Biga Fen Lisesi Özel Ödülün Sahibi Oldu
    »    
Başkan Erdoğan, Hıdırellez Şenliği’ne Katıldı
    »    
Kaymakam Can Köprü İçin Ne Gerekiyorsa Yardımcı Oldu
    »    
ATO Meclisi Çanakkale’de Duatepe İçin İncelemelerde Bulundu
    »    
Ramazan Ayında Beslenme
    »    
Biga TSO’ dan KOBİ’lere E-Ticaret Eğitimi
    »    
Biga’da Motosiklet Hırsızlığı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (1)
    »    
Biga MYO’ya 440 Bin Liralık Yatırım
    »    
Beklenen Sultan Geldi
    »    
Kahvehaneler Sahura Kadar Açık
    »    
Biga TSO Heyeti TOBB’un 75. Genel Kurulu’na Katıldı
    »    
Yeryüzü İbadethanedir
    »    
Seddülbahir Kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş
    »    
Biga’da Anneler Günü ve Dünya Süt Günü Etkinliği Yapıldı
    »    
Fatih İlkokulu Biga’da Çevre Kirliliğine Dikkat Çekti
    »    
Doğtaş’a Bir Ödül Daha
    »    
Aktaş Peynircilik Yeni Yerinde
    »    
Çocuk Şenliği Şehir Parkında Devam Etti
    »    
18 Mart Uygulama Anaokulu Çocuk Şenliği yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan Otomotiv Sektörü İçin İstihdam Atağı
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)
Kadir Atay
Bigaspor Kırkbeş’e Hazırlanıyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0