Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Vefat ve Başsağlığı      Kanser Tedavisinde İmmünoterapi (Bağışıklık Tedavisi) Devri      Bülent Erdoğan’ın Hızına Yetişilmiyor      Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulunun Yabancı Misafirleri İlgi Odağı Oldu      Barış 19 Gün Sonra Bulundu!      Tanınmış İş Adamı Ali Rıza Tekin Hayatını Kaybetti      6 Aylık KYK Yurdu Dün Geceki Depremde Çatladı!      Biga Ticaret Borsası Personeli Laboratuvar Akreditasyon Eğitimine Katıldı      Lütfen Sorgulayın!      Dikkat Su Kesintisi      5.3 Şiddetinde ki Deprem Korku Yarattı      Biga TSO’ da İşbirliği ve Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi      Turan, “Çanakkale’nin Kaderi Değişecek”      Haftalık Faaliyet Programı 23.02.2019 – 01.03.2019      İlk Cemre Bugün Havaya Düştü      Vefat ve Başsağlığı      Başkan Işık’a Yeniceköy’de Coşkulu Karşılama      Biga Sabaha Kadar Sallandı      Skandal Barınak Haberi Yalan Çıktı      Biga’da Cumhur İttifakının Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» “49 Söz Verdik, Daha Fazlasını Yaptık”
13 Şubat 2019 Çarşamba 17:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı ve CHP’li Aday İsmail Işık, geçtiğimiz yıllarda yapımı tamamlanan Ortur Sosyal Tesisleri’nde bölge sakinleriyle bir araya geldi. Kalabalığın ilgi gösterdiği toplantıda istek ve önerileri de not alan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Biga Belediyesi’ni 3 kat büyüttük. Kullandığımız bütçenin yarısını elle tutulur, gözle görülür yatırımlara harcadık. Trafik ve otopark sorununun çözümü için çalışmalara başladık. Çalışmalarımızı tamamlamamız için bir dönem daha sizlerden destek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“SİZ İSTEDİNİZ, BİZ ÇÖZDÜK”

“5 yıl önce ‘Sevgi kazanacak. Biga kazanacak.’ diye yola çıktık. 5 yılın sonunda sevginin de Biga’nın da kazandığını sizlere mutlulukla söylemek istiyorum. Ortur Sitemizdeyiz. Ortur Sitesi Biga’nın yeni gelişen, güzide sitelerinden birisi. Biz de göreve geldiğimizde bu bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda bölge sakinlerimizle beraber işte aşağıdaki yürüyüş yolumuzu, buradaki kafeteryamızı sizin kullanımınıza sunduk. İnşallah bu kafemizi yaza doğru daha da büyüteceğiz. Yetmemeye başladı. Burada biz zaten yaptığımız bütün çalışmalarda, bütün uygulamalarda bölge halkının görüş ve önerilerini alarak projelerimizi oluşturduk. Bu projelerimizin sahiplenildiğini, kullanıldığını görmek bizleri çok mutlu ediyor. 5 yıl önce bu kafeterya binamız yoktu ve geldiğimizde yollarda konuşma yapmaya çalışmıştık. Ama bu yıl en azından bir adresimiz var ve geldik burada sizlerle buluştuk. Özellikle de Hanımlar istedi bu kafeteryayı. Ben buraya zaman zaman ziyarete geldim ve hanımlar da bize çok sahip çıktılar, kendi günlerine davet ettiler ve orda bize bölgeyle ilgili şikayetlerini bildirdiler. Biz de hızlı bir şekilde onlardan gelen talepleri değerlendirerek çalışmaları sonuçlandırdık. Onların bütün isteklerini yerine getirdik. Bundan sonra da öyle yapmaya devam edeceğiz. Ben Biga’yı birlikte yönetiyor olmaktan son derece mutluyum. Biz her şeyin farkında olamayabiliyoruz. Arkadaşlarımız olsun ben olayım gözden kaçan hususlar olabiliyor. Çevrede yaşayan insanlar bunları bize ilettiklerinde çok memnun oluyoruz. Memnun olmamızın sebebi; insanlar belediyesiyle barıştı. Belediyesini özümsedi ve çalışmaların aksamadan eksiksiz bir şekilde devamını istiyorlar ve bize ulaşıyorlar.”

“İLÇEMİZE ZİYARETÇİ SAYISI ARTTI”

“5 yıldan bu yana ‘Bizim İsmail’ olarak çıktığımız bu yolda gerçekten sizin İsmail olarak çalıştık ve Biga’yı olduğumuz noktadan çok daha ileri taşıdık. 40 milyon lira teslim aldığımız Biga Belediye bütçesi  2019 yılında tam 120 milyon lira oldu. Yani Biga Belediyesi’ni üç kat büyüttük. Biga’nın ertelenmiş, göz ardı edilmiş ihtiyaçları vardı. Bunları gerçekleştirmek için araç parkımızı yüzde 100 arttırdık. 42-43 tane aracımız vardı. Şimdi tam 90 tane büyüklü küçüklü, iş makinesinden kamyonuna kadar araçlarımız var. 90 tane araçla Biga halkının sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Eleman sayımız da yaptığımız işler de arttı. Biga artık dışarıdaki insanların, çevredeki komşu ilçelerden özellikle hafta sonları gelip ziyaret ettikleri, vakit geçirdikleri bir yer haline geldi. Bigalılar da Biga’dan başka yerlere gidiyorlardı ve onlar da artık hafta sonlarını Biga’da geçirmeye başladılar. Atatürk Kültür Merkezi Güney Marmara’nın en büyük tesisidir. Şehir Parkı da aynı şekilde 24 bin metrekaredir. Güney Marmara’nın yine o özelliklerdeki en büyük parkıdır. Biz Atatürk Kültür Merkezi’ni tamamladığımızda, faaliyete açtığımızda 12 bin metrekare alanı nasıl doldururuz endişesi yaşadığımız günler oldu. Fakat şu an 12 bin metrekare yetmemeye başladı. Bodrum katını bile vatandaşımızın kullanımına açtık. Yeni Sanat Merkezi ve kütüphane açtık.”

“TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

“Şehir Parkı 24 bin metrekare ve şu anda insanlar ‘neden daha büyük yapmadınız’ diyorlar. Yapım aşamasında ‘Burası çok büyük, nasıl olacak, merkeze uzak, kullanılacak mı?’ denildi. Samimi söyleyeyim bazen ben bile oturmaya yer bulamıyorum. Parkın dolu doluya kullanılıyor olmasını görmek ve vatandaşlar tarafından buraların benimseniyor olması motivasyonumuzu daha da arttırıyor. Biga’yı daha ileriye taşımak için çalışmalarımızı gece gündüz durmadan devam ettirmeye uğraşıyoruz. 

Biga ile ilgili bir gündem ortaya koymuştuk. Araçların değil yayaların şehri Biga sloganıyla 2014 seçimlerinde sizlerden oy istedik. Ve Çay çevresindeki otopark alanımızı yüzde 50 oranında arttırdık. Katlı otoparkımızı yaptık. Şehir içerisinde trafik yoğunluğu yaratan unsurları; galericileri, yemcileri şehir dışına taşımak için çalışıyoruz. Biga Terminali’nin arkasındaki Kamyon Garajı olan yeri Galericiler Sitesi haline getireceğiz. Trafik ve otopark sorunumuzu da önemli ölçüde çözmüş olacağız. Önümüzdeki dönemde yine otopark çalışmalarımız olacak. Trafik ve otopark sorunu ülkemizin sorunu.  Birden çözmek mümkün değil. Ancak trafik ve otopark sorununu çözecek projeler geliştiriyoruz. Onları daha sonra anlatacağım. Bu akşam projelerimizi anlatmak için gelmedik. Sizleri dinlemek için buradayız.”

“YÖRESEL ÜRÜNLERİ SATACAĞIZ”

“Biga Belediyesi bütçesinden başlayarak Biga’yı üç kat büyüttük. 2019 yılı itibariyle tam 344 milyon lirayı Biga için harcadık. Bu paranın 150 milyon lirasını gözle görülür, elle tutulur yatırımlar için kullandık. İddia ediyorum; bütçesinin yarısını gözle görülür, elle tutulur yatırımlara harcamış başka belediye yoktur. İşte Biga’nın gerçekten çok fazla ihtiyaçları var. 49 Proje açıklamıştım 2014 yılında. Bir tanesi hariç hepsini gerçekleştirdik. Hatta sözlerimizden fazlasını da yaptık. O bir tanesi de köprünün üstüydü. Onu da şimdi Şirintepe’deki pancar depomuzun olduğu alana kuruyoruz. Orası Biga için çok ciddi anlamda getiri sağlayacak olan bir mola yeri ve yöresel ürünlerin satılacağı bir alışveriş merkezine dönüştüreceğiz.”

“YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

“Ben Biga’da bu çalışmaları yaparken puzzle gibi düşündüm. 5 yılda çok fazla çalışma yaptık. Ancak yarım kalan, devam etmesi gereken işlerimiz var. Biz o puzzle’ı tamamlamak için de önümüzdeki dönem sizlerden bir kez daha desteğinizi istiyoruz. 5 yıl daha bu kente hizmet etmek için sizlerin huzurundayız. Seçimler çok önemlidir. Bir gün gidip orada beş dakika içerisinde oy kullanmak değildir. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde Biga’nın nasıl ve kimler tarafından ve hangi anlayışla idare edileceğinin karar verme zamanıdır. Biz bu seçimleri çok önemsiyoruz. Az önce de çocuklar geldi, fotoğraf çektirdik, onlara da söyledim. Biz çocuklarımıza daha güzel bir Biga bırakabilmek için çalışıyoruz. Hiçbir zaman Biga’nın bize miras kaldığını düşünmedik. Biz Biga’yı çocuklarımızdan, gençlerimizden emanet aldık. Bunun için önümüzdeki 5 yıllık dönem oldukça önemli. Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan ziyade biz Biga olarak neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Biga’da ben birlik ve beraberlik içerisinde yaşama kültürünün yerleşmeye başladığını görüyorum ve bu duruma oldukça seviniyorum.”

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


“49 Söz Verdik, Daha Fazlasını Yaptık”

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Kanser Tedavisinde İmmünoterapi (Bağışıklık Tedavisi) Devri
    »    
Bülent Erdoğan’ın Hızına Yetişilmiyor
    »    
Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulunun Yabancı Misafirleri İlgi Odağı Oldu
    »    
Barış 19 Gün Sonra Bulundu!
    »    
Tanınmış İş Adamı Ali Rıza Tekin Hayatını Kaybetti
    »    
6 Aylık KYK Yurdu Dün Geceki Depremde Çatladı!
    »    
Biga Ticaret Borsası Personeli Laboratuvar Akreditasyon Eğitimine Katıldı
    »    
Lütfen Sorgulayın!
    »    
Dikkat Su Kesintisi
    »    
5.3 Şiddetinde ki Deprem Korku Yarattı
    »    
Biga TSO’ da İşbirliği ve Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi
    »    
Turan, “Çanakkale’nin Kaderi Değişecek”
    »    
İlk Cemre Bugün Havaya Düştü
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Başkan Işık’a Yeniceköy’de Coşkulu Karşılama
    »    
Biga Sabaha Kadar Sallandı
    »    
Skandal Barınak Haberi Yalan Çıktı
    »    
Biga’da Cumhur İttifakının Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan
    »    
Verem Hastalığı ve Hastalıkla Mücadele Eğitimi Verildi
    »    
Karabiga Belediyesinden Burs Yardımı
    »    
Şampiyon Sporculardan Ziyaret
    »    
Bayram, Fabrika İşçileriyle Buluştu
    »    
Biga’da Aynı Anda İki Trafik Kazası
    »    
Biga’yı Bir Marka Şehir Haline Getirmeyi Hedefliyoruz
    »    
Çanakkale Barosu Biga İlçe Temsilciliğinde Bayrak Değişimi
    »    
Biga TSO Belgelendirme Gözetiminden Başarıyla Geçti
    »    
Çanakkale Barosu Yönetim Kurulu Biga’da Toplandı
    »    
Yolindi Köyü Yolu Trafiğe Kapatıldı
    »    
Karabiga Belediyesine TBB’den Vidanjör Desteği
    »    
Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası İlçe Finalistleri Ödüllendirildi
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (17)
    »    
Ceylan: Sözleşmeli Sistem Ücretli Kölelik
    »    
Kaymakam Köprülülü Hamdi Bey’e Anma Töreni Düzenlendi
    »    
Biga Amatör ve Sportif Balıkçılık Derneği Biga’da Açıldı
    »    
Modifiyeli Araç Tutkunları Biga’da Toplandı
    »    
Çanakkale Yapısı İtibarıyla Özgürdür, Özgür Kalacak
    »    
Balıklıçeşme Ortaokulu Hentbol Takımı İl Birincisi
    »    
SGK ve İŞKUR’ dan Biga TSO’ da Teşvikler Semineri
    »    
Beyhan Varsa, Lezzet Var
    »    
Biga’da İsmail Işık Coşkusu Salona Sığmadı
    »    
ÇTSO Komite Başkanları Aylık Toplantısı Gerçekleştirildi
    »    
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Çanakkale’de
    »    
Yağmur Bir Çok Köyde Heyelana Sebep Oldu
    »    
Başsavcı Yalçınöz’den Biga TSO’ya İade-i Ziyaret
    »    
Biga Meslek Yüksek Okulu, AKEAD Yazılım A.Ş. ile Protokol imzaladı
    »    
Kadınları Şanslı Kepez
    »    
Biga’da Eve Giren İki Kişi Mutfak Eşyalarını Çaldı
    »    
ÇTSO’ dan Rektörlüğe Ziyaret
    »    
Her Yer Çanakkale
    »    
Biga’da Toplu Sözleşme İmzalandı: İşçiye Yüzde 26 Zam
    »    
İl Birincileri Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
MHP Biga İlçe Başkanlığında Saadettin Saat Dönemi
    »    
Bigaspor’dan Beşiktaşa
    »    
Çan Belediyesi 5’nci Kitap Fuarı Kapılarını Açtı
    »    
Biga TSO’dan Oto Galericilerine Belge Töreni
    »    
Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında İlçe Finalistleri Belli Oldu
    »    
İŞKUR ve SGK Tarafından Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
    »    
Biga TSO’da Plastik Poşet Toplantısı Yapıldı
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
Kepez’de “Acı Gün Dostu” Belediyecilik Hedefi
    »    
"Konu Eğitim Olduğunda Asla ’Hayır’ Demedik"
    »    
Karataş “Her Şey Halkımız İçin”
    »    
AFAD Uyardı
    »    
Troya Belgeseli Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Gösterilecek
    »    
"Tabakhaneleri Hep Birlikte Taşıyacağız"
    »    
Biga’da AK Parti ile MHP İttifak Yolunda
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(16)
    »    
Sanayide Aracında Ölü Bulundu
    »    
Karabiga Belediyesinden Yazılı Açıklama Geldi
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
Gençlik ve Spor Bakanlığı Çanakkale’ye Daimi 43 İşçi Alımı Yapacak
    »    
Teoman Alpay Müzik Ödülleri
    »    
Kamyoncular Kooperatifinden Başkan Kuzu’ya Teşekkür
    »    
Başkan Kuzu’dan Girişimci Kadınlara Tam Destek
    »    
Güray Ergün, ‘Üretim’ Sloganıyla Farklı Kazandı
    »    
Türküler Bizi Söyler Programı Gönülleri Fethetti
    »    
Biga Pomaklar Derneği Kadınlarla Kahvaltı’da Buluştu
    »    
GESTAŞ Feribotu Balıkçı Teknesine Çarptı
    »    
Kepezli Musluğundan Su İçecek
    »    
Biga’dan Bingöl’e Kitap Köprüsü
    »    
Gider, Cuma Pazarını Ziyaret Etti
    »    
Başkan Işık, Yeşilada’da Davullarla Karşılandı
    »    
SGK’dan Yapılandırma Kolaylığı
    »    
"Fikir Almadan İş Yapmıyoruz"
    »    
9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü
    »    
Şadan Doğan Dede Oldu
    »    
Biga’dan Tüm Türkiye’ye İhtiyaç Sahiplerine Ulaşan Dernek
    »    
Sözünü Tutan Başkan Işık’a Yoğun İlgi
    »    
Size Yalan Söylüyorlar, İnanmayın!
    »    
Grup Başkanvekili Bülent Turan, Biga Ağaköy’de
    »    
Başkan Işık’tan Derneklere Müjdeli Haber
    »    
Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İl Birincisi Oldu
    »    
Mini Mini 1’ lere Galatasaray Süprizi
    »    
Başkan Işık, Kapalı Pazaryeri’nde Bez Torba Dağıttı
    »    
Ayhan Gider’den Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Ceylan: Seneye Teslim Ederiz Dediler; Üç Buçuk Yıl Oldu
    »    
Başkan Işık, Kamyon Garajı Konusuna Değindi
    »    
Çanakkale SGK ve İŞKUR İl Müdürlerinden ÇTSO’ ya Ziyaret
    »    
Erdoğan’dan Adaspor Kulübüne Ziyaret
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Lütfen Sorgulayın!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(16)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0