Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : 2019 Sezonunun İlk Ürünleri Biga Ticaret Borsasına Geldi      Kooperatif Başkanlarından Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret      Biga MYO’da Amatör Denizcilik Eğitimi Gerçekleştirildi      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(29)      Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı      6 Yıl Sonra Nakille Sağlığına Kavuştu      Çanakkale Ayvacık’ta 4.1 Büyüklüğünde Deprem      Davut Doğan Gururlu      Başkandan YTS’ye Ziyaret      Gümüşçay’da Geleneksel Halı Saha Turnuvası Yapılacak      AFAD Uyardı!      Biga Devlet Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Göreve Başladı      Bigaspor’da Görev Dağılımı      Bigadayım Artık...      Kaza Yapan Araçta Uyuşturucu Ele Geçirildi      Biga’da Mezuniyet Töreni Yapıldı      Cumhuriyet TIR’ı Biga’da      Biga’da Karne Sevinci      Başarılı Sporculardan Ziyaret      Dikkat!: Çocuklar Trafik Denetiminde     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Ak Parti Biga İlçe Teşkilatı Bayramlaştı
06 Haziran 2019 Perşembe 12:00
12
14
16
18


Ak Parti Biga İlçe Teşkilatı Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni bayramın ikinci günü saat 15:00’de Bigaspor sosyal tesislerinde gerçekleşti.  

Bayramlaşma törenine; Ak Parti Grup Başkan Vekili ve milletvekili Bülent Turan, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, Ak Parti Biga Kadın Kolları, Gençlik Kolları, partililer, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

Haber Fotoğrafları İçin TIKLAYIN

Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Milletvekili Bülent Turan yaptığı konuşmada;

Ramazan-ı şerifi arkada bıraktık, bir bayrama daha kavuştuk. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Ramazanda garibanların dertlerine ortak olduk. Komşularımızı ve akrabalarımızı ziyaret ettik. Nefsimizi firen yaptık. Ramazandan sonrada manevi iklimini kolluyorsak, koruyorsak o zaman daha kıymetli olur.

Her türlü makam ve zaman hepsi gelir geçer. Ramazan geride kaldı ama Ramazan ruhunu kaybetmemek gerekiyor. Ak Parti ve Cumhur İttifakı halkın sorunlarıyla dertlenen, komşularımızla, akrabalarımızla dertlenen insanlarız. Ramazan bitti, görev bitti anlamına gelmiyor. Ramazan siyasiler için halkıyla buluşmak için ayrı bir özelliktir. Ramazan ayında meclis çalıştığı için çok ziyaretler gerçekleştiremedik.

Biga, Karabiga ve Gümüşçay’da belediye seçimlerini kazandık, mutluluğunu yaşıyoruz. Cani gönülden tüm Bigalıların Ramazan-ı Şerifini ve bayramını kutluyorum. Allah sağlıklar içinde nice bayramlara kavuşma imkânı versin, dedi.

Çanakkale Dalış Turizmi

 

Çanakkale Boğazında zamanında 60’a yakın savaş gemisi batmış. Bu durumda Çanakkale dalış turizmine kapalı. Çıkarılan kanunla bu engeli kaldırdık. Biga, Lapseki, Ecabat, Gelibolu, Çanakkale hattı canlanarak ekonomiye katkı sağlayacak.

Askerlik Kanunu

1927 tarihli askerlik kanunu vardı. Muhalefetle oluşan olumsuzluklardan dolayı sonraya kaldı. Bayram sonrası bu konu hakkında çalışacağız. Bedelli kalıcı hale gelecek ve maaş imkânı olacak.

Türkiye’nin Yaşanabilir Şehri Çanakkale

Forbes diye bir dergi var. Türkiye’nin yaşanabilir şehrini araştırdı, Çanakkale olduğunu ilan ettiler. Çanakkale’nin ilçeleri de içinde yer alıyor. Kişi başına yatırımı en çok olan il, Çanakkale’dir.

Siyasi Kavga Yok Çalışmak Var

Beka dediğimizde dalga geçtiler. Dış ve iç siyasette söz sahibi olduk. 4 yıl genel ve 5 yıl yerel seçim olmayacak. Bu süreci iyi değerlendirerek ekonomi, sağlık, eğitim, adalet ve birçok konuda yeni reformları ortaya koymalıyız. Siyasi kavga ve polemikleri bırakalım, çalışalım.

Yaşanabilir Şehir İçin Belediyelerimize Destek Vereceğiz

Biga, Gümüşçay ve Karabiga’da üç belediyeyi kazandık. Yerel seçimlerde desteği olan Ak Parti ve MHP İlçe teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Karabiga ve Gümüşçay’da doğalgaz çalışmaları başlıyor. Futbol halı sahaları yapılacak. Karabiga ve Gümüşçay yaşanabilir şehir olması için gerekli destek yapılacak.

Teşkilatlarda Güven ve Huzur İstiyoruz

4 sene boyunca seçim yok. Teşkilatlarımız gerekli planlamayı yaptıktan sonra huzur ve güvenle çalışacağız. Belediyenin ve teşkilatın yeri ayrı. Herkes kendi işini yapmalı. Sen ve ben kavgası partimizin işi değil. Sayın Erdoğan ne yapıyorsa, onun gibi gece gündüz çalışacağız. Arkamızdan 40 köpek havlamıyorsa, kurt olmanın anlamı yok. İyilikler ve kötülükler unutulmaz, diyerek sözlerini tamamladı.

Yatırımlar ve Projeler

Tarım ve mazot desteği devam edecek. Biga’da 4 baraj ve 3 gölet bitti. Kocabaş çayı ıslahı bitti. Namazgâh Şehitliği restore edilecek. Kaymakamlığa bir çöp kamyonu kazandırıldı. Hastanemizin inşaatı bitti, güzel oldu. Balıklıçeşme Sağlık Merkezi yapıldı. Ağız ve Diş Sağlığı merkezi proje aşamasında. Gençlik merkezimiz bitti yakında açılışı yapılacak. 13 köyde su sorunu çözdük. 2 köyde kanalizasyon yapıldı. 80 km asfalt yapıldı. 16 yılda Biga’ya 264 bin metre kare taş döşenmiş. 2018 yılında 132 metre kare taş döşenmiş.

Ak Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin yaptığı konuşmada;

Seçimlerde Biga, Gümüşçay ve Karabiga’da seçimleri kazandık. Biga, Karabiga ve Gümüşçay’da belediye seçimlerini kazandık, mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle bir arada olmaktan mutlu olduğum gibi gurur duyuyorum. Hepinizin bayramını kutluyor, nice bayramlar diliyorum, dedi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan yaptığı konuşmada;

Halkımızla birbirimizden kopmadan yolumuza devam ediyoruz. Bigalı vatandaşlarımız gerekli desteği verdi. Çalışma sırası bizde. Ne dediysek, mücadele ederek projeleri Biga’mıza kazandıracağız.

Ramazan ayında da mahallelerde iftar programı düzenleyerek bir araya geldik. Hafta sonları şehir parkında ramazan etkinlikleri yaptık. Göreve geldikten sonra su da indirim yaptık. 21, 22 ve 23 Haziran tarihlerinde Alışveriş Günleri ve Kültür Festivalini gerçekleştireceğiz.

Biga’mızın sağlığı, güzelliği ve güvenliği için çalışan polis, jandarma, belediye personeli ve esnafımızın da bayramını kutluyorum. Tüm İslam aleminin ve Bigalı vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutluyorum. Rabbim nice bayramlara kavuşturmayı nasip etsin, dedi.

Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı yaptığı konuşmada;

Bayram birlik, beraberlik ve kardeşliktir. Bizde birlik ve beraberlik içinde ramazan bayramını kutluyoruz. Bu benim 21.’inci bayramım. Diğer belediye başkanlarımızda 21.’inci yılları görür. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın dediği gibi 21, 41.’inci yılları görmek için önce gönüllere girmek gerekiyor. Ramazan bayramınız kutlu olsun, dedi.

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi yaptığı konuşmada;

Biga, Gümüşçay ve Karabiga olarak seçimleri büyük farkla kazandık. Yarım kalan, başlanıp bitirilmeyen ve hiç dokunulmayan yerlere temas etmeye başladık. Şeremet dere var. 30 yıldır ellenmemiş. Etrafındaki konutlara zarar veriyordu. Biga Belediyenin araç yardımıyla bu sorunu çözdük. Stadyum suni çim olacak, bu projeyi yakında gençlerimize kazandıracağız. Spor okulu açtık. 100’e yakın üye oldu. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracağız. Mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum, dedi.

 


Ak Parti Biga İlçe Teşkilatı Bayramlaştı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
2019 Sezonunun İlk Ürünleri Biga Ticaret Borsasına Geldi
    »    
Kooperatif Başkanlarından Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Biga MYO’da Amatör Denizcilik Eğitimi Gerçekleştirildi
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(29)
    »    
6 Yıl Sonra Nakille Sağlığına Kavuştu
    »    
Çanakkale Ayvacık’ta 4.1 Büyüklüğünde Deprem
    »    
Davut Doğan Gururlu
    »    
Başkandan YTS’ye Ziyaret
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
Biga Devlet Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Göreve Başladı
    »    
Bigadayım Artık...
    »    
Kaza Yapan Araçta Uyuşturucu Ele Geçirildi
    »    
Biga’da Mezuniyet Töreni Yapıldı
    »    
Cumhuriyet TIR’ı Biga’da
    »    
Biga’da Karne Sevinci
    »    
Başarılı Sporculardan Ziyaret
    »    
Dikkat!: Çocuklar Trafik Denetiminde
    »    
“Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?”
    »    
Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde Mezuniyet Coşkusu
    »    
Doğtaş Mobilya’da Atama
    »    
Çizgi Kolejinde ‘Hobi Bahçesi’ Açıldı
    »    
Bu Açıklamalar Bomba Etkisi Yarattı
    »    
Yıldırım Düştü Hayvanlar Telef Oldu
    »    
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
    »    
Türk Sanat Müziği Korosundan “Yaza Merhaba” Konseri
    »    
Çocuklardan Örnek Alınacak Davranış
    »    
Şampiyon Kareteciler Müdür Bileni Ziyaret Ettiler
    »    
Kepçeyle Ezdikleri Araçları Çalarken Yakalandılar!
    »    
Bozlar Köyü’nde İlk Domates Çıktı
    »    
5 İnsan Taciri ve 50 Kaçak Göçmen Yakalandı
    »    
Futbolcusu ve Yöneticisi Olduğu Bigaspor’a Şimdide Başkan Oldu
    »    
Hilal-İ Ahmer’den Türk Kızılay’a 151 Yıllık Merhamet Çınarı
    »    
Kısa Film Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(28)
    »    
Nilüfer Gölü Şenliği ve Doğa Yürüyüşü
    »    
Organlarıyla 3 Kişiye Umut Oldu
    »    
Aşağıdemirci Halk Meclisi İkinci Kez Kuruldu
    »    
Biga’da Trafik Kazası 3 Yaralı
    »    
Biga Engelsiz Eğitim Kısa Film Yarışma Sonuçları
    »    
10 Yıllık Su Hasreti Nakille Sona Erdi
    »    
Sürücü Anne ve Babaların Trafik Karnesini Çocukları Dolduracak
    »    
Ramazan Sonrası İlk Köy Hayrı Gürçeşme’de Yapıldı
    »    
Defineciler Kebrene’yi Delik Deşik Etti
    »    
Biga CHP İlçe Teşkilatında Coşkulu Bayramlaşma Yapıldı
    »    
MHP Biga İlçe Teşkilatında Bayramlaşma Bayramın İkinci Günü Yapıldı
    »    
Kazalı Bayram Biga’da Bir Can Aldı
    »    
Biga Ramazan Bayramı Protokol Bayramlaşması
    »    
Doğtaş Bayramlaşması Gerçekleşti
    »    
Ramazan Ayının Son İftarını Pazarcılar ve Festivalciler Derneği Verdi
    »    
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
    »    
Patlayan Akü Arabayı Yaktı
    »    
Türk Kızılay’ı Biga Şubesi İftarda Bir Araya Geldi
    »    
Biga Bayrama Pırıl Pırıl Giriyor
    »    
Biga’da Yaz Etkinlikleri Düzenlenecek
    »    
Başkan Erdoğan Belediye Personelleriyle Bayramlaştı
    »    
Kazada Arkadaşını Bırakıp Kaçtı
    »    
Mıstık’tan Sonsuz Teşekkürler
    »    
Kadir Geceniz Mübarek Olsun
    »    
Avcılar İftar Yemeğinde Buluştu
    »    
Biga Zabıtası’ndan Bayram Öncesi Denetim
    »    
İş Yeri Hırsızı Sıkı Takip Sonucu Yakalandı
    »    
1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü
    »    
Biga Kaymakamlığından Öksüz ve Yetimlere İftar Yemeği
    »    
Hayde Bre Biga !!!
    »    
Kreş Öğrencilerinin Mezuniyet Heyecanı
    »    
Biga TSO 25.Dönem Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi
    »    
Balya Çekerken Boğularak Öldü
    »    
Biga’nın Köylerine Hizmetler Hızla Devam Ediyor
    »    
’Etek Boyu’ Fotoğrafını İsteyen Hakime Baro’dan Tepki
    »    
Özel Biga Can Hastanesinde Sağlığına Kavuştu
    »    
Öğrenciler Çalışmalarını Yürüyerek Sergilediler
    »    
8 Okulun Ortaklaşa Hazırladığı Sergi Açıldı
    »    
5 Bin Çupra Yavrusu Denize Bırakıldı
    »    
Ramazan Ayı ve Sigara
    »    
Biga’da Liseler Arası Münazara Yarışması
    »    
Biga’da Kaçakçılık Operasyonu
    »    
On Bilenin Şanslı Talihlisi Biga’dan
    »    
Biga Şoförler Odasından İftar Yemeği
    »    
Özgürlük Bıçak Sırtında Yürümektir
    »    
Başkan Erdoğan, Biga Belediyesi’nin Resmi Borcunu Açıkladı
    »    
Ahmet Emre Bebek Özel Biga Can Hastanesinde Dünyaya Geldi
    »    
GESTAŞ Zarar Ettikçe Zam Yapıyor!
    »    
‘‘2019’da Biga’da 100 Kişiye Girişimcilik Eğitimi Verilecek’’
    »    
Çanakkale Barosu Ailesi İftar Yemeğinde Buluştu
    »    
Balıklıçeşmeli Gençlerden Örnek Davranış
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Kadir Gecesi?
    »    
Biga’da Alim Mustafa Münip Efendi Anıldı
    »    
“Biga’mızın Tüm Sorunlarını Çözeceğiz”
    »    
Taş Mektebin Restorasyonu Devam Ediyor
    »    
Biga Küçük Sanayi Sitesi Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
    »    
Çanakkale Köprüsü Asya Kule Kesonu Batırılıyor
    »    
Biga’da Deprem
    »    
İki Lise Öğrencisi Denizde Boğuldu
    »    
Dardonos, Hasan-Mevsuf Bataryasının Dürbünü Biga’da
    »    
Devlet Su İşleri Şube Müdüründen Ziyaretler
    »    
Gençlik Ruh Sağlığı Eğitim Faaliyetleri Düzenlendi
    »    
Çanakkale’de 12 Bin 151 Hektar Arazi Toplulaştırılacak!
    »    
Biga Zabıtası’ndan Toplu Taşıma Araçlarına Denetim
    »    
Biga’da Bant Elemanı Meslek Edindirme Kursu Başarıyla Tamamlandı
    »    
22. Şampiyonluk Büyük Yürüyüşü Cuma Akşamı
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(29)
Kadir Atay
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Bigadayım Artık...
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0