Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : 520 Motor Sever Bigalı Mehmet Çavuşu Ziyaret Etti      Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu      Güney Marmara Kafkas Dernekleri Biga’da Toplandı      Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli      55. Kütüphaneler Haftası Biga’da Kutlandı      Hafta Sonu Maçlar Tatil      Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”      Biga’da ORKÖY Kapsamında 25 Aileye Düve Yardımı Yapıldı      Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)      Biga Veteranlar: 3 Bandırma Masterlar: 1      Amatör Lig’ Lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da       Siyasette Çıtayı Yükseltin      ‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”      Bigaspor Mehmet Yılmaz ile Güldü      Adaspor Deplasmandan Mutlu Döndü      Biga Veteranlar Şampiyonluk Aşkına      İlçe Milli Eğitim Müdüründen Yaşlılara Ziyaret      İYİ Parti Kırsal Alanda     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» AK Parti Tülay Ömercioğlun’dan Basın Açıklaması
05 Nisan 2018 Perşembe 15:00
12
14
16
18


AK Parti Belediye Meclisi Başkanvekili Sn. Av.Tülay Ömercioğlu'nun yaptığı basın açıklaması şöyle:

- Dökün Belediye Spor Kulübünün 5 Yıllık Tüm Hesaplarını

- “Bomba Patlattılar” İfadesini Kim İçin Kullanıyorsunuz?

- Bugün Bindirilmiş Kıtalar Diyen Zihniyet, Dün Buraya Başka Zamanlarda Da Gelin Diyordu!

- Peki Siz Yarın HDP Barajı Geçse Yine Pilav Dağıtır Mısınız?

“AK Parti Çanakkale Belediyesi Grup Başkanvekili Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu Nisan ayı meclis toplantısında belediyeye ait otopark ücretlerinin yüksek olmasından, 18 Mart törenleri için yurdun dört bir yanından Çanakkale’ye gelenlerin ötekileştirilmesinden ve  Afrin şehitler, için pilav sırasında zabıta ekiplerinin müdahale etmesine kadar birçok konuda değerlendirme yapıp belediye başkanı Ülgür Gökhan’a sorular yöneltti.

Ömercioğlu’nun belediye meclis toplantısında gündeme getirdiği konuları şunlar oluşturdu.

Dökün Belediye Spor Kulübünün 5 Yıllık Tüm Hesaplarını

- Çanakkale belediyesi her zaman halkçı bir belediye olduğu ifade eder ama bunu icraata dökemez. Yani belediyeyi yöneten zihniyet sözde halkçıdır. İki çay bahçesinde çayı 50 kuruştan satmak büyük halkçılıksa söyleyecek çok da bir şey yok. Daha önce ifade etmiştim 30 bin nüfuslu Çan’da 4 düğün salonu var ve vatandaşlar 500 lira gibi sembolik ücretlerle 5 yıldızlı bu salonlarda düğünlerini yapıyorlar. Çanakkale’nin sözüm ona halkçı belediyesinin böyle bir vizyonu ise maalesef yok. Bakın Ankara’da Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm otoparkların tam gün ücretinin 1 TL oldu siz de yapsanıza? Sadece Ankara bir örnek, Çeşme belediyesi ise sınırları içinde bulunan hiçbir otoparktan park ücret almıyor.Çanakkale çok büyük bir otopark sıkıntısı yaşarken bunu halka yarar şekilde çözmek bir yana, otopark olacak alanlar katlı iş merkezi olarak kurban edilirken. Belediye spor kulübü üzerinden zaten birkaç tane olan belediye otoparkları birkaç saatlik otopark ücreti olarak 10 liranın üzerinde ücret almaktadırlar. Buradan elde edilen gelirler, nerelere nasıl şekilde harcanmaktadır bizler Çanakkale halkı adına bilemiyoruz. Çünkü önünde Çanakkale Belediyesi olan spor kulübünün hesapları bizlere kapalı. Her fırsatta biz şeffafız diyenler söyledikleri gibi şeffaflarsa hodri meydan dökün belediye spor kulübünün 5 yıllık tüm hesaplarını….

- “Bomba Patlattılar” İfadesini Kim İçin Kullanıyorsunuz?

Sayın Başkan geçtiğimiz gün CHP Kadın Kolları ile bir programda bira araya gelmiş ve burada bazı ifadeler kullanmıştır. Ben bu ifadeleri dikkatle okudum ama acaba yanlış mı anladım diyerek konuyu buraya taşıdım. Sayın Başkan HDP barajı geçtiği için neden pilav dağıttığını bir kez daha izah ederken şöyle bir ifade kullanmış. “Son seçimlerde parti olarak girmeye karar verilince barajı geçemeyecekleri için çok sevinildi. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da CHP, MHP yok tüm milletvekillerini alırız dediler. AK Parti ve HDP vardı. Tüm seçimlerde hır çıkardılar. En son Diyarbakır’da bomba patlattılar. Kaos ve korku yaratmak için. HDP sonuç olarak barajı geçti. AK Parti azınlığa düştü. Bu Türkiye, Türk toplumu açısından demokrasiye inanma göstergesidir.”  Buradaki “bomba patlattılar” ifadesini kim için kullanmıştır? Açık bir şekilde ifade etmesini talep ediyorum. Burada sanki devletin çeşitli birimlerini zan altına alan ve haddini aşan bir ifade var. 

- Bugün Bindirilmiş Kıtalar Diyen Zihniyet, Dün Buraya Başka Zamanlarda Da Gelin Diyordu!

Çanakkale Zaferinin 103. Yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutladık. Çanakkale’mizin 100 yıllık rüyası olan dev yatırımımızın Çanakkale 1915 Köprüsünün Gelibolu ayağının temeli atıldı. Allah’ın izni ile önce açıklanan süreç de erkene çekilerek, 18 Mart 2022'de köprümüz açılacak.  Devletin en üst kademesi Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız onlarca bakanımızı Çanakkale’de ağırladık. Çanakkale’ye olan muhabbetlerine bir kez daha şahit olduk.

Her 18 Mart’ta istisnasız burada vatan kalbinin attığı Çanakkale’de bizleri yalnız bırakmayan Sayın Cumhurbaşkanımıza bu şehrin insanları şükranlarını sunarken, bu törenlere katılmak için onca imkânsızlık içinde bir imkân bulup yurdun dört bir tarafından Çanakkale’ye koşanları bindirilmiş kıtalar, paralı askerler gibi aşağılayıcı ifadeler kullanarak ötekileştiren zihniyeti de bu şehrin insanları ayrı bir yere not etmiştir. Bu malum zihniyet;  bu toprakları bize vatan kılan 253 bin şehidin torunlarına bu saygısızlığı yaparken, bu toprakları elimizden almaya gelen işgalci güçlerin torunlarına gösterdikleri muhabbet ise ortadadır. Yeni Zelenda’dan gelenlere kucak açanlar, Diyarbakır’dan, Sivas’tan, Antep’ten gelenlere neden kucaklarını açmamaktadır? Neden bu vatandaşlarımızı adeta bir düşman gibi görmektedir! Çanakkale belediyemiz buraya şehrimizi ziyarete gelenlere için ne yapmıştır? Yoksa bir su bile almıyorlar, kumanyaları ceplerinde geliyorlar diyerek bilindik aşağılayıcı üslubu mu kullanmaktadır?

Bu zihniyetin 18 Martta stadyumda konuşturulmamasına sebep olan hatadan dolayı özür dilemek, yanlış yaptık demek yerine… “Zaten AK Parti mitinginde konuşmam”deyip mağduru oynayan ve buradan manevra alanı yaratmaya çalışan bu zihniyet çok değil 4 yıl önce bakın neler demiş?

“Nereli olursanız olun, nereden gelmiş olursanız olun hepiniz Çanakkalelisisiniz. Değerli misafirler, bugün burada Çanakkale’desiniz. Buraya başka zamanlarda da gelin. Hele hele ruhunuz daralırsa, cesaretiniz kırılırsa, umudunuz azalırsa kesinlikle Çanakkale’ye gelin. Bu topraklar sizi her zaman kucaklar, yaralarınızı sarar, bağrına basar.”

Şimdi sormak isteriz, kim değişti? Değişen ne yurdun dört bir yanından Çanakkale’ye 18 Martlarda koşan vatandaşımızdır ne Cumhur başkanımızdır ne de bizlerizdir. Değişen bugün dün söylediklerinin tam tersini söyleyen, dün kucak açıp hoş geldiniz diyen, bugün HDP için pilav dağıtıp,253 bin şehidin torunlarına bindirilmiş kıtalar, paralı askerler diyen zihniyettir! 4 yıl önce bu konuşmadan ötürü belediye başkanını alkışlayan vatandaşımız, şimdilerde yuhalıyorsa, konuşmasını istemiyorsa gerekçeleri görmek isteyenler için gün gibi ortadadır.

- Peki Siz Yarın HDP Barajı Geçse Yine Pilav Dağıtır Mısınız?

Zeytin Dalı adını verdiğimiz, harekâtımız, hiçbir vakit eğilmemiş olan başımızı daha da dik hale getirmiş ve milletçe yürüyüşümüze bir ahenk katmış, beraberlik duygumuzu ateşlemiştir.  İlk günden beri, askerimizin seslenişiyle harekâtımızın bir diğer ismi de halkımızın dilinde Kızıl Elma olmuştur. 20 Ocak’ta başlayıp bugün hâlâ gündemimizde olan Afrin’i teröristlerden aldık ve çok büyük planları bir kez daha bozduk. Bu hareket sırasında “Biz düğüne gidiyoruz” sözlerini unutmadığımız yiğitlerimiz, şehitlerimiz oldu milletimizin başı sağ olsun. Her şehirde Afrin ile ilgili bir şeyler yapıldı. Çanakkale’de AK Parti gençlik kollarımız pilav organizasyonu yaptı ve hayır için pilav dağıttı. Fakat demokrasinin kentiyiz diyen Çanakkale belediyesinin zabıtası oradaki bir afişten rahatsız oldu ve müdahale etti.  Sayın Başkan bu konuyu geçtiğimiz gün katıldığı bir programda şu sözlerle değerlendirmiş; “Beni iğneleyen bir pankart asılıyor. Önce bunu zabıta görmüş, sonra indirin denilmiş. Hem hayır yapıyorsun hem siyaset yapıyorsun.” Öncelikli olarak belirtmek isteriz ki bunu adı siyasetse evet biz bu siyaseti yapacağız! Neden rahatsız olunuyor? Tekrar ediyoruz, “Bu Şehirde Pilav, Terörün Destekçisi Barajı Geçtiği İçin Değil, Mehmetçiğimiz Destan Yazdığı İçin Dağıtılır!’ yarın olsa yine aynısını yapar yine aynı afişi asar pilavımızı dağıtırız. Peki siz yarın HDP barajı geçse yine pilav dağıtır mısınız?”


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    
CHP Özgür Ceylan: Gölet ve Sulama Projelerini Sordu
    »    
CHP Özgür Ceylandan Açıklama
    »    
Ceylan’dan Milli Eğitime Vakıf Suçlaması
    »    
Ceylan: Çanakkale İstanbul Uçak Seferlerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Özgür Ceylan Sordu O Kitaba Yasak Geldi
    »    
Ceylan: 2 Bin 20 Lirayla Kim Geçinebilir?
    »    
CHP’li Erkek: “Adaletin Olmadığı Yerde, Kalkınma da Olmaz!”
    »    
Ceylan: Siz Ne Şah Ne de Sultansınız
    »    
Özgür Ceylan: Kısacık Köyü Altın Madeni ÇED Süreci Durduruldu
    »    
Donarak Ölen Askerlerin Acısı Dinmeden CHP’li Ceylan’dan Şok İddia
    »    
Ceylan, Feribot Seferlerini Sordu Bakanlık “Masraf Fazla” Dedi
    »    
Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara
    »    
Soygun Var, Devletimi Arıyorum!
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Mera Soruları
    »    
Hiçbir Şey Sebepsiz Değildir, Amerika Dost Değildir
    »    
Köşdere Göreve Talip
    »    
Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’den Sert Tepki
    »    
Camiler Devletin Resmi Görüşünün, İdeolojisinin Anlatıldığı Yerler Değildir
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlundan: Aday Adayı Açıklaması
    »    
Ceylan: Vatandaş Kırmızı Etin Tadını Unuttu Sayın Bakan
    »    
Özgür Ceylan:“Bitmeyen Köprüde Bile Zarar”
    »    
TPAO’nun Gemileri TPİC’e Bedelsiz Devredilecek mi
    »    
Atatürk’ü Yedi Düvel Yenemedi…
    »    
Ceylan’dan Enerji Bakanına Çanakkale Eleştirisi
    »    
Güçlü Ülkeler
    »    
Bülent Öz; Çan’ın Umudu, Çan’ın Başkanı Olacağım
    »    
Ceylan: Elma Yıllardır Maliyet Altında Satılıyor
    »    
“Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım”
    »    
CHP’li Ceylan’dan AKP’ye Ağır Suçlama
    »    
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Yardımcısı Çanakkale’de
    »    
AK Parti’den Muhtarlara ziyaret
    »    
Destek Ödemelerinden Şirket Borçları Kesilmemeli
    »    
Demokrasilerde…
    »    
AK Parti Tülay Ömercioğlun’ dan Açıklama
    »    
İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yeni Rejimin Demokrasi Maskesi; TBMM
    »    
Aytun Çıray; “Açıklayın, Kim Bu Dış Güçler”
    »    
Aytun Çıray’dan Sarsıcı Manipülasyon Eleştirileri
    »    
CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
AK Parti Belde Başkanından Açıklama
    »    
İYİ Parti’de Yeniden Yapılandırma Hızlı Başladı; 54 İl Başkanı Atandı
    »    
Aytun Çıray’ dan Açıklama
    »    
AK Parti Kepez Belde Başkanından Açıklama
    »    
Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Sorular
    »    
Sevgili Ülkeme
    »    
Gültekin Yıldız’dan Açıklama
    »    
İYİ Parti Aytun Çıray’dan Açıklama
    »    
Fedakârlık ve Tasarruf
    »    
Para Bitti Neyi Satalım Belediyesi
    »    
Çıray’dan Açıklama
    »    
Amerika Hiçbir Zaman Bizim Dostumuz Ve Müttefikimiz Olmadı
    »    
Ekonomiyi Propagandayla Düzeltemezsiniz
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Şok İddia
    »    
AK Parti’den Nostalji Rüzgarı
    »    
Bu Millet Atatürk’e Hakaret Ettirmez!
    »    
AKP’nin Teklifine İlk İtiraz İYİ Parti’den
    »    
Özgür Ceylan’dan ÇED Olumlu Kararına Tepki
    »    
Siyaset Değirmendir
    »    
Mazbata
    »    
Milleti Korkutmayın, Milletin Psikolojisini Bozmayın!
    »    
Haziran Ayında En Çok Seçimi Konuştuk
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Mazbatasını Aldı
    »    
Halkı Eleştirmekle, Kızmakla, Tepki Vermekle Siyaset Yapılmaz
    »    
Doğmayın Sizi Koruyamayan Bu Ülkeye
    »    
AK Parti’den MHP’ye Teşekkür Ziyareti
    »    
Kamuoyuna İYİ Parti’den Açıklama
    »    
Yapmayın, Etmeyin, Ayrıştırmayın!
    »    
Son Karar YSK’da
    »    
Seçim Yasakları
    »    
Seçime Günler Kala Son Yaşadıklarımızdan Bazılarını Düşündüm
    »    
24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak
    »    
Biz Hayata Kalabalık Sınıflarda Hazırlandık
    »    
Gider, Gençlerle Buluştu
    »    
CHP’li Erkek: “Asgari Ücreti 2200 Lira Yapacağız!”
    »    
CHP, Biga’da Hızlı Başladı
    »    
İYİ Parti İl Yönetim Kurulu ÇTSO Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
CHP Muharrem Erkek’ten Açıklama
    »    
CHP Milletvekili Adayı Özgür Ceylan Odaları Ziyaret Etti
    »    
MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı
    »    
Adaylar Belli Oldu
    »    
MHP Çanakkale’de Tanıtım Atağında
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Gültekin Yıldızdan Açıklama
    »    
Başkan Kuzu AK Kadınlarla Buluştu
    »    
“Dünyanın En Özgür Ülkesi”
    »    
Muharrem İnce ile Birlikte Hakkari ve Rize’de Vatandaşlarla Buluştu
    »    
İYİ Parti Aday Adayları Biga Pazarında
    »    
İYİ Parti Hemşireleri Ziyaret Etti
    »    
Bektaş’ tan Kadem’e Ziyaret
    »    
Özgür Ceylan; “Zamanı Artık Geldi, 24 Haziran’da Biz Kazanacağız”
    »    
Gelibolu Bektaş’ı Bağrına Bastı
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0