Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Büyükler 1.Amatör Lig İle İlgili Spor Kulüplerine Önemli Bilgilendirme      Genç Yazardan Başkan Erdoğan’a Ziyaret      Allah’a Yönelin! Zekat Ve Haram İlişkisi Nedir?      Ve Kapılarını Açıyor      Yassıada, Demokrasi ve Özgürlükler Adası Olarak Yeniden Açıldı      Bayramiç Belediyesi Hizmete Ara Vermedi      Başkan Bülent Öz Sağlık Personelini Bayramda da Unutmadı      Kaval İçin Altı Kitap Yazdı      Bayramda Aldığınız Kilolardan Kurtulmak İçin Günde 2 Bardak Süt      Başkan Erdoğan’dan Bayram Ziyaretleri      Borudan Çıkanlar Şoke Etti      Bu mudur Siyaset?      BİGA YASTA      Biga Sokakları İhtiyar Delikanlılara Emanet       Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun      Av. Bülent Şarlan’dan Ramazan Bayramı Mesajı       Altınkaya’dan Bayram Mesajı      Bayramlar Güzeldir Ama..      Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları      Akyıldırım’dan Ramazan Bayramı Mesajı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
YAZARLAR Ali Galip Akyıldırım
12
14
16
18
31/10/2019 15:47
Abd Fıtratının Gereğini Yaptı. Sözüm, Ermeni Kinine Alet Olanlaradır…

Coğrafyası büyük, havası suyu güzel, her yerinden bereket fışkırdığı kadar, hain ve satılmışta fışkıran güzel memleketimin yürekli vatansever insanları…

                                 

Bu topraklar çok kan gördü, bu topraklarda yaşayanlar çok zulüm gördü. Ama İşgal Kuvvetlerinden, ama dost diye bildiğimiz Ermen vatandaşlarımızdan ama zalimlerden, teröristlerden ve onların işbirlikçilerinden.

Tarih orada duruyor. Okunmak için, incelenmek için, anlaşılmak için. Kimin ne yaptığı o tozlu sayfalarda ibret vesikası gibi durmaktadır.

1915 yılının kan ve barut kokan ortamında kendisine çıkar sağlamak amacıyla, işbirlikçilerin kışkırtmaları ile Osmanlı’yı zayıf yerlerinden vurmak isteyen azınlıklardan olan Ermeniler özelikle Doğu Anadolu da çok can yaktılar.

Soykırımdan farksız katliamlar yaptılar, Bunların yaptıkları katliamları dedelerimizden dinleyerek büyüdüm.

Daha lise yıllarımda iken, Iğdır’ın Koçkıran Köyüne gezmek amaçlı gittiğimde yakılmış ve yıkılmış cami kalıntısını görünce irkilmiştim. Nedenini sorduğumda yaşlı amca bu camiye Ermeni çeteciler tarafından Müslümanların doldurulduğunu, kapılarının kapatıldığını ve gazyağı dökülerek diri diri yakıldıklarını anlatmıştı.

Elbette ki o dönemler de bu şartlar altında kimse kaderine razı olamazdı. Osmanlı hükümeti, daha çok katliam yapılmasın diye 1915’te Ermeni azınlığa tehcir uyguladı.

Tehcir edilen Ermenilerin önemli bir bölümü, isyanları önleme girişimleri sırasında, savaşın zor şartları altında göç yollarındaki hastalık ve soygunlarda ve Osmanlı hükümetince kontrol edilemeyen bazı fanatiklerin saldırıları neticesinde yaşamlarını kaybetmişlerdir. Öte yandan Rus işgali ve Ermeni isyanları nedeniyle 1914-1915 yılları arasında yaklaşık 800 bin Türk de göç etmek zorunda kalmıştır. Bu göç sırasında binlerce Türk de ölmüştür.

1948 yılında kabul edilen Birleşmiş Milletler kararına göre Ermeni Tehciri soykırım olarak Kabul edilmemiştir.

Tüm bunlara rağmen her yıl 24 Nisan’da bu olay kaşınıp durulmaktadır. Dışarıda ki Ermeni Kopuntuları içimizden ve dışarıdan aldıkları maddi ve manevi desteklerle Türkiye’yi soykırımcı ilan ederek toprak talebi ile birlikte maddi tazminat alma peşindeler. Buna şimdide şantajcı ABD katılmış oldu. Dost görünümlü düşmanımızın niyetini anlıyorum da, içimizde ki kansızları anlayamıyorum.

Yazımın girişinde belirttiğim gibi bu ülkenin her yanından fışkıran bereket ve güzellikleri gibi her tarafından işbirlikçi hainlerde fışkırabilmektedir.

Şimdi bunlara sormak lazım, bu ülkede Ermenileri, işbirlikçilerini mağdur göstermek için göz yaşartan Ermeni hayat hikâyelerini film yaparak kamuoyu oluşturmaya çalıştınız mı? Cevabı evettir.

Bu ülkede hükümetin “akil” diye millete dayatılan kimliksizlerini gördünüz mü? Evet gördünüz.

Bu ülkede Ermeni vatandaşlarımız kanunlar önünde eşit midir, cevabımız evettir. Aksi olamaz. Neden mi? Bakın bir Ermeni vatandaşımız zamanın da ülkenin Başbakanının danışmanlığını yaptı devlet sırlarına vakıf olabildi.

Bu ülkede Ermeni vatandaşlarımız Millet Vekili seçile biliyor mu? Cevabınız evettir. Aksini söyleyemezsiniz.  Seçim dönemlerinde partilerin aday listelerine baktığınız da bir hayli fazla Ermeni aday görebilirsiniz. Hatta tamamının meclise girecek yerlerden aday gösterildiklerini de…

Bir de dönüp üç buçukluk Ermenistan’a bakalım. Ermenistan şimdiye kadar kaç Türk’ü seçimlerin de aday göstermişti. Kaç Türk devlet adamlarının danışmanlığını yapmıştır? Cevabı yoktur bu sorunun, çünkü hiç olmamıştır.

Yanlış anlaşılmasın, ülkemizde özellikle de Atatürk Cumhuriyetin de Ermeni aday gösterilmesine kesinlikle karşı değilim. Onlar bizim vatandaşımız. Hepimiz hep birlikte vatandaşız. Güzel ve doğru olanda, hiç kimsenin etnik kimliği ile anılmaması ve sorgulanmamasıdır.

Benim itirazım, gerçekleri çarptıran Ermeni Kopuntularınave Türkiye’de ki Ermenicileredir.

Benim itirazım dost görünümlü müttefikimiz kalleş ABD’ye dir.

Sözüm; sözde Türk aydınları diye bilinen asalaklardır; Siz onursuz aydınlar (!) sizler Ermenilerin, tarihin tozlu sayfaları arasındaki mezalimlerini görmeyeceksiniz, nefsi  müdafaa yapan Türk halkını göreceksiniz, Siz Azerbaycan da,Hocalı’da ve diğer yerlerdeki Ermeni vahşetini görmeyeceksiniz,1915’e ağıt yakacaksınız.

Siz 1915’te yakılan, yıkılan Türk köylerini ve orada hunharca katledilip toplu mezarlara gömülen binlerce masumu görmeyeceksiniz, el ele verip “sarı gelin “şarkısı ile duygu sömürüsü yapacaksınız.

Şimdi soruyorum,

Peki, bizim katledilen atalarımızın hesabını kim verecek?

Siz siz olun Ermeni Kopuntularına inanmayın. Alet olmayın. Kan davası kimseye bir şey kazandırmaz. Tarih orada duruyor. Alın okuyun…

NOT: “Diaspora” kelimesini özellikle kullanmıyorum. Çünkü bunun karşılığı “sürgündür”. Ama Ermenilerin bir kısmı kendi istekleriyle başka yerlere gittiklerinden dolayı onlara “kopuntu” demek daha doğrudur.

Ali Galip AKYILDIRIM

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Bu mudur Siyaset?
Alaattin Akçal
Çerkes Sürgünü ve Soykırımı’nın 156. Yıldönümü
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Yönelin! Zekat Ve Haram İlişkisi Nedir?
Kadir Atay
Biga ve Gerçek Babalar
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Kaval İçin Altı Kitap Yazdı
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0