Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Elmalı Köyünde Pomak Şenliği Gerçekleştirildi      Altın Madeni ve Jes Projelerinin Önünü Açmak İçin..      Biga TSO’dan TOBB Başkanı’na Ziyaret      Çanakkale Ülkü Ocakları’nda Bayrak Değişimi      Biga’da Silah Kaçakçılığı Suçu       Çocuk Tacizcisi Sapık Yakalandı      Biga TSO’dan Bülent Turan’a Ziyaret      Bugün Normal Düşünemiyorum      Kemer Köyünde Çıkan Yangın Korkuttu      Emniyet Plakasız Motosikletlere Göz Açtırmıyor      Mustafa Münip Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu Açıldı      Başkanlar, Bölgenin İstihdamı İçin Çalışıyor      Ceylan, ‘’Devlet Çiftçiyi Sırtından Vuruyor’’      Başkan Erdoğan’dan STP Toplantısında Önemli Mesajlar      Herkes Kalpli Gölün Pembeleşmesini Bekliyor      STP’de Gündem Biga       Servis Sürücülerine Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi      Biga MYO 2019-2020 Güz Yarıyılı Akademik Kurulu Gerçekleştirildi      Ayvacık’ta Göçmen Kaçakçılığı       Çakallarla Dans     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan Erdoğan, Biga Belediyesi’nin Resmi Borcunu Açıkladı
27 Mayıs 2019 Pazartesi 23:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Belediyesi’nde düzenlediği basın toplantısında, belediyenin geçmiş dönemden kalan resmi borcunun kur farkıyla birlikte 123 milyon TL olduğunu açıkladı.

Biga Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen basın açıklamasına Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, MHP İlçe Başkanı Sadettin Saat, meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Belediyesi ve belediyeye ait olan Kent Hizmetleri A.Ş.’nin devralındıktan sonraki mali durumuyla ilgili basın toplantısında, belediyenin kur farkıyla birlikte 123 milyon TL borcunun olduğunu duyurdu. Başkan Erdoğan, “31 Mart 2019 tarihi itibariyle Biga Belediyesi’nin borcu 99 milyon 534 bin 831 lira 66 kuruştur. Biga Kent Hizmetleri A.Ş’nin ise mevcut borç durumu 12 milyon 196 bin 750 lira 34 kuruştur. Belediyemizin kur farkıyla birlikte şu andaki toplam güncel borç durumu 123 milyon liradır. Bu rakamı Bigalı hemşehrilerimize duyuruyorum. Ayrıca belediye şirketimizi bağımsız denetçiler tarafından inceleteceğiz ve ortaya çıkan resmi bilgileri halkımızla yeniden paylaşacağız” diye konuştu.

“ŞEFFAF OLACAĞIZ, BİLİNMEYEN HİÇBİR TARAF OLMAYACAK”

Toplantının başlangıcında şeffaf yönetim anlayışına vurgu yapan Başkan Erdoğan, “Biz seçimlerden önce de hep şeffaflığın önde olması ve belediyelerin şeffaf yönetilmesi gerektiğini söyledik. Milletimizin bize emanet olarak vermiş olduğu Biga Belediyesi’nin gelecek emanetini ne durumda devraldığımızı paylaşmak istedik. Bu sadece seçimden sonra yapılan bir toplantı olmayacağı gibi bu toplantıları her yıl düzenleyerek belediyemizin mali tablosunu kamuoyuna duyuracağız. Biga Belediyemizin ve şirketimizin bilinmeyen hiçbir tarafı olmayacak” dedi.

İşte Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın, belediye borçlarına ilişkin yaptığı açıklama ve basın mensuplarının sorularıyla oluşan güncel konulara ilişkin verdiği cevapların satırbaşları;

“BİGA BELEDİYESİ’NİN RESMİ GÜNCEL BORCU 123 MİLYON LİRADIR”

“Biga Belediyemize ait borç durumunu Bigalı hemşehrilerimizle paylaşıyorum. İller Bankası borcu 45 milyon 803 bin 165 lira 25 kuruştur. İller Bankası borcumuza şu anki kura göre hesapladığımız zaman yaklaşık 11 milyon 300 bin lira ilave edilmesi gerekiyor. Yani İller Bankası borcumuz 56 milyon lira olarak ortaya çıkıyor. Vergi Dairesi 11 milyon 335 bin 577 lira 28 kuruş, Özel bankalara olan borcumuz 14 milyon 820 bin 707 lira 174 kuruş, Esnafımıza olan borcumuz 17 milyon 955 bin 892 lira 90 kuruş, Depozito teminat borçlarımız ise 5 milyon 119 bin 489 lira 6 kuruştur. Hak edilmiş ancak faturalandırılmamış borçlar ise 4 milyon 500 bin liradır. Biga Belediyemizin 31 Mart itibariyle resmi olarak borcu 99 milyon 534 bin 831 lira 66 kuruştur. Kur farkından dolayı da 11 milyon 300 bin lira ilave edildiği zaman güncel borç ortaya çıkmış oluyor. Belediyemize ait kent hizmetleri şirketimizin 31 Mart itibariyle borçları ise şöyledir: Özel bankalara 2 milyon 186 bin 360 lira 7 kuruş, Vergi dairesi SGK borcumuz 3 milyon 579 bin 577 lira 60 kuruş, Esnafımıza olan borçlarımız 6 milyon 430 bin 812 lira 67 kuruştur. Kent hizmetleri şirketinin toplamda 12 milyon 196 bin 750 lira 34 kuruş borcu bulunmaktadır. Toplam borcumuz ise 31 Mart itibariyle 111 milyon 731 bin 582 liradır. Kur farkını da bunun üzerine eklediğimiz zaman Biga Belediyesi’nin yaklaşık 123 milyon lira borcu bulunmaktadır.”

“HİÇ BORCU OLMAYAN ŞİRKET 4,5 YILDA 12 MİLYON BORÇLANDIRILMIŞ”

“Biga kamuoyunun sorup da cevap alamadığı ve bilgi sahibi olamadığı Biga Belediyemize ait Kent Hizmetleri şirketimizle bilgi vermek istiyorum. Şirket 12.04.2019 tarihinde Biga Kent Hizmetleri, Turizm, Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Işık ve Şirket Müdürü İlhan Koşukavak’a şirkete ait diğer belge ve evrakları tarafımıza teslim edilmesi hususunda Biga 2. Noterliği’nce ihtar edildi ancak tarafımıza bir belge veya bilgi teslim edilmedi. Bu basın açıklamamızın nedeni de bundan kaynaklıdır. Kent Hizmetleri Şirketi 27 Temmuz 2015 tarihinde Biga Ticaret Sicili memurluğunca tescil edilmiş olup kurucusu Ferhan Cesur’dur. 29 Temmuz 2015 tarihinde şirket tüm haklarıyla birlikte Biga Belediye Başkanlığı’na devredilmiştir. 12.10.2015 tarihinde şirketin amaç ve konusuna yeni görevlendirme yaparak Belediye Başkanı İsmail Işık, temsile yetkili kılınmıştır. 14.12.2015 tarihinde Et Entegre Tesisi ve Mezbaha, Çınarlık Mevkii’nde bulunan çay bahçesi, İstiklal Mahallesi’nde bulunan kapalı otopark Biga Belediyesi’nden alınarak şirket bünyesine dahil edilmiştir. 8 Nisan 2016 tarihinde 17 LC 111, 17 KL 060 plakalı otobüsler ve 17 KA 961 plakalı kamyonet Biga Belediye Başkanlığı’ndan alınarak şirket bünyesine verilmiştir. 30 Mayıs 2016 tarihinde Hamdibey Mahallesi Karaçayır Mevkii no 381 Biga adresinde şubesi açılmış ve müdürü İlhan Koşukavak seçilmiştir. Biz 1 Nisan’dan itibaren göreve geldiğimizde şirket ile alakalı resmi hiçbir evrak verilmedi. Biz Biga’lıyız her gün beraberiz dedik ama bu şirketin yıllarca müdürlüğünü yapan İlhan Koşukavak 1 Nisan tarihinde iş çıkış bildirgesi imzalanarak çıkışı yapılmıştır ve şirket müdürüne 40 bin 669 lira tazminat ödenmiştir. Bununla birlikte belediye başkan sekreteri olan arkadaşımıza da iş çıkış bildirgesiyle işten çıkarılmak suretiyle 15 bin 536 lira tazminat ödenmiştir. Bu şirketin devralındığı günden itibaren konularıyla alakalı biz muhatap bulamadık ve yaklaşık 2 aydır çalışmalarımız sonucunda şu anki tabloyu kamuoyuna aktarıyoruz. Ayrıca şirket üzerinden bankamatik memuru diye tabir ettiğimiz kişiler hiç işe gelmeden maaş alıyor durumdaydı. Bunları tespit ederek gerekli işlemleri başlattık. Son 3 ayda ise şirket üzerinden 30 kişi işe alınmış. Burada aynı zamanda keyfe keder araçlara alınıp satılmış. Mesela bu şirket müdürü üç tane araba değiştirmiş. Bir renault Fluence alınmış, kullanılmış beğenilmemiş, sonra Ford Focus alınmış o da beğenilmemiş, daha sonra ise Wolksvagen Passat alınmış ve şirket müdürünün kullanmış olduğu bu araçlar kiralanmış. Bugünkü değeri 115 bin lira olan Focus marka araç 3 yıllık döviz bazında yaklaşık 110 bin lira maliyetle kiralanarak kullanılmış. Buradaki yapılan yanlış işleri görüyoruz ve hiç borcu olmayan şirketin 4,5 yılda bu kadar borca girdiğini rakamlarla ortaya koyuyoruz.”

“BELEDİYE’NİN TÜM İŞLERİ TEK FİRMA ÜZERİNDEN YAPILMIŞ”

“Belediye’nin işleri tamamen tek firmadan yapılmış. Bu tek firma da kendi aile etrafında yaklaşık 11 kişiden oluşan farklı şirketleri kurarak belediyenin tüm işleri bunlar üzerinden yapılmış. Bu şirkete 27-28 Mart tarihleri arasında toplamda 900 bin lira yedi parça çek kesilmiş, aynı şirkete Nisan ayında ise dört parça çek kesilmiş ve toplamı 300 bin lira olarak kayıtlara geçmiş. Bunlara rağmen bu firma halen 862 bin lira alacaklı durumdadır. Biz ne diyoruz? Biga hepimizin, Biga Belediyesi’nin yapacağı ticari ilişki, alışveriş Biga’da meslek gruplarına dağıtılacak. Biz bunun sözünü verdik. Belediyelerin borcu olabildiği gibi, kredi borcu da olabilir. Sonuçta hizmet kurumudur. Biz 5 yıl önceki Biga Belediyesi’nin durumunu bildiğimiz için şuan ki tablo çok üzücüdür. Tabi burası bitmiş, hizmet üretemez durumda değildir. Biz planlı ve ekip ruhuyla çalışarak daha az parayla daha güzel hizmetleri Biga’mıza kazandıracağız. Borcumuzu artırmadan, Biga’mızın dinamikleri ve merkezi hükümetimizin destekleriyle açıkladığımız projeleri ilçemize kazandıracağız. 5 yılın sonunda halkımızın bize verdiği emaneti buradan aldık, buraya getirdik, şuandaki durumumuz budur diyeceğiz ve çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Başkan Erdoğan, belediyenin mali durumuna ilişkin yaptığı açıklamadan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

11 MİNİBÜS HATTI İPTAL EDİLDİ

“Biz resmi olarak 12 Nisan’da göreve başladıktan sonra Danıştay’ın iptal ettiği 11 minibüs hat sahibi arkadaşımızı davet ettik. Mağdur olduklarını diğer tarafta ise 60 minibüsçü arkadaşın mağdur olduğunu ifade ettik. Ama bu mağduriyeti yaratanların da geçmiş dönem belediye yönetimi olduğunun altını çizdik. Onlarda buna hak verdi. Burada Biga Belediyesi’nin yanlış olarak yaptığı bir ihaleden kaynaklandığı ortada. Bu acil para lazım olduğu için ve bu parayı elde etmek için yapılmış bir ihaledir. Arkadaşlar mahkemeye başvurdu ve karar çıktı. Mahkemenin almış olduğu bir kararı uygulamakla mükellefiz ama sizin mağduriyetinizi de biliyoruz. Yeni hatlara ihtiyaç olduğu zaman sizi mağdur etmeyeceğiz dedik ve sağ olsun o arkadaşlar hatlarını çekti. Şu an sorun çözülmedi ama Biga Belediyesi’nin 10 tane hattın parasını arkadaşlara ödemesi gerekiyor. Biz o arkadaşların sorununu çözmek için çalışacağız.”

BELEDİYE’NİN SOSYAL MEDYA HESAPLARI TESLİM EDİLMEDİ

“Biz 12 Nisan’da mazbatamızı aldıktan sonra Belediye ait Facebook, İnstagram ve Twitter hesapları bize teslim edilmedi, şifreleri verilmedi ve bu hesaplar kapatıldı. Biz de bu nedenle sosyal medya hesaplarımızı yeniden oluşturmak zorunda kaldık. Ayrıca bilgisayarlar formatlanarak, belediyeye ait fotoğraf, video ve belgeler harici diskler sökülüp götürülmek suretiyle alınmıştır. Biz sosyal medya hesaplarını istediğimizde ‘Hesapları biz açtık. Takipçi sayısını 6 binden 20 bine çıkarttık neden size verelim?’ diye cevap aldık. Bu burayı ne kadar sahiplendiklerini gösteriyor. Burada herkes emanetçidir. Kimsenin sahiplenme hakkı yoktur.”

ABDULLAH ERDEN HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

“Gelir Büro Şefimiz Nilüfer Hanım rahatsızlandı. Allah kendisine şifa versin. Üzerinde bazı evraklar olduğu için Abdullah Erden müdürümüz buradan bir görevlendirme yapıyor. Buradaki ilgili arkadaşlar Nilüfer hanıma ait olan evrakları tutanak karşılığında alıyor. Evraklar Belediye’ye getirildiğinde pazar yerinden elle tahsil edilen satış fişlerinin koçanları bulunuyor. Bunlar toplanıyor ve hesaplanıyor 600 bin liraya yakın para tahsil edilmiş ama bu para belediye hesabına yatmamış. Bu yaşanan hadise yaklaşık bir yıl önce tespit ediliyor ve konuyla ilgili soruşturma açılmadığı gibi yargıya taşınmıyor. Biz göreve geldiğimizde ise soruşturma başlattık. Soruşturma başladığı için de Mali İşler Müdürü Abdullah Erden’in görevden uzaklaştırma kararıyla kurum dışında olması gerekiyor. Soruşturma devam ediyor ve çıkacak karara göre herkes görevine devam edecek. Bir de minibüs hattı meselesi yaşandı. Devletimiz tarafından aranan ve minibüs hattı sahibi FETÖ firarisi bir şahsın buradaki oğluna vekalet yoluyla minibüs devrini yaptırmak istiyor. Abdullah Erden müdürümüz ise bu evrağı hazırlayarak bize imzaya getirdi. Savcılıktan görüş istediğimiz de ise böyle bir devrin kesinlikle  yapılamayacağı yazısı geldi. 30 yıllık Mali İşler Müdürü’nün benim önüme böyle bir imzayı getirmiş olması bizim için sıkıntı doğurdu. Benim güven içinde iş yapmam gerekiyor. Güven zedelendiği ve görevi kötüye kullanma durumundan dolayı soruşturma devam ediyor. Çıkacak sonuca göre hep birlikte değerlendirme yapacağız.”

BİGA ALIŞVERİŞ VE KÜLTÜR FESTİVALİ DÜZENLENECEK

Esnaf odalarımız ve derneklerimizle bu konu hakkında toplantı yaptık. 21-22-23 Haziran tarihlerinde Biga Alışveriş ve Kültür Festivali adı altında ilkini düzenleyeceğimiz bir etkinliğimiz olacak. Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenecek festivalimizde pazarcı ve esnaf arkadaşlarımız, kitap evlerimiz stant açarak satış ve tanıtım yapabilecek. Kültürel etkinlik olarak ise belediye önünde kuracağımız sahnede konser, folklor gösterileri, ilçemizin kültür dernekleriyle değerlerinin tanıtımı, çocuk yarışmaları, tiyatrolar ile birlikte üç gün etkinlik olacak. Aynı zama da Atatürk Kültür Merkezi’mizde üretilen el işi eserler sergilenecek. Festivalimize yurt içi ve yurt dışından misafirlerimiz katılım sağlayacak. Önümüzdeki yıl ise Kültür Bakanlığımızın desteğiyle düzenlenecek. Festivalimizin coşku ve heyecanını ise şimdiden hissediyoruz.

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDEKİ KURSLAR DEVAM EDİYOR

“Atatürk Kültür Merkezi’mizdeki kurslarımızın hepsi devam edecek ve ediyor. Biz bunu defalarca söylememize rağmen birileri tarafından sürekli bu dedikodu üretiliyor. AKM’yi düşünen, proje eden bizdik. Hatta orada olmayan, talep edilen kurslarımızı da ilerleyen zamanlarda vereceğiz.”

FATURASI OLMAYAN BORÇLAR ÖDENECEK Mİ?

“Bazı reklam ve organizasyon şirketi yaptığı işlerinin olduğunu ve fatura kesmediklerini söylediler. Bu arkadaşlar belediyeye iş yaptıysa, belediyeden alacağı varsa bu paralar ödenecek. Ama yaptığı işin de sorgulaması yapılacak. 1 liraya yapılan bir iş 1 liraysa bu onun hakkıdır ve biz bunu ödeyeceğiz. 1 liralık iş 10 liraya belediyeye girdiyse bunun için de bir soruşturma başlatırız ve gerçek alacağını tespit ederek ödemeyi yaparız. Bizler kimseyi mağdur etmeyeceğimiz gibi kulaktan dolma bilgilerle de hareket etmeyiz.”

BİGA BELEDİYESİ KAPALI OTOPARK’INDA DURUM

“Şehir merkezindeki kapalı otopark, Biga Belediyesi’ne 7.5 milyon liraya maliyeti olan bir yatırım oldu. Artık yapıldı ve çalışan giderleri, diğer masraflarıyla her geçen ay belediyenin hanesine zarar olarak yazılıyor. Burası otopark olarak kullanılmaya devam edecek. İlerleyen günlerde ise Biga’mızın farklı bir ihtiyacını karşılayacak gibi bir düşünce çıkarsa, uygulanacak tadilatla farklı bir yatırıma da dönüşebilir. Şu anda otopark olarak hizmete devam edecek. Arkadaşlarımız abonelik çalışmasına başlayacak.”

“CAN DOSTLARIMIZ İÇİN İLK OLARAK DOĞAL YAŞAM ALANI YAPACAĞIZ”

“Belediyemizin memuru ve işçisi var. Belediye tamamen hizmet kurumu iken, maalesef çalışanlar da bir tarafa müdahil oluyor ve siyasete karışıyor. Beklemedikleri bir durumla karşılaşınca ise bir kırgınlık ve huzursuzluk oluşuyor. Biz siyasi görüşünden dolayı hiç kimsenin yerini değiştirmeyiz. Belediyeden maaş alıp da işinin hakkını vermeyene de hesabını sorarız. Barınak ile ilgili veteriner olan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ayhan Bağcı’yı Hayvan Barınağı’na görevlendirdik. Hasta hayvanları aldıkları bölüm dolu olduğu için dışta kalan diğer hasta hayvan, oradaki çalışan arkadaşlar işten ayrıldıktan sonra ölmüş. Oraya ziyarete giden hayvanseverler de videosunu çekmiş ve sosyal medyada paylaşmış. Ama o paylaşımı da siyasi bir argüman olarak görüyoruz. Çünkü daha önce barınakta yaşanan olaylarda bu arkadaşların hiçbirisi yoktu. Siyasi kimliklerini de iyi biliyoruz. Bir anda sosyal medyayı hareketlendirmeye çalışıyorlar. Biz daha yeni göreve geldik. Beş sene sonra Avrupa standartlarında bir hayvan barınağını yapamazsak herkes istediğini söylesin bize. Geçici olarak ise Orman müdürümüzle görüştük. Doğal yaşam alanı belirleyeceğiz. Biz oranın etrafını çevirerek, gerekli düzenlemeleri yapacağız. Projemizdeki hayvan barınağını Biga’mıza kazandırana kadar geçici olarak ormandaki doğal yaşam alanında can dostlarımızı misafir edeceğiz. Bizim projelerimiz canlılarımız içindir.”

TABAKHANELER BÖLGESİ İÇİN DÜŞÜNÜLEN PROJE NEDİR?

“Dericilik mesleğinin Biga’mızda ölmemesi lazım. Biga’mız tarım ve hayvancılık şehridir. İlk olarak tabakhane meslek grubumuza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) örneğinde bir iş mekanlarını kazandırıp, daha temiz ve modern ortamda mesleklerini sürdürmelerini sağlamak. Ardından ise kentsel dönüşüm ve daha farklı projeleri kullanarak bir yaşam merkezi ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Yerler Biga Belediyesi’nin değil, vatandaşlarımızın özel yerleri. Bizler Bakanlıklarımız nezdinde de görüşmelerimizi yaparak, vatandaşlarımızın ve dericilik mesleğiyle uğraşan esnafımızın gönül rahatlığıyla adım atmasını sağlayacağız.”

Başkan Erdoğan, son olarak öncelikle hayata geçirecekleri projelerin durumu için ilgili Bakanlıklarla ve işbirliğine gidecekleri bazı büyükşehir belediyeleriyle görüşmelerinin en kısa zamanda başlayacağını söyledi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Başkan Erdoğan, Biga Belediyesi’nin Resmi Borcunu Açıkladı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Elmalı Köyünde Pomak Şenliği Gerçekleştirildi
    »    
Altın Madeni ve Jes Projelerinin Önünü Açmak İçin..
    »    
Biga TSO’dan TOBB Başkanı’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Ülkü Ocakları’nda Bayrak Değişimi
    »    
Biga’da Silah Kaçakçılığı Suçu
    »    
Çocuk Tacizcisi Sapık Yakalandı
    »    
Biga TSO’dan Bülent Turan’a Ziyaret
    »    
Bugün Normal Düşünemiyorum
    »    
Kemer Köyünde Çıkan Yangın Korkuttu
    »    
Emniyet Plakasız Motosikletlere Göz Açtırmıyor
    »    
Mustafa Münip Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu Açıldı
    »    
Başkanlar, Bölgenin İstihdamı İçin Çalışıyor
    »    
Ceylan, ‘’Devlet Çiftçiyi Sırtından Vuruyor’’
    »    
Başkan Erdoğan’dan STP Toplantısında Önemli Mesajlar
    »    
Herkes Kalpli Gölün Pembeleşmesini Bekliyor
    »    
STP’de Gündem Biga
    »    
Servis Sürücülerine Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
    »    
Biga MYO 2019-2020 Güz Yarıyılı Akademik Kurulu Gerçekleştirildi
    »    
Ayvacık’ta Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Çakallarla Dans
    »    
Adaspor İle Sözleşmesini Yeniledi
    »    
Huzurevi Sakini, Organlarıyla 3 Kişiye Umut Oldu
    »    
Başkan Bülent Öz’den Anlamlı Ziyaret
    »    
İlk Toplantı Ayvacık’ta
    »    
Bigaspor’da Düğün Dernek
    »    
AFAD Uyardı
    »    
Kırılan Sandalye
    »    
Pastırmacı’dan Çeltik Fiyatları Hakkında Açıklama
    »    
Özel Biga Can Hastanesi Aşure Dağıttı
    »    
Kolumdaki Alçı Çıktı, Balıkesir, Edremit, Ayvalık’ta Gösteriler Yapacağım...
    »    
Turan, ‘’Kimse Uyduruk Gerekçelerle Görevden Alınmaz’’
    »    
Bigaspor Lige Döndü
    »    
Çocuklarda Disiplini Sağlamanın 6 Önemli Yolu
    »    
Karabiga Belediyesi’nde Temizlik Araç Filosu Güçlendirildi
    »    
“Dağ” Fotoğraf Sergisi Yalı Hanı’nda Açıldı
    »    
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı Ziyaret Turlarını Sürdürüyor
    »    
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Bir İlk
    »    
Biga Belediyesi TSM Korosu Çalışmalara Başladı
    »    
Biga Doğa Koleji Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Başladı
    »    
Turan, Temsilciler ve Muhtarlarla Buluştu
    »    
Çanakkale Barosu Avukatları Doğayı Savunuyor
    »    
Erdoğan Kız İstedi
    »    
Başkan Erdoğan, İlkokul Öğrencilerini Sevindirdi
    »    
Obezite Okulu 4. Dönem Programı Kayıtları Başladı
    »    
Yeniçiftlik İlk-Ortaokulu’ndan Yeni Döneme Merhaba
    »    
Kurtuluş Günü Etkinlikleri Kapsamında Futbol Turnuvası Başladı
    »    
Başkan Erdoğan, Öğrencilerin Heyecanını Paylaştı
    »    
CHP’nin 96. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
    »    
Bülent Turan’dan Nilüfer Gölü’ne Tam Destek
    »    
14.060 Öğrenci İçin Ders Zili Çaldı, Okullar Açıldı
    »    
Kilitbahir Köyü Yakınlarında Orman Yangını
    »    
Çanakkale’de Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(40)
    »    
Özgür Ceylan; Seneye Ne Domates Kalacak Ne de Çiftçi
    »    
Saltanata Biat Etmeyişin Destanıdır Kerbela…
    »    
Çarşamba Postasında Tanıştılar Hayatlarını Birleştirdiler
    »    
“Adalete Dayanmayan Kuvvet Zalimdir”
    »    
AK Parti İlçe Teşkilatından Başkan Pastırmacı’yı Ziyaret
    »    
Yukarıdemirci Köyü’nde Toprağı Aldılar, Sonra Gereğini Yaptılar
    »    
Adaspor Altyapısı Yeniden Mehmet Kuşu’ya Emanet
    »    
Mehmetçiğin İsim Babası Mehmet Çavuş’a Büyük Saygısızlık
    »    
Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin’den Ziyaret
    »    
Ey İstanbul Ey!
    »    
Evlat Edindiği Çocuğun Ablasına Tacizde Bulundu
    »    
Biga’da Çeltik Hasadı Başladı
    »    
Çanakkale Ruhunu Ruhsuzlar Anlayamaz
    »    
14 Yaşındaki Hasta Sağlığına Kavuştu
    »    
Ceylan, Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor
    »    
Biga Belediyesi’nde Zabıta Haftası Kutlandı
    »    
Çardak Beldesi’nde Evden Hırsızlık Suçu
    »    
İki Taksiciden Örnek Hareket
    »    
Karabiga Belediyesi’ndeki Çalışmalar Yakından İncelendi
    »    
Ova Yolları Islah Çalışmaları Sona Erdi
    »    
Ürün Var Alıcı Yok
    »    
Başkan Erdoğan İlk Röportajını Çarşamba Postasına Verdi
    »    
Android 10 İle Gelen Özellikler
    »    
Uslu, GESTAŞ Genel Müdürlüğünden İstifa Etti
    »    
Biga’daki Okullar Yeni Döneme Hazırlandı
    »    
Başkan Erdoğan: Bedelsiz Olarak Belediyemize Kazandıracağız
    »    
Genel Müdür Yardımcısı Arslan’dan Nezaket Ziyaret
    »    
Göçmen Kaçakçılığı Suçundan Yakalandılar
    »    
Biga Belediyesi’nin Kreşlerinde İlk Gün Heyecanı
    »    
Gümüşçayspor Tecrübe Dedi
    »    
Başkandan Biga Güreşlerine Davet
    »    
Başkan Erdoğan’dan İstifa Dedikodularına Yanıt
    »    
Şarlan, ‘’Barış Ancak Adalet Temeli Üzerinde Yükselir’’
    »    
Turan’ın Çocuklarının Sünnet Törenine Siyasetçi Akını
    »    
Biga’nın Kurtuluşuna Coşku Hakim Olacak
    »    
Girişimcilik Eğitimi Başlıyor
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(39)
    »    
Biga TSO Yönetimi Üye Ziyaretlerinde
    »    
Sıcak Yaz Bitti, En Sıcak Kış Başlamak Üzere
    »    
Balıkçılık Sezonu Açıldı
    »    
Bigalı İlk ve Tek “Halıcım” Açıldı
    »    
Ceylan, Biga CHP Teşkilatını Ziyaret Etti
    »    
İki Tekerlerden Zafer Coşkusu
    »    
Ey Türk Milleti Titre ve Kendine Dön!
    »    
Kazayı Ucuz Atlattılar
    »    
Çanakkale’deki Yangın Korkuttu
    »    
Çiçeklidedespor’un Rakipleri Beli Oldu
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Bugün Normal Düşünemiyorum
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(40)
Kadir Atay
Çakallarla Dans
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Kolumdaki Alçı Çıktı, Balıkesir, Edremit, Ayvalık’ta Gösteriler Yapacağım...
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0