Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Yeni Başkan İ.Hakkı Özarı      Soracak Olsan Herkes Vatansever      Sultanlar Çok Mutlu      ‘’Kerç Kazasında Adalet Yerini Bulacaktır’’      Ankara’da Çanakkale’nin Talepleri Tek Tek Yerine Getiriliyor      Gelibolu’da Bandrolsüz İçki Satışı      Can Hastanesi’ne Ziyaret      Mete Yarar Barış Pınarı Harekatı Daha Yeni Başladı      Bigaspor Ailesi Yemekte Buluştu      Biga’da Farkındalık Yürüyüşü       Yeni Sistemin İlk Tatili Başlıyor      Çanakkale’de Kaçak Alkollü İçki      “Kalp Şeklindeki Pembe Göl Yeni Bir Çekim Noktası Olmaya Aday”      Eko Okul Timinden Başkan Erdoğan’a Anlamlı Ziyaret      ‘’Menemeni Sosyete Yemeği Yapan İktidarın Bakanı Oldunuz’’      Çanakkale’de 11 Bin 650 Kişi Uçtu      Özel Biga Can Hastanesinden Sağlık Anlaşması      Çanakkale’de 7 Şüpheli       Türkiye Millet Meclisi’nde Gündem Yine Çanakkale      Davut Doğan: "2020 Yılından Umutluyuz, Güzel Geçecek"     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan Erdoğan, Halkın İsteklerini Yerinde Çözdü
26 Ekim 2019 Cumartesi 14:00
12
14
16
18


‘Başkan Mahallemizde’ toplantıları kapsamında Şirintepe Mahallesi Kalafat Mevkii’nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya gelen Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan,  halkın ulaşım isteğini yerinde çözdü.

Seçim vaatleri arasında ilk sıralarda yer alan ‘Belediyeyi birlikte yönetme’ söylemini ‘Başkan Mahallemizde’ toplantılarıyla hayata geçiren Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Şirintepe Mahallesi Kalafat Mevkii sakinleriyle buluşarak talep, şikayet ve önerileri dinledi. Aynı zamanda Biga Belediyesi’nin yaptığı çalışmaların anlatıldığı toplantıya, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın eşi Feride Erdoğan, Şirintepe Mahallesi Muhtarı Necati Arı, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci ile belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı. 7’den 70’e vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantı aynı zamanda Biga Belediyesi resmi Facebook hesabından da canlı olarak yayınlandı.

KALAFAT MEVKİİNDEN ÇİÇEKLİDEDE’YE MİNİBÜS ULAŞIMI BAŞLIYOR

Bir vatandaşın durak talebiyle birlikte, Çiçeklidede bölgesine şehir içi minibüs ulaşımı istediği ise yerinde çözüldü. Toplantıya katılan, S.S 76 Nolu Biga Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Koop. Başkanı Özcan Çalışkan, “Biz gerekli çalışmayı başlatarak sizden deneme süreci isteriz. Belirli saatlerde Çiçeklidede’ye minibüs hattı koyarak bunu halkımıza duyururuz. Daha önce denememiz oldu ama kullanım olmadı. Hak verirsiniz ki maliyetimiz var. Deneme süreciyle başlatıp arz talep olursa devam ettirebiliriz bu süreci” dedi. Başkan Erdoğan’ın da talimatıyla Kalafat mevkiinden Çiçeklidede’ye minibüs ulaşım denemeleri başlamış oldu.

“ÇANAKKALE’DE MİLLET BAHÇESİ İLK BİGA’DA YAPILACAK”

 

Ankara’ya gerçekleştirdikleri ziyarette Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’dan aldıkları sevindirici haberi paylaşan Başkan Erdoğan, “Ankara ziyaretimizde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile bir araya geldik. Biga’nın Bakanlık ile ilgili tüm meselelerini konuştuk. Genel müdürlere talimat verdi ve çalışmalar başladı. Seçim vaatlerimiz arasında olan . Biga Meslek Yüksek Okul bahçesine Millet Bahçesi projemiz için de sevindirici haberler aldık. Sayın Bakanımız, ‘Biga’mız Çanakkale’nin en büyük ve en dinamik ilçesidir. Biz Çanakkale’de ilk Millet Bahçesi’ne Biga’dan başlayacağız’ dedi. Yaklaşık 10-15 milyon lira arasında maliyeti olan bu proje için bizden hızlıca 20 bin metrekare araziyi istediler. Bakanımız ısrarlı bir an önce bize teslim edin Biga’ya Millet Bahçesi’ni kazandıralım dedi. Fen İşleri Müdürlüğü’müz de çalışmalarına hemen başladı” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYEMİZE İKİ ADET KANAL TEMİZLEME ARACI KAZANDIRDIK”

Biga’ya daha hızlı ve etkili hizmet için araç filosunu genişlettiklerini söyleyen Başkan Erdoğan, “Seçimlerden önce alt yapıyla ilgili çalışma başlamış ve yüzde 70’e yakını tamamlanmıştı. Bizler de seçimden sonra kalan kısmını tamamlayarak üst yapı çalışmalarını başlattık. Şu anda altyapı çalışmasının yapıldığı tüm cadde ve sokaklarımıza parke taş döşendi. İhtiyaç olan yerlerde parke taş çalışmamız devam ediyor. Bugüne kadar 15 bin metrekare taş döşendi. Belediyemize iki tane kanal açma ve zemin temizleme aracı kazandırdık. Önceden yılda bir defa kiralıyorduk. Yolcu duraklarımızı, çeşmelerimizi, cemiyetlerde yağlanan kirlenen alanları temizlemek için kullanıyoruz. Üç tane kepçemiz, iki tane de damperli kamyonumuz geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız da yol süpürme aracı ve çöp kamyonu sözü verdi. Bu araçların değeri 1 milyon lira değerindedir. Bize destek olan Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğu’na da buradan çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha hızlı ve etkili hizmet vereceğiz. Su ekiplerimiz de artık sahada üç ekip olarak hizmet vermeye başladı” dedi.

“BİGASPORUMUZ DA MUTLU, TARAFTARLAR DA MUTLU”

Bigaspor tesislerinin bakım onarım çalışmalarının da yapıldığını belirten Başkan Erdoğan, “Biga’mızın gururu olan Bigaspor’umuz namağlup olarak devam ediyor. Başkanımız Zeki Mutlu da aramızda. İnşallah 3. lige çıkacağız. Bigaspor tesislerimizin de bakım ve onarımını yaparak binanın iç ve dış iyileştirmelerini yaptık. Şimdi orada kalan sporcularımız da mutlu, başkanımız da mutlu, taraftarlar da mutlu. Başkanımıza da güveniyoruz bu sene şampiyon olacağız inşallah” diye konuştu. 

“KİMSENİN HAKKINI YİYEREK İŞ YAPMAYACAĞIZ”

Bir vatandaşın önceki dönem yönetimin hazırladığı ‘İmar Revizyon Planı’ sonucunda arsasından yol geçtiği için mağdur olduğunu, nasıl bir çözüm bulunacağı sorusuna Başkan Erdoğan şöyle yanıt verdi: “Biz şehir plancımız, imar müdürümüzle, Biga’daki haritacılarla ve meclis üyelerimizle birlikte bu sorunun en çok yaşandığı yer olan Yeniceköy mahallemizde tüm mahalle sakinlerimizin katılımıyla bir toplantı yapacağız. Orada ‘İmar Revizyon Planı’nın neye göre yapıldığını yapan kişi anlatacak. Sizi de dinleyeceğiz ve yanlışlık varsa orada hep birlikte düzelteceğiz. Tabi o yol bir yerden geçecek ama biz Biga’da kimsenin canını yakarak, kimsenin hakkını yiyerek, kimseyi üzerek hiçbir iş yapmayacağız. İnşallah vatandaşımızın gönlünü yapmadan, hakkını hukukunu korumadan bir adım atmayacağız.”

ŞİRİNTEPE’YE KAZANDIRILACAK İLK PROJE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın seçim vaatleri arasında olmadan hayata geçirilecek olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi Biga Devlet Hastanesi girişindeki çamlık alanın park olarak kazandırılması ve hastane kavşak ve peyzaj düzenlemesi projesi ilk kez görücüye çıktı. Proje videosunu vatandaşlara izleten Başkan Erdoğan, “Allah’ın izniyle tamamen belediyemizin kendi imkanlarımızla bu projeye başlayacağız ve Şirintepe mahallemize kazandıracağız. Atıl vaziyetteki çamlık alanı hem mahallelimize hem de hastaneye gelen vatandaşlara park haline getireceğiz ve hizmet vereceğiz. Tabi bu proje vatandaşlarımızdan gelecek görüş ve önerilere göre şekillenecek ve uygulanacak” dedi.

“KEŞKE PROJESİ TARTIŞILIP HERKESİN GÖRÜŞÜ ALINARAK YAPILSAYDI”

Biga için düşünülen tüm projeleri halka sunacaklarını söyleyen Başkan Erdoğan, “Biz Biga’mız için düşündüğümüz tüm projeleri size sunacağız, tartışacağız, eksiği varsa eksiğini tamamlayacağız. Yaptıktan sonra vah, tüh demeyeceğiz. Biga’da katlı otopark yapıldı biliyorsunuz. Şu anda 20-25 tane araç park ediyor ve oraya 7,5 milyon lira para harcandı. Biga’nın merkezinde 6 personelin istihdam edildiği yer burası. Şu an her Biga Belediyesi’ne her ay zarar ettiren bir yer. Keşke projesi, mimarisi tartışılsaydı ve herkesin görüşü alınarak yapılsaydı da Biga halkı hizmet alsaydı. Orasını da Biga’nın, kamunun ne ihtiyacı varsa biz bakanımızla görüştük. Kaymakamlık ek binası olarak talep var. Bakanlık uygun görürse maliye hazinesine devri yapılarak Bigalı hemşehrilerimize hizmet verecek ve faydalı bir yer haline gelecek” diye konuştu.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Yeni Başkan İ.Hakkı Özarı
    »    
Soracak Olsan Herkes Vatansever
    »    
Sultanlar Çok Mutlu
    »    
‘’Kerç Kazasında Adalet Yerini Bulacaktır’’
    »    
Ankara’da Çanakkale’nin Talepleri Tek Tek Yerine Getiriliyor
    »    
Gelibolu’da Bandrolsüz İçki Satışı
    »    
Can Hastanesi’ne Ziyaret
    »    
Mete Yarar Barış Pınarı Harekatı Daha Yeni Başladı
    »    
Bigaspor Ailesi Yemekte Buluştu
    »    
Biga’da Farkındalık Yürüyüşü
    »    
Yeni Sistemin İlk Tatili Başlıyor
    »    
Çanakkale’de Kaçak Alkollü İçki
    »    
“Kalp Şeklindeki Pembe Göl Yeni Bir Çekim Noktası Olmaya Aday”
    »    
Eko Okul Timinden Başkan Erdoğan’a Anlamlı Ziyaret
    »    
‘’Menemeni Sosyete Yemeği Yapan İktidarın Bakanı Oldunuz’’
    »    
Çanakkale’de 11 Bin 650 Kişi Uçtu
    »    
Özel Biga Can Hastanesinden Sağlık Anlaşması
    »    
Çanakkale’de 7 Şüpheli
    »    
Türkiye Millet Meclisi’nde Gündem Yine Çanakkale
    »    
Davut Doğan: "2020 Yılından Umutluyuz, Güzel Geçecek"
    »    
Biga Belediyesi’nin Kış Kursları Tüm Hızıyla Sürüyor
    »    
Balıklıçeşme İlkokulu’dan Sınıf Müzesi
    »    
Biga’da Tarihi Eser Operasyonundan 1 Kişi Gözaltında
    »    
Amatör Lig’lerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Biga’da
    »    
Biga’da Termal Heyecanı
    »    
Tevfik Emin Başarır İlkokulu Temiz Hava Soluyor
    »    
Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları
    »    
Can Hastanesinden Ticaret Borsasına Ziyaret
    »    
Biga Doğa Koleji Lise Öğrencileri Akademi Kampında
    »    
Can Hastanesi 11 Milyon Ağaç Dikim Etkiliğinde
    »    
Mete Yarar ‘Barış Pınarı Harekatı’nı Anlatacak
    »    
16 ve 20 Yaşındaki Gençler Hayatlarına Son Verdi
    »    
Gerlengeç Sapağında Kaza: 1 Ölü
    »    
"Bu Gurur Hepimizin"
    »    
2 Cana, Can Verecek
    »    
430 Düzensiz Göçmen ve Organizatörler Yakalandı
    »    
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(49)
    »    
Biga’da 8 Farklı Noktada 35bin Fidan Toprakla Buluştu
    »    
Biga Ticaret Borsası Personeli Eğitim Programına Katıldı
    »    
Adaspor Küçükkuyu’yu Gökay İle Fethetti
    »    
Ortaköy Kaçtı Bigaspor Yakaladı
    »    
Temizoğullarından Bigaspor’a Jest
    »    
Sevgi, Saygı ve Özlemle...
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın 10 Kasım Mesajı
    »    
‘’Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının Yıl Dönümü’’
    »    
‘’Yem Fiyatı Artarken Süt Fiyatı Hangi Ülkede Düşer?’’
    »    
818 Göçmen Yakalandı
    »    
Biga’da E-İhracat Konferansı Düzenlendi
    »    
Adaspor’dan Kandil İkramı
    »    
Kokoş-Ka Tüm Bigalıların Hizmetinde
    »    
Gel Ey Resulallah, Gel de Allah’ın Adını Ağzından Düşürmeyenleri Gör!
    »    
Başkanlar, Çalışmaları Yerinde İnceledi
    »    
‘’Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun’’
    »    
Turan’ın Mevlid Kandili Mesajı
    »    
İsmail Kaya’dan 10 Kasım Mesajı
    »    
CHP’li Erkek: “Mustafa Kemal Atatürk, Sonsuzluktur!”
    »    
Biga Değişiyor, Biga Gelişiyor
    »    
Hırsızlıktan, Çanakkale Kapalı Cezaevine
    »    
Jandarma’dan Tevfik Emin Başarır İlkokulu’na Gösteri
    »    
Doğtaş, Eğitimin Ardından Yemekte Bir Arada
    »    
Minibüsçülerin Haklı İsyanı
    »    
Yeniceliler Biga’da Buluştu
    »    
Çan Belediyesi Zabıtaları Vatandaşların Yanında
    »    
Ispanak Tedirginliği!
    »    
Biga Değerleri Topluluğu’ndan “Dikey Geçiş Sınavı” Semineri
    »    
Sağlığını Can Hastanesinde Buldu
    »    
13 Yaşındaki Kızla İlişkisi Olduğu İçin Öldürülmüş
    »    
504 Gram Toz Esrar Ele Geçirildi
    »    
Biga İlçe Emniyet Müdürü Belli Oldu
    »    
Özgür Ceylan: ‘’Bu İlk Değil Bakan Artık Gereğini Yapmalı’’
    »    
35 Bin Fidan, 35 Bin Nefes
    »    
Can Sponsorluğunda Ata’nın Yolunda
    »    
Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
Tabakhaneler Bölgesi Çınarköprü’ye Taşınıyor
    »    
Çanakkale’de Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor
    »    
ŞEHİT ANALARININ ACILARINI ANLAYAMAMAK
    »    
Pegai Bisiklet Platformu Şehitlerimizin Topraklarıyla ATA’mızın Yolunda..
    »    
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(48)
    »    
Biga Belediyesi Karate Sporcularının Büyük Başarısı
    »    
Can Hastanesi’nden Gönen Ziyareti
    »    
Bayramiç Milli Eğitim Müdürlüğü 10 Kasım’ı Bayram İlan Etti
    »    
Başkan Erdoğan: ‘’Güzellikler Paylaştıkça Çoğalır’’
    »    
Bence Mustafa Kemal…
    »    
Erenköy’de İzinsiz Kazı Yapıldı
    »    
Dünya E-İhracat Forumu Biga’da..!
    »    
Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları
    »    
“Ankara’da İki Kardeşiniz Gece Gündüz Demeden Sizler İçin Çalışıyor”
    »    
‘’Gelecekte Bölgenin Örnek Köyü’’
    »    
Gümüşçay Oynadı, Dardanel Attı
    »    
Adaspor Çok Farklı
    »    
Meliha İle Çağrı Mutluluk Dolu
    »    
Sultanlar Kaza Yaptı
    »    
Biga Devlet Hastanesinde Şok İstifa
    »    
Başkan Ahmet Elbi’den Kursa Ziyaret
    »    
Bülent Öz ve Belediye Personelinden Kızılay Haftasında Bağış
    »    
Biga FB Derneğinden Filenin Sultanlarına Maç Kahvaltısı
    »    
Kocagür İlkokulu’na Ziyaret
    »    
İskenderoğlu; ‘’ Güçlü Kızlarımız İle Geleceğe’’
    »    
Gözünüzü Açın Kataraktan Kurtulun
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Soracak Olsan Herkes Vatansever
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(49)
Kadir Atay
Önümüzdeki Yıllara Bakacağız
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Biga’ya Selamlar
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0