Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Okul Ziyaretlerine Devam Ediliyor      Yerel Yönetimde Kadın Şurası      14 Mart Tıp Bayramı Voleybol Ligi Başladı      Çalışan Güvenliğinde Can Hastanesinden Örnek Uygulama      Ziraat Bankası’ndan Kredi Bilgilendirmesi      Başkan Erdoğan’dan Minibüsçü Esnafına Teşekkür      Başkan Bülent Öz Hemşehrilerini Ümre’ye Uğurladı      Ayvacık’ta Göçmen Kaçakçılığı       Biga Belediyesi’nden 10 Ton Elma İkramı      Öğrencilerden Yerli Malı Etkinliği      İlkokul Öğrencilerinden Ziyaret      Çanakkale Halkının Kalbi Güvenli Ellerde      Işık; ‘’Bir Çivi Çakında Şapkamızı Asalım’’      Biga’ya Biricik Et Lokantası       Ayvacık’ta Göçmen Kaçakçılığı       ’Çan’ımızın Doğasını Korumak İçin Gayret Gösteriyoruz”      Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı       Biga’da Deprem       Hayat Kime Güzel, Bigalılar İçin Perde Açıyor      Özel Biga Can Hastanesine Plaket     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan Erdoğan:600 bin TL’yi Vatandaşa Anlat, Nerede Bu Para?
22 Kasım 2019 Cuma 20:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, basın mensuplarıyla buluştuğu programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, soruları yanıtladı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga’da görev yapan basın mensuplarıyla düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Başkan Erdoğan, birçok dedikoduya belgeleriyle yanıt vererek, gündeme ilişkin sorulan sorulara tüm detaylarıyla açıklık getirdi. Başkan Erdoğan, önceki dönem tarafından sahte polemiklerle unutturulmaya çalışılan kayıp 600 bin TL’yi, önceki dönem belediye başkanı İsmail Işık tarafından 2018 yılı Biga Kent Hizmetleri Şirketi faaliyet raporunun neden ibraz edilmediğini ve bundan neden kaçıldığını sordu. Başkan Erdoğan ayrıca bir basın kuruluşunda, Belediye hizmetleri ve ihale süreçleriyle ilgili çıkan eksik ve yanlış algıya yol açan haberlere de belgeleriyle cevap verdi.

İşte Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın basın mensuplarının sorularıyla oluşan güncel konulara ilişkin verdiği cevapların satırbaşları;

İŞTE LAHANA TURŞUSU BU, UCUZ SİYASET YAPMAYALIM

“‘EDS’ler yine hortladı’ diye yazdılar. Bu iş bizde hortlamadı. 2017 yılında İsmail Işık imzalı EDS komisyonu kurulması hakkında Kaymakamlığa yazılmış bir yazı var. Biz geldiğimizde bunların hepsi hazırdı. Şimdi benim üzüldüğüm konu bunu yapanların aynı zamanda haber paylaşımını beğeniyor olması. Hani diyoruz ya bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. İşte lahana turşusu bu. Bunu yapan kendisi haberi beğenen kendisi. Bunlarla biz nereye varabiliriz? Ölümlü kaç tane kaza oldu. Kıbrıs Şehitleri Caddesi okullar bölgesi. Yani hakikaten burada bir hız kontrolü sağlanması lazım. Çevre yolumuz aynı şekilde. Bu EDS gibi tek noktada değil. Hız koridorunda tüm yol boyunca 70 kilometre sınırı var. Zaten ilgili yazıda da ifade edildiği gibi güvenlik için yapılacak. İsmail beyin yaptığı gibi Atatürk Kültür Merkezi’ndeki bu proje bizim değil bunu Mehmet Özkan yaptı. Biz bunu yapmayacaktık diye projeye değiştirdi. Keşke değiştirmeseydi de biz şimdi yüzme havuzunu konuşmuyor olsaydık. Bizim onlar yaptı diye projeyi kabullenmeme gibi bir durumumuz yok. Kamu kurumlarında devamlılık esastır. Kendi başlattıkları bir şeyi haber yaptırıp, bir de kendileri beğeniyor. Ucuz siyaset yapmayalım.”

2018 YILINI İBRAZ ETMİYOR, KAYIP 600 BİN TL HALA ORTADA YOK

“Belediye emanettir. Belediyenin sahibi hepimiz yani Bigalılardır. Biz şuan görevdeyiz ama bu kurumun sahibi değiliz, emanetçiyiz. Belediyemize ait bir şirket var. 5 yıl önce kuruldu. Eski yönetim kurulu başkanı İsmail Işık, Biga Kent Hizmetleri Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ’de görevde bulunduğu 2018 yılına ait faaliyet raporunu düzenlemedi. Bu raporun düzenlenmesi sorumluluğu ve imza altına alınmasıyla ilgili yılda görev yapan yönetim kurul başkanı İsmail Işık’a aittir. Şirketlerde bu raporların amacı saydamlık ve kendinden sonra gelen yönetim kuruluna hesap verebilirliliği sağlamak için çok önemlidir. Ama alamadık. 2018 yılı faaliyet raporu sözlü ve noter üzerinden yazılı olarak istenmesine rağmen şirketin yeni yönetim kuruluna ısrarla teslim edilmemiştir. Bu rapor eski yönetim kurulu başkanı tarafından imza altına alınarak teslim edilmemesi bizce yeni göreve başlayan bizler hesap verebilirlilikten uzaklaşmak olarak görüyoruz. Yani nasıl bir sahiplenmedir hala anlayamadık. Belediyenin resmi sosyal medya hesaplarını bize vermedikleri gibi bunu da vermiyorlar. Mobbing ve ufak tefek şeylerle gündeme gelmeye çalışıyorlar. Esnaftan 10 lira, 20 lira toplanan 600 bin lira hala yok. Bu dava yargıda şu anda. Bu işi emanet olarak almışsın çık insanlara hesap ver. Bu 600 bin lirayı şöyle yaptım de, böyle yaptım de, görmedim de. Yazık günah değil mi? Mali işler müdürümüz o yüzden açıkta. Mahkemede hesap vermeye çalışıyor. Yazık değil mi o adama? Hesap adamıyım diye bize iş öğreteceğine çıksın hesap versin. Bu 600 bin TL’yi anlatsın vatandaşa. Sokakta da rahat rahat gezsin. Bu kayıp 600 bin TL yokken nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz. Nerede bu para?”

BİGA BELEDİYESİ’NDEN PARA ÇIKMIYOR, BİZ BUNUN DERDİNDEYİZ

“Balıkkaya Mesire Alanı projemizle ilgili çalışmalar mevcut. Oradaki kullanılmayan alanı da genişleterek Biga’nın en güzel alanını değerlendireceğiz. Projeyle ile ilgili bir fikrimiz daha oluştu. Yapılan düzenlemenin haricinde kale görünümlü bir duvar olursa daha hoş bir hal alacak kanaatindeyiz. 2020 yılından sonraki programımızda projemize hız vereceğiz. Biz yüzme havuzu vaat ettik mi ettik. Gerçekleşiyor mu gerçekleşiyor. Kim yapıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı. Biga Belediyesi’nden para çıkmıyor. Biz bunun peşindeyiz. Biz Grup Başkanvekilimizin sayesinde Bakanlıklarımızla ilişki ve görüşmelerimizi yakın tutarak, görüşerek, derdimizi anlatarak almamız gerekeni almak için mücadele ediyoruz. Herkes yüzme öğrensin seferberliği başlatıldı. Biz sahil şehriyiz ve deniz 18 kimoletre uzaklıkta. Biz Bigalılar üç ay yüzebiliyoruz. Bizim 12 ay yüzebilmemiz lazım.”

KATLI OTOPARKTA ASANSÖR NEDENİYLE CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOK

“Katlı Otopark ile ilgili çok daha farklı sıkıntılar var. 7,5 milyon lira ihale bedeliyle yapıldı ve Biga’mıza kazandırıldı. Burada asansör ile ilgili ciddi bir sorun var. Teknik kişiler söylemesine rağmen proje bu şekilde tamamlanmış. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana asansörlerle ilgili üç tane ciddi kaza oldu. Kazaların toplam maliyeti 70 bin liradır. Otopark her ay 20 bin lira zarar ediyor. 5 personelimiz çalışıyor. Elektrik, temizlik malzemesi giderleri gibi rakamlar var. 17 abonemiz var ve geliri 2500 liradır. Oranın kullanılması için asansörün revizyon edilmesi lazım ama teknik anlamda da yapılamıyor. Bununla ilgili Kaymakamlıkla görüşmemizde ek hizmet binası ihtiyacı olduğunu söylediler. Biz de Tapu Kadastro, Milli Eğitim ve Müftülük gibi kurumların kullanması ve Biga Belediyesi’nin SGK ve vergi borcunu kapatmamız için böyle bir görüşme başladı. Daha netlik yok. Kat kat tapularını çıkarıyoruz. Anlaşma sağlanırsa yıkıp farklı proje yapmak yerine, kullanır hale getirmek için arkadaşlarımız çalışıyor. Asansör firması bu asansör kullanılamaz bu sıkıntı devam eder şeklinde bir raporu var. Bu rapor doğrultusunda belki de biz burayı kullanıma kapatacağız. En son kazada bir araçta 44 bin lira zarar oluştu. Can kaybı da olabilir. Bunun hesabını veremeyiz. Keşke o proje başlamadan doğru olan seçilseydi.”

BİRLİKTE YÖNETİM İLKELERİNE DAYANARAK PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

“Mevcut Geçici Hayvan Barınağı’mızın biz restorasyonunu yaptık. 8 ay önce ne halde olduğunu hepimiz biliyoruz. Konteyner getirdik ve orası ameliyathane olarak kullanılıyor. Belediye veterinerimiz tam zamanlı olarak orada görevini yapıyor. Bunun yanında Sarıkaya Köyü’nün üzerinde ormana ait olan bir yer var. Orman müdürümüzle orasını gezdik. 122 dönümlük doğal yaşam alanı içinde barınaklarımızın, ameliyathane ve idari bina olacak. Önümüzdeki günlerde yer Belediyemize tahsis edildikten sonra proje ile ilgili bilgilendirme yapacağız. Biz projeyi sizlerle paylaşmadan, sizler vasıtasıyla kamuoyunda projeler konuşulmadan yapmayacağız. Birlikte yönetim ilkelerine dayanarak projemizi sunacağız. Yanlış bir yanı olursa düzelteceğiz. Çoğunluğun olur verdiği projeyi hayata geçireceğiz. 2023 yılına kadar projelerimizin hepsini tamamlayacağız.”

İHALE ZORUNLULUĞU YOKKEN İHALE YAPTIK, CANLI YAYINLADIK

“Çınarlık Düğün Salonu ile ilgili ihale ilanı Biga Doğuş Gazetesi’nde yayımlandı. Google’den ilan gov adresinde de Çınarlık Düğün Salonu ihalesini bulabilirsiniz. Biga Belediyesi kurumsal bir yapıdır. Öyle kafasına göre kimseye ne yer verebilir ne de kafasına göre bir iş yapabilir. Hukuk ve kanun çerçevesinde hareket eder. İhaleye giren bir kişi oldu. Bu kişi de 6.500 lira olarak ihaleye çıkılmışken 7.250+KDV’ye ihaleyi aldı. 6500 liraya da bu ihaleyi alabilirdi. Ortada bir sözleşme var. Biga Belediye Meclisinin belediye bünyesindeki düğün salonlarında aldığı fiyat tarifesi uygulanacak. Kesinlikle karar üstünde fiyatla vatandaşa yer tahsis edilemeyecek. Salonlar boş salon olarak kiralanıyor. Oradaki işletmeci bunun yanına sandalye giydirmesi, pasta gibi seçenekleriyle paket sunuyor. Vatandaş boş salonu tutacaksa belediyenin tarifesi uygulanacak. Ama sunulan hizmetlerden birini alabiliyor. Ben yerimi ayırtmıştım diyerek sıkıntı yaşayanlar direk bize gelsin. Farklı bir hizmet satın almak isteyen vatandaş hizmetin ücretini ödüyor. Aynı zamanda Biga Kent Hizmetleri’nin Çınarlık Düğün Salonu’nu işletmeye verirken ihale yapma zorunluluğu yoktu ama biz yine de şeffaflık gereği ihale yaptık. Kimseden habersiz ihale yapılmadı ve ihale canlı olarak yayınlandı. Düğün salonunu Biga Belediyesi personeli de yüzde 50 indirimle kiralayabiliyor. Kira şartnamesini de basın toplantımıza getirdik bunları size vereceğiz.”

DEVE GÜREŞLERİ 2 ŞUBAT’TA DÜZENLENECEK

“Deve güreşleriyle ilgili komisyon kuruldu. Daha önceki deve güreşlerini düzenleyen arkadaşlar bu sürecin içine girmek istemediler. Neden istemediklerini bilmiyoruz? Güreşler muhtemelen Çavuşköy’de olacak. Tutma dedikleri sözleşme kapsamında Ege’deki deve sahipleriyle anlaşma sağlandı. 2 Şubat’ta Biga’mızda deve güreşleri olacak.”

BİGA’DA İKİNCİ PAZAR KURULMASI

“148. STP Toplantısının dönem başkanı Ziraat Odası Başkanımızdı. Gündem maddelerinden bir tanesi de kırsal kesimdeki kadınların ürettiklerini satabilecekleri bir pazar kurulmasının önerilmesiydi. Bu konu esnaf odalarıyla konuşularak kararı alınabilir ve biz belediye olarak sadece yer tahsis edebiliriz, düzeni sağlarız. Biga’nın nüfusu 55 bin, gündüz nüfusu 70 bin, köyleriyle birlikte 100 bini geçti. Bizim haftada iki gün pazarımız olsa hem esnaf açısından hem vatandaş açısından daha iyi olur dedik. Tabi esnaflarımızla yaptığımız toplantıda esnafımız tek yumruk olarak ikinci bir pazara hazır olmadıklarını, ekonomik anlamda zarar edeceklerini söylediler. Bir de şöyle bir durum var. Biz iki pazara çıktığımız zaman Çan ve Gönen de iki pazara çıkacak. Bizim esnaflarımızdan ciddi olarak o pazarlara gidenler var. İkinci pazar kurulması bir lüks değil ihtiyaç olabileceği için gündeme geldi. Konuşulsun, tartışılsın ileri süreçte yani şartlar sağlandıktan sonra yapılabilir.”

İSTEYEN HİZMET SATIN ALABİLECEK İSTEYEN EVİNDEN GETİRDİKLERİNİ YİYİP İÇEBİLECEK

“Şehir Parkı’nın ihalesi yapılacak. Kavaklık Parkı’nın ihaleye verileceği söz konusu değil. Hastanenin önündeki çamlık alan yine Belediye bünyesinde hizmet vermeye devam edecek. Şehir Parkı ihaleye verilecek ama aynı Tepe Restaurant’taki gibi olacak. Hizmet satın almak isteyen vatandaş oradaki işletmeden hizmet satın alacak. Ama hizmet satın almak istemeyen evinden çayını, pastasını, böreğini götüren de orada oturup onları yiyip içebilecek. Oyun parkını, alanları herkes kullanabilecek. Halka açık olarak çalışmaya devam edecek ama işletmesini Biga Kent Hizmetleri değil ihaleyi alan yapacak. Alan kişi de kahveciler odası fiyat tarifesine uymak şartıyla yapacak. Şehir Parkı yaz aylarındaki en hareketli zamanlarında bile zarar etti. Bir tane çay kaçıyorsa parası alınmadan vebali benimdir. Bigalı hemşehrilerim çayı 1 liraya içiyorsa ihale yapıldıktan sonra da 1 liraya içmeye devam edecek.”


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Okul Ziyaretlerine Devam Ediliyor
    »    
Yerel Yönetimde Kadın Şurası
    »    
14 Mart Tıp Bayramı Voleybol Ligi Başladı
    »    
Çalışan Güvenliğinde Can Hastanesinden Örnek Uygulama
    »    
Ziraat Bankası’ndan Kredi Bilgilendirmesi
    »    
Başkan Erdoğan’dan Minibüsçü Esnafına Teşekkür
    »    
Başkan Bülent Öz Hemşehrilerini Ümre’ye Uğurladı
    »    
Ayvacık’ta Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Biga Belediyesi’nden 10 Ton Elma İkramı
    »    
Öğrencilerden Yerli Malı Etkinliği
    »    
İlkokul Öğrencilerinden Ziyaret
    »    
Çanakkale Halkının Kalbi Güvenli Ellerde
    »    
Işık; ‘’Bir Çivi Çakında Şapkamızı Asalım’’
    »    
Biga’ya Biricik Et Lokantası
    »    
Ayvacık’ta Göçmen Kaçakçılığı
    »    
’Çan’ımızın Doğasını Korumak İçin Gayret Gösteriyoruz”
    »    
Biga’da Deprem
    »    
Hayat Kime Güzel, Bigalılar İçin Perde Açıyor
    »    
Özel Biga Can Hastanesine Plaket
    »    
“Köprü İle Beraber Yeni Sanayi Planlarına İhtiyaç Duyulacak”
    »    
Yenice’de İzinsiz İçki Üretimi
    »    
‘‘Kadınların İş Hayatına Atılması Mesleki Gelişimle Mümkün’’
    »    
Ayvacık ve Ezine’de Göçmen Yakalandı
    »    
Biga’da 24 Saat Çalışma Sistemi Başladı
    »    
“İnsan Onuruna Yakışır Bir Dünya Diliyorum”
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin / Ruhumuz nedir?
    »    
Esnaf Kefalet Kooperatifi, Türkiye Kooperatifler Birliği Fuarında
    »    
Çanakkale Barosu Basın Açıklaması
    »    
Şehit Analarını Ve Eşlerini Vefasızlık Ağlatır!
    »    
Başkan Erdoğan’dan, İlçe Emniyet Müdürü’ne Ziyaret
    »    
Hz. Mevlana Biga’da Anıldı
    »    
Biga Genç Kızılay İlk Kamp Ateşini Yaktı
    »    
Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları
    »    
Çanakkaleli Uzman Çavuş Hayatını Kaybetti
    »    
İbrahim Aydın İçin 52 Mevlidi Okutuldu
    »    
‘’En Büyük Hedefimiz Kooperatiflerin Tüm Ülkede Güçlenmesi’’
    »    
Başkan Erdoğan: Sizden Hiçbir Zaman Kopmayacağız
    »    
Davut Doğan Gençlerle El Ele
    »    
“Bu Gurur Çanakkale’mizin”
    »    
Özgür Ceylan: ‘’Sıra Askeri Gazinolarda Mı?’’
    »    
Biga’da TKDK Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
    »    
Rehabilitasyon Merkezi İçin Çalışmalara Devam Ediliyor
    »    
Biga’da 138 Kg Kubar Esrar Ele Geçirildi
    »    
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile Gündeme Dair
    »    
İŞKUR’un Eğitimine Öğrencilerden Yoğun Katılım
    »    
Kış Lastiği Takma Zorunluluğu Başladı
    »    
Bigaspor Olmak Ya da Olmamak Maçında
    »    
Dünya Engelliler Gününde Tekerlekli Sandalye Hediyesi
    »    
Özel Biga Can Hastanesi Engelliler Gününü Kutladı
    »    
Çanakkale Barosu Resepsiyon Düzenledi
    »    
Başkan Bülent Öz’den Hastaları Ziyaret
    »    
Ziraat Odası’na Ödül
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu: 8 Gözaltı
    »    
Güremen’e İki Ödül
    »    
Ayvacık ve Biga’da 89 Göçmen Yakalandı
    »    
CENAL Elektrik A.Ş.’ye Ödül
    »    
Kaçak Kazıya Suçüstü
    »    
Başkan Öz’den Basın Açıklaması
    »    
Manav Un’a Ödül
    »    
Ayvacık ve Gelibolu’da 91 Göçmen Yakalandı
    »    
Kadın Varoluşun Kendisidir!
    »    
Biga Belediyesi, Hapşuu’yu Çocuklarla Buluşturuyor
    »    
Meydere’ye Ödül
    »    
Yağmur Bugün Bitiyor
    »    
İtimat Petrol’e Ödül
    »    
Elbi; ‘’ Bugün Değil, Her Zaman Yanınızdayız’’
    »    
ÜÇEL Kollektif Şirketine Ödül
    »    
Biga İndirimli Alışveriş Günleri Başlıyor
    »    
Faruk Duman’a Ödül
    »    
Can Hastanesi’nde, Tıbbi Sekreterler Günü Kutlandı
    »    
Başkan Öz’den El Sanatları Atölyesine Ziyaret
    »    
Amatör Lig’ Lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları
    »    
Biga Belediyesi Meclis Toplantısına Gençler Damga Vurdu
    »    
Yeniceköy Mahallesi Her Zaman Beraber
    »    
Sokak Deyip Geçmeyin!
    »    
Biga’da Yeni Bir Lezzet, Yeni Bir Tat
    »    
YTS’ye Ödül
    »    
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı
    »    
Okyaylar Un’a İki Ödül
    »    
Ayvacık ve Biga’da Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Bypass mı? Stent mi?
    »    
Biga Pakt Yatırım Gayrimenkul’e İki Ödül
    »    
Biga TSO Üyelerine Dış Ticaret Semineri Verildi
    »    
Emas Mobilya’ya Ödül
    »    
Av. Bülent Şarlan’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı
    »    
Bülent Öz’den Dünya Engelliler Günü Mesajı
    »    
Biga TSO’dan Tarihi Alan Ziyareti
    »    
Zengin Olma Hayalleri Başladı
    »    
Karabigaspor’a Maç Kahvaltısını Yönetim Kurulu Verdi
    »    
Silahlı Soygun Firarisi Tutuklandı
    »    
Doğtaş Kelebek Mobilya’ya Üç Ödül
    »    
Biga TSO’dan Tarihi Alan Ziyareti
    »    
Bigaspor’dan Okul Öğrencilerine Hediyeler
    »    
BİM Soyguncusu Yakalandı
    »    
Biga MYO Yönetiminden, BİSEV Huzur Evi Ziyareti
    »    
Mis Yem’e Ödül
    »    
Biga TSO’dan Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
İŞKUR ’un Meslek Seçimi Ve İş Arama Becerileri Eğitimi Düzenlendi
    »    
Selvi ve Kozçeşme Köylerinde Uyuşturucu Yakalandı
    »    
Ali Yazıcı’yı Duygulandıran Ziyaret
    »    ÖNEMLİ LİNKLER
 BİGA KAYMAKAMLIĞI
 BİGA BELEDİYESİ
 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
 BİGA SAĞLIK
 BİGA DEVLET HASTANESİ
 KARABİGA BELEDİYESİ
 GÜMÜŞÇAY BELEDİYESİ
 BİGA TİCARET ODASI
 BİGA TİCARET BORSASI
 BİGA ZİRAAT ODASI
 BİGA İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ
 BİGA İİB FAKULTESİ
 BİGA MESLEK YÜKSEK OKULU
 ÇANAKKALE ASKF
 TFF
 BİGASPOR
 BİGA FB DERNEĞİ
 BİGA GS DERNEĞİ
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Şehit Analarını Ve Eşlerini Vefasızlık Ağlatır!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin / Ruhumuz nedir?
Kadir Atay
Lider Şehir Biga’m
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Biga’ya Selamlar
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0