Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Öğrencilerin Derste Hazırladıkları Resim Sergisi Açılışı Yapıldı      Uyuşturucudan 19 Kişi Yakalandı      Bir Köy Ağasının Mektubu      Futbolda Bu Hafta      Biga Belediyesi’nin Araç Filosu Güçleniyor      Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Yeni Poliklinik       Biga Termallenecek mi?       AK Partiden Emniyete Ziyaret      Biga Ticaret Borsası, Denetimini Başarıyla Tamamladı      Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Sorular      Çanakkale’de, 7540 Litre Şarap Üretimi      Öğrencilerden "Sesiniz Gözümüz Olsun" Etkinliği       Big Point Plus Hotel Açıldı      Turnuvanın Kazananı Örtülüce      Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       Özgür Ceylan Eğitim Sistemini Anlattı      Bigaspor Karamürsel’den Lider Döndü      Adaspor Seriye Bağladı      Yeni Başkan İ.Hakkı Özarı      Soracak Olsan Herkes Vatansever     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan Erdoğan’dan Biga Belediye Meclisi’nde Alkış Alan Sözler
02 Temmuz 2019 Salı 19:00
12
14
16
18


Biga Belediye Meclisi Temmuz - 2019 ayı olağan Meclis toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı.

Biga Belediyesi Meclis toplantısında gündeme alınan 7 madde belediye meclis üyelerince görüşülüp karara bağlanırken, gündem dışı konular Meclis üyeleri tarafından dile getirilerek tartışıldı. Meclis toplantısı ilk günden bu yana olduğu gibi yine Biga Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından şeffaf yönetim ilkesi gereği canlı yayınlandı. Temmuz ayı toplantısından Biga’daki spor kulüplerine nakdi yardım yapılması ve Belediye bünyesine geçirilen Ada Düğün Salonu’nun fiyatlarının belirlenmesi çıkarken, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan bir önceki dönem yöneticilerinin meclis kararı olmasına rağmen spor kulüplerine ödeme yapmadığını hatırlattı.

“HELVACIDAN, MANAVDAN, DÖNERCİDEN BU İŞ OLMAZ DESELER DE BİZ BU İŞİN KRALINI YAPACAĞIZ VE HALKIMIZIN KARŞISINA ALNIMIZ AK ÇIKACAĞIZ”

Gündem dışı olarak söz alan CHP Grup Sözcüsü Ergün Tulnay’ın “Biga Kent Hizmetleri A.Ş’de Belediye Meclis üyelerinden sigortalı çalışan var mı?” sorusuna Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı. Başkan Erdoğan şunları söyledi: “Göreve başladığımızda Kent Hizmetleri A.Ş’den hiçbir muhatap bulamadık ve 13 milyon TL’lik borçla karşılaştık. Kent Hizmetleri A.Ş. 300 çalışanıyla Biga’mıza hizmet veriyor. Belediye Meclis üyesi Cahit Bakan arkadaşımıza güveniyoruz ve kendisini şirket müdürü olarak görevlendirdik. Biliyorsunuz bu iş ekip ve güven işidir. Her ne kadar ‘helvacıdan, manavdan, dönerciden bu iş olmaz’ deseler de biz önümüzdeki 5 yıl içinde bu işin kralını yapacağız. Allah ömür verirse zamanı geldiğinde görevimizi teslim ederken halkımızın karşısına alnımız ak ve açık şekilde çıkacağız. Kenarda köşede vakit geçirmeyeceğiz.”

SOSYAL MARKET GÜÇ BİRLİĞİYLE DAHA VERİMLİ HİZMET VERECEK

Biga Belediyesi’nin Hamdibey Mahallesindeki Ada Düğün Salonunun alt katında bulunan Sosyal Market’in, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına, kullanımının tahsisi gündem maddesi olarak toplantıya geldi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Sosyal Market ile ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın tespiti ve kendilerine en hızlı şekilde ulaşıp, dertlerini dinlemek, sorunlarını çözmek için güç birliğine gittik” dedi. Başkan Erdoğan’ın meclisin oylarına sunduğu Sosyal Market’in kullanım tahsisi AK Parti ve MHP’li Meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi. Biga Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından başlatılan Sosyal Market projesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşılmaya devam edecek.

BİGA BELEDİYESİ’NDEN SPOR KULÜPLERİNE  NAKDİ YARDIM

Biga Belediyesi tarafından, Bölgesel Amatör Lig’de Biga’yı temsil eden tek spor kulübü olan Bigaspor Kulübü ve ilçenin diğer spor kulüplerine nakdi yardım yapılacak. Meclis’te oy birliğiyle kabul edilen teklif kapsamında Bigaspor Kulübü Başkanlığı’na 50 bin TL, Adaspor Kulübü Başkanlığı’na 20 bin TL, Çiçeklidede Spor Kulübü Başkanlığı’na 10 bin TL, Kavaklıkspor Kulubü Başkanlığı’na ise 5 bin TL nakdi yardım verilecek.

“MECLİS KARARI OLMASINA RAĞMEN ÖDENMEYEN PARALAR VAR”

Konuyla ilgili söz alan İYİ Parti Grup Sözcüsü Mehmet Tamer Ergün, Bigaspor eski başkanı olarak nakdi yardımı biraz düşük bulduğunu, imkanların daha da zorlanarak Bigaspor ve diğer spor kulüplerine desteğin artırılmasını önerdi. Bir diğer söz alan isim olan MHP’li Belediye Meclis Üyesi ve Bigaspor Başkanı Zeki Mutlu ise, Bigaspor’u 608 bin TL borçla devraldıklarını, bu borcun ödeneceğini hatırlatarak, ayrıca yapılacak çalışmalarla birlikte Belediyesi’nden gelecek desteğin artırılmasını talep etti. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ise iki öneriye karşılık olarak, “Önümüzdeki Meclis toplantılarında gündeme alalım ve diğer spor kulüplerimizin ihtiyaçlarını da daha detaylı olarak tespit edelim. Spor kulüplerine yapılan destek sadece meclis kararıyla vereceğimiz nakdi yardımlarla sınırlı değil. Malzeme, ulaşım ve konaklama alanlarında belediyemiz spor kulüplerinin yanında olmaya devam ediyor. Bir de şunu hatırlatmak istiyorum. Geçmiş dönem meclis kararı alınıp da nakdi yardım yapılmayan kulüplerimiz var. Örneğin Adaspor kulübümüz Meclis kararı olmasına rağmen ödenmediği için parayı alamamış. Karar aldıktan sonra bu paraları kulüplerin hesabına aktarmamız gerekiyor. Kararı alıp parayı vermeyince bu olmaz” diyerek dikkat çeken bir hatırlatmada bulundu.

ADA DÜĞÜN SALONU ÖZÜNE DÖNDÜ

Bir önceki dönem belediye yönetimi tarafından özelleştirilen Biga Belediyesi bünyesindeki Ada Düğün Salonu yeniden belediyenin mülkiyetine geçti. Ada Düğün Salonunun 2019 yılı ücret tarifesi yeniden belirlenerek Meclis üyelerinin oyuna sunuldu. Ada Düğün Salonu vatandaşlar tarafından hafta sonu cumartesi ve pazar günleri 1200 TL, hafta sonu gece 1200 TL, hafta sonu gündüz ve gece 2000 TL, hafta içi gündüz 450 TL, hafta içi gece 600 TL, hafta içi gündüz ve gece 900 TL bedelle kiralama işlemi oy birliğiyle kabul edildi. Vatandaşlar uygun fiyata Ada Düğün Salonu’nu kiralayarak düğün ve cemiyetlerini yapabilecek.

İNŞAAT RUHSATI TALEPLERİNDE PROJE GİRİŞ ÜCRETİ ALINMAYACAK

Meclis toplantısında, Biga Belediyesi tarafından yapılan inşaat ruhsatı taleplerinde, projelerin girişlerinden alınacak ücretlerin yeniden belirlenmesi görüşüldü. Konuyla ilgili teklifte bulunan AK Parti Grup Sözcüsü Nazım Hikmet Keskiner, proje girişlerinden ücret alınmamasını talep etti. Başkan Erdoğan’ın meclis üyelerinin oyuna sundu ve inşaat ruhsatı proje giriş ücreti alınmaması oy birliğiyle kabul edildi.

“İŞİNİ EKSİK YAPAN VARSA BUNUN HESABINI SORMAK BENİM GÖREVİM”

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Alper Şen, gündem dışı olarak Biga Belediyesi’ndeki yer değişikliklerini sordu. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi:

“12 Nisan’da mazbatımızı alarak çalışmalarımıza başladık. Biz diğer belediyelerin yaptığı gibi geldiğimiz gün 50 kişiyi Biga Belediyesi’nin kapısının önüne koymadık ve bir önceki yönetim gibi 19 kişiyi arefe günü işten çıkarmadık. Biz belirli bir zaman personelimizi izledik. Bu arada belediyemizin WhatsApp ihbar hattına ve halkımızdan bire birde gelen şikayetlere baktığımızda vatandaşlarımızın yoğun bir mağduriyetini tespit ettik. Burada daha az iş yükü olan arkadaşlarımızın arasından görevlendirme yaptık. Belediyelerin farklı bir biriminde fazla iş yükü varken, daha az iş yükü olan birimden görevlendirme yapamazsak buradaki sıkıntının devam etmesine neden oluruz. Biz hizmetin kalitesini nasıl daha iyi nasıl yapabiliriz biz bunun derdindeyiz. Ekmek ve emektarlığı iyi biliriz. Kimsenin ekmeğiyle oynamayız. Biga Belediyesi çatısı altında görevini eksiksiz yapmak zorunda. Görevini eksik yapan varsa bunun hesabını sormak benim görevim. Çünkü belediyenin eksik kaldığı bir noktada hesap sorulacak olan benim. 500 kişinin içinde işi zorlaştıran, işini layıkıyla yapmayan olduğu zaman da yasal prosedür neyi gerektiriyorsa biz bunu yapacağız. Ben hiçbir çalışana Bülent Erdoğan olarak cebimden maaş vermiyorum. Biga Belediyesi’nin parasından maaş veriyorum.”

“ÜST GEÇİTTEKİ YAZIYI ASLINA ÇEVİRDİK”

Son olarak CHP Grup Sözcüsü Ergün Tulnay, Biga - Çanakkale Karayolu Çavuşköy girişinde bulunan üst geçit üzerindeki yazının neden değiştirildiğini sordu. Başkan Erdoğan ise üst geçit üzerindeki yazının değiştirilmediğini aksine aslına döndürüldüğünü belirterek şunları söyledi:

“Üst geçit 2012 yılında 2004-2014 yıllarında Biga’mıza hizmet etmiş bir isim olan Mehmet Özkan döneminde yapıldı ve üzerinde farklı bir ibare yazıyordu. Ancak bir önceki dönem yöneticisi İsmail Işık tarafından üst geçit üzerindeki yıl 2016 olarak değiştirilerek, yaşanacak şehir Biga yazıldı. Biz onu aslına yani orjinal haline çeviriyoruz. 6 yıl önce de mutlu Biga diye birşey yoktu. Biz iki parti olarak ‘Gönüllerin Şehri Biga’ olarak olmasına karar verdik.”

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Başkan Erdoğan’dan Biga Belediye Meclisi’nde Alkış Alan Sözler

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Öğrencilerin Derste Hazırladıkları Resim Sergisi Açılışı Yapıldı
    »    
Uyuşturucudan 19 Kişi Yakalandı
    »    
Bir Köy Ağasının Mektubu
    »    
Futbolda Bu Hafta
    »    
Biga Belediyesi’nin Araç Filosu Güçleniyor
    »    
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Yeni Poliklinik
    »    
Biga Termallenecek mi?
    »    
AK Partiden Emniyete Ziyaret
    »    
Biga Ticaret Borsası, Denetimini Başarıyla Tamamladı
    »    
Özgür Ceylan’dan Tarım Bakanına Sorular
    »    
Çanakkale’de, 7540 Litre Şarap Üretimi
    »    
Öğrencilerden "Sesiniz Gözümüz Olsun" Etkinliği
    »    
Big Point Plus Hotel Açıldı
    »    
Turnuvanın Kazananı Örtülüce
    »    
Özgür Ceylan Eğitim Sistemini Anlattı
    »    
Bigaspor Karamürsel’den Lider Döndü
    »    
Adaspor Seriye Bağladı
    »    
Yeni Başkan İ.Hakkı Özarı
    »    
Soracak Olsan Herkes Vatansever
    »    
Sultanlar Çok Mutlu
    »    
‘’Kerç Kazasında Adalet Yerini Bulacaktır’’
    »    
Ankara’da Çanakkale’nin Talepleri Tek Tek Yerine Getiriliyor
    »    
Gelibolu’da Bandrolsüz İçki Satışı
    »    
Can Hastanesi’ne Ziyaret
    »    
Mete Yarar Barış Pınarı Harekatı Daha Yeni Başladı
    »    
Bigaspor Ailesi Yemekte Buluştu
    »    
Biga’da Farkındalık Yürüyüşü
    »    
Yeni Sistemin İlk Tatili Başlıyor
    »    
Çanakkale’de Kaçak Alkollü İçki
    »    
“Kalp Şeklindeki Pembe Göl Yeni Bir Çekim Noktası Olmaya Aday”
    »    
Eko Okul Timinden Başkan Erdoğan’a Anlamlı Ziyaret
    »    
‘’Menemeni Sosyete Yemeği Yapan İktidarın Bakanı Oldunuz’’
    »    
Çanakkale’de 11 Bin 650 Kişi Uçtu
    »    
Özel Biga Can Hastanesinden Sağlık Anlaşması
    »    
Çanakkale’de 7 Şüpheli
    »    
Türkiye Millet Meclisi’nde Gündem Yine Çanakkale
    »    
Davut Doğan: "2020 Yılından Umutluyuz, Güzel Geçecek"
    »    
Biga Belediyesi’nin Kış Kursları Tüm Hızıyla Sürüyor
    »    
Balıklıçeşme İlkokulu’dan Sınıf Müzesi
    »    
Biga’da Tarihi Eser Operasyonundan 1 Kişi Gözaltında
    »    
Amatör Lig’lerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Biga’da
    »    
Biga’da Termal Heyecanı
    »    
Tevfik Emin Başarır İlkokulu Temiz Hava Soluyor
    »    
Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları
    »    
Can Hastanesinden Ticaret Borsasına Ziyaret
    »    
Biga Doğa Koleji Lise Öğrencileri Akademi Kampında
    »    
Can Hastanesi 11 Milyon Ağaç Dikim Etkiliğinde
    »    
Mete Yarar ‘Barış Pınarı Harekatı’nı Anlatacak
    »    
16 ve 20 Yaşındaki Gençler Hayatlarına Son Verdi
    »    
Gerlengeç Sapağında Kaza: 1 Ölü
    »    
"Bu Gurur Hepimizin"
    »    
2 Cana, Can Verecek
    »    
430 Düzensiz Göçmen ve Organizatörler Yakalandı
    »    
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(49)
    »    
Biga’da 8 Farklı Noktada 35bin Fidan Toprakla Buluştu
    »    
Biga Ticaret Borsası Personeli Eğitim Programına Katıldı
    »    
Adaspor Küçükkuyu’yu Gökay İle Fethetti
    »    
Ortaköy Kaçtı Bigaspor Yakaladı
    »    
Temizoğullarından Bigaspor’a Jest
    »    
Sevgi, Saygı ve Özlemle...
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın 10 Kasım Mesajı
    »    
‘’Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının Yıl Dönümü’’
    »    
‘’Yem Fiyatı Artarken Süt Fiyatı Hangi Ülkede Düşer?’’
    »    
818 Göçmen Yakalandı
    »    
Biga’da E-İhracat Konferansı Düzenlendi
    »    
Adaspor’dan Kandil İkramı
    »    
Kokoş-Ka Tüm Bigalıların Hizmetinde
    »    
Gel Ey Resulallah, Gel de Allah’ın Adını Ağzından Düşürmeyenleri Gör!
    »    
Başkanlar, Çalışmaları Yerinde İnceledi
    »    
‘’Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun’’
    »    
Turan’ın Mevlid Kandili Mesajı
    »    
İsmail Kaya’dan 10 Kasım Mesajı
    »    
CHP’li Erkek: “Mustafa Kemal Atatürk, Sonsuzluktur!”
    »    
Biga Değişiyor, Biga Gelişiyor
    »    
Hırsızlıktan, Çanakkale Kapalı Cezaevine
    »    
Jandarma’dan Tevfik Emin Başarır İlkokulu’na Gösteri
    »    
Doğtaş, Eğitimin Ardından Yemekte Bir Arada
    »    
Minibüsçülerin Haklı İsyanı
    »    
Yeniceliler Biga’da Buluştu
    »    
Çan Belediyesi Zabıtaları Vatandaşların Yanında
    »    
Ispanak Tedirginliği!
    »    
Biga Değerleri Topluluğu’ndan “Dikey Geçiş Sınavı” Semineri
    »    
Sağlığını Can Hastanesinde Buldu
    »    
13 Yaşındaki Kızla İlişkisi Olduğu İçin Öldürülmüş
    »    
504 Gram Toz Esrar Ele Geçirildi
    »    
Biga İlçe Emniyet Müdürü Belli Oldu
    »    
Özgür Ceylan: ‘’Bu İlk Değil Bakan Artık Gereğini Yapmalı’’
    »    
35 Bin Fidan, 35 Bin Nefes
    »    
Can Sponsorluğunda Ata’nın Yolunda
    »    
Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
Tabakhaneler Bölgesi Çınarköprü’ye Taşınıyor
    »    
Çanakkale’de Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor
    »    
ŞEHİT ANALARININ ACILARINI ANLAYAMAMAK
    »    
Pegai Bisiklet Platformu Şehitlerimizin Topraklarıyla ATA’mızın Yolunda..
    »    
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(48)
    »    
Biga Belediyesi Karate Sporcularının Büyük Başarısı
    »    
Can Hastanesi’nden Gönen Ziyareti
    »    
Bayramiç Milli Eğitim Müdürlüğü 10 Kasım’ı Bayram İlan Etti
    »    
Başkan Erdoğan: ‘’Güzellikler Paylaştıkça Çoğalır’’
    »    ÖNEMLİ LİNKLER
Kaymakamlık
Belediye
Milli Eğitim Müdürlüğü
Biga Sağlık
Biga Devlet Hastanesi
Karabiga Belediyesi
Gümüşçay Belediyesi
Biga Ticaret Odası
Biga Ticaret Borsası
Biga Ziraat Odası
 Biga İlçe Tarım Müd.
Biga İİB Fakultesi
Biga M.Yüksek Okulu
Çanakkale ASKF
TFF
Bigaspor
Biga FB Derneği
Biga GS Derneği
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Bir Köy Ağasının Mektubu
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYİN Huzur içinde yaşamak(49)
Kadir Atay
Biga Termallenecek mi?
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Biga’ya Selamlar
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0