Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : ÇTSO 14 No’lu Meslek Grubu İle Bir Araya Geldi      Elektrik ve Doğalgaza Yeni Zamlar Yolda      CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Atikhisar İçin Mücadeleyi Sürdürüyor      Biga’da Çifte Kupalı Şampiyonluk Balosu      Hayran Olduğum Otel (MRG)      Aşırı Hız Kaza Getirdi      “Dikkat Çekmek” İçin Değil, Ataması Yapılmadığı İçin Yaşamına Son Verdi      Özel Biga Can Hastanesi’nde Yönetim Değişikliği      Çan Belediyesi Nokta Tiyatrosunu Çan’da Ağırladı      "Yaşamına ve Suyuna Sahip Çıkma Zamanı"      İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı 17 Yaralı      Biga’da Bunları Biliyor musunuz?      Esnaflar Biga’da Bir Araya Geldi      Bigalı Gaziler Çeşmesi Açılıyor      15 Temmuz Şehitleri Biga’da Anıldı      Adaspor Sedat Tirfilli ile Yeniden      15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Biga’da Başladı      Selda ile Ceyhun Mutluluktan Uçuyor      Kur’an Kursu Öğrencileri, 15 Temmuz Şehitlerini Andı      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(33)     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Başkan Erdoğan’dan Biga Belediye Meclisi’nde Alkış Alan Sözler
02 Temmuz 2019 Salı 19:00
12
14
16
18


Biga Belediye Meclisi Temmuz - 2019 ayı olağan Meclis toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı.

Biga Belediyesi Meclis toplantısında gündeme alınan 7 madde belediye meclis üyelerince görüşülüp karara bağlanırken, gündem dışı konular Meclis üyeleri tarafından dile getirilerek tartışıldı. Meclis toplantısı ilk günden bu yana olduğu gibi yine Biga Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından şeffaf yönetim ilkesi gereği canlı yayınlandı. Temmuz ayı toplantısından Biga’daki spor kulüplerine nakdi yardım yapılması ve Belediye bünyesine geçirilen Ada Düğün Salonu’nun fiyatlarının belirlenmesi çıkarken, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan bir önceki dönem yöneticilerinin meclis kararı olmasına rağmen spor kulüplerine ödeme yapmadığını hatırlattı.

“HELVACIDAN, MANAVDAN, DÖNERCİDEN BU İŞ OLMAZ DESELER DE BİZ BU İŞİN KRALINI YAPACAĞIZ VE HALKIMIZIN KARŞISINA ALNIMIZ AK ÇIKACAĞIZ”

Gündem dışı olarak söz alan CHP Grup Sözcüsü Ergün Tulnay’ın “Biga Kent Hizmetleri A.Ş’de Belediye Meclis üyelerinden sigortalı çalışan var mı?” sorusuna Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı. Başkan Erdoğan şunları söyledi: “Göreve başladığımızda Kent Hizmetleri A.Ş’den hiçbir muhatap bulamadık ve 13 milyon TL’lik borçla karşılaştık. Kent Hizmetleri A.Ş. 300 çalışanıyla Biga’mıza hizmet veriyor. Belediye Meclis üyesi Cahit Bakan arkadaşımıza güveniyoruz ve kendisini şirket müdürü olarak görevlendirdik. Biliyorsunuz bu iş ekip ve güven işidir. Her ne kadar ‘helvacıdan, manavdan, dönerciden bu iş olmaz’ deseler de biz önümüzdeki 5 yıl içinde bu işin kralını yapacağız. Allah ömür verirse zamanı geldiğinde görevimizi teslim ederken halkımızın karşısına alnımız ak ve açık şekilde çıkacağız. Kenarda köşede vakit geçirmeyeceğiz.”

SOSYAL MARKET GÜÇ BİRLİĞİYLE DAHA VERİMLİ HİZMET VERECEK

Biga Belediyesi’nin Hamdibey Mahallesindeki Ada Düğün Salonunun alt katında bulunan Sosyal Market’in, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına, kullanımının tahsisi gündem maddesi olarak toplantıya geldi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Sosyal Market ile ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın tespiti ve kendilerine en hızlı şekilde ulaşıp, dertlerini dinlemek, sorunlarını çözmek için güç birliğine gittik” dedi. Başkan Erdoğan’ın meclisin oylarına sunduğu Sosyal Market’in kullanım tahsisi AK Parti ve MHP’li Meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi. Biga Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından başlatılan Sosyal Market projesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşılmaya devam edecek.

BİGA BELEDİYESİ’NDEN SPOR KULÜPLERİNE  NAKDİ YARDIM

Biga Belediyesi tarafından, Bölgesel Amatör Lig’de Biga’yı temsil eden tek spor kulübü olan Bigaspor Kulübü ve ilçenin diğer spor kulüplerine nakdi yardım yapılacak. Meclis’te oy birliğiyle kabul edilen teklif kapsamında Bigaspor Kulübü Başkanlığı’na 50 bin TL, Adaspor Kulübü Başkanlığı’na 20 bin TL, Çiçeklidede Spor Kulübü Başkanlığı’na 10 bin TL, Kavaklıkspor Kulubü Başkanlığı’na ise 5 bin TL nakdi yardım verilecek.

“MECLİS KARARI OLMASINA RAĞMEN ÖDENMEYEN PARALAR VAR”

Konuyla ilgili söz alan İYİ Parti Grup Sözcüsü Mehmet Tamer Ergün, Bigaspor eski başkanı olarak nakdi yardımı biraz düşük bulduğunu, imkanların daha da zorlanarak Bigaspor ve diğer spor kulüplerine desteğin artırılmasını önerdi. Bir diğer söz alan isim olan MHP’li Belediye Meclis Üyesi ve Bigaspor Başkanı Zeki Mutlu ise, Bigaspor’u 608 bin TL borçla devraldıklarını, bu borcun ödeneceğini hatırlatarak, ayrıca yapılacak çalışmalarla birlikte Belediyesi’nden gelecek desteğin artırılmasını talep etti. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ise iki öneriye karşılık olarak, “Önümüzdeki Meclis toplantılarında gündeme alalım ve diğer spor kulüplerimizin ihtiyaçlarını da daha detaylı olarak tespit edelim. Spor kulüplerine yapılan destek sadece meclis kararıyla vereceğimiz nakdi yardımlarla sınırlı değil. Malzeme, ulaşım ve konaklama alanlarında belediyemiz spor kulüplerinin yanında olmaya devam ediyor. Bir de şunu hatırlatmak istiyorum. Geçmiş dönem meclis kararı alınıp da nakdi yardım yapılmayan kulüplerimiz var. Örneğin Adaspor kulübümüz Meclis kararı olmasına rağmen ödenmediği için parayı alamamış. Karar aldıktan sonra bu paraları kulüplerin hesabına aktarmamız gerekiyor. Kararı alıp parayı vermeyince bu olmaz” diyerek dikkat çeken bir hatırlatmada bulundu.

ADA DÜĞÜN SALONU ÖZÜNE DÖNDÜ

Bir önceki dönem belediye yönetimi tarafından özelleştirilen Biga Belediyesi bünyesindeki Ada Düğün Salonu yeniden belediyenin mülkiyetine geçti. Ada Düğün Salonunun 2019 yılı ücret tarifesi yeniden belirlenerek Meclis üyelerinin oyuna sunuldu. Ada Düğün Salonu vatandaşlar tarafından hafta sonu cumartesi ve pazar günleri 1200 TL, hafta sonu gece 1200 TL, hafta sonu gündüz ve gece 2000 TL, hafta içi gündüz 450 TL, hafta içi gece 600 TL, hafta içi gündüz ve gece 900 TL bedelle kiralama işlemi oy birliğiyle kabul edildi. Vatandaşlar uygun fiyata Ada Düğün Salonu’nu kiralayarak düğün ve cemiyetlerini yapabilecek.

İNŞAAT RUHSATI TALEPLERİNDE PROJE GİRİŞ ÜCRETİ ALINMAYACAK

Meclis toplantısında, Biga Belediyesi tarafından yapılan inşaat ruhsatı taleplerinde, projelerin girişlerinden alınacak ücretlerin yeniden belirlenmesi görüşüldü. Konuyla ilgili teklifte bulunan AK Parti Grup Sözcüsü Nazım Hikmet Keskiner, proje girişlerinden ücret alınmamasını talep etti. Başkan Erdoğan’ın meclis üyelerinin oyuna sundu ve inşaat ruhsatı proje giriş ücreti alınmaması oy birliğiyle kabul edildi.

“İŞİNİ EKSİK YAPAN VARSA BUNUN HESABINI SORMAK BENİM GÖREVİM”

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Alper Şen, gündem dışı olarak Biga Belediyesi’ndeki yer değişikliklerini sordu. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi:

“12 Nisan’da mazbatımızı alarak çalışmalarımıza başladık. Biz diğer belediyelerin yaptığı gibi geldiğimiz gün 50 kişiyi Biga Belediyesi’nin kapısının önüne koymadık ve bir önceki yönetim gibi 19 kişiyi arefe günü işten çıkarmadık. Biz belirli bir zaman personelimizi izledik. Bu arada belediyemizin WhatsApp ihbar hattına ve halkımızdan bire birde gelen şikayetlere baktığımızda vatandaşlarımızın yoğun bir mağduriyetini tespit ettik. Burada daha az iş yükü olan arkadaşlarımızın arasından görevlendirme yaptık. Belediyelerin farklı bir biriminde fazla iş yükü varken, daha az iş yükü olan birimden görevlendirme yapamazsak buradaki sıkıntının devam etmesine neden oluruz. Biz hizmetin kalitesini nasıl daha iyi nasıl yapabiliriz biz bunun derdindeyiz. Ekmek ve emektarlığı iyi biliriz. Kimsenin ekmeğiyle oynamayız. Biga Belediyesi çatısı altında görevini eksiksiz yapmak zorunda. Görevini eksik yapan varsa bunun hesabını sormak benim görevim. Çünkü belediyenin eksik kaldığı bir noktada hesap sorulacak olan benim. 500 kişinin içinde işi zorlaştıran, işini layıkıyla yapmayan olduğu zaman da yasal prosedür neyi gerektiriyorsa biz bunu yapacağız. Ben hiçbir çalışana Bülent Erdoğan olarak cebimden maaş vermiyorum. Biga Belediyesi’nin parasından maaş veriyorum.”

“ÜST GEÇİTTEKİ YAZIYI ASLINA ÇEVİRDİK”

Son olarak CHP Grup Sözcüsü Ergün Tulnay, Biga - Çanakkale Karayolu Çavuşköy girişinde bulunan üst geçit üzerindeki yazının neden değiştirildiğini sordu. Başkan Erdoğan ise üst geçit üzerindeki yazının değiştirilmediğini aksine aslına döndürüldüğünü belirterek şunları söyledi:

“Üst geçit 2012 yılında 2004-2014 yıllarında Biga’mıza hizmet etmiş bir isim olan Mehmet Özkan döneminde yapıldı ve üzerinde farklı bir ibare yazıyordu. Ancak bir önceki dönem yöneticisi İsmail Işık tarafından üst geçit üzerindeki yıl 2016 olarak değiştirilerek, yaşanacak şehir Biga yazıldı. Biz onu aslına yani orjinal haline çeviriyoruz. 6 yıl önce de mutlu Biga diye birşey yoktu. Biz iki parti olarak ‘Gönüllerin Şehri Biga’ olarak olmasına karar verdik.”

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Başkan Erdoğan’dan Biga Belediye Meclisi’nde Alkış Alan Sözler

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
ÇTSO 14 No’lu Meslek Grubu İle Bir Araya Geldi
    »    
Elektrik ve Doğalgaza Yeni Zamlar Yolda
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Atikhisar İçin Mücadeleyi Sürdürüyor
    »    
Biga’da Çifte Kupalı Şampiyonluk Balosu
    »    
Hayran Olduğum Otel (MRG)
    »    
Aşırı Hız Kaza Getirdi
    »    
“Dikkat Çekmek” İçin Değil, Ataması Yapılmadığı İçin Yaşamına Son Verdi
    »    
Özel Biga Can Hastanesi’nde Yönetim Değişikliği
    »    
Çan Belediyesi Nokta Tiyatrosunu Çan’da Ağırladı
    »    
"Yaşamına ve Suyuna Sahip Çıkma Zamanı"
    »    
İşçileri Taşıyan Minibüs Kaza Yaptı 17 Yaralı
    »    
Biga’da Bunları Biliyor musunuz?
    »    
Esnaflar Biga’da Bir Araya Geldi
    »    
Bigalı Gaziler Çeşmesi Açılıyor
    »    
15 Temmuz Şehitleri Biga’da Anıldı
    »    
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Biga’da Başladı
    »    
Kur’an Kursu Öğrencileri, 15 Temmuz Şehitlerini Andı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(33)
    »    
Benden Naçizane Bir Tavsiye
    »    
Ahmet Şahin’den 15 Temmuz Mesajı
    »    
Biga´da Kafkas Şöleni
    »    
Başkan Şahin’den Ankara Çıkartması
    »    
Gümüşçay Yolunda Meydana Gelen Kazada 3 Kişi Yaralandı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Yeşil Alanlarda Hazırlıklar Sürüyor
    »    
İl Müdürü Erdem Karadağ’dan Biga Ziraat Odasına Ziyaret
    »    
Tarım mı Sanayi mi?
    »    
Şehitler Diyarından, 15 Temmuz Şehidimize Ziyaret
    »    
Biga TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısı
    »    
Özel Biga Can Hastanesi Pomak Derneğini Ziyaret etti
    »    
Okul Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı
    »    
Biga’da Bunları Biliyor musunuz?
    »    
Biga Belediyesi’nin Yaz Kurslarına Yoğun İlgi
    »    
Biga Orman İşletme Müdürlüğü Yangınlara Karşı Uyardı
    »    
Tarihi Alan Fotoğraf Sergisi Açıldı
    »    
Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz Oldu
    »    
Esnaf Odalarından Bigalılara GESTAŞ İndirimi
    »    
Özel Biga Can Hastanesinde Sünnet Yoğunluğu
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(32)
    »    
Savaştepe Köyü’nde İlginç Mezar Taşı
    »    
Biga’da Neden Bir Kitapçı Yok...
    »    
Davut Doğan Pazartesi Canlı Yayında Olacak
    »    
Kaymakam Taşıyıcı KOOP Başkanlarla Toplantı Yaptı
    »    
İdriskoru Köyünden Murat Uysal Merkez Bankası Başkanlığı’na Getirildi
    »    
Müdürler Biçerdöverleri Kontrol Etti
    »    
Biga’da İlkim Perde Hizmete Girdi
    »    
Biga’da Bizim Turşucu Açıldı
    »    
Özel Biga Can Hastanesin’den Türk Metal Sendikasına Ziyaret
    »    
Çorlu Duruşması Bir Hukuk Garabetidir
    »    
Şampiyonlardan Kaymakama Ziyaret
    »    
Karakol Eski Yerine Taşınıyor
    »    
Savaştepe Köyünde Çalışmalar Sürüyor
    »    
Çan’da Trafik Kazası: 1 Yaralı
    »    
Aksaz Sosyal Tesisleri Misafirlerini Ağırlıyor
    »    
Biga Çarşamba Postasından Bir İlk Daha
    »    
Memur ve Emekli Zammı Belli Oldu
    »    
Biga´da, 17 Yaşındaki Hasta Safra Kesesi Ameliyatı Oldu
    »    
Başkan Erdoğan, Pazar Yerinde Esnafla Kahvaltı Yaptı
    »    
Doğa ve Müziğin İyileştirici Etkisi
    »    
İŞKUR’dan Lise Öğrencilerine Mesleki Farkındalık Eğitimi
    »    
Halkın Güvenliği İçin Metruk Binalar Yıkılmaya Devam Ediyor
    »    
Biga’da Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvan Desteği
    »    
Biga’da Sanayi ve Doğtaş
    »    
Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi Protokolü İmzalandı
    »    
Ergenekon Kumpasının Bitirdiği Hayatlar
    »    
Karabiga’da Kabotaj Bayramı Renkli Kutlamalara Sahne Oldu
    »    
Afet Bilinci Aşılandı
    »    
Ambaroba Köy Hayrı Yapıldı
    »    
Çanakkale Barosu Şanlıurfa’da
    »    
Doğtaş, Artık Adıyaman’da
    »    
Çanakkale Belediyesi’nin Çirkin Paylaşımına Tepki!
    »    
Sandalye ile Geldi Yürüyerek Taburcu Oldu
    »    
Karabiga Koray Avcı ile Coştu
    »    
Karabiga’da 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Coşkuyla Kutlandı
    »    
İmar Barışı 31 Aralık Tarihine Kadar Uzatıldı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(31)
    »    
Doğan; "Vergi Avantajı Sürerse Piyasalar Canlanır"
    »    
Karabiga’da Tuğba Yurt Rüzgarı Esti
    »    
Karabiga’da Seramik Kursu Açıldı
    »    
Hacıpehlivan Köyü’nde Korkutan Yangın
    »    
Biga Yağlı Tohumlar Hububat Alımlarına Başladı
    »    
Abdiağa’da Korkutan Yangın
    »    
Biga’da Trafik Denetimleri Arttırıldı
    »    
Otomobil Şarampole Uçtu: Baba Yaralandı, Oğlu Öldü
    »    
Biga Belediye Başkanından Biga Ticaret Borsasına Ziyaret
    »    
Biga Köyleri Grup İçme Suyu Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Biga Ziraat Odasında Teknik Geziler Devam Ediyor
    »    
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yönetici ve Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
    »    
Çarşı Cami Resterasyonu Ağustos Ayında Bitiyor
    »    
İlçe Milli Eğitim Müdüründen Ziyaretler
    »    
Kamyonun Çarptığı Baba ve 4 Yaşındaki Kızı Öldü
    »    
Gümüş Takı İşlemeciliği Kursuyla 14 Kadın Meslek Sahibi Oldu
    »    
Müdür Bilen Yıl Sonu Seminer Çalışmalarını Ziyaret Etti
    »    
İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden “ Kene” Uyarısı
    »    
Seçim Bitti Zamlar Başladı!
    »    
İntihar Eden Genci Polis Fark Etti!
    »    
Biga’da 2 Katlı Evde Piknik Tüpünden Yangın Çıktı
    »    
Üreten Biga
    »    
Çanakkale Organize Sanayi Firmaları Üretimde Hız Kesmiyor
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Dikkat Çekmek” İçin Değil, Ataması Yapılmadığı İçin Yaşamına Son Verdi
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(33)
Kadir Atay
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Hayran Olduğum Otel (MRG)
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0