Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Ceylan’dan Çanakkale Valiliğine ÇED Eleştirisi       Biga Kent Konseyi 2020’ye Hızlı Başladı      Şehidimden Mektup Var!      Bülent Şarlan’dan Açıklama       Başkan Bülent Öz’den Çanakkale Milletvekillerine Ziyaret      Pastırmacıdan Kılıçdaroğlu’na Cevap      Öğrenciler, Karne Almanın Mutluluğunu Yaşadı       Çilingire Kızdı.. Vinç Getirdi!      Başkan Bülent Öz, Ankara’da Önemli Temaslarda Bulundu      Bigaspor’dan Geçmiş Olsun Ziyareti      Bigaspor Moral Yemeğinde      Ayvacık’ta Düzensiz Göçmen Yakalandı       Özgür Ceylan; ‘’920 Öğretmene Kadrolarını Verin’’      Ben Halkım; Budur Benim Profilim      Biga Doğa Koleji’nden ‘’Kariyer Günleri’’ Etkinliği       Belediye Başkanları Ankara’da      Biga TSO 2020 Yılının İlk Meclis Toplantısını Geçekleştirdi      Cuma Günü Saat 17.00’de Ulusal Kanaldayım      İlçe Emniyet Müdüründen Biga TSO’ya Ziyaret      Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Ankara’da     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga TSO Heyeti Çanakkale’de Toplantıya Katıldı
27 Aralık 2019 Cuma 11:00
12
14
16
18


Çanakkale İli Odaları ve Borsaları Müşterek Yönetim Kurulları Toplantısı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın teşrifleriyle 26 Aralık 2019 Çarşamba günü Çanakkale Ticaret Borsası ev sahipliğinde Çanakkale Teknopark’ta gerçekleştirildi.

 Toplantıya ev sahibi Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin yanı sıra Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Meclis Başkanı Melih Akyıl ve yönetim kurulu üyeleri, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çetin ve yönetim kurulu üyeleri, Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, Meclis Başkanı Fahrettin Deniz ve yönetim kurulu üyeleri, Oda ve Borsa genel sekreterleri, TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orçun Oktay ve GGK üyeleri ile TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek ve KGK üyeleri katıldı.

 Ortak toplantı gündemini oluşturan maddeler hakkında görüşlerini ifade eden başkanlar tarafından, öncelikli olarak Çanakkale’nin değerlerini koruma, sorunlarını sahiplenme ve ortak akıl ile çözme noktasında 17 plaka olarak birlikte hareket etme kültürünü geliştirmeye kararlı oldukları ifade edildi.

 Oturum başkanlığını Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen’in yaptığı toplantının açılış bölümünde Başkan Üzen 5174 sayılı TOBB kanununun 99.maddesi gereğince İlimizdeki odalar ve borsalar olarak dört ayda bir mesleki konularda görüş oluşturmak amacıyla toplantılar düzenlediklerini, ortak toplantıların ilimiz bazındaki sorunların tartışıldığı ve tavsiye mahiyetinde kararların alındığı önemli bir platform olduğunu belirtti.

 Kaya Üzen devamında “bu toplantımızı Çanakkale Ticaret Borsası’nın da kurucu ortağı olduğu ve yönetim kurulunda bulunduğu Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş.’de yapıyoruz.

 Çanakkale’mizin vizyon projelerinin en önemlilerinden birisi olan Çanakkale Teknopark’ta üniversite ile sanayi ve tarım buluşarak, ülkemiz ve ilimiz için ciddi bir katma değer ortaya çıkmasına vesile olmaktadır. Çanakkale’mizin şanlı tarihine ve 21. yüzyıl Türkiye’sine yakışır bir proje olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve bağlantılı yollarının tamamlanmasıyla da teknoparkımız ilimizin ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına daha da önemli katkılar sunacaktır. Bu kapsamda Sayın Valimize teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Söz konusu teknoloji geliştirme bölgesi ile ilgili tanıtım sunumunu yapmak üzere sözü Teknopark Genel Müdürümüz Sayın Hocamız Erkan Bil’e bırakıyorum” dedi.

 Teknopark Genel Müdürü Erkal Bil tarafından Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. genel bilgilendirmesinin ardından gündem maddelerine geçildi.

 Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, “Geçtiğimiz günlerde Sayın Bakanımızın teşrifleriyle Biga Zahireciler İşyeri Yapı Kooperatifi”nin temel atma törenimizi gerçekleştirdik. Bu organizasyonumuzda Sayın Valimiz başta olmak üzere katılım sağlayarak bizlere destek olan tüm Oda ve Borsalarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biga Zahireciler İşyeri Yapı Kooperatifi’nin 62.000 m² alan üzerine 30.000 m² kapalı alana 63 adet 400 m²’lik ve 12 adet 250 m²’lik depoların olacağı, ayriyeten idare binalar gibi birçok yapının da olacağı, 33 Milyon liralık yatırımın temeli atılmıştır ”dedi.

 

OSB’ler ile ilgili gündemde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, “Ezine Gıda İhtisas OSB ile ilgili olarak altyapı çalışmaları devam ediyor. İlk tahsis herhalde ulusal markamız olan Dardanel’e nasip olacak, yedi-sekiz tane parselin birleşmesi ile idari binanın yanında. İdari binanın kararını da aldık. İÇDAŞ demirini, AKÇANSA çimentosunu vermeyi taahhüt etti. Kısa sürede, yakışır bir idari bina olacak. Ezine Gıda İhtisas OSB tüzel kişiliğini en kısa zamanda almış bir sanayi bölgesi. Bütün Çanakkale’ye tarım alanında özellikle katma değerli ürün satılması anlamında çok büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Arsa tahsisinde % 80 hibe olduğundan, yönetim olarak gerçek yatırımcıyla, rant amaçlı olanı ayırt etmek gerçekten çok zor. Önümüzdeki günlerde onu da satışa sunulduğu zaman 17 plaka olarak, ulusalda tanıtımını yaptık ama öncelik tanıtımının yapılması, altyapısının biraz daha ilerlemesi lazım”.

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesinin müteşebbis heyetinde olduğunu belirten T.Selçuk Semizoğlu, “neredeyse % 100’e ulaştı. Şu ekonomik şartlarda dahi üretime yatırım yapan firmalarımızın olması bizleri umutlandırıyor” dedi.

Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, Biga OSB’nin dolu olduğunu, genişleme alanının bitmesine az bir alan kaldığını belirtti.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga OSB metrekare fiyatları ile ilgili bilgiler verdi.

Kamu – Üniversite - Sanayi İşbirliği

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan “Üniversitemiz ile protokol gereği, çeşitli çalışmalar, toplantılar düzenliyoruz. Biga’mıza bir fakülte daha kazandırılmasını istiyoruz. Hedefimiz Biga Üniversitesi ama lafları icraata geçirmek için zamana, altyapıya ihtiyaç var. Kendi şirketimiz de üniversiteyle işbirliği halindeyiz. Hem toplantılar, hem eğitimler, akşamları da bazı müdürlerimiz lisansüstü eğitimi alıyorlar” dedi.

Şadan Doğan, turizm ile ilgili bir çalışma başlattıklarını belirterek üniversite ile Biga’daki turizm değerlerimizin tanıtımının, ön plana çıkarılması adına neler yapabiliriz ona bakacağız dedi.

Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çetin, “Gelibolu olarak üniversite konusu kanayan yaramız. 3000 öğrenci kapasiteli bir binamız var, öğrenci sayımız 500. Bunu her platformda dile getiriyoruz. Özellikle siyasilerimize. Bunu en kısa sürede yoluna sokmamız gerekmekte. İnşallah zaman içerisinde her şeyin yoluna gireceğini temenni ediyoruz.”dedi.

 

Başkanların ardından TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orçun Oktay ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek’e söz verildi. Başkanlar konuşmalarında, sektörler ve girişimcilik sektörü, 2020 hedefleri üzerine gerçekleştirmeyi planladıkları projelerden bahsetti.

 

Umat Gümrük Ve Turizm A.Ş. Yeni Proje Çalışmaları

Başkan Kaya Üzen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleri ile TOBB, UMAT ve Trakya’daki Odalar ve Borsalar tarafından kurulan UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş.’nin 19 Aralık 2019 Saat:14.00’de İpsala’da yapılan Genel Kurulu ile ilgili bilgi aktarımında bulunarak, modernizasyonu yapılan İpsala Sınır kapısı ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Çanakkale-Yunanistan İş Forumu Çanakkale’de Yapılacak

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, Yunanistan Konsolosluğu’na ziyaretler yaptıklarını ifade ederek, Nisan ayının ilk haftasında Çanakkale’de Türkiye-Yunanistan İş Forumu yapma kararı aldıklarını belirtti.

Başkan Semizoğlu devamla “Biz Ticaret Odası olarak şunu çalışıyoruz. Yunanistan Türkiye’den ne alıyor, aldıklarının içerisinden biz 17 plaka olarak ne veriyoruz. Biz bu ikili ilişkileri bizzat Ticaret Ataşesi ile yürütüyoruz. Bizde ne var, mobilya var, demir-çelik var, su ürünleri var, biz onları sunacağız. Onlar bize kendilerinde ne var. Her iki tarafın organize sanayileri veya ticaret odaları yatırım imkânlarını, KDV oranları, vergi oranları nedir. Bunlar hazırlanıyor. Vaktimiz azaldı. Biz onlara, onlar bize veri yollayacağız. Ne alabiliriz, ne satabiliriz şeklinde. Turizmden mobilyaya, tarım ürününden makineye her şey incelenecek” dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu ayrıca Çanakkale Limanının Konteyner Limanı özelliği kazanması için oda olarak yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.

Toplantıda ayrıca 2020 yılında Çanakkale’mizin tüm değerleri ile daha etkin tanıtımının gerçekleştirilmesi için ortak bir tanıtım politikası geliştirilmesi görüşüldü.

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Biga Kent Konseyi 2020’ye Hızlı Başladı
    »    
Şehidimden Mektup Var!
    »    
Bülent Şarlan’dan Açıklama
    »    
Başkan Bülent Öz’den Çanakkale Milletvekillerine Ziyaret
    »    
Pastırmacıdan Kılıçdaroğlu’na Cevap
    »    
Öğrenciler, Karne Almanın Mutluluğunu Yaşadı
    »    
Çilingire Kızdı.. Vinç Getirdi!
    »    
Başkan Bülent Öz, Ankara’da Önemli Temaslarda Bulundu
    »    
Bigaspor’dan Geçmiş Olsun Ziyareti
    »    
Bigaspor Moral Yemeğinde
    »    
Ayvacık’ta Düzensiz Göçmen Yakalandı
    »    
Özgür Ceylan; ‘’920 Öğretmene Kadrolarını Verin’’
    »    
Ben Halkım; Budur Benim Profilim
    »    
Biga Doğa Koleji’nden ‘’Kariyer Günleri’’ Etkinliği
    »    
Belediye Başkanları Ankara’da
    »    
Biga TSO 2020 Yılının İlk Meclis Toplantısını Geçekleştirdi
    »    
Cuma Günü Saat 17.00’de Ulusal Kanaldayım
    »    
İlçe Emniyet Müdüründen Biga TSO’ya Ziyaret
    »    
Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Ankara’da
    »    
‘’Zincir Marketler Tek Başına 49 Esnafı Vuruyor’’
    »    
Çanakkale’den Bir Firmanın İki Ürünü Listede
    »    
Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı
    »    
KDV İndirimiyle 2020’de ’Agresif’ Büyüyeceğiz’
    »    
“Kardeşim Üşümesin” Gülümsetmeye Devam Ediyor
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin, İman Nedir?
    »    
Bigaspor Yönetiminden Kahvaltı ve Ziyaret
    »    
Bigalı Çiftçi, Hibe Desteği İle Kendi Çiftliğini Kurdu
    »    
Yaşayarak Okuyan Kazandı
    »    
İrfan Çınar Yeniden Başkan
    »    
AK Parti Kepez Belde Başkanı Cihat Gılafçı
    »    
“İlim Çin’de De Olsa Gidip Alınız.” Diyen Peygamberden “Cahilin Ferasetine Güveniyorum” Diyen Rektöre Geldik!
    »    
“100 Belediye Başkanı Ak Parti’ye Geçecek”
    »    
E-Ticarette “Güven Damgası” Dönemi Başladı
    »    
Bu Millet Atatürk’e Hakaret Ettirmez, Edeni de Affetmez!
    »    
Gazeteciler Günü Ziyaretleri
    »    
Bigaspor ‘da Yeni Görev Dağılımı Yapıldı
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’ın Gazeteciler Günü Mesajı
    »    
Başkan Erdoğan, Gazetecilerin Gününü Kutladı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
‘’Seracılık Yapmak İçin Doğru Zaman’’
    »    
Altındiş Market Hizmete Açıldı
    »    
Bülent Turan’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
    »    
CHP’li Erkek’ten 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı
    »    
Başkan Bülent Öz’ün, Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
    »    
Biga TSO Üyelerine Hizmet Sunmaya Devam Ediyor
    »    
Özgür Ceylan’dan Birlik Beraberlik Çağrısı
    »    
Biga Bir Değerini Daha Kaybetti
    »    
CHP’de Yeni Dönem Yeni Yönetim
    »    
MHP’de Salih Altınkaya Dönemi
    »    
BİSHAK’tan Başkan Bülent Erdoğan’a Ziyaret
    »    
Yiyecek Peşindeki Domuz Köye İndi
    »    
Çanakkale’de Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Çan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
    »    
Belediye Desteğine İtiraz
    »    
Bigaspor’dan Güreşçilere Malzeme Desteği
    »    
‘’Ezberleri Bozmak Bizim Elimizde’’
    »    
Hayvan Dostu Biga Belediyesi
    »    
Ceylan, ‘’ Halk Mesajını Verdi İktidara Yürüyoruz’’
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgi Nedir?
    »    
Bigaspor’da Yeni Başkan Özkan
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Mutur Müjdeyi Verdi
    »    
168 Şişe Sahte Bandrollü Rakıya El Konuldu
    »    
Bizim Tatlıcı Satış Reyonu Açıldı
    »    
Kara Kış Biga’da Yüzünü Gösterdi
    »    
“Çan’ımızın Su Sorununu En Aza İndirdik”
    »    
Vatandaş WhatsApp’tan Gönderiyor, Biga Belediyesi Çözüyor
    »    
Parayı Telekom Aldı Direkleri Gerlengeç Köylüleri Dikti
    »    
Yıllardır Doktorunu Bırakmadı
    »    
Çizgi Koleji’nden ‘’Yeni Yıla Merhaba’’ Konseri
    »    
Çanakkale AFAD İl Müdürlüğünden Kar Uyarısı
    »    
Emekli Maaşları Belli Oldu
    »    
Tartıştıkları Adamın Oğlunu Döverek Öldürdüler
    »    
Baro Başkanları Çanakkale’de
    »    
Yenice’de Fuhuş İhbarı
    »    
Bakan Albayrak Çanakkale’de
    »    
Mobilyada KDV İndirimi
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
2020’nin İlk Bebeği
    »    
Biga TSO’ya Sözleşmeli Personel Alımı
    »    
İskenderoğlu, Kütüphanede İncelemelerde Bulundu
    »    
Biga’da Kaçak İçki
    »    
MHP’de İstifa
    »    
İlklerin Belediyesi Gümüşçay Belediyesi
    »    
Yılbaşı Piyangosu Size Çıkmadı mı?
    »    
Biga’da "Ağaç Kesme, Fidan Dik" Kampanyası
    »    
Bigalı Dostlarım... İyi Yıllar...
    »    
Yeni Yılınız Kutlu Olsun…
    »    
Özel Biga Can Hastanesinde Yangın Tatbikatı Yapıldı
    »    
Çan Belediyesi Sosyal Denge Sözleşmesini İmzaladı
    »    
Yeni Hizmet Araçları İçin Kurban Kesildi
    »    
Obezite Okulu ‘nda Toplam 125,7 Kg Gitti
    »    
Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulundan Anlamlı Proje
    »    
Başkan Erdoğan, Lise Öğrencilerinin Misafiri Oldu
    »    
Bu Memleketin 2019 Yılında da Anası Boşuna Ağlamamış!
    »    
Başkandan Şok İstifa Paylaşımı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Akıl Nedir?
    »    
Fırtına Biga’da Hasar Vermeye Devam Ediyor
    »    
Biga Adalet Sarayının Çatısı Kuvvetli Rüzgâra Dayanamadı
    »    ÖNEMLİ LİNKLER
 BİGA KAYMAKAMLIĞI
 BİGA BELEDİYESİ
 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
 BİGA SAĞLIK
 BİGA DEVLET HASTANESİ
 KARABİGA BELEDİYESİ
 GÜMÜŞÇAY BELEDİYESİ
 BİGA TİCARET ODASI
 BİGA TİCARET BORSASI
 BİGA ZİRAAT ODASI
 BİGA İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ
 BİGA İİB FAKULTESİ
 BİGA MESLEK YÜKSEK OKULU
 ÇANAKKALE ASKF
 TFF
 BİGASPOR
 BİGA FB DERNEĞİ
 BİGA GS DERNEĞİ
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Şehidimden Mektup Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin
Kadir Atay
Lider Şehir Biga’m
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Cuma Günü Saat 17.00’de Ulusal Kanaldayım
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0