Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Bigaspor Yeni Sezonda da BAL Liginde      Adaspor Lige Veda Etti      Kaymakamdan Şampiyona Hem Tebrik Hem Kahvaltı      Şehitlerimizin Anısına      Biga FB’den Hayırlı Olsun Ziyareti      Nefesleri Kesen Finalde Gülen Bozcaadaspor      BİSHAK’tan Biga Belediye Başkanına Ziyaret      Biga TSO’dan Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi      Işıkeli Köyüne Turizm Projesi      Biga’nın Gururu Ramazan Baysal      Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu: 13 Tutuklama      Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”       Biga´da Halka Ücretsiz Fidan Dağıtıldı      Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun      Biga Ziraat Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi      Biga’da Gazete Çalışanları Yeni Belediye Başkanlarını Ziyaret Ettiler      İlkokullar Arası Futbol Turnuvası Finali Yapıldı      Alp ile Ali Erkekliğe Adım Attı      Biga’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi       2019 Bahar Kupası Başladı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga’da İndirimli Alışveriş Heyecanı Başladı
20 Aralık 2018 Perşembe 17:00
12
14
16
18


Biga İndirimli Alışveriş Günleri'nin açılışı, Kasaplar Sokak'ta gerçekleştirilen törenle başladı.

Konserler, defile, sokak etkinlikleri, sokaklarda soba başında kestane keyfi ve Biga'ya özel indirimlerle başlayan İndirimli Alışveriş Günleri, 20-21-22-23 Aralık tarihleri boyunca devam edecek.

"Birlik ve Beraberlik İçindeyiz"

Açılış töreninde konuşan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Jale Kırbaş özetle şunları söyledi: "Biga’da faaliyette bulunan firmalarımızla 20-23 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Biga İndirimli Alışveriş Günlerimizin tüm halkımız, Biga’mız ve Esnafımız için bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum. Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Belediyemiz ve diğer odalarımız ile birlikte birlik ve beraberliğimizin göstergesi olarak düzenlediğimiz Biga İndirimli Alışveriş Günlerinin amacı Biga’da öncelikle mevcut ticari ve sosyal yaşamı daha da hareketlendirmek, halkımızın ve ticaret erbabımızın indirimli alışveriş günlerinde buluşmasını sağlamak, Biga kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, üyelerimizin,  halkımızın bu ortak amaçta birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu ortaya koyarak bölgeye de örnek olacak şekilde farkındalık oluşturmaktır. Biga’daki firmalarımızın katılımlarıyla 4 gün sürecek olan alışveriş günlerinin ilçemize önemli ekonomik canlılık katacağına inanarak çıktık bu yola. Bu etkinliğimizin bölgesel ölçekte geleneksel hale getirmek için tüm çalışmalarımız sürecek. Alışveriş günleriyle Bigalılar hem eğlenecek hem de alışverişin keyfini yaşayacaklar. Etkinliğimiz süresince halkımız daha verim koşullarda alışveriş yaparak dolayısıyla alacakları ürün ve hizmetleri mevcut fiyatlarından daha uygun alırken esnaf ve ticaret erbabımız ile işlerinde hareketlilik yaşayacaklar. Böylelikle Biga’mızın ekonomisi canlanacak. Biga’mıza ekonomik ve sosyal dinamizm getirecek. Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak Biga’da yaşayanların, Biga’da kazananların, kısacası bizlerin toplum ve iş dünyası olarak hep birlikte kazanmasını amaçlamaktayız. Biga İndirimli Alışveriş Günlerinin hepimize bereketli hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

"Ahilik Kültürünün Bir Parçası..."

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Mutur ise şunları söyledi: "Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Lokantacılar Odası olarak 4. düzenlediğimiz Biga İndirimli Alışveriş günlerine başlıyoruz. Sayın Kaymakamım Şehitler Diyarı Çanakkale’nin en büyük ilçesi olan Biga’mız 4 mevsimi tüm güzellikleriyle içinde barındıran eğitim ve kültür düzeni yüksek, tarım ve hayvancılık sektörüyle, sanayisiyle çağdaş yaşamı destekleyen farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığı Güney Marmara’nın yükselen incisi Biga. Yeni umutlarla, yeni yılı karşılayacağımız 2018’in bu son günlerinde sizlere keyifli alışverişler ve iyi eğlenceler diliyorum. İşlerin durgunlaştığı bu soğuk kış günlerinde ekonominin bir nebze canlanmasını sağlamak insanlarımıza daha uygun ve keyifli alışveriş ortamı sağlayabilmek amacıyla çeşitli etkinlikler eşliğinde indirimli alışveriş günlerinin düzenliyoruz. Ayrıca bu organizasyonun gerçekleşmesinde çok büyük emekleri olan Sayın Belediye Başkanımız İsmail Işık'a ve tertip komitesindeki tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bizler Biga Esnaf ve sanatkarlar olarak değişen ve büyüyen Biga’mıza katma değer sağlamaktan onur duyuyoruz. Esnaf ve sanatkarlar ekonominin temel taşlarıdır. Esnaf ve sanatkarları desteklemeyen hiçbir toplumun geleceği garanti olamaz bizler de Ahilik kültüründen gelen bu geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. Bizler kendi imkanlarımızla kurmuş olduğumuz iş yerimizde katma değer sağlayarak esnafımıza ve halkımıza da faydalı olmaya çalışıyoruz."

"Sadece 4 Gün Değil, Tüm Yıl İndirim Olsun"

Biga Kaymakamı Mustafa Can ise özetle şöyle konuştu: "Biga İlçemiz gelişen ve büyüyen her alanda olduğu gibi ekonomisiyle ticaretiyle bölgemizde en şanlı en hareketli olan ilçelerimizden biri. Gerçekten ilçemizin bu dinamiği bu hareketliliği oda ve borsalarımızın, esnaflarımızın, vatandaşlarımızın, birbirine kenetlenerek bu şekilde indirimli alışveriş günleri yaparak farklı bir takım aktivitelerle ve kampanyalarla hem ticaretin canlanması hem ekonominin canlanması hem de esnafımızın bu konuda daha fazla kazanç elde edebilmesi adına bu tarz etkinlikleri olumlu ve güzel bulduğumu ifade etmek istiyorum. İndirimin gerek vatandaşımız açısından bir karşılığı olması lazım karşılığı olursa güzel manalı olursa esnafımızda buradan kazançlı çıkar vatandaşımızda tüketici olarak bizlerde bunun bir karşılığı olur geliri olur diye düşünüyorum. İndirimin sadece 4 gün değil 365 gün boyunca olmasını temenni ediyorum.

Biga’mızın gelişmesinde büyümesinde esnafımızın çok büyük bir katkısı var çok büyük desteği var. Ekonomimizin can damarı onun için bu kapsamda yaptıkları indirimlerle kampanyalarla zaten bölgemizi örnek teşkil ediyor. Dolayısıyla da inşallah vakti olarak ta bol bereketli hayırlı kazanç getireceklerine kazanacaklarına ümit ediyorum.

Halkımızdan da çevre illere bölgelere vs gitmektense Biga’mızda ilçe esnafımızda hem yerel ekonominin kalkınması adına hem de esnafımızın kalkınması adına buradan alışveriş yapmasını temenni ediyorum. Düzenleme komitesine tertip komitesine çok teşekkür ediyorum bu indirimli alışveriş günlerinin ilçemize, ekonomimize, esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

"Birlikte Başarıyoruz"

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık açılışta yaptığı konuşmada; "4. Biga İndirimli Alışveriş Günleri ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Göreve başladığımızda kendimize koyduğumuz hedeflerin birincisi eğitimine destek olunmuş temiz ve ekonomisine katkı verilmiş bir Biga’ydı. İlk iki hedefimizi gerçekleştirdik üçüncü hedefimiz ekonomiye katkı vermeyi de Biga indirimli alışveriş günleriyle devam ettiriyoruz. İndirimli alışveriş günleri bölgede de dikkat çeken bir etkinlik oldu etrafımızda yakın uzak birçok belediye bu organizasyonun nasıl olduğunu neyle sonuçlanacağını soruyorlar ve onlarda yapmaya çalışıyorlar. Bölgeye de örnek bir faaliyet gerçekleştirmiş olduk özellikle indirimli alışveriş günlerinde hazırlanan esnaflarımız üçüncü bir bayram gibi iş yaptıklarını ifade ediyorlar bu da bizi yaptığımız işi amacına ulaşmış olması nedeniyle karşılık bulması nedeniyle son derece mutlu ediyor. Biz aynı zamanda Biga indirimli alışveriş günleriyle, birlikte iş yapma kültürünün de önemli olduğunu Biga’da göstermiş oluyoruz. İşte bütün meslek kuruluşlarımızla esnaf odası, ticaret odası, lokantacılar, kahveciler ve bu işe destek veren esnaflarımızla birlikte Biga’da bir de beraber olunduğu zaman güzel işler yapılabileceğine ortaya koyuyoruz. İndirimli alışveriş günlerinin ilçemize başarılar getirmesini esnafımıza bol kazançlar getirmesini Biga halkına da mutlu bir dört gün geçirmelerini diliyorum" ifadelerini kullandı.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Biga’da İndirimli Alışveriş Heyecanı Başladı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Kaymakamdan Şampiyona Hem Tebrik Hem Kahvaltı
    »    
Şehitlerimizin Anısına
    »    
Biga FB’den Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
BİSHAK’tan Biga Belediye Başkanına Ziyaret
    »    
Biga TSO’dan Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi
    »    
Işıkeli Köyüne Turizm Projesi
    »    
Biga’nın Gururu Ramazan Baysal
    »    
Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu: 13 Tutuklama
    »    
Biga´da Halka Ücretsiz Fidan Dağıtıldı
    »    
Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Biga Ziraat Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi
    »    
Biga’da Gazete Çalışanları Yeni Belediye Başkanlarını Ziyaret Ettiler
    »    
Biga’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi
    »    
Turizm Haftası Kemer Parion Antik Kenti’nde Kutlandı
    »    
Yeni Aldığı Motosiklet Sonu Oldu
    »    
Durdurulan Taksiden Kaçak Göçmenler Çıktı!
    »    
Ankara’dan Gelen Öğrencilere Duygu Dolu Bayrak Teslimi!
    »    
Fatih İlkokulu’nun Temeli Törenle Atıldı
    »    
Şanlıurfa’dan Biga’mıza Teşekkür
    »    
Biga Ticaret Borsası’ndan Biga Belediye Başkanına Ziyaret
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Çanakkale’de Bir Haftada Üç İntihar!
    »    
Biga’dan Başlayıp Ulusala Yayılan Bir Hikaye Serüveni
    »    
Biga’da Ramazan Pidesinin Fiyatı Belli Oldu
    »    
Biga Musiki Derneğinden Muhteşem Konser
    »    
Gündemimiz Biga Tarımı, Sorunları ve Menfaatleri
    »    
Otomobille Bariyerlere Çarpan Sürücüsü Yaralandı
    »    
Kişisel Gelişim ve İletişim Semineri
    »    
İstikrar Mı Dediniz?
    »    
Biga´da Yeni Seçilen Muhtarlar Bilgilendirildi
    »    
Konya Ticaret Borsası’ndan Biga Ticaret Borsasına Ziyaret
    »    
Mazbatasını Almaya Hazırlanırken, Çatıdan Düşüp Ağır Yaralandı
    »    
Biga Devlet Hastanesi Gebe Okulu Mart Ayı Mezunlarını Verdi
    »    
Belediyenin Borcunu Pankartla Açıkladı
    »    
Şiir Dinletisi Programı Büyük İlgi Gördü
    »    
Biga’da 56 Muhtar Değişti
    »    
Türkiye’nin Örnek Meslek Kuruluşu Çanakkale Barosu
    »    
Gümüşçay Belediye Başkanına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
    »    
2 Aydır Haber Alınamıyordu Evinde Ölü Bulundu
    »    
Tekne Karaya Oturdu, Kaçaklar Tek Tek Yakalandı
    »    
AK Parti Gençlik Kollarından Ziyaret
    »    
İlklerin Okulu Kocagür İlkokulu
    »    
Biga TSO’dan Emniyet Müdürüne Ziyaret
    »    
Polis Teşkilatımızın 174. Yılı Kutlu Olsun
    »    
Hüseyin Kaya, 6. kez Muhtar
    »    
AFAD’tan Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı
    »    
Bigalı Dağlı Hurdacılıktan Genç Güreşçiye Kıspet Hediye!!!
    »    
Polis Teşkilatımızın 174. Yılı Kutlu Olsun
    »    
Çanakkale Barosu Masa Tenisi Turnuvası Sonuçlandı
    »    
Karate Bölge Şampiyonundan Ziyaret
    »    
8 Nisan Dünya Romanlar Günü Kutlu Olsun
    »    
Çan Belediye Başkanı Seçilen Bülent Öz Görevine Başladı
    »    
Dur İhtarına Uymadı Arabaya Çarptı
    »    
Çanakkale Barosu Okullarda Avukatlık Mesleğini Anlattı
    »    
Biga’da “CMK Uygulamaları” Semineri
    »    
AFAD’dan Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı
    »    
Biga’nın Koruoba Köyünde Geleneksel Süt Günü Yapıldı
    »    
Tavacix Biga’da Açıldı
    »    
Şadan Ali Doğan İçin Mevlid Okutuldu
    »    
Sigaraya Zam Geldi
    »    
Karabiga’da Devir Teslim, Gümüşçay’da Yola Devam
    »    
Avukatlar Haftası Biga’da da Kutlandı
    »    
Biga TSO’dan Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi
    »    
Avukatlar Günü Çanakkale’de Kutlandı
    »    
Ülkü Ocakları Merhum Türkeş İçin Mevlüt Okuttu
    »    
Geçmiş Olsun Sayın Başkan
    »    
Biga´da 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı
    »    
Avukatlar Karaoke Gecesinde Buluştu
    »    
Biga Belediyesi Kandil Pilavı Dağıttı
    »    
Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçirdi
    »    
Öğretmene Şiddete Hayır Derken…
    »    
2. Biga Robotik Kodlama Şenliği
    »    
Diyabet Okulu 2019 Yılı 3.Dönem Mezunlarını Verdi
    »    
Çanakkale Barosu’ndan Avukatlara Mali Yükümlülük Konferansı
    »    
Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Kaldırımbaşı’ndaki Kazada 2 Kişi Yaralandı
    »    
Biga’da 2 Göz Altı 1 Tutuklama
    »    
Çanakkale Barosu Bowling Turnuvası Düzenledi
    »    
11 Seçmenli Köyde Oy Verme İşlemi 1 Saatte Bitti
    »    
Elektrik Toptan Satışı Yüzde 37 Zamlandı
    »    
Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbiden Açıklama
    »    
Muzaffer Karataş’tan Teşekkür
    »    
Biga’da Seçimlerin Galibi AK Parti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)
    »    
Çanakkale Barosundan Avukatlar Haftası Etkinlikleri
    »    
Bülent Erdoğan’dan İlk Açıklama Geldi
    »    
Biga ve Beldeleri AK Parti ve Cumhur İttifakı Dedi
    »    
İsmail Işık’tan İlk Açıklama
    »    
Biga Hacıpehlivan Köyü Kooperatif Genel Kurulu Yapıldı
    »    
Hayat’a Kitapla Bağlanın
    »    
Biga TSO’da Endüstri 4.0 Paneli Yapıldı
    »    
Biga´da Sporculara Malzeme Desteği
    »    
Afacanlardan Açıklama
    »    
AFAD’ dan Fırtına Uyarısı!
    »    
Kaymakam Can Biga Ovasında Çeltik Ekimi Serbest Dedi
    »    
Biga’da Asansör Boşluğuna Düşen Afgan İşçi Yaralandı
    »    
1 Nisan’da Okullar Tatil
    »    
Çanakkale Barosun’ dan 9 Günde 28 Etkinlik
    »    
%100 Milli ve Türk Buluşu FIRINBURGER Biga’da Açıldı
    »    
Ustalar Çıraklarla Buluşuyor
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Şehitlerimizin Anısına
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (25)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0