Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Kapalı Halk Pazarında Bez Torba Dağıtımı Yapıldı      Ezine’de Kriz Çıkabilir!      Başkan Işık: Hep birlikte yine başaracağız!      Biga’da Çıkan Yangında 1 Kişi Öldü      14.250 Öğrenci İçin Tatil Başladı      Biga Ayşe Doğan Okulu Romanya’ya Gidiyor      Projelerimiz Çan’a Hayat Katacak, Birlikte Kazanacağız      Ceylan: Tek Çözüm Üretim, Üretim, Üretim!      Sakın Kaçırmayın Tekrarı Yok      Başkan Kuzu İlk Müjdeyi Gençlere Verdi      Bilgi Yarışmasında Kıyasıya Yarışta İki Birinci Çıktı      37. Baro Başkanları Toplantısı Yapıldı      Baraj ve Göletlerin Doluluk Oranı %100’e Ulaştı      Pazarlarımız Enerjisini Güneş Panellerinden Alacak      CHP Biga’dan ‘Hepimiz Aynı Gemide Değil Miyiz’ Açıklaması      Çanakkale’de 3 İnek Boyunları Kesilmiş Halde Bulundu      Başkan Kuzu’dan Öğrencilere Sömestr Hediyesi      Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi Eğitimlerine Başlıyor      Mutlu Yeni Ofisinde      Başkan Işık, Rakiplerini Beklemeden Açılışı Yapıyor     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga’da İndirimli Alışveriş Heyecanı Başladı
20 Aralık 2018 Perşembe 17:00
12
14
16
18


Biga İndirimli Alışveriş Günleri'nin açılışı, Kasaplar Sokak'ta gerçekleştirilen törenle başladı.

Konserler, defile, sokak etkinlikleri, sokaklarda soba başında kestane keyfi ve Biga'ya özel indirimlerle başlayan İndirimli Alışveriş Günleri, 20-21-22-23 Aralık tarihleri boyunca devam edecek.

"Birlik ve Beraberlik İçindeyiz"

Açılış töreninde konuşan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Jale Kırbaş özetle şunları söyledi: "Biga’da faaliyette bulunan firmalarımızla 20-23 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Biga İndirimli Alışveriş Günlerimizin tüm halkımız, Biga’mız ve Esnafımız için bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum. Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Belediyemiz ve diğer odalarımız ile birlikte birlik ve beraberliğimizin göstergesi olarak düzenlediğimiz Biga İndirimli Alışveriş Günlerinin amacı Biga’da öncelikle mevcut ticari ve sosyal yaşamı daha da hareketlendirmek, halkımızın ve ticaret erbabımızın indirimli alışveriş günlerinde buluşmasını sağlamak, Biga kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, üyelerimizin,  halkımızın bu ortak amaçta birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu ortaya koyarak bölgeye de örnek olacak şekilde farkındalık oluşturmaktır. Biga’daki firmalarımızın katılımlarıyla 4 gün sürecek olan alışveriş günlerinin ilçemize önemli ekonomik canlılık katacağına inanarak çıktık bu yola. Bu etkinliğimizin bölgesel ölçekte geleneksel hale getirmek için tüm çalışmalarımız sürecek. Alışveriş günleriyle Bigalılar hem eğlenecek hem de alışverişin keyfini yaşayacaklar. Etkinliğimiz süresince halkımız daha verim koşullarda alışveriş yaparak dolayısıyla alacakları ürün ve hizmetleri mevcut fiyatlarından daha uygun alırken esnaf ve ticaret erbabımız ile işlerinde hareketlilik yaşayacaklar. Böylelikle Biga’mızın ekonomisi canlanacak. Biga’mıza ekonomik ve sosyal dinamizm getirecek. Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak Biga’da yaşayanların, Biga’da kazananların, kısacası bizlerin toplum ve iş dünyası olarak hep birlikte kazanmasını amaçlamaktayız. Biga İndirimli Alışveriş Günlerinin hepimize bereketli hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

"Ahilik Kültürünün Bir Parçası..."

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Mutur ise şunları söyledi: "Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Lokantacılar Odası olarak 4. düzenlediğimiz Biga İndirimli Alışveriş günlerine başlıyoruz. Sayın Kaymakamım Şehitler Diyarı Çanakkale’nin en büyük ilçesi olan Biga’mız 4 mevsimi tüm güzellikleriyle içinde barındıran eğitim ve kültür düzeni yüksek, tarım ve hayvancılık sektörüyle, sanayisiyle çağdaş yaşamı destekleyen farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığı Güney Marmara’nın yükselen incisi Biga. Yeni umutlarla, yeni yılı karşılayacağımız 2018’in bu son günlerinde sizlere keyifli alışverişler ve iyi eğlenceler diliyorum. İşlerin durgunlaştığı bu soğuk kış günlerinde ekonominin bir nebze canlanmasını sağlamak insanlarımıza daha uygun ve keyifli alışveriş ortamı sağlayabilmek amacıyla çeşitli etkinlikler eşliğinde indirimli alışveriş günlerinin düzenliyoruz. Ayrıca bu organizasyonun gerçekleşmesinde çok büyük emekleri olan Sayın Belediye Başkanımız İsmail Işık'a ve tertip komitesindeki tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bizler Biga Esnaf ve sanatkarlar olarak değişen ve büyüyen Biga’mıza katma değer sağlamaktan onur duyuyoruz. Esnaf ve sanatkarlar ekonominin temel taşlarıdır. Esnaf ve sanatkarları desteklemeyen hiçbir toplumun geleceği garanti olamaz bizler de Ahilik kültüründen gelen bu geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. Bizler kendi imkanlarımızla kurmuş olduğumuz iş yerimizde katma değer sağlayarak esnafımıza ve halkımıza da faydalı olmaya çalışıyoruz."

"Sadece 4 Gün Değil, Tüm Yıl İndirim Olsun"

Biga Kaymakamı Mustafa Can ise özetle şöyle konuştu: "Biga İlçemiz gelişen ve büyüyen her alanda olduğu gibi ekonomisiyle ticaretiyle bölgemizde en şanlı en hareketli olan ilçelerimizden biri. Gerçekten ilçemizin bu dinamiği bu hareketliliği oda ve borsalarımızın, esnaflarımızın, vatandaşlarımızın, birbirine kenetlenerek bu şekilde indirimli alışveriş günleri yaparak farklı bir takım aktivitelerle ve kampanyalarla hem ticaretin canlanması hem ekonominin canlanması hem de esnafımızın bu konuda daha fazla kazanç elde edebilmesi adına bu tarz etkinlikleri olumlu ve güzel bulduğumu ifade etmek istiyorum. İndirimin gerek vatandaşımız açısından bir karşılığı olması lazım karşılığı olursa güzel manalı olursa esnafımızda buradan kazançlı çıkar vatandaşımızda tüketici olarak bizlerde bunun bir karşılığı olur geliri olur diye düşünüyorum. İndirimin sadece 4 gün değil 365 gün boyunca olmasını temenni ediyorum.

Biga’mızın gelişmesinde büyümesinde esnafımızın çok büyük bir katkısı var çok büyük desteği var. Ekonomimizin can damarı onun için bu kapsamda yaptıkları indirimlerle kampanyalarla zaten bölgemizi örnek teşkil ediyor. Dolayısıyla da inşallah vakti olarak ta bol bereketli hayırlı kazanç getireceklerine kazanacaklarına ümit ediyorum.

Halkımızdan da çevre illere bölgelere vs gitmektense Biga’mızda ilçe esnafımızda hem yerel ekonominin kalkınması adına hem de esnafımızın kalkınması adına buradan alışveriş yapmasını temenni ediyorum. Düzenleme komitesine tertip komitesine çok teşekkür ediyorum bu indirimli alışveriş günlerinin ilçemize, ekonomimize, esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

"Birlikte Başarıyoruz"

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık açılışta yaptığı konuşmada; "4. Biga İndirimli Alışveriş Günleri ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Göreve başladığımızda kendimize koyduğumuz hedeflerin birincisi eğitimine destek olunmuş temiz ve ekonomisine katkı verilmiş bir Biga’ydı. İlk iki hedefimizi gerçekleştirdik üçüncü hedefimiz ekonomiye katkı vermeyi de Biga indirimli alışveriş günleriyle devam ettiriyoruz. İndirimli alışveriş günleri bölgede de dikkat çeken bir etkinlik oldu etrafımızda yakın uzak birçok belediye bu organizasyonun nasıl olduğunu neyle sonuçlanacağını soruyorlar ve onlarda yapmaya çalışıyorlar. Bölgeye de örnek bir faaliyet gerçekleştirmiş olduk özellikle indirimli alışveriş günlerinde hazırlanan esnaflarımız üçüncü bir bayram gibi iş yaptıklarını ifade ediyorlar bu da bizi yaptığımız işi amacına ulaşmış olması nedeniyle karşılık bulması nedeniyle son derece mutlu ediyor. Biz aynı zamanda Biga indirimli alışveriş günleriyle, birlikte iş yapma kültürünün de önemli olduğunu Biga’da göstermiş oluyoruz. İşte bütün meslek kuruluşlarımızla esnaf odası, ticaret odası, lokantacılar, kahveciler ve bu işe destek veren esnaflarımızla birlikte Biga’da bir de beraber olunduğu zaman güzel işler yapılabileceğine ortaya koyuyoruz. İndirimli alışveriş günlerinin ilçemize başarılar getirmesini esnafımıza bol kazançlar getirmesini Biga halkına da mutlu bir dört gün geçirmelerini diliyorum" ifadelerini kullandı.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Biga’da İndirimli Alışveriş Heyecanı Başladı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Kapalı Halk Pazarında Bez Torba Dağıtımı Yapıldı
    »    
Ezine’de Kriz Çıkabilir!
    »    
Başkan Işık: Hep birlikte yine başaracağız!
    »    
Biga’da Çıkan Yangında 1 Kişi Öldü
    »    
14.250 Öğrenci İçin Tatil Başladı
    »    
Projelerimiz Çan’a Hayat Katacak, Birlikte Kazanacağız
    »    
Başkan Kuzu İlk Müjdeyi Gençlere Verdi
    »    
Bilgi Yarışmasında Kıyasıya Yarışta İki Birinci Çıktı
    »    
37. Baro Başkanları Toplantısı Yapıldı
    »    
Baraj ve Göletlerin Doluluk Oranı %100’e Ulaştı
    »    
Pazarlarımız Enerjisini Güneş Panellerinden Alacak
    »    
CHP Biga’dan ‘Hepimiz Aynı Gemide Değil Miyiz’ Açıklaması
    »    
Çanakkale’de 3 İnek Boyunları Kesilmiş Halde Bulundu
    »    
Başkan Kuzu’dan Öğrencilere Sömestr Hediyesi
    »    
Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi Eğitimlerine Başlıyor
    »    
Mutlu Yeni Ofisinde
    »    
Başkan Işık, Rakiplerini Beklemeden Açılışı Yapıyor
    »    
Bigalılar Yardım İçin Koştu
    »    
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı
    »    
44 Yıllık Öğretmen Doğum Gününde Çifte Mutluluk Yaşadı
    »    
Özgür Ceylan Çanakkale Hastanelerini Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Aralık Ayında 8.077 Yolcuya Hizmet Verildi
    »    
Biga MYO’da Bölüm Başkanları İle 2019’un İlk Toplantısı Gerçekleştirildi
    »    
Çan Belediyesi Bir Geleneği Daha Yaşatmaya Devam Ediyor
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(12)
    »    
Türkiye’nin ’İsraf Raporu’ Açıklandı
    »    
Başkan Işık, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı
    »    
Biga Devlet Hastanesi’ne Hasta Yakınından Çiçekli Teşekkür
    »    
Et ve Süt Kurumu, Büyükbaş Hayvan Kesimine Başladı
    »    
Biga Şehitliği’nin Restorasyon İhalesi Yapıldı
    »    
Karabiga’da Arama Çalışmaları Devam Ediyor
    »    
GMKA 2018 Mali Destek Programları Sonuçları Açıklandı
    »    
Vatandaş Kayboldu
    »    
1 Haftada 97 Kaçak Göçmen Yakalandı
    »    
Ceylan, Biga Devlet Hastanesinde Hastaları Ziyaret Etti
    »    
Gümüşçay’a Engelsiz Yaşam Merkezi Yapılacak
    »    
1915 Çanakkale Spor Kulübünden Ayhan Gider’e Teşekkür
    »    
Muharrem İnce Cenaze İçin Biga’daydı
    »    
2019 yılının İlk Komite Başkanları Toplantısı ÇTSO’ da Yapıldı
    »    
Başkan Kuzu, Çalışan Gazeteciler ile Bir Araya Geldi
    »    
Ceylan’dan Tarım Bakanına Uyarı
    »    
Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayi Sektörü ÇTB’ de Buluştu
    »    
Kocabaş Çayı için Uyarı Yapıldı
    »    
Çanakkale’de Yüzlerce Gümüş Balığı Sahile Vurdu!
    »    
AFAD Uyardı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
17 Burda AVM Esnafı Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti
    »    
AFAD Uyardı Aman Dikkat!
    »    
“Bir Sözümüzü Daha Tuttuk”
    »    
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Poşetten Önce Kazdağları Düşünülmeli
    »    
Biga Devlet Hastanesinde Çocuk İhmal ve İstismarı Eğitimi Verildi
    »    
Bayram ÇASİAD’ı Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Kaza
    »    
Çanakkale Boğazı’nda Yük Gemisinde Yangın!
    »    
Bigalılar Lütfen Dikkat...
    »    
Adalet
    »    
Çanakkale AFAD Uyardı
    »    
Türkiye’deki Araç Sayısı 23 Milyona Yaklaştı
    »    
Biga Ziraat Odasından Teknik Gezi
    »    
İtfaiye Müdürü Tatlıdilli’den Soba Zehirlenmelerine Karşı Uyarı
    »    
Huzurevi Sakinlerinin Kar Keyfi
    »    
Kaymakam Can, Donmak Üzere Olan Yavruları Kurtardı
    »    
Tabakhanelerde Bir Haftada İki İntihar!
    »    
Organ Bağışında Türkiye Birincisiyiz
    »    
Ceylan: Ziraat Bankası Top Peşinde Koşmayı Bıraksın
    »    
Şahin: “Durmak Yok Çalışmaya Devam”
    »    
Tarihi Çapa Lapseki’den Çıkarıldı
    »    
Karayolları Ekipleri 24 Saat Görevde
    »    
“Bir Anlamda Spor Koruyucu Hekimlik Anlamına Gelir”
    »    
Çan Belediyesi ÜRKAP Başvuruları Başladı
    »    
Kapanan Köy Yolları Ulaşıma Açıldı
    »    
BİSHAK Yardımsever Arıyor
    »    
Türkiye ASKF’den Sporda Artan Şiddet İle İlgili Açıklama
    »    
“Kepez Sanayi Esnafı Kabuğunu Kıracak”
    »    
Biga Çiçeklidede Özel İdarede Kariyer Günleri
    »    
Öğrencileri Isıtan Proje Çanakkale ve Biga’da
    »    
Alkol ve Sigaraya Yeni Yıl Zammı
    »    
Paranın Gücü ve Göçü
    »    
Biga´da Süt Tankeri Devrildi 1 Kişi Yaralandı
    »    
Yasadışı Bahis Oynatan Şahıslar Göz Altına Alındı
    »    
2019 Yılının İlk Bebeğine Hastane Yönetiminden Ziyaret
    »    
Okullar Tatil!
    »    
Acil Afet Planı (HAP) Tatbikatı Gerçekleştirildi
    »    
Çanakkale Arıcılığı Projesi Ödüllendirildi
    »    
Adaspor’da Enes Cengiz ile Ayrılık
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
"Z Kütüphane" Törenle Açıldı
    »    
Suriyelilerin Gitme Vakti Geldi Artık
    »    
Vatandaştan Poşet İsyanı
    »    
“Bizi Ölüme Terk Ettiler”
    »    
2018’i Huzurevinde Uğurladılar
    »    
Başkan Işık’tan Sürpriz Ziyaretler
    »    
Biga’da Yeni Yılın İlk Bebeği Doğdu
    »    
Yeni Yılınız Kutlu Olsun
    »    
Dikkat Fırtına Geliyor
    »    
Biga Tabakhanesinde İntihar
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(11)
    »    
Çan Belediyesinden Bir İlk Daha
    »    
Bütçe Bitti Ceylan Çanakkale Köylerine Geri Döndü
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Poşetten Önce Kazdağları Düşünülmeli
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(12)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0