Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı      Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler      TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)      Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı      AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti      İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı      Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi      Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek      Biga Veteranlara Yan Bakılmıyor      Adaspor Deplasmanda Lidere Dur Dedi      BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor      DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri      “Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”      Vefat ve Başsağlığı      Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okul Ziyaretleri      "Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"      CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları      Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
11 Mart 2019 Pazartesi 09:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, Şirintepe Mahallesi Kırlar Mevkii Furkan Kıraathanesi'nde 'Çaylar Başkandan' sloganıyla Halk Meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

Mahalle sakinleri tarafından alkışlarla ve sloganlarla karşılanan Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, istek üzerine Kırlar Mevkii'ni de Esentepe Mahallesi olarak Biga'nın onuncu mahallesi yapacaklarını açıkladı. Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Biga İlçe Başkanı Atilla Diren, İYİ Parti İlçe Başkanı Mahmut Aydemir, Millet İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda mahalle sakini toplantıda yer aldı.

"Doğumdan Ölüme Belediyecilik"

Bir aydır Halk Meclisi toplantılarını yaptıklarını hatırlatan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Biga’nın çeşitli mahallerinde bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Bu toplantılar ile geçtiğimiz dönemden kısaca bahsederek, asıl önemli olan gelecek dönemde ilçemizin gelişimine, kalkınmasına, ilerlemesine, çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza Biga ve Bigalılar için neler yapacağımızı paylaşmak ve sizlerin görüş ve isteklerinizi almak için karşınızdayız. 5 yıl önce Bizim İsmail dediniz ve bizler de yola çıktık. 5 yıldan bu yana Sizin İsmail olarak güzel Biga’ya ve sizlere hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşattınız. Gece gündüz demeden, 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermeye çalıştık. Ayırmadan, ötekileştirmeden ocusun-bucusun demeden, saçma sapan ayrıştırmaları yapmadan, partisine bakmadan, Biga’nın tamamına, bütün kesimlerine, nerede ne ihtiyaç varsa ona göre hizmet verdik. Biga’nın 9 mahallesine 800 sokağına her kesimden insanları kucaklayarak hizmet verdik. Bigalıların hak ettiği çağdaş, eşit, adil ve demokratik belediyecilik anlayışıyla hizmet verdik. Belediyeciliği yol su kanalizasyon işlerinden ibaret görmedik. Dar bir pencereden bakılan bir hizmet anlayışında olmadık. Hayatın içerisinde olduk. Sizlerle ağladık, sizlerle güldük. Doğumdan ölüme vatandaşlarımızın yanında olduk.’’ dedi.

"Kırlar Mevkiine Düğün Salonu, Kreş, Aile Sağlık Merkezi"

Kırlar mevkiine yeni dönemde düğün salonu, aile sağlık merkezi, etüt salonu, kütüphane gibi işlevleri olan bir kompleks merkez kazandıracaklarını söyleyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Beş yıl önceki Kırlar mevkii ile şimdiki Kırlar mevkiini düşünmenizi istiyorum. Hatırlayın doğalgaz yoktu, yollar çamur içerisindeydi ve doğru düzgün yol yoktu. Önce doğalgaz çalışmalarını başlattık. Ardından yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmalarımızı bitirdik. Hemen sonrasında da yollarımızı düzenledik. Kırlar mevkii Biga’nın ilgi gören bir merkezi haline geldi. Nerden biliyorum? Biga Belediyesi'nin son 2 yıldır en çok inşaat ruhsatı verdiği bölge Kırlar mevkii oldu. Kırlar mevkii yıllarca ihmal edilmişti. Son beş yılda aldığı hizmetler ile gelişti ve büyüdü. Bu büyümeye paralel olarak daha da geliştireceğiz. Kırlar mevkiinde bulunan 2 parkımızı yeniledik, bir parkımızı daha yenileyeceğiz. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın düğün salonu talepleri oldu. Sadece düğün salonu değil, kadınlarımızın eğitim alabilecekleri kursları olan, çocuklarımızın okul sonrasında etüt yapacakları ve eğitmenlerimizden yardım alabilecekleri bir yapıyı Kırlar mevkiine kazandıracağız. Kırlar mevkii hızla büyüyor ve bu hizmetlere de ciddi bir şekilde ihtiyacı var. Aynı zamanda bir sağlık ocağına da ihtiyacı var. Bahsettiğim kompleksin içinde sağlık ocağı da var. Buradan kalkıp çarşı merkezine ya da Atatürk Kültür Merkezi'ne gitmenize gerek kalmayacak. Bu hizmetler gerçekleştirdiğimiz zaman önemli ölçüde eksikleri tamamlamış olacağız.’’ ifadelerini kullandı

.Altgeçit İle Bütünlük Sağlanacak

Tema Park ve Biga Port projeleriyle birlikte alt geçitle Kırlar mevkiini bağlayacaklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Göreve geldiğimizde Biga Belediyesi'nin bütçesi 40 milyon liraydı. Biga Belediyesi'nin 2019 bütçesi tam 120 milyon lira oldu. Yani Biga Belediyesi beş yılda tam 3 kat büyüdü. Bu büyümeye ilişkin olarak her mahalleye hizmet verdik. Personel olarak da araç olarak da hizmet olarak da büyüdük. Bu artışı ve değişimi devam ettireceğiz. Biga’da yaptığımız yatırımların hepsi birbiriyle bağlantılı yatırımlardır. Yapımı devam eden Kırlar mevkiinin de komşusu olan Tema Park, Biga Port ve mola yeri projemize başladık. Bu projeler bölge için de Biga için de önemli projelerdir. 2 buçuk milyon insan Biga’nın kenarından geçerek Çanakkale’ye gidiyor. Bursa ile Çanakkale arasında durup dinlenilecek bir alan yok. Projemiz bittiğinde hem mahallemiz hem de Biga için önemli katma değerler katacaktır. Aynı zamanda bu projenin içerisinde bir camii de var. Bu bölgede bir karşıda İdriskoru köyünde Nedim Aydın Camii var bir de aşağıda Nilüfer camii var. Bunlar Kırlar mevkisinin orta kesiminde yaşayan vatandaşlarımız için uzakta kalıyor. Orta kesimde yaşayan vatandaşlarımızdan mescit talebi vardı. Bu talebe de cevap vermiş olacağız. Karşıdan karşıya geçiş için de alt geçit çalışmamız Tema Park ve Biga Port projeleriyle beraber gerçekleşmiş olacak. Böylece Kırlar mevkiini Tema Park ile birleştirmiş olacağız." dedi.

Vatandaş İstedi, Yanıt Gecikmedi

Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık'a konuşması sırasında yazılı bir not geldi. Yazılı notu sesli bir şekilde okuyan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Şimdi yazılı bir not geldi. Kırlar mevkiinde yaşayan vatandaşlarımızın bir isteği var. Kırlar mevkii olarak bilinen bu alana Esentepe denmesini istiyorlar. Sizlerin bu mahallede yaşayan insanlarımızın böyle bir isteği varsa bunu seve seve yerine getiririz. Örneğini Çavuşköy ve Yeniceköy'de yaptık. Bu bölgeye 1 Nisan'dan sonra ve yasal düzenlemeleri de yaptıktan sonra Kırlar mevki değil, Esentepe Mahallesi diyeceğiz. Esentepe Mahallesi şimdiden bölgemize ve Biga’ya onuncu mahalle olarak hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Biga'da Kültür Ve Sanat Gelişti

"Değerli dostlarım, beş yıldan bu yana yapılan hizmetler ile adından bahsedilen bir ilçe haline geldik. Artık hafta sonlarında insanlarımız dışarıya gezmek için gitmediği gibi tam tersine çevre ilçelerden insanlar Biga’ya gezmeye geliyorlar. Güney Marmara bölgesinin en büyük kompleksi olan Şehir Parkı'na sahibiz. Yine Atatürk Kültür Merkezi o da Güney Marmara’nın 12 bin metrekare kapalı alana sahip en büyük kültür merkezidir. Ve hiç durmaksızın çalışmaktadır. Orada bilgi, beceri ve sosyal kültürel faaliyetler üretmektedir. Geçen hafta bir resim sergisi açtık. Bu hafta orada kurs gören kadınlarımızın yapmış olduğu dikiş nakış ürünlerinin sergisini bugün açtık. Kültür Merkezinin giriş katı, o ürünleri koymaya yetmedi. Bu bölgenin en büyük kültür merkezi artık o bile yetmemeye başladı. 24 kasım Öğretmenler gününde  Atatürk Kültür merkezini destekleyecek biçimde BTM’nde Sanat Merkezi açtık. Bigalılara Atatürk Kültür merkezine göstermiş oldukları ilgiden ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Sosyal Konut Projesinin Temel Atma Töreni Yapılacak

Sosyal Konut projesinin ilk etabının temel atma törenini gerçekleştireceklerini ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "15 Mart Cuma günü 600 sosyal konutun birinci etabının temelini inşallah Namazgah bölgemizde atacağız. Diğer etaplarla birlikte 600 sosyal konutu dar gelirli vatandaşlarımız için inşa etmiş olacağız. Arsaları belediye tarafından karşılandığı için sosyal konutlarımızın ödemeleri de son derece uygun olacak. Vatandaşlarımız o sosyal konutlarda çok daha ucuza yaşayacaklar." dedi.

"20 Ton Su Ücretsiz"

Mega proje olarak kamuoyunda dikkat çeken ücretsiz su projesini de açıklayan Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Geçtiğimiz seçim döneminde su ücretlerini indireceğimi söylemiştim. 2014 Nisan ayında aldığımız ilk meclis kararıyla suyu yüzde 30 ucuzlattık. Suyu ücretsiz vereceğimizi söyledim bu seçim öncesi de. Biga Belediyesi'nde bir hanenin aylık tüketim miktarları ortalama belli. Biz aylık 20 ton suyu Biga'da yaşayanların evlerinde ücretsiz olacak." şeklinde konuştu.

"Kişilere Değil, Vizyona Oy Verin"

Yerel seçimlerde kişilere değil, nasıl yönetileceğine karar verilmesi gerektiğini hatırlatan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Seçimler çok önemli. Vereceğiniz oylarla Biga'nın kim tarafından değil, hangi anlayışla yönetileceğini seçeceksiniz. Biga'nın eğitimini, çocuklarını, kadınlarını, parklarını, sosyal alanlarını, kültür ve sanat faaliyetlerini düşünen bir yönetimi seçebilirsiniz. Biz önümüzdeki dönemde çocuklarımızı marka kentlere, marka üniversitelere gezilere göndereceğiz. Çocuklarımızın ufkunun açılması için daha çok gezi düzenleyeceğiz. Oyunuzu verirken kişileri değil, hangi anlayışı seçeceğinizi iyi düşünün." ifadelerini kullandı.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD Huzur Evini Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Biga’daki Esnaf Kadınlar Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri Başladı
    »    
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR Teşvikler Hakkında Danışma Masası Kurdu
    »    
Gökhan Bayram’dan Şiirli Jest
    »    
Biga’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
    »    
Bir 8 Mart Daha Geldi…
    »    
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’dan Açıklama
    »    
Çan Belediyesi Gödek Geleneğini Devam Ettiriyor
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Biga´da Fotoğraf Kutusu Açıldı
    »    
Biga TSO, KOSGEB Temsilcilik Ofisi Kurdu
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Elektirikler Kesilecek
    »    
Bakan Pakdemirli’den Çiftçiye Ödenek Müjdesi
    »    
Erdoğan Yalçınkaya Muhtar Adaylığını Açıkladı
    »    
Karataş: Seninle Gurur Duyduk Ali Sadi...
    »    
Ceylan: 700 Öğrenci Belediye Kararların Üstündedir
    »    
Şadan Doğan’dan İstihdam Seferberliği Açıklaması
    »    
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’na Ziyaret
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Biga´da Ev Yangını
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
İl Şampiyonlarından İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Liseler Arası “Mehmet Akif ERSOY Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması”
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Yine Köylerde
    »    
Mesut Okyay’ın 2019 Yılı İstihdam Seferberliği Basın Açıklaması
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0