Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Bigaspor Yeni Sezonda da BAL Liginde      Adaspor Lige Veda Etti      Kaymakamdan Şampiyona Hem Tebrik Hem Kahvaltı      Şehitlerimizin Anısına      Biga FB’den Hayırlı Olsun Ziyareti      Nefesleri Kesen Finalde Gülen Bozcaadaspor      BİSHAK’tan Biga Belediye Başkanına Ziyaret      Biga TSO’dan Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi      Işıkeli Köyüne Turizm Projesi      Biga’nın Gururu Ramazan Baysal      Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu: 13 Tutuklama      Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”       Biga´da Halka Ücretsiz Fidan Dağıtıldı      Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun      Biga Ziraat Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi      Biga’da Gazete Çalışanları Yeni Belediye Başkanlarını Ziyaret Ettiler      İlkokullar Arası Futbol Turnuvası Finali Yapıldı      Alp ile Ali Erkekliğe Adım Attı      Biga’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi       2019 Bahar Kupası Başladı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» DEGEMER ETÜT EĞİTİM MERKEZİ

Degemer Eğitime verdiği katkılar nedeniyle Biga’da gündem olmuş bir kuruluştur.

Degemer Etüt Merkezi  Müdürü Sedat Şaşmaz ile röportaj gerçekleştirdik, Degemer Etüt Merkezi  Müdürü Sedat Şaşmaz kuruluşundan bugüne etüt merkezi ile ilgili tüm detayları bizimle paylaştı.

Biga’nın önde gelen basın kuruluşu olarak Çarşamba Postası Gazetesi ‘ni burada görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sizleri kurumumuzda görmek bizi çok sevindirdi, ziyaretlerinizi her zaman için bekleriz. Kurucumuz Ümit Demirhan şahsım ve öğretmen arkadaşlarım  ve bütün çalışanlarımız adına Çarşamba Postası Gazetesi’ne hoşgeldiniz diyorum, kurumumuzu ziyaretiniz bizi fazlasıyla memnun etti. İnternet sitenizdeki gazetenizde de bize yer vermiş olmanız büyük incelik onun içinde ayrıca teşekkür ederim.

-Bizde size teşekkür ederiz davet ettğiniz için Sedat Bey öncelikle siz kendinizi tanıtın daha sonra diğer sorulara geçelim.

Ben kurum müdürü Sedat Şaşmaz. Emekli öğretmenim, Degemer  Etüt Eğitim Merkezi ‘nin kuruluşundan bu yana kurumda görev yapmaktayım.

-Degemer Etüt Eğitim Merkezi ne zaman kuruldu?

Degemer Etüt Eğitim Merkezi 29 Mart 2013 yılında kuruldu .Yaklaşık 2,5 yıldır eğitim hayatında hizmet vermekteyiz.

-Kurumuzun amacı nedir?

Kurumumuzun amacı Biga’nın eğitim değerlerine değer katmaktır. Bir özel eğitim kurumu olarak öğrencilerimizi Türk milli eğitimin amaçları doğrultusunda daha iyi yetişmelerine , velilerimizin öğrencilerinin daha iyi yetişmesini istemeleri doğrultusunda  yardımcı oluyoruz.

-Degemer ismi nereden geliyor? Bir anlamı var mı?

Evet haklısınız bunu bir çok kişi merak ediyor. Degemer ilk bakışta yabancı bir isim gibi geliyor. Özel değişim gelişim öğrenci etüt eğitim  merkezi. Degemer de değişim gelişim merkezi kelimelerinin ilk hecelerinden oluşan bir kısaltma.

- Etüt merkezinin eğitim  sistemi nedir?

Biz burada 2 alanda hizmet vermekteyiz.İlk olarak ilkokul öğrencilerine ikincisi ise ortaokul öğrencilerine. Bu yıl TEOG hazırlık kurslarına da başladık . Yapmış olduğunuz çalışmalar nelerdir diyecek olursanız  normalde etüt ve eğitim  olarak 2’ye böleriz. Etüt klasik çalışma öğrencilerin ödevlerini yapması, eğitim kısmında ise farklı  öğrencilerin sosyal yaşamlarına geliştirmelerine yönelik çalışmalarımız oluyor. Bunlarda satranç,dikkat geliştirme,odaklanma gibi çalışmalarımız var. Etüt alanında ise ilkokul öğrencilerine  hafta içi 5 gün her gün  3 ders saati süren hizmet veriyoruz. Okuldan çıkan öğrencilerimizi servislerimiz alıp buraya getiriyor ve 3 ders saati bizimle oluyorlar. 1 ders saat etüt olup, ödevleri yaptırılıyor. Diğer ders saatinde konu anlatımı son  saat ise bahsettiğim eğitimlerden oluşan  derslerimiz var . Etüt alanında bizim önemli çok büyük farkımız var.  Etüt eğitim çalışmalarımızın içinde İngilizcenin ve eğitimlerin çok önemli yer kaplamasıdır. 2.sınıftan itibaren İngilizce zorunlu olmasına rağmen biz 1.sınıftan itibaren okulda gördükleri İngilizce’nin paralelinde İngilizce eğitimi veriyoruz.

-          - Etüt eğitim merkezi olarak bir iddianız var mı yani bir farkınız olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Biga’nın  en lider etüt eğitim merkezi biziz. Bu konuda iddialıyız şimdiye kadar çalışmalarımız bunu ispatlamıştır. Bu sene yoğun talep üzerine ve öğrenci velilerimizin istekleri üzerine biraz büyüdük büyürken de anladık ki biraz az büyümüşüz. Keşke biraz daha fazla büyüseymişiz. Seneye bir bina daha yapmayı düşünüyoruz.

-Fiziki imkânlarınızda değişti galiba

Fiziki imkanlarımızda değişti evet. Önceden tek binada ilkokul öğrencilerine etüt eğitim hizmeti  verirken şimdi ilkokul hem ortaokullara hizmet vermekteyiz. İlkokullar normal etüt eğitimi hizmetini eski binada alırken ortaokullar yaptığımız 2 katlı binada TEOG hazırlık çalışmalarını gerçekleştiriyor.

-Kurum olarak hedef kitleniz nedir?

Kurum olarak Biga’da hizmet veriyoruz. Biga’daki ilkokul ve ortaokul öğrencileri hedef kitlemiz.  Onların okul başarılarını artırmak hedefimiz. Bu sene  bunu yaparken çok güzel bir kadro kurduk. Öğretmen arkadaşlarımız Biga’nın en başarılı öğretmenleri inanıyorum ki onlarla birlikte yeni başarılara imza atacağız.

-Bayağı bir yenilenme süreci geçiriyorsunuz galiba?

Her yıl kendimize bir önceki yıldan ders çıkararak eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz, eksiklerimizi giderdikten sonra nasıl daha farklı çalışmalar yapabiliriz araştırması içindeyiz. Geçen sene 2 ders saati olan derslerimizi  bu sene 3’e çıkarttık ve bu paketin içine odaklanma, dikkat verme ve zeka oyunlarını ve İngilizce’yi de  ekledik. Böylece ilkokullara verilen hizmet daha verimli hale geldi.

-Kurum olarak etüt eğitimlerinin dışında farklı çalışmalarınız oluyor mu?

Kurum olarak geçen sene üniversite öğrencileri ile zaman zaman  farklı çalışmalarımız oldu. Bu senede onlarla birlikte farklı sosyal faaliyetlerde bulunacağız. Bunun yanında ilk çalışmamızı bu sene ortaokul öğrencilerine düzenlediğimiz bir sınavla gerçekleştirdik. Geçen hafta Pazar günüortaokul  5.6.7.8.sınıf veilkokul  2.3.4. sınıfa giden öğrencilere ‘’Hazır Bulmuşluk Sınavı’’ yaptık. Sonuçlarını velilerimize ulaştıracağız. Bu arada sizin  aracılığınızla da Hazır Bulmuşluk Sınavı’na yoğun ilgi gösteren velilerimize ve Biga Halkına çok teşekkür ediyoruz.Sınava yaklaşık 420 öğrenci katıldı. Velilerde kurumumuzu gezdiler,velilerimize çalışmalarımızı anlattık. Zaman zaman geniş kapsamlı toplantılar yapacağız.Bu toplantılarda hem öğrencilerin kurumumuzdaki durumu,hem de  veliyi eğitmek adına uzmanlarında yer aldığı toplantılar yapılacaktır. Bunlar da sosyal hizmetlerimizden bazılarıdır. Sizleri de davet edeceğiz katılırsanız mutlu oluruz.

Son olarak bizi bugünlere taşıyan Biga Halkına öğrenci velilerine ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Birinci amacımız hizmet önümüzdeki yıllarda da hizmete devam edeceğiz. Teşekkür ederim.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Bilgili, aydın, vizyon sahibi, dinamik ve uzman kadrosuyla öğrencilerimize bilgi üstünlüğü, girişimciliği ve yaratıcılığı teşvik ederek kaliteli bir eğitim sağlamaktadır.

Kendini tanıyan, ifade edebilen, iletişim becerilerini kullanırken başkalarına saygılı, sorumluluk bilinci gelişmiş, dikkatli, duyarlı, takım ruhunun önemine inanan, öz saygısı gelişmiş, kendini geliştirme isteğiyle dolu bir nesli yetiştirmek için çalışmaktadır.

                                      Kurum Olarak Öncelikli Amaçlarımız

Öğrencilerimizin sevecen ve saygın eğitim ortamımıza uyum sağlaması

Öğrencilerin günlük çalışmalarını ve ödevlerini sağlıklı bir ortamda gerçekleştirmek

Öğrencilerin proje ve performans ödevlerine yardımcı olmak

Öğrencilerin eksik konularını tekrarlar ile tamamlayıp okuldaki başarı düzeyini yükseltmek

Öğrenciye Özel Çalışma Programı’ndan hareketle her öğrencinin ayrı bir birey olduğunu göz önünde bulundurarak birebir öğrenci ile ilgilenmek

Öğrenci potansiyelini en üst düzeye çıkarmak

Öğrenci danışmanlığı ve veli bilgilendirme

       

  İlkokul Eğitim Programı

Hafta İçi 5 Gün Okul Sonrası Konu Anlatımı

Ödev Yapımı

İngilizce Eğitimi

Dikkat Geliştirme Çalışmaları

Sosyal Aktiviteler

5-6-7. Sınıf Programı

15 Kişilik Sınıflarda Okula Paralel Konu Anlatımı

Okul Sınav Takibi

Okul Sınavlarını Hazırlık

Ödev ve Proje Çalışmaları

8.Sınıf TEOG Hazırlık Programı

15 Kişilik Sınıflarda Kişiye Özgü Eğitim Modelleri

Konu Anlatımı

Deneme Sınavları

Okul Sınav Takibi

Okul Sınavlarına Hazırlık

Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti

Veli Bilgilendirme

Kişisel Gelişim KPSS

24 kişilik sınıflarda başarı seni bekliyor.

        KPSS A – B grubu

        KPSS Önlisans ve Ortaöğretim

Lisan düzeyinde Genel Kültür – Genel Yetenek

                             Eğitim Bilimleri

                               Agrubu

                              B Grubu

Kaynaklar: Uzman Kariyer ve Murat Yayınları işbirliğiyle öğrencilerimize hizmet vermekteyiz.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Özel Degemer Fark Yaratmaya Devam Ediyor!
DEGEMER Her Geçen Gün Başarısından Daha Çok Söz Ettiriyor!
DEGEMER Hız Kesmeden Eğitime Devam Ediyor
Degemer Halimbey Konağı’nı Ziyaret Etti
Degemer Etüt Eğitim Merkezi Yaz Okulu Kayıtları Başladı
Degemer’de Hizmet Devam Ediyor
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Şehitlerimizin Anısına
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (25)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0