Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Taş Mektebin Restorasyonu Devam Ediyor      Biga Küçük Sanayi Sitesi Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı      Çanakkale Köprüsü Asya Kule Kesonu Batırılıyor      Biga’da Deprem      Biga Cimbom Ateşiyle Yandı      Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor      İki Lise Öğrencisi Denizde Boğuldu      Dardonos, Hasan-Mevsuf Bataryasının Dürbünü Biga’da      Devlet Su İşleri Şube Müdüründen Ziyaretler      Gençlik Ruh Sağlığı Eğitim Faaliyetleri Düzenlendi      Çanakkale’de 12 Bin 151 Hektar Arazi Toplulaştırılacak!      Biga Zabıtası’ndan Toplu Taşıma Araçlarına Denetim      Biga’da Bant Elemanı Meslek Edindirme Kursu Başarıyla Tamamlandı      Biga Ortaokulu Türkiye Şampiyonu Oldu      22. Şampiyonluk Büyük Yürüyüşü Cuma Akşamı      Köylere Hizmet Götürme Birliği İftar Verdi      Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Yapıldı      Asansör Boşluğuna Düşen İşçi İçin Seferber Oldular      İŞKUR’dan Öğrencilere Dijital Ortamda Mesleki Rehberlik      Bakacak Ortaokulu Atölye Sergisi Açıldı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» ÖZEL MURAT NOHUTÇU ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Kurumumuz 2007 yılında Biga’nın ilk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak faaliyete geçmiş, çeşitli sebeplerle 4 kez el değiştirmiştir. 2009 yılı itibariyle kurumun işletmesini devir aldıktan sonra ben ve ekibim tarafından hizmetlerine devam etmektedir.

Halen zihinsel engelliler, bedensel engelliler, yaygın gelişimsel bozuklukları olan bireyler, (otizmli) Down sendromlu bireyler, okulda öğrenme güçlüğü çeken bireyler, davranış problemleri olan bireyler, dil ve konuşma güçlüğü olan bireyler için eğitim ve  rehabilitasyon programlarının yanında özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin ailelerine psikolojik danışmanlık desteği hizmetlerini ücretsiz olarak sunmaktayız.

Bu hizmetleri sunarken misyonumuzu; özel gereksinimli çocuğu olan ailelerimizin kaygılarını en aza indirerek, çocuğun aile ve toplum içerisinde yük olmaktan çıkarıp kendi kendisine yeten, tüketen değil üreten bireyler haline gelmelerini sağlamak olarak belirledik.

Hedefimizi ise;Türk Milli Eğitiminin genel amaçları, temel ilkeleri doğrultusunda her zaman eğitimi, öğretimi, rehabilite çalışmalarını, ailelerin ve gereksinimi olan bireylerin psikolojik danışma süreçlerini en uzman ve yenilikçi yaklaşımlarla öğrenci ve ailelerimize sunmak olarak belirledik ve bu amaç doğrultusunda her alanda konusunda tecrübeli ve kendini işine adamış personelimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Murat Nohutçu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak vizyonumuzu; ‘‘Sevgiyle, eğitimle ve çalışma disiplini ile AŞILAMAYACAK ENGEL YOKTUR’’ düşüncesi ile belirleyerek bu düşüncenin amaçları ile amatör ruh, profesyonel çalışma disiplini ile tüm öğrencilerimizi öncelikle oldukları gibi kabul edip, sonrasında onları ulaşabilecekleri en ileri seviyeye getirmek ve kapasiteleri dahilinde hayatın içinde aktif olarak yaşamlarını sürdürebilecek yeterliliğe ulaştırmak olarak belirledik.

Kurumumuzda bedensel engelli öğrencilerimiz için 2 uzman fizyoterapist, zihinsel engelliler (down sendromlu, otizmli, öğrenme güçlüğü çeken, okul uyum sorunları yaşayan, dil konuşma sorunları olan davranış problemleri sebebiyle eğitim hizmetlerinden faydalanamayan vb.) programımız için 5 özel eğitim öğretmeni, aile eğitimleri ve ihtiyaç duyan ailelerimiz için 1 psikolojik danışman ile;60 zihinsel, 10 otizmli, 75 bedensel ve zihinsel engelli öğrenciye ve bunların ailelerine ücretsiz servislerimizle hizmet sunmaktayız.

Bunların yanında, alanımızla ilgili özel ve devlet anaokulları ile ilköğretim okullarında farkındalık yaratabilmek amacı ile özel eğitim uzmanlarımız tarafından ‘‘aile eğitimi ve destek programı’’ başlığı altında seminer çalışmaları yaparak bu kurumlara devam eden öğrenci velilerini de özel eğitim hakkında bilgilendirmeye,  alanımızda daha duyarlı kişiler oluşturmaya gayret ediyoruz.

Sonuç olarak; sadece kurumumuz içinde değil tüm ilçemiz ve ulaşabildiğimiz köylerde üzerimize düşen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon çalışmalarını her türlü engele ve sıkıntıya göğüs gererek, ciddiyetle, disiplin ve programlı bir şekilde sürdürerek alanımızda en iyi kaliteli eğitim, öğretim, rehabilitasyon çalışmalarını yapmaya devam etmekteyiz.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


M İ S Y O N U M U Z

Özel gereksinimli çocuğu olan ailelerimizin kaygılarını en aza indirerek, çocuğun aile ve toplum içerisinde yük olmaktan çıkıp, kendi kendine yeten bir birey haline gelmesini sağlamak en büyük hedefimizdir.

Biz; farklı özellikteki bireylerin toplumun beklediği  rolleri gerçekleştirebilmeleri ve tam katılım sağlayabilmeleri için gereksinim duydukları eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerini kusursuz karşılamaya çalışır, ailelerinin yaşadıkları psikolojik süreçlere, bilgimizi ve yüreğimizi onlarla paylaşarak destek sağlarız.

V İ Z Y O N U M U Z

Özel MURAT NOHUTÇU  Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi  olarak;  “SEVGİYLE, EĞİTİMLE ve ÇALIŞMA DİSİPLİNİ ile AŞILAMAYACAK ENGEL YOKTUR”  düşüncesi ile yola çıktık. Bu düşüncenin önderliğinde amatör ruh, profesyonel çalışma zihniyetine sahip ekip arkadaşlarımızla birlikte tüm öğrencilerimizi öncelikle oldukları gibi kabul edip, sonrasında  onları ulaşabilecekleri en iyi seviyeye getirmeyi ve kapasiteleri dahilinde hayata aktif katılımlarını sağlamayı kendimize ilke edindik.

Bu süreçte güven duygusuna adayalı ekip ruhunu oluşturup, koruyarak hizmet alan bireyler ile işbirliği içerisinde üretken,değişime ve yeniliklere açık, her durumu bir öğrenme fırsatı olarak değerlendirmeyi bilen bakış açımızla en uygun hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

H E D E F L E R İ M İ Z

Türk Milli Eğitimin Temel Kanununda ifade edilen; Türk Milli Eğitiminin genel amaçları, temel ilkeleri, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda bireyler yetiştirmek.

Kurumumuzda her zaman eğitimi, öğretimi, aile danışmanlığını ve rehberliğini, fizyoterapiyi ve yönetim kalitesini yükseltmek ve yüksek tutmak.

En iyiye ulaşmak için çalışanların motivasyonunu en üst düzeye çıkararak etkinlik, verimlilik, iletişim ve işbirliğini artıracak yapılanmayı sağlamak.

Çalışanları tanıma ve takdir etmeye dayalı performans değerlendirme ve kariyer geliştirme sistemini  kurmak.

Sürekli iyileştirmeyi sağlamak için otokontrol, öz değerlendirme ve denetim sistemini yol gösterici bir anlayışla geliştirmek.

İ L K E L E R İ M İ Z

Öğrenci-veli-okul merkezli planlı ve proğramlı çalışmak.  Dürüst, şeffaf ve güvene dayalı  hizmet sunmak.  Eğitimi, öğretim çalışmalarını  verilerle süreçlerle yönetmek.

İnanmak, çalışmak ve eğitmek,  Öğrenmek, öğretmek,  Sürekli iyileştirmek ve yenileştirmek,  Önerilere düşüncelere açık olmak,

Kararlı ve tutarlı olmak,

İletişime önem vermek,

İnsana saygılı ve hoşgörülü olmak,


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Rehabilitasyon Merkezlerinin Önemi
Özel Öğrenci Velilerine Aile Eğitimi
Kadınlara Seminer!
 
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Suriyelilerin Sıla-İ Rahmi
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Hoş Geldin Ramazan (3)
Kadir Atay
Bigaspor Kırkbeş’e Hazırlanıyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0