Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Suç Makinaları Keşif Yaparken Polise Yakalandı      Bonita Aksesuar Biga’da Açıldı      Bigaspor Huzurlarınızda      Elbi ‘’Önce Karayolu, Sonra Denizyolu’’      Çan Belediyesi’nden Duyarlı Uygulama      Kısa Bir Sürede Sağlığına Kavuştu      Kaz Dağları ve Fazıl Say Fotoğrafı      Biga’da Bunları Biliyor musunuz?      Jandarma Basın Bülteni       Şarlan; ”Törene Katılmıyoruz”      TEMA Vakfı Çanakkale’de Gönüllü İlçe Sorumluları Arıyor      Başakşehir- Fenerbahçe Maçında Biga’dan Sürpriz Var      Yavrular İçin Emzirebilen Anne Köpek Aranıyor      Öz; "Evinize Hoş Geldiniz" Dedi      Hemodiyaliz Ünitesinde 2. Hekim Biga’da      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(37)      Biga´da Ayçiçeği Alımı Başladı      BİİBF’de İlk Kayıt Yapıldı      Biga MYO’da İlk Kayıt Heyecanı      Bigaspor Türkiye Kupasında Yalova’da     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» “Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
22 Mart 2019 Cuma 16:00
12
14
16
18


Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin gerçekleştirdiği Millet İttifakı’nın Birlik ve Beraberlik Mitinglerinin durağı Şirintepe Mahallesi Siteler bölgesi oldu. Soğuk ve rüzgarlı havaya rağmen miting alanını dolduran coşkulu kalabalık, Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Adayı İsmail Işık ve beraberindekilere sevgi gösterilerinde bulundu.

Sloganlarla karşılanan Millet İttifakı Adayı İsmail Işık, kalabalığın coşkulu sevgi gösterileri eşliğinde sahneye çıktı. Sözleri sık sık ‘Biga’ya Başkan İsmail Işık’ sloganlarıyla kesilen Millet İttifakı Adayı İsmail Işık şöyle konuştu:

“BELEDİYE İŞTE BURADA”

“Kar, yağmur, soğuk hava bizi durduramaz. Biga sevgisini, Biga aşkını kalbimizden söküp atamaz. Hava şartları bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Bugün çok endişelendim. Bugün hava çok soğuk, akşama nasıl olur acaba diye düşündüm. Meydana şöyle bir bakıyorum da bugüne kadar siteler bölgesinde yapmış olduğumuz en kalabalık miting olduğunu görüyorum. En kalabalık Birlik ve Beraberlik Mitingi’ndeyiz. Şirintepe Mahallemizin siteler sakinleri, çok sevgili, çağdaş, aydın insanları hepinize iyi akşamlar diliyorum. Sağ olun var olun. Yaşanacak şehir mutlu Biga’da mutlu musunuz? Bu mutluluğun devam etmesini istiyor musunuz? Onun için ne yapacağız? Çok çalışacağız. Neden? Çünkü Mart’ın sonu bahar, bahar. Mart’ın sonunda o güzellikleri yaşamak ve yaşatmak için huzurlarındayız. Bu akşam sitelerde her zaman olduğu gibi büyük bir coşku ve sevgiyle karşılandık. Bizlerde aynı coşku ve istekle sitelere geldik. Siz istediniz biz yaptık. Geçen geldiğimiz toplantıda Hasan Hüseyin hocam şöyle demişti. ‘Geldiniz isteklerimizi dile getirdik. Siz yaptınız. Her şeyi yaptınız. Bir ihtiyacımız kalmadı.’  Bunun için ayrıca teşekkür ederim. Belediye burada. Biga Belediyesi’nin olduğu yerde sorun olmaz. İnsanlarımızın bütün istekleri, ihtiyaçlarına cevap verilir. Örnek mi istiyorsunuz? Alın size örnek siteler. Daha önceki seçim yıllarımızda buraya geldiğimizde sitelerin o karanlık atmosferi sanki terk edilmiş bir bölge görüntüsü veriyordu. Bugün ışıkların altında Biga’nın tamamında olduğu gibi ışıl ışıl, ışık ışık bir siteler var.”

“BİZİM FITRATIMIZDA İNSAN ÖTEKİLEŞTİRMEK YOKTUR”

“Beş yıl önce bu kente hizmet etme onurunu benim başında bulunduğum ekibe verdiniz. Bizlerde bu kente gözümüzün nuru gibi baktık. Geleceğe taşımak için, büyütmek, kalkındırmak ve geliştirmek için gece gündüz durmadan 7 gün 24 saat esasına göre çalıştık. Geldiğimiz noktada siteler bölgemizde sorun yok. Allah hepinizden razı olsun. Bize bu görevi verdiğiniz için bu kente hizmet verme onurunu bana ve arkadaşlarıma yaşattığınız için teşekkür ederim. Beş yıl önce Biga Belediyesi’nin bütçesini 40 milyon lira olarak teslim aldık. Bugün tam 3 kat büyüttük. 40 milyon olan bütçe, 120 milyon lira oldu. Biga’nın bütün ihtiyaçlarını hiçbir mahalle, bölge, kişi, parti ayırımı yapmadan özellikle altını çizmek istiyorum parti ayırımı yapmadan gerçekleştirdik. Biga’nın tamamını kucakladık. Kucaklamak zorundayız. Bizim fıtratımızda insan ötekileştirmek, itmek, dışlamak yoktur. Olmamıştır. İşte o yüzden Birlik ve Beraberlik adı altında mitinglerimizi gerçekleştiriyoruz. Birliğimizi ve beraberliğimizi önemsiyoruz. Bunu geliştirmek ve daha da artırmak için beş yıldan bu yana çalıştık. Allah nasip eder, sizlerde oylarınızla destek olursanız bir beş yıl daha bu anlayışı Biga’ya yerleştirdiğimiz zaman artık kimse bölemez, kimse parçalayamaz.”

“ÇEVRE İLÇELER BİGA GİBİ OLMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“Çok teşekkür ederim. Siz zaten başkan yaptınız. Bu kalabalığa bakınca başkan olmamak mümkün değil. Siz onu da gerçekleştireceksiniz. Benim buna inancım tamdır. Dedim ya bu soğuk havada, bu rüzgârda burası dolduysa Allah hepinizden razı olsun. Sağ olun var olun. Bu gemi yola çıkmış. Artık kimse bu gemiyi yolundan döndüremez. Biga o yıllardan beri hak etmiş olduğu çağdaş, sosyal belediyecilikle tanıştı. Bundan sonra da böyle devam edecektir. Bunu herkes aklının bir köşesine yazsın. Bu yoldan kimse bizi döndüremeyecektir. Son zamanlarda belediyecilik ve şehircilik literatürüne ‘Biga gibi’ kavramı girdi. Diğer ilçelerde bütün siyasi partiler anlatıyor. Biga gibi yapacağız, Biga’daki gibi yapacağız. İşte onun haberini veriyorum. Biga artık bölgenin merkezi oldu. Biga’yı bir bütün olarak düşündük. Bir bütün olarak planladık. Puzzle’ın önemli parçalarını gerçekleştirdik. Bu parçalardan bir tanesi de çok yakınımızda olan pancar deposu alanında gerçekleştirmeye başladığımız, çalışmalarımızın her geçen gün hızlandığı Biga Port ve Tema Park projelerimizdir. Bu projeler hem Şirintepe Mahallemize ve tüm Biga’ya çok iyi hizmet edecek bir proje olacaktır. Biz burasını bir mola yeri olarak düşünüyoruz. Çanakkale Şehitliklerini yılda 4 milyon insan ziyarete gidiyor. 2 buçuk milyonu Biga’nın kenarından geçip gidiyor. Biga’ya uğramadan, hiçbir fayda sağlamadan geçiyorlar. Bursa ve Çanakkale arasındaki 300 kilometrelik mesafede durup dinlenecek bir alan yok. Bu proje tamamlandığında hem kadınlarımıza hem gençlerimize iş imkânı, Biga’nın tanıtımına, ekonomisine çok ciddi katkısı olacaktır. Orada yapılacak olan yöresel ürünlerin satışlarıyla Biga ekonomisine, özellikle kadınlarımıza çok ciddi iş imkânı yaratacaktır. Kafeterya, restoran ve Tema Park ile de bu mahallenin de şehir parkı olacak. Bundan sonra şehir parkına aşağıya inmenize gerek kalmayacak. Şehir parkı sizin ayağınıza gelecek. İkinci Şehir parkı Şirintepe mahallesine hayırlı uğurlu olsun.”

“İŞ, İSTİHDAM, EKONOMİ EN ÖNEMLİ ÖNCELİKLERİMİZ”

“Park ve sosyal alanlar sadece pancar deposunun olduğu alanda değil, aynı zamanda Biga’nın gerdanlığı diye tabir ettiğimiz Kocabaş Çayı çevresini, hepinizin bildiği gibi Eskişehir Porsuk’taki gibi düzenlediğimizde insanlarımızın sosyalleşebilecekleri, birlikte rahat ve mutlu bir şekilde vakit geçirebilecekleri, piknik yapabilecekleri bir alana dönüşecek. Bizim en büyük isteğimiz, insanlarımız evlerinden çıksınlar dışarıda birlikte vakit geçirsinler. Neden birlikte olmalıyız? Sevinçlerimizi, üzüntülerimizi paylaşalım. Birbirimizin derdine derman olalım. Sevinçler paylaşıldıkça artar, üzüntüler paylaşıldıkça azalır. Bunu şehir parkı ile bir nebze olsun giderebildik. Fakat tüm mahallelerden şehir parkına benzer istekler gelmeye başladı. Çay boyunu düzenlediğimizde bu isteklere cevap vermiş olacağız. Aynı zamanda da özellikle kadınlarımız olmak üzere 750 insanımıza iş imkânı sağlamış olacağız. İş, istihdam ve ekonomi bizim en önemli önceliklerimiz arasındadır. Temiz bir Biga, eğitimine katkı verilmiş bir Biga dedik bunları gerçekleştirdik. Ekonomisine katkı verilmiş bir Biga ile inşallah bunu taçlandıracağız. Biga’mız her zaman söylediğimiz insanların yaşamaktan gurur duyduğu, mutlu olduğu Biga’ya çok daha hızlı adımlarla ulaşacaktır.”

ŞİRİNTEPE MAHALLESİ’NE DE KREŞ SÖZÜ

“Kadınlarımız, bacılarımız sizlerle ilgili Atatürk Kültür Merkezi başta olmak üzere bilgi evlerimizde ve spor salonlarımızda bütün isteklerinizi yerine getirdik. Getirmeye de devam edeceğiz. Atatürk Kültür Merkezi’nden 3600 Bigalı Kadınımız yararlanıyor. Orada ürettikleriyle ev ekonomilerine de katkı yapıyorlar. Ürünlerini satacakları yerler hem Tema Park hem de çarşı merkezinde olacak. Gençler, evlatlarım eğitim hayatınızda başarılı olmanız için her şeyi yaptık. Hiçbir okulumuzu geri çevirmedik. Yeni okulların yapılmasına katkı verdik. 3 okulumuzun arsasını Biga Belediyesi olarak temin ettik. 2 kreş yaptık. 180 kapasitemiz var. Bu yıl 500 müracaat oldu. Kreş talepleri aldık, alıyoruz. Her mahalleye kreş sözü verdik. Sitelere de bir kreş yapacağız. Kadınlarımızın iş hayatına daha fazla girmesini, iş hayatında olan kadınlarımızın da daha rahat ve huzurlu bir şekilde çalışmalarını sağlayacağız. Benim eşim de çalışan bir annedir. Kızlarımız büyürken o zaman Biga’da kreş yoktu. Bizde çok sıkıntılar çektik. Bu sıkıntıları yaşayan bir kardeşiniz olarak ne kadar gerekli olduğunu en iyi bilen insanlardan bir tanesiyim.  Onun için her mahalleye kreş, sitelere de kreş diyoruz.”

“20 YILDA YAPILACAK İŞİ 5 YILDA YAPTIK”

“Gençlerimizi, kadınlarımızı her zaman önemsedik. Çünkü onlar diğer aile fertlerine göre daha dezavantajlılar. Onların eğitimlerine katkı vermek için elimizden geleni yaptık. Ben bir soruyla bundan 35 yıl önce Ankara Siyasal Fakültesi’ni kaçırdım. Kaymakam olamadım ama Allah’a şükür Belediye Başkanı oldum. İşte bizim çocuklarımızda bir soruyla başka şeyler kaçırmasın diye onlara 4 ayrı kütüphanede çalışma zeminleri hazırladık. Başlarında öğretmen ve yardımcılarıyla birlikte eğitim konusunda destek sağlıyoruz. Bu desteklerimiz bundan sonra yapacağımız mahalle kütüphaneleriyle daha da artarak devam edecek. Dört kütüphane yaptık. Dördü de öğrencilerimiz tarafından gece saat 11’ e kadar kullanılıyor. Hepsine Allah zihin açıklığı versin. Sınavlarında başarılı etsin. Onların başarısı aynı zamanda bizim başarımız. İnsanın kıskanmadığı bir tek evladıdır. Onların başarılı olması hepimizin yüzünü güldürecek bizleri de mutlu ve mesut edecektir. Biga Belediyesinin imkânları dâhilinde ihtiyacı ne varsa hepsini yaptık. Alt yapı üst yapı ne varsa. Dört buçuk yılda bizden önceki 10 yılda yapılanın tam iki katı yol yaptık. 800 sokağımızın tamamına hizmet götürmeye çalıştık. Eksiklerimiz var mı? Var. Çünkü hayat devam ediyor. Bir taraftan yapıyorsunuz. Diğer taraftan patlıyor, bozuluyor. Ama 20 yıl da gerçekleşecek işi 4 buçuk yılda gerçekleştirdik. Bu konuda iddialıyız. Bu konuda mütevazı olmaya gerek yok. Rakamlar ve yapılanlar meydanda zaten. Daha güzellerini önümüzdeki dönemde tecrübemizle, deneyimimizle, heyecanımızla gerçekleştireceğiz. En önemlisi heyecanımızı hiç yitirmedik. Biga sevgisini, Biga aşkını kalbimizde taşıyoruz. O aşk ve istek bizi ateşliyor. Bu kenti geleceğe taşımak için sizlerle beraber çalışıyoruz.”

“BÖLGENİN EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİ’Nİ İNŞA EDECEĞİZ”

“Sporun her branşına destek verdik. Biga Belediyesi’ne gelip de ben şu sporu yapmak istiyorum diyen bütün herkese destek sağladık. Sağlamış olduğumuz desteklerin sonucunda oradan çıkan çocuklarımız, Dünya Şampiyonasında ve Avrupa Şampiyonalarında derecelerle döndüler. Bigalı okçumuz, Okçuluk Milli Takımını olimpiyatlara taşıdı. Sporun nirvanası olan olimpiyatlarda Biga Belediyesi’nin sporcusunun sayesinde Olimpiyat Milli Takımımız Brezilya’ya gitti. Oradan da dereceyle döndüler. Hangi spor alanına destek verdiysek başarı geldi. Bu başarıları daha da arttırmak için çocuklarımızı ve gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarıp spor yapmaları ve ilçemizin tanıtımına katkı sunabilmeleri için Çavuşköy mahallemizde bulunan Biga Belediyemize ait 110 dönümlük arazi üzerinde, bölgenin en büyük Spor Kompleksi’ni gerçekleştireceğiz. Bu tesiste kapalı yüzme havuzu, halı saha, atletizm pistleri ve diğer bütün branşların yapılabileceği bir tesis olacak. Bigalıların hizmetine sunduğumuz da çok daha başarılı sporcular yetişecektir. Onların başarılarıyla bizlerde gurur duyacağız. Onun için bunları yapmak bizlerin boynumuzun borcudur.”

“ÇALIŞMALARIMIZLA ÖDÜLLER ALDIK”

“Sözlerimin başında söylediğim gibi ‘Biga Gibi’ bir kavram gelişti. Atatürk Kültür Merkezi, Şehir Parkı, Katlı Otoparkı, çarşı içi düzenlemeleri çevre belediyeler tarafından örnek alınıyor. Kültür Sanat çalışmaları konusunda beş yıldan beri düzenli olarak yaptığımız için birçok kurum ve kuruluştan ödüller aldık. Önümüzdeki dönemde bunları daha da arttıracağız. Daha da fazlasını yapacağız. Çünkü Biga’nın buna ihtiyacı var. Bunlar Biga’da unutulmuş, arka plana atılmış işlerdi. Şimdi bütün Bigalıların yararlandığı herkesin gelip oralarda destek aldığı bir alana dönüştü. Atatürk Kültür Merkezi 12 bin metrekare kapalı alanı yetmiyor. Oranın bodrum katlarını da düzenlemeye başladık. Bigalı bu merkezimizden sonuna kadar yararlanıyor. Neden bu kadar çok ilgi görüyor. Çünkü o merkezde yapılan etkinlik ve kurslar ile kendini buluyor ve görüyor. Bütün herkes ne istiyorlarsa 15 kişi bir araya gelip istediği kursu söylüyor. Biz eğitmenleri bulup istedikleri kurs hizmetini veriyoruz. Bundan sonra da aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz.”

“5 MİLYON LİRA BİGALI’NIN CEBİNDE KALDI”

Biga’nın ihtiyaçları konusunda hiç bir şeyi sakınmadık. Yerli yabancı ne kadar imkân varsa hepsini kullandık. Gittik Japonya’dan kredi bulduk. Biga’nın alt yapı sorununu çözmek için. Biga tarihinin en büyük alt yapı çalışmasını yapıyoruz. 60 kilometrelik alt yapı çalışması buralardan da geçti. Biga Belediyesi çapında bir belediyenin 60 kilometrelik alt yapı çalışması çok rastlanan bir şey değildir. Biga’ya ve bizlere nasip olmuştur. Bir özelliğimiz daha var. Açıklamış olduğumuz projelerin, vermiş olduğumuz sözlerin hepsini gerçekleştirdik. Göreve geldiğimizde suyu yüzde 30 indireceğimizi söylemiştik. İlk meclis kararımız suyun yüzde 30 indirilmesi ile ilgili oldu. Önümüzdeki dönemde 20 ton su ücretsiz olacak diyorum. Bunu gerçekleştirdiğimizde aile ekonomisine çok ciddi bir katkı yapacağız. %30 indirimle beraber Biga Belediyesi’ne gelmeden 5 milyon lira Bigalıların cebinde kaldı. Her yıl 1 milyon lira sizlerde kaldı. Siteler bölgesinde çarşı merkezine göre yaşam daha rahat. Yeni yeni siteler bölgeleri oluşturmaya çalışıyoruz. Sosyal Konut projemizin birinci etabının temelini attık. 600 konutluk projenin ilk etabı olan Namazgâh bölgesinde 100 konut olacak. Biga’nın toplamda 3 noktasında daha siteler benzeri yaşam alanları gerçekleştireceğiz.”

“Bu soğuk havaya rağmen bu meydanı doldurdunuz. Ben sizleri daha fazla üşütmek istemiyorum. Gözlerinizden o pozitif enerjiniz görebiliyorum ve bunu bizimle paylaşıyorsunuz. Onun için sizlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun var olun. İyi ki varsınız.’’ diyerek sözlerini bitiren Millet İttifakının Belediye Başkan Adayı ve Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Millet İttifakının Biga Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tanıttıktan sonra Şirintepe Mahallesi Siteler bölgesinde gerçekleştirdiği Birlik ve Beraberlik Mitingi son buldu.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Mobbing Yalanını Atanlar Kayıp 600 Bin Tl’nin Hesabını Versin
    »    
Başkan Erdoğan, Basın Mensuplarıyla Buluştu
    »    
İrez, CHP Meclis Grubuna Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi
    »    
Seçim Analizim
    »    
Başkan Ahmet Şahin Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı
    »    
Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki
    »    
Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı
    »    
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Afrikalılara Da Çok Güzel Taş Taşıtmışlardı
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(37)
Kadir Atay
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Biga Gösterisine Hazırlanıyorum...
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0