Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : BİGA YASTA      Biga Sokakları İhtiyar Delikanlılara Emanet       Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun      Av. Bülent Şarlan’dan Ramazan Bayramı Mesajı       Altınkaya’dan Bayram Mesajı      Bayramlar Güzeldir Ama..      Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları      Akyıldırım’dan Ramazan Bayramı Mesajı      ÇTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Video Konferans İle Yapıldı      Ceylan’dan, CHP’li Belediyelere Destek Ziyareti       Ağaköy Çiftçi ve Hayvan Yetiştiricilerine İzin Belgeleri Dağıtıldı      Erdoğan İle Can Bayramlaştı      Kaymakam İle Bayramlaşma Ziyaretleri      Başkan Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı      “Tüm Tedbirleri, Uyarıları Dikkate Alarak Bayramı Geçirelim”      Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Ramazan Bayramı Mesajı      Kelebek Mobilya ile Bayram Evlere Geliyor      CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Biga Devlet Hastanesini Ziyaret Etti       DOĞTAŞ’tan Özel Bayram Kampanyası      Biga’da 21 Mayıs 1864 Çerkes Sürgünü Anıldı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Ceylan’dan İnfaz Yasasına Ağır Eleştiri
12 Nisan 2020 Pazar 13:00
12
14
16
18


“Gaspçı, Rüşvetçi Çıksın Gazeteci İçerde Kalsın Bu Kabul Edilebilir Mi?”

 CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan kamuoyunda “İnfaz Yasası” olarak bilinen kanun teklifin görüşmelerinde yaptığı konuşmada, iktidarı ağır bir dille eleştirerek “Gasp, darp, çıkar amaçlı suç şebekesi kuranları, dolandırıcılık yapanları bırakalım; düşüncesini açıklamak üzere "tweet" atanı, halkın haber alma özgürlüğüne hizmet eden gazeteciyi yaptığı haberden ötürü içerde kalsın. Bu kabul edilebilir mi?” diye konuştu.

 

Özgür Ceylan, Covid-19 salgınına bağlı olarak çok zor günlerden geçildiğini söyleyerek, “Salgın bilimin ne kadar önemli olduğunu hatırlattı. Üniversitelerimizde özgür düşüncenin, bilimin önündeki engelleri kaldırın; kaçak sucuk üreticilerini, okumuş insanlardan korkan, şeyh, şıh görünümlü iktidar yalakası sözde bilim adamlarını rektör atamaktan vazgeçin” dedi.

 

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda görüşmelerine başlanan Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinde yaptığı konuşmada, Covid-19 salgınından iktidarın ders alması gerektiğini söyleyerek “Bu salgın bize bilimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Bilim üstüne düşeni yapıyor, insanlığa tüm dünyada öncülük ediyor ve bu zor günlerden çıkışın rehberliğini yapıyor. İktidar olarak umarım bundan bir ders çıkarırsınız” dedi. Özgür Ceylan, üniversitelerde özgür düşüncenin ve bilimsel çalışmaların önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini yıllardır vurguladıklarını ifade ederek, “Artık umarım kaçak sucuk üreticilerini, okumuş insanlardan korkanları, şeyh, şıh görünümlü iktidar yalakası sözde bilim adamlarını üniversitelerimize rektör atamaktan vazgeçersiniz. Üniversiteleri bir arpalık, yandaş dinlenme tesisi olarak görmezsiniz” dedi.

 

Virüs Din Simsarlarının Acizliğini Halkın Gözünün Önüne Koydu

 

Corona virüs salgınının bir kez daha bilimsel temelli yaklaşımların gerekliliğini ortaya koyduğunu ifade eden CHP Milletvekili Özgür Ceylan, “Bilim öyle bir ışık yayar ki tüm karanlıkları aydınlatır, hurafeleri, din simsarlarının acizliğini halkın gözünün önüne koyar, ummadığımız insanlar bilim adamlarından medet umar” dedi. Bilimin, düşünce özgürlüğüyle beslenip, yaşadığını belirten Özgür Ceylan, farklı düşüncelerin çarpışmasının da bilimin gelişimini, değişimini sağladığını söyledi. Özgür Ceylan, her görüşün ve fikrin dinlenmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini savunarak, “Fikir özgürlüğü, bilim ve insanlığın gelişimidir” dedi.

Yine Adalet Duygusundan Yoksun Bir Yasa Teklifi Getirdiniz

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, kamuoyunda “İnfaz Kanunu” olarak bilinen kanun teklifini yangından mal kaçırırcasına, yeterince tartışılmadan, farklı düşüncelere ve uzlaşmaya kapalı bir anlayışla Genel Kurulda geçirilmek istendiği belirterek, “Yasalar, toplumları ileriye götürmek için yapılır, geriye götürmek için yapılmaz ama maalesef, bu teklifle Türkiye ileriye gitmiyor. Adalet duygusundan yoksun bir yasa teklifiyle karşı karşıyayız” dedi.

 

Özgür Ceylan, teklifle kadına karşı şiddet suçu işlemiş mahkûmların izne çıkabilmelerine imkân tanınmasının, toplum vicdanında olumlu karşılık bulmasının mümkün olmadığını kaydederken, “Gasp suçu işlemişlere tanınan indirim tefecilere yapılan ceza artırımıyla "Tefecilik yapmayın ama gasp yapabilirsiniz." gibi bir anlam çıkmasına yol açmaktadır” dedi.  Özgür Ceylan, rüşvet suçunun af kapsamına alınmasının, rüşveti engellenmesi ve yolsuzlukla mücadeleyi sağlayamayacağını ileri sürerken, “Daha önceden tek başına olduğunda hapis cezası olmayan Cumhurbaşkanına hakaret suçunun bu düzenlemeyle hapis yatar hâle gelmesi, başlı başına, farklı fikirlere tahammülü olmayan, baskıcı bir iktidar anlayışını açıkça ortaya koyuyor” dedi.

Teklif hazırlanırken kezzap atan ile "tweet" atan arasında bir ayrım yapılmamış olduğunu söyleyen Özgür Ceylan, “Siyasal iktidarın toplum yararına olmayan her türlü iş ve eylemini eleştiren yurttaşlarımız için en güvenli liman olarak ceza ve tutuk evleri öngörülmüştür. Bu mantıkla hareket ederseniz, tabii, ceza ve tutuk evlerinde yer kalmaz” dedi.

 

"Ama beni virüs öldürmez, senin düzenin öldürür."

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, AKP'nin iktidara geldiği 2002 yılında cezaevlerinde 57 bin kişinin bulunduğunu bildirirken, “On sekiz yıllık iktidarınız sonunda, bugün cezaevlerimiz tıka basa dolu, hükümlü ve tutuklular vardiya usulüyle yatıyorlar, tam 300 bin insan cezaevlerinde. Bu karşı karşıya olduğunuz manzara, uyguladığınız politikaların neticesidir. Gerçi, seçim vaadi, beş yılda 193 cezaevi yapmak olan bir anlayıştan daha farklı bir perspektif beklenebilir mi o da ayrı bir konu” dedi. Özgür Ceylan partisinin infaz indirimine prensip olarak karşı olmadığını belirtirken şiddet içeren suçlar dışındaki, düşünce özgürlüğü olarak görülmesi gereken siyasal suçların da kapsam içine alınması gerektiğini söyledi.

Özgür Ceylan, CHP’nin teklifin bu haliyle destek olmasının beklenemeyeceğinin altını çizerek,  “Gasp, darp, çıkar amaçlı suç şebekesi kuranları, dolandırıcılık yapanları bırakalım; düşüncesini açıklamak üzere "tweet" atanı, halkın haber alma özgürlüğüne hizmet eden gazeteciyi yaptığı haberden ötürü içeri tıkalım. CHP de buna destek olsun. Bu, kabul edilebilir mi?” diye sordu.  Özgür Ceylan halkın yaşanan günleri özetleme noktasında çok açık ve net olduğunu belirterek, “Bir tır şoförünün milyonlarca emekçinin duygularına tercüman olan sözlerini tekrarlamak istiyorum: "Ama beni virüs öldürmez, senin düzenin öldürür”” diyerek sözlerine son verdi.

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
BİGA YASTA
    »    
Biga Sokakları İhtiyar Delikanlılara Emanet
    »    
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
    »    
Av. Bülent Şarlan’dan Ramazan Bayramı Mesajı
    »    
Altınkaya’dan Bayram Mesajı
    »    
Bayramlar Güzeldir Ama..
    »    
Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları
    »    
Akyıldırım’dan Ramazan Bayramı Mesajı
    »    
ÇTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Video Konferans İle Yapıldı
    »    
Ceylan’dan, CHP’li Belediyelere Destek Ziyareti
    »    
Ağaköy Çiftçi ve Hayvan Yetiştiricilerine İzin Belgeleri Dağıtıldı
    »    
Erdoğan İle Can Bayramlaştı
    »    
Kaymakam İle Bayramlaşma Ziyaretleri
    »    
Başkan Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı
    »    
“Tüm Tedbirleri, Uyarıları Dikkate Alarak Bayramı Geçirelim”
    »    
Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den Ramazan Bayramı Mesajı
    »    
Kelebek Mobilya ile Bayram Evlere Geliyor
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Biga Devlet Hastanesini Ziyaret Etti
    »    
DOĞTAŞ’tan Özel Bayram Kampanyası
    »    
Biga’da 21 Mayıs 1864 Çerkes Sürgünü Anıldı
    »    
Şirintepe’deki Kafeterya Açık Teklifle Canlı Yayında İhale Edildi
    »    
CHP Biga Kadın Kollarından Sessiz Eylem
    »    
Kazdağları İçin Yeni Kampanya: Alamos Gold Tahliye Edilsin!
    »    
Gelibolu’da Uyuşturucudan 2 Kişi Gözaltına Alındı
    »    
Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları
    »    
Drone ile Kayıp Büyükbaş Hayvan Bulundu
    »    
Başkan Uygun’dan Bayram Kutlaması
    »    
Ayvacık’ta Hırsızlık
    »    
“Başkan Evimizde, Harçlık Cebimizde”
    »    
Ali Coşkun; TOBB Başkanlığı, Sanayi Bakanlığından Sonra 80 Şiiri Bestelendi
    »    
Biga Bugün Yıkılıyor
    »    
Özgür Ceylan 19 Mayıs’ta Gençlerle Esnafa Bayrak Dağıttı
    »    
Türk Gençliğine, Cumhuriyetin Önsöz’ü
    »    
Şahin Ayrıldı, Bayrağı Kim Devralıyor?
    »    
Sade Bir Törenle 101. Yılı Kutlandı
    »    
19 Mayıs’ta Başladı Bağımsız Demokratik Türkiye Yolculuğumuz
    »    
“İnsanlığın Kur’an-ı Kerim’le Şereflendiği Kadir Gecemiz Mübarek Olsun”
    »    
Can Hastanesi Personeli Merve Özbey Klibinde
    »    
“19 Mayıs 1919’da Yakılan Direniş Meşalesi Geleceğe Işık Tutmaya Devam Ediyor”
    »    
Başkan Erdoğan: ‘’Kadir Gecemiz Mübarek Olsun’’
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Uygun: “Gençlere İnancımız Tam”
    »    
CHP’li Erkek: “Aynı Coşkuyla 19 Mayıs’ı Kutluyoruz!”
    »    
ALLAH’A YÖNELİN! Zekat Nedir?
    »    
Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın 19 Mayıs Kutlaması
    »    
Bozcaada ve Gelibolu’da Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak
    »    
Biga Belediyesi Tedbiri Elden Bırakmıyor
    »    
Biga ve Gerçek Babalar
    »    
Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları
    »    
Çerkes Sürgünü ve Soykırımı’nın 156. Yıldönümü
    »    
1915 Çanakkale Köprüsü’nün Ayakları Tamamlandı
    »    
Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Özel Biga Can Hastanesi 19 Mayıs’ta Hizmet Vermeye Devam Edecek
    »    
Orman Ekibi Tatbikatta
    »    
“Adım Adım Büyük Proje Tamamlanıyor”
    »    
Dünyada Robin Hood Varsa Biga’da Babalar Var
    »    
Uzun Zaman Sonra Bu Hafta Sırayla Dışarıya Çıktılar
    »    
Çiftçilerin Bütün Borçlarını Silelim, Çiftçi Rahat Bir Nefes Alsın
    »    
Gelecek Partisi’nden Çocuklara Şeker İkramı
    »    
Organ Bağışıyla Hayat Kurtardı
    »    
Biga İlçe Müftülüğü 5 Günde Tüm Camileri Dezenfekte Etti
    »    
Başkan Bülent Öz’den Dışarı Çıkan Çocuklara Sürpriz Hediyeler
    »    
Başkan Erdoğan’dan Çiftçiler Günü Ziyareti
    »    
Kelebek, Bayram Öncesi Yüzleri Güldürüyor
    »    
Başkan Altınkaya Hemşireler Gününü Kutladı
    »    
Doğtaş Kelebek CEO’su Doğan: Mobilyada Yılı Yüzde 20 Büyüme ile Kapatabiliriz
    »    
“Devlet ve Millet Uyumuyla Üstesinden Gelemeyeceğimiz Hiçbir Sorun Yok”
    »    
‘’Çiftçilerimiz Baş Tacımız’’
    »    
“ Tüm Çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü Kutlu Olsun”
    »    
Çanakkale’de İlk Plazma Tedavisi Başladı
    »    
Savaştepe Köyü’ne Biga 3 No’lu Sanayi Sitesi Ziyareti
    »    
Doğtaş Müşterilerinin Yüzünü Güldürüyor
    »    
Çanakkale Oda ve Borsaları İstişare Toplantısı Yapıldı
    »    
Süha Derbent’in Vahşi Dünyası
    »    
Başkan Uygun’dan Sağlıkçılara Hediye
    »    
Kara Ölümün 6.Yılında Soma Maden Şehitlerimizi Anarken..
    »    
Genç Yazardan İlk Şiir Kitabı
    »    
AVM’lerde Uyulması Gereken Esaslar Belirlendi
    »    
Kaza Yaptı Yakayı Ele Verdi
    »    
“Salgınla Mücadele Sürecinin Kahramanlarından Olan Hemşirelerimize Müteşekkiriz”
    »    
Jandarma’dan Çan ve Biga’da Operasyon
    »    
Başkan Erdoğan Hemşirelerin Gününü Kutladı
    »    
Başkan Bülent Öz, DSİ Bölge Müdürlüğünden Müjdeli Haberle Döndü
    »    
Helikopter Ambulans İle 5 Ayda 94 Hasta Taşındı
    »    
Şahin’den Önemli Açıklama
    »    
RES Projesi Meclisten Geçti
    »    
Köyün Tabelasını Gören Soyunup Fotoğraf Çektiriyor!
    »    
Allah’a Yönelin! Hasenat ve Seyyiat Nedir?
    »    
‘’Engellilerin Sorunu Tüm Toplumun Sorunudur’’
    »    
“İnanınca Tüm Engeller Ortadan Kalkar”
    »    
‘’Engellilerin Hakları Kağıt Üzerinde Kalmamalıdır’’
    »    
Ey İnsanoğlu!
    »    
CHP Biga Kadın Kolları Anneler Gününü Kutladı
    »    
Avukatlar Adaletin İlk Dersini Annelerden Almıştır
    »    
Şadan Doğan: “Annelerimiz Toplumun Temel Direğidir”
    »    
Biga Belediyesi Berber ve Kuaförleri Dezenfekte Etti
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Anneler Günü Mesajı
    »    
Çanakkale Valisi Gümüşçay’da İncelemelerde Bulundu
    »    
Siz Yönetenler…
    »    
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Bayramlar Güzeldir Ama..
Alaattin Akçal
Çerkes Sürgünü ve Soykırımı’nın 156. Yıldönümü
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
ALLAH’A YÖNELİN! Zekat Nedir?
Kadir Atay
Biga ve Gerçek Babalar
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Ali Coşkun; TOBB Başkanlığı, Sanayi Bakanlığından Sonra 80 Şiiri Bestelendi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0