Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı      Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler      TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)      Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı      AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti      İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı      Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi      Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek      Biga Veteranlara Yan Bakılmıyor      Adaspor Deplasmanda Lidere Dur Dedi      BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor      DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri      “Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”      Vefat ve Başsağlığı      Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okul Ziyaretleri      "Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"      CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları      Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
15 Mart 2019 Cuma 09:00
12
14
16
18


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Okyay; “İhracat artışı, iç talepteki daralmayı ikame edemediği için son çeyrekteki küçülmenin 2019’un ilk çeyreğine de sirayet ettiğini yaşayarak görüyoruz.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu; “25 Şubat tarihinde TOBB’da gerçekleştirilen ekonomik şurada Sayın Cumhurbaşkanımızın Çağrısıyla;  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve TOBB İşbirliğinde “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla  istihdam seferberliği 2019 programı  başlatıldı..”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Mart 2019 ayı olağan Meclis toplantısı 13 Mart 2019 Çarşamba günü saat 16.00’da ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Osman Okyay “Meclisimizin değerli üyeleri, Kıymetli misafirler, Sevgili basın mensupları, hepinizi şahsım ve Meclis Başkanlık Divanı adına saygıyla selamlıyorum.Meclisi açmadan evvel, geçmiş Regaip Kandilinizi ve içine girdiğimiz mübarek üç aylarınızı tebrik ediyor, Ramazan’a huzur ve sağlıkla erişmeyi diliyorum.
Kıymetli hazirun,

Mahalli idare seçimlerine 18 gün kaldı. Ülkenin dört bir yanında kıyasıya bir seçim yarışı izliyoruz. Sevindirici olan şu ki; mahalli seçimlerle kentlerimizi yönetmeye aday olan siyasetçiler, bugüne kadar görülmemiş bir düzeyde projeleriyle yarışıyorlar.Ben maalesef mazeretime binaen katılamadım ancak, Çanakkale Belediye Başkanlığına yeniden aday olan Sayın Ülgür Gökhan geçen ayki meclis toplantımızda sizlere hitap ettiler. Bugün Meclisimizde konuk ettiğimiz Cumhur ittifakının adayı olan Sayın Ayhan Gider de iddialı projeleriyle gündemde. Ayhan Bey, Meclisimize hoş geldiniz. İstanbul-Çanakkale uçuşlarının yeniden başlaması için vermiş olduğunuz destekleriniz için size çok teşekkür ediyoruz. Bugün, kentimiz için projelerinizi ve hayallerinizi, dikkatle dinleyeceğimizi bilmenizi isteriz.

Değerli Meclis Üyelerimiz “Bütün bir coğrafyanın ve büyük bir milletin kaderini değiştiren Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümünü gelecek hafta idrak edeceğiz, inşallah. Bir kez daha vurgulamak isterim ki; Çanakkale Ruhu bu ülkenin mayasıdır. Türkiye’nin Edirne’den Ardahan’a mutlaka bu ruhu hakim kılması ve bu ruhla toplumsal tehditleri motivasyona dönüştürmesi şarttır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu topraklar için toprağa düşmüş bütün şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Bu topraklar için ne yapsak az, bu kahramanlar için ne söylesek eksik kalır.Ruhları şâd olsun.”

Kıymetli üyeler, “2019 yılının ilk çeyreğini geride bırakıyoruz. Pazartesi günü 2018 büyüme rakamları açıklandı. Beklendiği gibi ekonomi son çeyrekte yüzde 3 küçüldü ve böylece 2018 yılı büyüme hızımız yüzde 2.6 olarak gerçekleşti.

Detaylara baktığımızda 2018 yılında tarım sektörü yüzde 1,3, sanayi sektörü yüzde 1,1 ve hizmetler sektörü yüzde 5.6 büyürken, inşaat sektörünün yüzde 1,9 küçüldüğünü görüyoruz.

Son çeyrekteki küçülmenin, satın alma gücündeki erozyondan ve ekonomide dengelenme programından kaynaklandığını söylemek mümkün. İhracat artışı, iç talepteki daralmayı ikame edemediği için son çeyrekteki küçülmenin 2019’un ilk çeyreğine de sirayet ettiğini yaşayarak görüyoruz. Öte yandan, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın altını çizdiği gibi, ekonomide en kötünün geride kaldığına dair bir yargıda bulunmak için emareler de yok değil. Seçimlerden sonra, reel sektör şirketlerinin mali yapısını güçlendirecek, özellikle sanayi ve inşaat sektörlerinde ve de özel tüketim harcamaları ile sabit sermaye yatırımları harcamalarında toparlanmaya destek olacak adımlar atılırsa, durgunluğu daha fazla derinleşmeden önlemek imkan dahilinde olacaktır. Bu nedenle, 2019 yılını karamsarlığa kapılmadan ama tedbiri de elden bırakmadan temkinli bir şekilde geçirmek hepimizin hayrınadır.

Kıymetli dostlar, Seçimlerin artırdığı bir ziyaret hareketliliği yaşıyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde kentimizi ziyaret eden iki bakandan iki ayrı müjde aldık. İlki, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ın Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi altyapı ihalesinin tarihinin netleştiğine dair... Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’nin de Sarıçay’ın ıslahı ile ilgili açıklamaları bizi son derece sevindirdi. Başta da söylediğim gibi, mahalli idare seçimlerinin, bir hizmet yarışına dönmesi hepimizi ziyadesiyle memnun ediyor. Çanakkale, potansiyeli ile yakın geleceğin en parlak şehirlerinden biri olacaktır.İstanbul-İzmir aksındaki yeni cazibe merkezlerinden biri haline gelirken Çanakkale’nin akıllı şehir vizyonuyla büyümesi elzemdir. Daha yaşanılır bir Çanakkale mümkündür.

Çöp kamyonlarını çöpten dönüştürülmüş enerjiyle çalıştıran Toronto’dan eksiğimiz yok.

170’i aşkın akıllı kent projesi yürüten, insanların park yerlerini mobil sistemlerle birbirine kiralayabildiği Amsterdam’ı yakalayabiliriz.

Akıllı trafik sistemleri sayesinde kent trafiğini daima rahat tutan Barcelona gibi olabiliriz.

Elektronik servisler ile kağıt tüketimini minimuma indiren Stockholm’den, evlere güneş enerjisi panelleri kurup şehir şebekesine uyumlu akıllı uygulamalar geliştiren Tokyo’dan ilham alıp daha iyilerini yapabiliriz.

Ve herkesten çok çalışarak Çanakkale’yi hak ettiği “küresel barış şehri” konumuna taşıyabiliriz.

Bu sorumluluğun, bundan 94 yıl önce bu toprakları geçilmez kılan kahramanlara karşı borcumuz olduğunu düşünüyorum. Yerel seçimlere de bu anlayışın bir tezahürü olarak yaklaştığımızı bilmenizi isterim. “31 Mart’ta sandıktan kim çıkarsa çıksın, kazanan Çanakkale olsun” diyor ve müsaadenizle gündeme geçiyorum.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına Mart ayı olağan Meclis konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu; “ Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Sayın Ayhan Gider Beyefendi, Değerli Meclis üyelerimiz,  Kıymetli basın mensupları Mart ayı Meclis toplantısına hoş geldiniz diyor, şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sizleri saygı ile selamlıyorum. Bu ay konuğumuz Sayın Ayhan Gider, kendisine katılımları için teşekkür ediyoruz. Birazdan Çanakkale ile ilgili projelerini kendisinden dinleyeceğiz. Her seçim döneminde olduğu gibi bu ay yapılacak olan yerel seçimler öncesinde de temennimiz; seçimlerin hayırlısı ile demokrasiye yakışır bir şekilde tamamlanması ve gerçek gündemimiz olan ekonomiye bir an önce dönmemizdir.

İstihdam Seferberliği Paketi Teşvikleri Önemli Destekler Sağlıyor.

Biliyorsunuz 25 Şubat tarihinde TOBB’da gerçekleştirilen Ekonomik Şurada Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla;  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla  İstihdam Seferberliği 2019 Programı  başlatıldı.

Başlıklar halinde özetlersek; "Pakette yer alan Yeni İstihdama Ücret desteği ile;  İşverenler Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağı her ilave istihdam için üç ay boyunca prim ve verginin yanında ücret de ödemiyor.

Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Desteği ile; İşverenler Aralık 2020’ye kadar her yeni istihdam için 12 ay süresince SGK primlerini ve vergileri ödemiyor, kadın, genç ve engelli istihdamında ise bu destek 18 aya kadar devam ediyor.

Kısa Çalışma Ödeneği ile; İş yerinde çalışma sürelerini geçici olarak azaltmak durumunda kalan işverenlere 3 ay boyunca azaltılan süreye ilişkin çalışanlarının ücreti devletten.

Asgari Ücret Desteği kapsamında; 2019 yılı için 12 ay süreyle çalışan sayısı 500’e kadar olan işverenlere aylık 150 TL, 500 ve üzeri çalışan olan işverenlere aylık 101 TL asgari ücret desteği veriliyor.

Düzenli Ödemeye Devamlı Destek sayesinde; SGK primlerini düzenli ödeyen işverenlere 5 puanlık indirim Devletten.

Kalkınmaya İlave Destek kapsamında; Kalkınmada öncelikli 51 ilde işverenler tarafından ödenmesi gereken SGK primlerinin 5 puanlık indirimine ilave olarak 6 puanlık ek indirim sağlanıyor.

Önce İş Başı Eğitim, Sonra İstihdam Desteği sayesinde; İşbaşı eğitim programlarına katılan kursiyerlerin 3 ay, imalat, bilişim sektöründe 6 ay, siber güvenlik, kodlama, yenilenebilir enerji gibi stratejik alanlarda 9 ay boyunca ücret ve sigorta desteği Devletten.

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi kapsamında ise iş dünyasının ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü hazırlamak için 8 aya kadar mesleki eğitim kursları düzenleniyor, kursiyerlerin ücretlerini ve sigortalarını Devlet ödüyor.

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programına olduğu gibi, bu programa da destek veriyoruz. 

SGK ve İŞKUR İl Müdürlerimiz Başkanımızı ziyaret ettiler ve Odamızda var olan İŞKUR Destek Masasına SGK’yı da ekledik ve her Çarşamba Odamızda bir personel bulundurarak üyelerimizi bilgilendirecek, sorularını cevaplayacaklar. Dün bu kapsamda Odamızın organize ettiği bir ziyaret Çan’da gerçekleştirildi. Üye ziyaretleri ile bu teşvikleri birebir anlatacağız ve geçen ay teşviklerle ilgili bir toplantı düzenlemiştik,  21 Mart’ta yine bu yeni teşvikleri de kapsayan bir bilgilendirme toplantısı düzenlemeye karar verdik. Bu konu çok önemli ve ne kadar fazla üyemiz bu teşviklerden yararlanırsa o kadar amacına ulaşmış olacak. Geçen aydan bu yana yapılan çalışmalar hakkında da kısaca bilgi vermek istiyorum. 14-15 Şubat tarihlerinde Emlak Danışmanlığı alanında Mesleki Yeterlilik Sınavları düzenledik. 16-20 Şubat 2019 tarihlerinde UR-GE Projemiz kapsamında 9 firmayı temsilen 14 kişi, Yönetim Kurulumuzdan Fahrettin Bey, Volkan Bey ve Berkin Bey, Genel Sekreterimiz ve Proje Uzmanımız Dubai’ye İş Geliştirme Ziyareti gerçekleştirdiler. İlk gün tüm katılımcılar ile birlikte tam gün 2019 Gulfood Fuarı ziyareti, 2. Gün Dubai Ticaret Odası ile Ticaret Ataşesi ziyareti, 3. Gün de 20 firma ile 180 civarında ikili iş görüşmesi yapıldı. Çanakkale OSB Müdürlüğü 15 Şubat tarihinden itibaren ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde hizmet vermeye başladı. Oda minibüsümüzü aktif ve verimli kullanamadığımızdan ve kiralamanın daha fizibil olacağı konusunda görüş birliğine vardığımızdan dolayı sattık. 14-15 Şubat 2019 tarihlerinde TOBB’da düzenlenen Kişisel Verilerin Korunması Eğitimi’ne Şerife Kurt ve Evren Şahin, 18-22 Şubat 2019 tarihlerinde TOBB’da düzenlenen Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitimine Evren Şahin ve Selen Kılıç, 25 Şubat 2019 tarihinde Brüksel’de yapılan COSME Projesi eğitimine Sema Sandal ve Mehtap Göynüer katıldılar. Oda çalışanlarımızın eğitimine önem veriyor ve konuları ile ilgili her eğitime katılmalarını sağlıyoruz.

Odamızın koordinatörlüğünü üstlendiği İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri 27 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Başkanlığa Birce Bilici Şimşek, Başkan Yardımcılıklarına da Gelibolu’dan Bilge Yerlikaya, Biga’dan Emel Torun seçildiler. Borsa’nın koordinatörlüğünü üstlendiği İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına da Orçun Oktay seçildiler. Kendilerini kutluyor ve başarılar diliyorum. Yönetim Kurulu Üyemiz Volkan Bey ile Genel Sekreterimiz Sema Hanım da Kurul’un doğal üyeleri.

27 Şubat tarihinde Çanakkale MÜSİAD Yeni Yönetimi Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler. MÜSİAD Çanakkale Başkanı ve aynı zamanda Meclis Üyemiz olan Şerif Mutlu Bey’i tekrar tebrik ediyorum. 04 Mart 2019 tarihinde; Sayın Ayhan Gider, Odamızı temsilen ben ve Akın Bey, ÇASİAD Başkanımız ile birlikte Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet olmuştur ve  İstanbul - Çanakkale uçuşlarının 15 Mart tarihinden itibaren haftada 3 gün olarak  başlayacağı müjdesini aldık. Ayhan Bey’e tekrar teşekkür ediyorum. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’nin İlimizi ziyareti sırasında Borsa’da düzenlenen toplantıya Odamızı temsilen Başkanımız Selçuk Bey katıldı. Çanakkale Bölgesi ormanlarının sertifikalandırılması ile ilgili olarak FSC Belgesinin yatırım programına alınması konusunda tekrar teşekkürlerimizi arz etti. Bir güzel haber de;  Ezine Gıda OSB Altyapı İnşaat İhalesinin 26 Mart 2019 tarihinde yapılacağı müjdesini de Sanayi ve Teknoloji Bakanımızdan aldık. Odamızın proje sahibi olarak başlattığı ve Çanakkale Valiliği himayelerinde sürdürdüğü çalışmalarda emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Akreditasyon Sistemi kapsamında, Odamıza dün denetim öncesi bir geliştirme ziyareti yapıldı. Sabah 09.00’dan akşam 21.00’e süren bir anlamda ön denetim olan bu ziyarette Akreditasyon İzleme Komitesi olarak Başkanımız, Semih Toprak ve Batuhan Eyit Bey de bulundular.  Kendilerine ve özveri ile çalışan bu sisteme katkı sunan çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Dün ayrıca Kamu Başdenetçisi ve Ombudsman Sayın Şeref Malkoç da Başkanımıza bir ziyarette bulundu. Kamudaki bürokrasi, hak ve hukuka uygun olmayan uygulamalar ile ilgili konularda görüş alışverişinde bulundular. Çanakkale Barosu tarafından düzenlenen Karma Voleybol Turnuvasına Oda olarak katılım sağlıyoruz ve ilk maçımız 14 Mart yani yarın akşam 18.30’da Aile,  Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile ÇOMÜ Hasan Mevsuf Spor Salonunda. Üyelerimizden oluşan Takımımıza başarılar diliyor ve müsait olan üyelerimizi bekliyoruz.

Sayın Konuğumuz,  Değerli Üyeler “ÇTSO bugün itibariyle 7281 üyeli büyük bir aile oldu. Son Meclis toplantımızdan bu yana 28 yeni üyemiz aramıza katılırken,   9 üyemiz kaydını sildirdi. Tüm üyelerimize hayırlı işler bereketli kazançlar diliyorum. Sözlerime son verirken, içinde bulunduğumuz üç ayların hayırlar getirmesini temenni ediyor, önümüzdeki pazartesi günü kutlayacağımız 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.yıldönümü münasebeti ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele kahramanlarımızı, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu yıldönümünde Sayın Cumhurbaşkanımızın Troya Müzesi resmi açılışını da gerçekleştireceği haberini, aldık, Müzemizin de tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Saygılarımla.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Yönetim Kurulu adına yapılan konuşma sonrasında, Odamız adına verimli çalışmalarından dolayı Sicil Memuru Seçil Uğur ve Yazı İşleri Memuru Evren Şahin’e plaket takdim edildi. Çanakkale Belediye Başkanı adayı Ayhan Gider Belediye Başkanı seçildiği takdirde hayata geçirmeyi taahhüt ettiği işler hakkında bilgi verdi. Çanakkale Belediye Başkanı adayı Ayhan Gider’in konuşmasının ardından, ÇTSO Meclis üyeleri tarafından kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan adayı Ayhan Gider’e ÇTSO Meslek Komiteleri tarafından Yönetim Kuruluna iletilen sorunlar arasında yer alan; Çanakkale‘nin otopark sorunu, yıkılan Kamu binalarının yerine bina yapılmaması, yeşil alanların arttırılması, ada bazında imar uygulaması konularını gündeme getirdi.

Hesap İnceleme Komisyonu’nun 2019 Ocak ayı mizanı ile ilgili raporunun Batuhan Eyit tarafından okunması ve onayının ardından, azami fiyat tarife talepleri görüşülerek Meclis oturumu tamamlandı.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD Huzur Evini Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Biga’daki Esnaf Kadınlar Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri Başladı
    »    
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR Teşvikler Hakkında Danışma Masası Kurdu
    »    
Gökhan Bayram’dan Şiirli Jest
    »    
Biga’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
    »    
Bir 8 Mart Daha Geldi…
    »    
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’dan Açıklama
    »    
Çan Belediyesi Gödek Geleneğini Devam Ettiriyor
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Biga´da Fotoğraf Kutusu Açıldı
    »    
Biga TSO, KOSGEB Temsilcilik Ofisi Kurdu
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Elektirikler Kesilecek
    »    
Bakan Pakdemirli’den Çiftçiye Ödenek Müjdesi
    »    
Erdoğan Yalçınkaya Muhtar Adaylığını Açıkladı
    »    
Karataş: Seninle Gurur Duyduk Ali Sadi...
    »    
Ceylan: 700 Öğrenci Belediye Kararların Üstündedir
    »    
Şadan Doğan’dan İstihdam Seferberliği Açıklaması
    »    
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’na Ziyaret
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Biga´da Ev Yangını
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
İl Şampiyonlarından İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Liseler Arası “Mehmet Akif ERSOY Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması”
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Yine Köylerde
    »    
Mesut Okyay’ın 2019 Yılı İstihdam Seferberliği Basın Açıklaması
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0