Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga FB’den Sultanlara Jest      Enver Koç Açıkladı      TKİ Çan Linyit İşletmesi Müdürlüğü Engelli Personel Alacak      Ceylan, Feribot Seferlerini Sordu Bakanlık “Masraf Fazla” Dedi      Kayıp Ahmet Çapraz Ölü Olarak Bulundu      Hz. Mevlana Biga’da Anıldı      Bu Yıl 1022 Esnaf Kepenk İndirdi      Çanakkale Obezite Okulu 2. Dönem Mezunlarını Verdi!      Mustafa Meteertem Resmen Adaspor’da       “ÇOMÜ Öğrencileri TBMM’yi Ziyaret Etti”      2018 Yılının Son Komite Başkanları Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı      Kaçak Müteahhitten Kötü Haber!      Bosna Hersek Heyeti Tarihî Alan’da      ÇTSO Travel Turkey İzmir Fuarında Yerini Aldı      Çizgi Koleji Öğrencileri Biga Belediyesi Kitap Fuarını Gezdiler      Adaspor da Meteertem Dönemi Başlıyor      Organları 3 Kişiye Hayat Verecek      Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara      Teşekkürler Biga Belediyesi      Haftalık Faaliyet Programı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» ÇTSO Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti
08 Haziran 2018 Cuma 12:00
12
14
16
18


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Okyay ; ““Türkiye, çok büyük ve güçlü bir ülke. potansiyelimiz, şu an bulunduğumuz noktadan çok daha yüksek. Bu nedenle, 25 Haziran sabahından itibaren kazanan-kaybeden herkesin omuz omuza vererek iş ve aşımızı büyütme gayretine girmesi şart.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu; “Özellikle kamu bankaları kuruluş amacına uygun hareket etmelidir. Ekonomik kalkınmaya öncülük etmeli, ekonomik istikrarın sağlanmasına katkıda bulunmalıdır. Kalkınma ve sanayileşmenin motoru olmalıdır.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Haziran ayı olağan Meclis toplantısı 6Haziran 2018 Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Osman Okyay; “Meclisimizin değerli üyeleri, Kıymetli misafirler, Sevgili medya mensupları, Hepinizi şahsım ve Meclis Başkanlık Divanı adına saygıyla selamlıyorum. Bu Rahmet ve Bereket Ayında Sözlerime iki değerli kaybımızı anarak başlamak istiyorum. Bir Çanakkale evladı olan Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Yerli, görev yaptığı Sivas’ta Şehit düştü. 25 yaşındaki bu genç kardeşimizi Çan’da defnettik, Mekanı cennet olsun. Bir başka değerli kaybımız ise mimar Prof. Dr. Doğan Erginbaş oldu. Bu toprakların simgelerinden olan Çanakkale Şehitler Abidesi’nin mimarlarından biriydi Profesör Erginbaş. Saygı ve rahmetle anıyoruz. Türkiye, 24 Haziran’da kritik bir seçime gidiyor. İlk kez tecrübe edeceğimiz Cumhurbaşkanlığı sistemi için altı aday yarışıyor. Şu ana kadar sürecin olabildiğince itidalli gittiğini söylemek mümkün. İnşallah seçimleri de sağduyu içinde tamamlayıp, ekonomiyi bir an evvel ana gündem maddemiz haline getiririz. Çünkü piyasalarda son iki aydır yaşanan hareketler, bir kısmının manipülatif olduğuna inansak da ekonomi üzerinde bir baskı, bir sis perdesi yaratıyor. Türkiye gibi cari açığı yüksek, kaynak ihtiyacı büyük ülkelerin ekonomide istikrara ihtiyaç duyduğunu hepimiz biliyoruz. Ben, bu negatif ayrışmanın giderek etkisini kaybedeceğine ve seçimlerden sonra Türkiye’nin temposunu artıracağına inanıyorum.

Kıymetli üyeler,

Dünya çok hızlı değişiyor ve bu değişimin dışında kalma lüksümüz yok. Ne demek istediğimi birkaç örnekle açıklamak isterim. Bundan 20 yıl önce Kodak şirketi, 170 bin çalışanlı bir devdi. Dünya fotoğraf kâğıdı pazarının yüzde 85’i elindeydi. Dijital makineler yaygınlaşıp baskı ihtiyacı ortadan kalkınca Kodak için deniz bitti. Bu öngörüsüzlük, 32 milyar dolar piyasa değeri olan bir şirketi 2012’de iflas masasına getirdi. Benzer gelişmeler bugün sanayiden hizmetlere, eğitimden tarıma hayatın her alanında yaşanıyor. Tek bir oteli olmadığı halde dünyanın en büyük konaklama işletmecisi olan Airbnb, değişim öncülüğüne en çarpıcı örnek. Dünyada, 10 yıldan daha az geçmişleri olduğu halde dokundukları her alanda kural değiştirme gücüne ve etkisine sahip şirketlerin sayısı giderek artıyor. Bu değişim her alanda yaşanıyor. Biliyorsunuz, dünyanın en büyük ilaç ve kimya şirketlerinden Bayer, dünyanın en büyük tohumculuk şirketi Monsanto’yu satın aldı. Tıp, kimya ve tarımın evliliği, yakın bir gelecekte tarlalardan hastanelere kadar çok geniş bir etki alanında devrim gibi sonuçlar doğuracak.

Pek çoğunuzun çocuğu ya da torunu geçen hafta LGS sınavlarından çıktı. Hepimiz evlatlarımız için parlak bir mesleki gelecek hayal ediyoruz. Eminim bir anket yapsak “çocuğum avukat olsun isterim” diyen epey arkadaşımız çıkar. Arkadaşlar, Amerika’da genç avukatlar işsiz geziyor. Çünkü çok komplike olmayan hukuki konularda gerekli öneri ve çözüm yollarını saniyeler içinde IBM Watson veriyor.

“Bugünkü mesleklerin dörtte üçü 20 yıl içinde yok olacak, buna hazırlanın. Bu sürede yeterli sayıda yeni meslek ortaya çıkacak mı, gerçekten bilmiyoruz.

Analistlere göre 2025 yılına kadar bağlantılı aygıtlardan yani nesnelerin internetinden gelen verilerin sunacağı öngörülerin potansiyel ekonomik değeri 1.1 trilyon doları aşacak. Dikkat edin, bu sadece verilerin sunacağı öngörülerin değeri, ortaya çıkacak katma değerin değil.”

Evet, hayat çok hızlı değişiyor. Yarın kapımızı çalacak olan şoförsüz araçların hayatımızda yaratacağı devrimi bir düşünün. Sigorta bedellerinden hastane hizmetlerine, ehliyet zorunluluğundan kentsel yerleşim planlarına kadar her şey tepeden tırnağa değişecek. 3D yazıcıların gelişiminden, tarım robotlarından, dana eti üreten petri tabaklarından, blokchain gibi devrimlerin etkisinden söz etmiyorum bile. Her yıl üç ay kadar uzayan ortalama yaşam beklentisinin ortaya çıkaracağı devasa değişiklikler bile silkinip kendimize gelmemiz için yeterli.

Kıymetli dostlar,

Bir Çin atasözü, “bir yılı düşünüyorsan pirinç ek, 100 yılı düşünüyorsan çocuğuna iyi eğitim ver” der. Çin’de bu yüzden bazı okullarda öğrencilerin derse karşı tutumlarını anlayıp öğretmene, tarzını değiştirme uyarısı veren yüz tanıma sistemleri kullanılmaya başlandı. Teknoloji filozofu Alan Kay, “Geleceği öngörmenin en iyi yolu onu icat etmektir” demiş.Biz de değişime direnmeye değil, her alanda tasarım ve üretim kabiliyetimizi yükseltmeye zorunluyuz.

Bunun için de her zaman vurguladığım gibi sarsılmaz bir duygudaşlığa yani Çanakkale ruhuna ihtiyacımız var. Sorunlarımızı üzerine cesaretle giderek, değişimden korkmadan, yılmadan çalışarak başarabiliriz.

“Çanakkale, kozasından çıkmaya çalışan kelebekler gibi kıpır kıpır. Şehrimiz için önemli gördüğüm gelişmeler yaşıyoruz. Bir yandan hızımızı artıracak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşaatı devam ederken, diğer yandan şehrimizin standardını yükseltecek işler devreye giriyor.”

Bu kapsamda temeli atılan Gelibolu yeni feribot terminalini ve başlayan Küçükkuyu-Midilli seferlerini çok önemsiyorum. Keza, Parmesan peynirinin İtalya’da meydana getirdiği pozitif ekonomik etkiyi dikkate alınca, ete kemiğe bürünmeye başlayan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için daha da heyecan duyuyorum. Bütün bu işlere emek verenleri tebrik ediyorum. Müsaadenizle gündeme geçmeden önce, 23 Mayıs’ta ikinci vefat yıldönümünü idrak ettiğimiz Kale Grubu’nun kurucusu ve Onursal Başkanı, rahmetli kayınpederim İbrahim Bodur’u saygı ve rahmetle anmak istiyorum. İbrahim Bey ülkesi için her gün dua ederdi. Bu vesileyle bizimle birlikte onun için dua eden herkese teşekkür ediyorum. Şimdi izninizle gündeme geçiyorum.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına Haziran ayı olağan Meclis konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu;“Sayın Meclis Başkanım, Sevgili Meclis Üyesi arkadaşlarım, Değerli Basın Mensupları, Şahsım ve Yönetim Kurulum adına hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Konuşmama başlarken mübarek Ramazan ayınızı kutluyor, tüm insanlığa huzur ve birlik beraberlik getirmesini diliyorum. En fazla buna ihtiyacımız olan bugünlerde kardeşlik duygularımızın güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Geçen ay Meclis toplantımızın hemen ertesi günü, 03 Mayıs’ta Ankara’ya gittik.

Yönetim Kurulu tam kadro olarak eksiksiz bir şekilde TOBB Başkanımızı ve 4 Vekilimizi ziyaret ettik. TOBB Başkanımız 11 Yönetim Kurulu üyesi ile birlikte gidince çok memnun oldular, mutlu oldular. Nezaket ziyareti olmasına rağmen biz acelemiz olduğunu ilk günden istemeye başlayacağımızı hissettirdik ve sıra ile taleplerimizi sıraladık Sayın Başkana. Nefes Kredisi için ek kaynak talep ettik ve döndüğümüzün ertesi günü 4.500.000 TL tutarında ek kaynak sağlandığı bilgisi geldi. Bu şekilde 11.700.000 TL TOBB tarafından, 18.750.000 TL de Odamızca yaratılan kaynak ile toplam 30.450.000 TL tutarında üyelerimize kredi kaynağı yaratıldı ve 220 üyemiz faydalandı. Kendilerine teşekkür ediyorum buradan.

TOBB’dan sonra TBMM’ne geçtik. Orada ÇASİAD’ da bize eşlik etti, Çanakkale işadamlarımızdan oluşan yaklaşık 20 kişilik bir heyet olarak 4 Vekilimiz ile ayrı ayrı görüştük. 3 ile Meclis’te, Sayın Muharrem Erkek ile CHP Genel Merkezinde görüştük. Çanakkale Milletvekillerimizi iktidar olsun muhalefet olsun herhangi bir partide Genel Başkan Yardımcısı olması, Grup Başkan Vekili olması bunlar Çanakkale gibi bir İl için bizim için gerçekten çok büyük nimetler. Tekrar inşallah hangi parti olursa olsun bu koltukta görmeye devam ederiz. Kredi konusuna girmişken; bankacılık sektörünün iş dünyasına yaklaşımları ile ilgili çok memnun olmadığımızı da yine söyleyeceğim.  

10 Mayıs tarihinde Kosova Cumhuriyeti Parlamentosu Meclis Başkanı Danışmanı Levent Buş Odamızı ziyaret etti.  A.Semih Toprak ve Özgür Ekşi arkadaşım Levent Bey’i ağırladılar ve karşılıklı iş imkanlarının,  yapılabilecek yatırımları görüştüler. Onların ifadelerine göre Kosova Avrupa’ya çok daha yakın, Avrupa’ya açılacak kapı olarak kullanılabilir dediler. Bizi Kosova’ya davet ettiler. Yönetim Kurulumuz ile görüştük en kısa zamanda Meclis üyesi arkadaşlarımdan da katılmak isteyenler olabilir hatta Mehmet Önen Bey Dardanel olarak orada bir oluşumları olduğunu söyledi. Kosova’ya önümüzdeki aylarda bir ziyaret planlıyoruz arkadaşlar. Ne kadar kalabalık olursak o kadar iyi.12 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 41. Turkeybuild Yapı Fuarına üyelerimizin katılımını sağladık.

14-15 Mayıs tarihlerinde TOBB Genel Kuruluna katıldık. Ticaret ve Sanayi Odaları delegelerinin teveccühü ile ben de Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey üyeliğine seçildim. Birliğin en önemli organlarından biri olan Konsey’de bu görevimi ifa ederken 7076 üyemizin sesi olacağıma ve Çanakkale’miz için daha fazla çalışacağıma hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sizlerden aldığım destek ile bu göreve layık olmaya çalışacağım.

16 Mayıs tarihinde CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Başaran, Başkan Yardımcısı Mehmet Işık ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler. Yine iş konusunda ticaret konusunda karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunduk. Bu toplantılar ne kadar artarsa yeni fikirler ortaya çıkıyor.

“Siyaset ile ne kadar iç içi olursak,  siyasiler bize yaklaşıyor biz siyasilere yaklaşıyoruz. Yani Çanakkale’de Türkiye’de iktidar kadar muhalefet de önemli, iktidar muhalefet ne olursa olsun biz hiçbir şey gözetmeden ilimizin sorunlarını sonuna kadar anlatmaya çalışıyoruz.”

Filistin Halkına yapılan katliamı lanetlemek, faillerini ve sessiz kalanları kınamak üzere 17 plakadaki 5 tane Oda ve Borsa ile birlikte ortak bir açıklama yaptık.  Kürsüden bu katliamı lanetlediğimizi tekrar ifade etmek istiyorum.

23 Mayıs tarihinde; Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanı Hakan İmamoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler yine fikir alışverişinde bulunduk.

Akbank Anafartalar Şube Müdürü Özgür Bozkurt ve Çanakkale Şube Müdürü Zülal Fidan,  İyi Parti Çanakkale İl Başkanı Eşref Bener Varol, İyi Parti Çanakkale 1. Sıra Milletvekili adayı Rıdvan Uz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler.

Arkadaşlar geçen Meclis ÇATTAŞ ile ilgili bir Komisyon kurmayı konuşmuştuk. Bu komisyon kurulması için arkadaşlar Yönetim Kurulundan davet bekliyorlarmış biz de onlardan bir haber bekliyorduk. Bugün Yönetim Kurulunda bunun ile ilgili görüştük ve bu Komisyonu geçen Meclis konuştuğumuz isimler olmak üzere; Yönetim Kurulumuzdan Semih Toprak, Akın Yalman, Volkan Temiz,   Meclisimizden Ahmet Çelik ve Armağan Aydeğer olması konusunda Yönetim Kurulu olarak karar verdik. Hayırlı olmasını diliyorum. Tabi bu komisyonların kurulması değil bundan sonra alacakları kararlar önemli. Bu konuda da Yönetim olarak destek veriyoruz.                          

Çan, Ezine ve Bayramiç’te iftar yemekleri düzenledik. Üyelerimizin yoğun katılımları ve memnuniyetleri bizleri de memnun etti. Bu akşam da inşallah Çanakkale’de üyelerimiz ile birlikte iftar yapacağız 286 Restaurant’ta. Biz bu toplantılara kesinlikle Daire Amiri, Protokol çağırmadık ki toplantılar daha yalın, daha sade ve amacına uygun gerçekleşsin. 3 toplantımız öyle gerçekleşti inşallah bu akşam da ÇTSO olarak son iftarımızı yapacağız.  

25 Mayıs’ta Çan’da Merhum İbrahim Bodur’un vefatının 2.Yılı münasebeti ile düzenlenen iftar yemeği ve mevlide katılım sağladık. Kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, İlimize kazandırdığı hizmetler için şükranla anıyoruz. 

29 Mayıs’ta İÇDAŞ Fen Lisesi ve İÇDAŞ Anaokulu açılış törenlerine ve iftar yemeğine katıldık.  İÇDAŞ’a İlimize ve özellikle eğitime yaptığı katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

03 Haziran’da CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun İlimizde gerçekleştirdiği Sivil Toplum buluşmasına katıldım.  Burada bizde TSO olarak ben ve Yönetimden, Meclisten arkadaşlar ile Odamızı temsil ettik. Sayın Genel Başkanın konuşmasından sonra soru cevap kısmı açıldı. Soru cevap kısmında da basın dışarıya alındı. Tabi daha samimi ve herkes istediği gibi konuşsun diye. Burada Sayın Genel Başkan’a öncelikle son seçimde üretim sözcüğünü kullandıkları için teşekkür ettik. Bankacılığa biraz daha önem vermeleri konusunda telkinlerde bulunduk, fikir vermeye çalıştık. Çünkü ülkemizde bankacılığın tüketici kredisi var, üretici kredisi yok. Yani 80 Milyon Türk vatandaşına diyorlar ki “siz tüketin kardeşim bankalardan para alın tüketin üretime gelince üretmeyin biz üretelim siz yiyin” . Yine yabancıya mülk satışı hakkında Sayın Genel Başkan’a bunun Çanakkale için çok önemli olduğunu anlatmaya çalıştık. Yine teşvik yasasında 2. Bölge olmamızın kabul edilemez olduğunu, gerçekleri yansıtmadığını anlattık. Genel Başkan her sorumuzu en azından beni tatmin edecek şekilde cevapladı. Bu konuda çalışma yapacaklarını ilettiler.

Yine aynı gün Başkan Yardımcımız Sayın Fahrettin Ersoy ile Gelibolu’da temeli atılacak Feribot iskelesi açılışına katılmak üzere Lapseki’den feribota bindik, tesadüf eseri Sayın AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan Bey de feribottaydı. Bizi görünce yarım saat boyunca fikir alışverişi yapma fırsatı bulduk. Çünkü bu aralar çok yoğunlar. Kendilerine Vekilim dedim “Sabahki toplantıda Genel Başkan’ın ağzından destek sözünü aldım. Şimdi artık top sizde dedim.” Sayın Grup Başkan Vekilimizin dün basına da yansıdı gerçi Sayın Başbakanımız ile Hakkari’ye giderken Çanakkale’nin bu sorunları hakkında Başbakanımız ile istişare etme fırsatı bulmuş. Açıklamayı tabi ki de Devlet büyükleri yapacaktır.  Evet Sayın Meclis Başkanımızın ifade ettiği gibi Gelibolu Feribot İskelesi gerçekten hizmet açısından çok heyecan verici bir şey, olması gereken gecikmiş bir şey. 18 ayda tamamlanacak, aynı anda 4 tane feribotun yanaşabileceği bir alanda ve sosyal, hizmet alanları da gerçekten çağımıza uygun bir şey olacak. Yine Midilli-Küçükkuyu seferleri işte TÜRSAB Bölge Başkanımız da burada. Bizim Meclis Başkan Yardımcımız Turgay Bey siz ve gerçekten emeği geçen herkese teşekkür etmem gerekiyor. Bu arada Ayvacık Belediyesi’nin projesinin önümüzdeki günlerde temelinin atılacağı, Kruvaziyer limanına açılacağını duyduk.  O çok çok daha heyecan verici bir şey. Çünkü Küçükkuyu’dan bildiğim kadarı ile Midilli’deki liman 22 veya 24 mil iken orada 8 mil’e düşüyor ve kruvaziyer gemilerinin yanaşabileceği bir liman. Aynı zamanda feribotların yani yük taşıyan araçların da yanaşabileceği bir liman. Bu Ayvacık’ın Çanakkale’nin Midilli’ye ihracatını arttıracak. Aynı zamanda Midilli’den özellikle yaz aylarında günde 6 ile 8 tane uluslararası uçuş gerçekleşiyor. Yani Ayvacık’ın Çanakkale’nin Avrupa’ya, yurtdışına çok çok yakınlaşacağı anlamına geliyor. İnşallah bu proje de kısa sürede ortaya çıkar diyorum.

TOBB’dan gelen para ile 666 aileye Ramazan yardımı dağıtmak üzere satın almayı gerçekleştirdik. Dağıtımı şu anda devam ediyor.

TOBB koordinatörlüğünde Türkiye ve AB İş Dünyası Diyaloğu (TEBD) tarafından açıklanan; Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programına 04 Haziran Pazartesi günü proje başvurusunda bulunduk. Projemizde gerçekleştirilmesi planlanan başlıca faaliyetler olarak bölgemizde sürdürülebilir yeni turizm politikaları geliştirilmesi,  dijital turizm haritası yaptırılmasını belirledik. Ön başvuruları onaylanan kurumların asıl başvuruları Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır. Projemizin kesin bütçesi de asıl başvuru onayından sonra belirlenecek olup Odamızın yaklaşık eş finansman tutarı 10.000 Euro olacaktır. Geçen dönem turizm komitemizden yine bir turizm haritamız var bizim Odamızın bastırmış olduğu, bu haritamızın çoğaltılması talep edilmişti. Biz bunu artık kağıt ortamında matbaa ortamında değil, bu proje ile dijital ortamda yapmayı planlıyoruz ve değişiklikler de çok basit bir yazılım ile gerçekleşecektir. Bunun içinde Odamızın Proje Uzmanı Gökhan Doğru arkadaşıma da teşekkür ediyorum proje ve yazılımları için.

“İstanbul Sanayi Odası 2017 yılı Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sonuçları açıklandı. İÇDAŞ Çelik 9.Sırada, İÇDAŞ Elektrik 71.Sırada, Akçansa 89.Sırada,  Kaleseramik 147.Sırada, Doğtaş Kelebek 287.sırada yer alarak yine ilimizin göğsünü kabarttılar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum buradan. Tebrik Ediyorum.”

Dünyanın önder bağımsız marka değerleme ve stratejik danışmanlık şirketi olan Brand Finance tarafından hazırlanan Turkey 100 2017 raporunda da Çanakkale’mizin markaları gururumuz oldular.  Kaleseramik 83., Doğtaş Kelebek 88. , Dardanel 90. Sırada markalarının gücünü kanıtladılar. Kendileri ile gurur duyuyoruz başarılarının devamını diliyoruz.                

Kıymetli Meclis Üyeleri, Çanakkale’miz büyüyor büyümeye de devam edecek inşallah. Ezine Gıda Organize Sanayi Bölgesi Başkanımın da belirttiği gibi gerçekten bizi heyecanlandırıyor.  Son iki parselin kamulaştırma işleri kalmıştı bunların da o kararı çıktı,  bununla ilgili finansal bir detay vardı. Bu da bitmek üzere,  inşallah 2018’in son çeyreğinde parsellerin satışına başlanmış olacak, tabi ki maliyet ortaya çıktıktan sonra. Yanılmıyorsam 14 Mayıs’ta alınan bir Bakanlar Kurulu kararı ile bölgeler kademelere ayrıldı ve Ezine gibi ilçelerde Organize Sanayi Bölgelerinde %60 gibi indirim, yani araziye hibe desteği sağlandı. Arazi 100 lira ederse 40 lira ödeyecek. Bu Organize Sanayi Bölgesi Yenice’de olsaydı %80 hibe desteği idi. Ezine’de %60 hibe desteği. Çan’da kurulacak olanın %40 hibe desteği. Bu dün yayınlandı ve müjdeli bir haber. Bunun takipçisi olacağız. Tabi bunu yöneticiler ve ortaklar pek paylaşmıyor ama bunu biz paylaşalım belki birilerinin işi gücü olur. 8 gün sonra 15 Haziran’da Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. Bayramdan bir hafta sonra da Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler için sandığa gideceğiz. Seçmen iradesi sonuçlanınca inşallah ekonomimiz, ticaretimiz gerçek gündemine kavuşur ve iş dünyası için hayırlı olur.  Türkiye bugünlere kolay gelmedi, sabırlı olacağız, umutlu olacağız ve daha çok çalışacağız. Bugün itibariyle 7076 üyeyi temsil eden Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası adına; Ramazan Bayramının ve seçimlerin İlimize ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor sağlık ve huzur dolu günler diliyorum. Teşekkür ediyorum.” dedi.

Yönetim Kurulu adına yapılan konuşmanın ardından Sigortacılık Haftası etkinlikleri kapsamında 18 No’lu Meslek Komitemiz tarafından Sigortacılık sektöründe 20 yıl ve üzeri hizmeti olan;Batuhan Sigorta Aralık Hizmetleri Ltd. Şti., Haluk Güven Sigorta Acenteliği Ltd. Şti., Metin Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti., Nadide altın Sigorta Acenteliği, Niyazi Duran Sigorta Hizmetleri, Ramar Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti.,Yakup Ekşi Sigorta Acenteliği üyelerimize teşekkür plaketleri takdim edildi.

Hesapları İnceleme Komisyonu Üyesi Batuhan Eyit 2018 Nisan ayı mizanı ile ilgili raporun okunarak,  2018 Mayıs ayı mizanının tetkik onayı yapıldı.

Azami Fiyat tarifelerinin görüşülüp onaylanmasının ardından gündeme gelebilecek diğer konuların görüşülmesi ve toplu fotoğraf çekimi sonrasında Meclis oturumu sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


ÇTSO Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Enver Koç Açıkladı
    »    
TKİ Çan Linyit İşletmesi Müdürlüğü Engelli Personel Alacak
    »    
Kayıp Ahmet Çapraz Ölü Olarak Bulundu
    »    
Hz. Mevlana Biga’da Anıldı
    »    
Bu Yıl 1022 Esnaf Kepenk İndirdi
    »    
Çanakkale Obezite Okulu 2. Dönem Mezunlarını Verdi!
    »    
Mustafa Meteertem Resmen Adaspor’da
    »    
“ÇOMÜ Öğrencileri TBMM’yi Ziyaret Etti”
    »    
2018 Yılının Son Komite Başkanları Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı
    »    
Kaçak Müteahhitten Kötü Haber!
    »    
Bosna Hersek Heyeti Tarihî Alan’da
    »    
ÇTSO Travel Turkey İzmir Fuarında Yerini Aldı
    »    
Çizgi Koleji Öğrencileri Biga Belediyesi Kitap Fuarını Gezdiler
    »    
Organları 3 Kişiye Hayat Verecek
    »    
Teşekkürler Biga Belediyesi
    »    
Biga’ya İlk Kar Taneleri Düştü
    »    
"Çaylar Bizden, Sohbet Sizden" Projesi Başladı
    »    
Kahve Deyip Geçmeyin
    »    
Abone Olmayı Unutmayın
    »    
Litrelerce Şarap, Rakı, Votka Ele Geçirildi
    »    
Biga´da Kırmızı Işıkta Geçen Sürücü Yaralandı
    »    
Ceviz Kurdu
    »    
“Biz Şimdi Ölsek; En Fazla Kahve de Çaylar Soğur…”
    »    
Başkan Özcan, Esnaf ve Sanatkarlar Odasını Ziyaret Etti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(8)
    »    
Jandarma Kayıp Ararken, 3 Hırsızı Yakaladı
    »    
Genel Sekreterler Eğitim Semineri Roma’da Yapıldı
    »    
Ünlü Yazar Kahraman Tazeoğlu Biga’da Trafik Kazası Geçirdi
    »    
Korkunç Kazada Hayatını Kaybedenlerin İsimleri Belli Oldu
    »    
Biga’da Korkunç Kaza
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de Hava Kirliliği Normal Değerlerin 9 Kat Üzerinde
    »    
Biga’da Kitap Fuarı İlk Günden Büyük İlgi Gördü
    »    
Ceylan; “Hastane göz göre göre çürüyor”
    »    
AK Parti Aday Adayları Belli Oldu
    »    
Bigalı Mehmet Çavuş Anaokulundan Anlamlı Proje
    »    
Travel Turkey Fuarında Çanakkale İlgi Odağı Oldu
    »    
CHP Bülent Öz, Çanlı Gençlerle Bir Araya Geldi
    »    
ÇTSO Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları Düzenledi
    »    
ÇTSO 4 No’lu Meslek Grubu Üyeleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Biga´da Amatör Denizcilik Sınavı Yapıldı
    »    
“Şampiyon ve Yönetimi TBMM’ye Çıkartma Yaptı”
    »    
ÇTSO, Avrupa İşletmeler Ağı Türkiye Ulusal Toplantısına Katıldı
    »    
Bu Eğlence Kaçmaz
    »    
Tarihî Alan Başkanlığı Muhtarlarla Mehmet Akif Ersoy Müzesi’nde
    »    
Çan’da Tüm Gözler Kuzu’ya Çevrildi
    »    
ÇOMÜ Süt Ürünlerinin Satışı Başladı
    »    
146. STP Toplantısı Yapıldı
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinde Verimlilik Değerlendirmesi Gerçekleşti
    »    
Biga MYO İle Biga OSB İşbirliği
    »    
Başkan Işık’tan Esnafa Destek Çıkışı
    »    
Bigalı Muhtarlar Gazi Mecliste
    »    
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
    »    
Biga TSO Üyelerine Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Verildi
    »    
CHP Biga Kadın Kollarından, 5 Aralık Kadın Hakları Günü Açıklaması
    »    
Çanakkale İşkur “Engelli Bakıcısı” Mesleğinde Kurs Düzenledi
    »    
Korkutmayın Sevdirin
    »    
Bir Asırdır Devam Eden Gelenek
    »    
Biga Kuyumculuk 600. Gününü Kutladı
    »    
Biga TSO Meclis Üyeleri Truva Müzesi ve Ören Yerini Ziyaret Etti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(7)
    »    
Çevre Dostu Belediye ‘’KARABİGA’’
    »    
Biga’lı Köyünde Operasyon
    »    
Biga Devlet Hastanesi Engelliler Günü Etkinliği
    »    
Başkan Işık’tan Engelsiz Park Müjdesi
    »    
Başkan Kuzu, Engelli Öğrenciler ile Buluştu
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Kozçeşme Köyünü Ziyaret Etti
    »    
Çavuşköy Özel Eğitim Merkezi Erkan Bilen’i Makamında Ziyaret Etti
    »    
Biga Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Farkındalık
    »    
Ne Yaptın Mesut
    »    
Öpünce Geçmeyen Uflar İçin İlkyardım Eğitimi
    »    
Mutlu Aday Adaylığını Açıkladı
    »    
“ÇOMÜ TBMM’de”
    »    
Mantarların Acı Günü
    »    
Baro Başkanı Yargı Reformu Stratejisi Toplantısına Katıldı
    »    
Özel Çocuklardan Özel Sergi
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Açıklama
    »    
Biga TSO’da Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi
    »    
Biga’da Mevlid-i Nebi Haftası Kutlandı
    »    
16 Koyun Sürüsü İçin Damızlık Koç Dağıtıldı
    »    
Kar Geliyor!
    »    
Kocabaş Çayında Son Durum
    »    
Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi
    »    
Doğaya Minik Dokunuşlar Projesi
    »    
Biga’lı Öğretmen Çanakkale’yi Başarıyla Temsil Etti
    »    
Afacanlardan Örnek Davranış
    »    
Başkan Kuzu, 2018 Hacıları ile Bir Araya Geldi
    »    
“Çanakkale’nin Belediyecilikte Artık Hizmetle Buluşma Vakti Geldi”
    »    
Boşnak Başkandan Mangal Motivasyonu
    »    
Başkan Işık’ın Mega Projesi: “Ücretsiz su”
    »    
Siz Sorun Köşe Yazarımız Yanıtlasın
    »    
ÇTSO 12 No’lu Meslek Grubu Üyeleri Bir Araya Geldi
    »    
Başkan Kuzu, Havut Hayrına Katıldı
    »    
Bigalılar Vali Tavlı’yı Ziyaret Etti
    »    
Siz Sorun Köşe Yazarımız Yanıtlasın
    »    
Biga Otogarında 24 Mülteci Yakalandı
    »    
AK Parti’de Sürpriz Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider
    »    
Biga İmam Hatip Ortaokulu İl Birincisi Oldu
    »    
Biga Belediyesi Mobil Uygulaması Yayında
    »    
Ceylan: Bu Kötü Yönetimin Değişimi 30 Martta Yerellerden Başlayacak
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Biz Şimdi Ölsek; En Fazla Kahve de Çaylar Soğur…”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(8)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0