Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Bigalı Hayırseverimize Minnettarız      Bülent Öz; “Gün; Bireysel Kaygıları Bir Kenara Bırakma Günüdür”      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (3)      İlk Mahalle İftarı Cumhuriyet Meydanı’nda      Çan Belediyesinden Esat Kabaklı Konseri      MHP Çanakkale’de Milletvekili Adaylarını Tanıttı      Adaylar Belli Oldu       Biga Belediyesi Şehir Parkı’na Ramazan ilgisi      Yaşlıya Hürmet Budur      Gümüşçay Tura Hazır      Eski Başkan’dan Serzeniş: "Sosyal Medya Yerine Sosyal Hayatla İlgilenin"      AK Parti Gençlik Kollarından Davet      Adaspor’da Kadrolar Tamam       Bigaspor Şampi...      Biga’da Şampiyonluk Kutlaması       Fenerbahçe Maçı Dev Ekranda       19 Mayıs Gümüşçay da Kutlandı      Biga’nın Gururu Çanakkale Caddelerinde      Balıklıçeşmespor dan Geçmiş Olsun Ziyareti      CHP’de Çelenk Sunumunda Bulundu     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» ÇTSO Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti
03 Mayıs 2018 Perşembe 13:00
12
14
16
18


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili Hayrettin Çetinkaya ; “Genç ve dinamik olduğuna inandığım bir meclis grubu oluştu. Toplumunda bakışı bu yönde olduğunu görüyor ve duyuyorum. Dolayısıyla hepimize çok görev düşüyor. Lütfen şunu unutmayın sizi bu göreve kimse atamadı ve zorla yaptırılmadı mücadele ve isteğinizle bu görevlere geldiniz. Dolayısıyla katılımcı ve verimli olmaya çalışmalıyız.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu; “ Üyelerimize hizmet görevimizin ifası ancak Çanakkale’mizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak marka kent yaratarak mümkündür. Bunu sağlayabilmek için de öncelikle kentimizdeki tüm yerel aktörlerle birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı olağan Meclis toplantısı 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Vekili Hayrettin Çetinkaya;  “Değerli Meclis Üyelerim, kıymetli, misafirler ve değerli medya mensupları hepinizi şahsım ve Başkanlık divanı adına selamlıyorum. Her ne kadar Meclis toplantısın katılmak görevimizde olsa göstermiş olduğunuz özveriye ve katılımlarınıza teşekkür ederim. Değerli fikirleriniz ile toplantının verimli geçmesini ülkem ve şehrim adına arzu etmekteyim.

Zaman hızla geçiyor, daha 15-20 gün önce seçim heyecanı bugün ise2. Meclis toplantısı. Meclis üyelerimizi ve oda organlarına seçilen tüm arkadaşları kutluyor çalışmalarında başarılar dilerim. Beni de bu göreve laik gördükleri için teşekkür ederim.

“Çanakkale’nin sadece bu coğrafyada yaşayan bizlerin değil bu topraklarda yaşayan herkes için ayrı bir değeri ve manevi anlamı var. Bizler belirli süreler için geldiğimiz görevlerimizi bu bilinç ve ecdadımızdan aldığımız Çanakkale ruhu ile yerine getirmekle mükellefiz.”

Değerli meclis üyelerim, her insan endi ölçeğinde başarılı olmak için çalışır kimine göre başarı maddiyat kimine göre sanat, kimine göre ilim, kimine göre siyaset vb. değerleridir. Bunların hepsi de sonuçta topluma birer hizmettir. Burada bulunan arkadaşlar da ticaret ve sanayi ölçeği oluşturmuştur. Yani ekonominin içinde yer almaktadır.

Dünya da gelişmeler artık çok hızlı değişiyor. Kim ne derse desin ilim ve bilimin getirdiği teknoloji ortamını uyum sağlayan kurum ve kuruluşlar bulundukları konumda ilerliyor ya da lider oluyorlar. Bizlerde yaptığımız ticaret ve sanayi çağa ayak uydurmak zorundayız. Yani kazanmak zorundayız. Ticaretin can suyu kardır, kar etmek durumundayız. Karnemizin notu kardır.

Hayat bir mücadele demektir. Hayatın zenginliği ve güzelliği çoktur onları görün ve değerlendirin faydalanın. Toplum içinde olmaya çalışalım, toplumun sorunlarını görüp ilgilenmek çare aramak, üretmek gerekir. Bunlar da sizlere birer zenginlik ve saygınlık kazandıracaktır. Kendimize güvenmeliyiz güven verici olmalıyız, herkese güven duymalıyız.

“Cesur olalım, risk alalım bedel ödersek izler kalıcı olur. Evet kazanmak güzeldir ama kazandığımızda da keyfini yaşayalım. Buda bir kültürdür. Kültürlü olmaya da aynı özeni ve gayreti gösterelim.

Unutmayın ki mutluluk evde başlar, evimizle işimizi karıştırmayalım. Ailemize sevgi ve saygıyı eksik etmeyelim, çocuklarınızı ve çocukları sevin sevgi gösterin onlar birer gelecektir. Güzel hitap etmek konuşma bir yetenektir ama yetenekte herkeste olması mümkün değildir. Hiç kimse kendini böyle sorgulamasın. Her meclis üyemizin kendine göre yetenekleri ve becerileri vardır. Herkesin mecliste konuşması fikir ve düşüncelerini belirtmesi arzumuzdur.

Bugün bu salonda ticaretlerinden feragat ederek sadece gönüllülük esasına göre bulunan Meclis üyelerimizin heyecanını daimi kılmak için sürekli yeni projeler üretmeli ve Meclisimizi aktif olarak çalıştırmalıyız. Meclis günlerinde üyelerimiz Odamıza gelirken Çanakkale için yeni bir şey üretmenin heyecanı ve isteği içerisinde olmalıdır. Bizler bu heyecanı yaratmak ve sürekli kılmak üzere bu makamlara geldik. Geleceğimiz olan çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras Meclis çatısı altında Çanakkale’miz için hayata geçireceğimiz sosyal ve ekonomik projeler olmalıdır.

Bu düstur ile şahsım ve Meclis divanımız adına Çanakkale’mizin gelişimine katkı sağlayacak her türlü fikri burada tartışarak geliştirmeliyiz. Ben her Meslek Komitemizden yılda en az bir projeyi hayata geçirmesini rica ediyorum. Yönetim Kurulumuzun da bu konuda her türlü maddi ve manevi desteği vereceğine emimin.

Konuşmama burada son verirken hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor, Mayıs ayı içerisinde başlayacak Ramazan’da tutulacak oruçların Allah tarafından kabul edilmesini diliyor, işlerinizde bereket ve hayırlı kazançlar dileyerek şimdi müsaadenizle Meclis gündemimize geçiyorum.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına Mayıs ayı olağan Meclis konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu; Sayın Meclis Başkan Vekilim, Sayın Meclis Üyeleri, Kıymetli KOSGEB Müdürümüz Barış Bey, Değerli çalışma arkadaşlarım,

Meclis toplantılarımızın yeni dönemde tarihinin değişmesi ile birlikte bir hafta içinde ikinci toplantımızda yine birlikteyiz. Geçen haftaki konuşmamda da belirttiğim gibi demokratik bir ortamda geçirdiğimiz seçimler sonucunda bizlere bu görevi veren üyelerimize hizmet etmek için çalışmaya başladık. Asli görevimiz olan bu hizmetin ifası ancak Çanakkale’mizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak marka kent yaratarak mümkündür. Bunu sağlayabilmek için de öncelikle kentimizdeki tüm yerel aktörlerle birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Sayın Meclis Üyeleri, ÇTSO Ailesi her geçen gün büyüyor. Nisan ayı içeresinde 54 üyemiz daha Odamıza kaydolurken 8 üyemiz kaydını sildirdi.

Nisan ayı içerisinde TOBB Nefes Kredisi için Odamızdan aktarılan 1.250.000 TL’nin 15 katı olan 18.750.000 TL, TOBB tarafından aktarılan kaynak ile de 7.200.000 TL olmak üzere toplamda 25.950.000 TL tutarında kredi hacmi yaratmış olduk. Anlaşmalı 4 bankanın müdürleri ile görüşerek ihtiyacı olan üyelerimizin kullanması konusunda daha yapıcı bir yaklaşım göstermelerini önemle vurguladık.

07 Nisan Cumartesi günü Odamız ve Ekonomi Bakanlığı işbirliği ile İhracat Destekleri Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirdik. Bakanlığımızın bu konuda çok güzel destekleri, teşvikleri var. UR-GE Projesine katılan üyelerimiz meyvelerini görmeye başladılar. 07-08 Nisan tarihlerin de onların da İhracat Mevzuatı ve Operasyonel İhracat Bilgisi eğitimleri vardı. Üyelerimizin finansmana erişimini kolaylaştırmak, desteklerden azami ölçüde faydalanması için elimizden gelenin de fazlası için gayret gösteriyoruz. Gerekirse bu konuda kadromuzu da genişletmeyi düşünüyoruz. Bugün de KOSGEB Müdürümüz Barış Bey kurumlarının destekleri ile ilgili bilgi verecek bize.

Çanakkale’nin yerel yemeklerini unutturmamak ve yaşatmak için bir kültür mirası da olacağını düşündüğümüz  “Çanakkale Sofrası” isimli yemek kitabımız Nisan ayı içerisinde yayınlandı.

“Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve faaliyet alanımızdaki ilçelerde bulunan resmi liselerin 11. sınıf öğrencilerinin 01 Mart 2018 tarihinde başlayan Troya gezileri devam ediyor. Merkezde yer alan 20 lisemizden 1845 öğrencimiz ve inanın neredeyse tamamı bu projemiz ile hayatında ilk kez Troya ören yerini ziyaret etme imkanı buldu. 13 Nisan cuma gününden itibaren de ilçelerimizdeki öğrencilerimizin ziyaret etmesini sağlıyoruz.” 

Amerika İstanbul Başkonsolosu Jennifer L. Davis ve beraberindeki heyet 25 Nisan günü Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler. Osman Bey’in de katıldığı görüşmede iki Ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi için yapılabilecek işbirliklerini görüştük.

25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Çanakkale Valiliği himayelerinde ve ÇOMÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1.Proje Pazarı etkinliğine stant açarak katıldık. Etkinlik kapsamında 2018 Troya Yılı Özel Ödülü birinciliğini Proje Uzmanımız Gökhan Doğru kazandı. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum.

26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında inşaat sektörüne yönelik olmak üzere toplamda 52 adayın katıldığı; Panel Kalıpçı, Betonarme Demirci, Duvarcı, Sıvacı, İnşaat Boyacısı, Ahşap Kalıpçı, Seramik Karo Kaplamacı ve İnşaat İşçisi sınavları düzenledik. En son yürürlüğe girenlerle birlikte Ulusal Meslek Standardı sayısı 782’ye ulaştı.

Disiplin Kurulu üyelerimiz başkanlarını seçtiler. Seyfi Berk Turan şehir dışında olduğu için katılamadığı seçimde 5 üyemiz oybirliği ile Serhat Soydan’ı Disiplin Kurulu Başkanı seçtiler, tebrik ediyor, hayırlı olsun diyorum.

30 Nisan 2018 Pazartesi günü Sayın Valimizi, Cumhuriyet Başsavcımızı, Boğaz ve Garnizon Komutanımızı ve Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Yarın da kısmetse Yönetim Kurulu olarak TOBB Başkanı ve Çanakkale Milletvekillerimizi ziyaret için Ankara’ya gideceğiz. Milletvekillerimizi ÇASİAD ile birlikte ziyaret edeceğiz. 

Üyemiz Agonya Fuarcılık tarafından bugün burada 1.Tarım Fuarı açılışı yapıldı. Fuarın da başarılı geçmesini yeni ufuklar açmasını ve sürdürülebilir olmasını temenni ediyorum. 15 Mayıs Salı günü Sayın Ahmet Şerif İzgören ÇTSO Söyleşileri kapsamında konuğumuz olacak. Katılımlarınızı bekliyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri, Ülkemiz gerek sınır ötesinde gerek yurt içinde haklı ve güçlü bir mücadele sürdürüyor. Ülkemize yönelik algı operasyonlarının ardı arkası kesilmiyor. Türkiye’nin gelişme ve büyüme hedeflerine ulaşması için bu durumda bizlere daha fazla iş düşüyor. Elele, hep birlikte “ben” değil “biz” olarak, kendimiz için değil kentimiz için daha çok çalışacağız, Çanakkale’mizi hak ettiği yere birlikte getireceğiz. Bu bağlamda sizlerden ve üyelerimizden gelecek her türlü projeye de açığız. Kamu yararı güden, Çanakkale’ye kazandırmak için planlanan her projenin destekçisi, takipçisi ve sahibiyiz. Sözlerime son verirken iki hafta sonra başlayacak olan Ramazan ayınızı kutluyor, hayırlı işler dileyerek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                

Yönetim Kurulu adına yapılan konuşmanın ardından Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Alural’ın KOBİGEL Gelişim Destek Programı ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Müdür Alural bundan böyle açıklanan her destek programıyla ilgili olarak ÇTSO işbirliğinde bilgilendirme toplantıları yapacaklarını ifade etti.

Meclis Üyesi Armağan Aydeğer’in Çanakkale Turizm Tanıtım A.Ş. (ÇATTAŞ) ile ilgili sunumunun ardından, Meclis divanının önerisi ile Meclis üyeleri tarafından konunun daha aktif bir şekilde yürütülmesi amacıyla Komisyon kurulmasına karar verildi.

Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Ramazan Tahsin Uysal tarafından 2018 Nisan ayı mizanı ile ilgili raporun okunarak,  2018 Nisan ayı mizanının tetkik onayı yapıldı.

Azami Fiyat tarifelerinin görüşülüp onaylanmasının ardından gündeme gelebilecek diğer konuların görüşülmesiyle Meclis oturumu sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


ÇTSO Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Bigalı Hayırseverimize Minnettarız
    »    
Bülent Öz; “Gün; Bireysel Kaygıları Bir Kenara Bırakma Günüdür”
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (3)
    »    
İlk Mahalle İftarı Cumhuriyet Meydanı’nda
    »    
Çan Belediyesinden Esat Kabaklı Konseri
    »    
Biga Belediyesi Şehir Parkı’na Ramazan ilgisi
    »    
Yaşlıya Hürmet Budur
    »    
Gümüşçay Tura Hazır
    »    
Eski Başkan’dan Serzeniş: "Sosyal Medya Yerine Sosyal Hayatla İlgilenin"
    »    
AK Parti Gençlik Kollarından Davet
    »    
Biga’da Şampiyonluk Kutlaması
    »    
19 Mayıs Gümüşçay da Kutlandı
    »    
Biga’nın Gururu Çanakkale Caddelerinde
    »    
CHP’de Çelenk Sunumunda Bulundu
    »    
Biga’da 19 Mayıs Coşkusu
    »    
Tarihî Alan’da İlk Şehit Doktor Yeri Tespit Edildi
    »    
Biga Filistin´e Destek Platformu İsrail´i Protesto Etti
    »    
Genç Girişimcilerin Atılımları Sürüyor
    »    
Ülkemizin Geleceği ve Umudu Sevgili Genç Arkadaşım
    »    
Renault ve Dacia’dan Hurda Teşvikine Ek İndirim
    »    
Biga BJK’ den Resim Yarışması
    »    
Ramazan Ayının İlk Cuması Camiler Doldu Taştı
    »    
Troya Başkentte
    »    
MHP’nin Aday Listesi Belli Oldu
    »    
Troya Efsanesi Ankara da Devam Ediyor
    »    
ÇASİAD Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulumuzu Ziyaret Etti
    »    
CHP İl Yönetim Kurulundan İade-i Ziyaret
    »    
Biga Şehiriçi Minibüs Koop. Ortak Bildiri Yayınladı
    »    
85. Yıl Parkı Hizmette
    »    
Şeref Gülsün’ den 44 Yıllık Eser
    »    
Mezuniyet Zamanı
    »    
Ramazan Geldi, Hoşgeldi !
    »    
Doğtaş’tan Haziran’da Yurtdışı Atağı
    »    
BİKAD Kadın Kooperatifi 6. Kooperatifler İstanbul Buluşmasına Katıldı
    »    
Biga Süt Üreticileri Birliği ile Finansbank Protokol İmzaladı
    »    
TÜBİTAK’ta Türkiye Üçüncülüğü Çanakkale’nin
    »    
Biga MYO Öğrencileri“Bigalı Biga’yı Tanıyor” Etkinliğine Katıldı
    »    
Hayırsever İşadamından Yemekhane Açılışı
    »    
Amatör Spor Kulüpleri İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
    »    
Karabiga Belediyesi Ramazan’a Hazır
    »    
Nasıl Bir Üniversite
    »    
Çanakkale Ticaret Borsası 74’üncü Genel Kurula Katıldı
    »    
Sosyal Güvenlik Haftası
    »    
ÇTSO Söyleşileri-IV Ahmet Şerif İzgören ile Devam Etti
    »    
Biga GS Yeni Yönetimi Ziyaretlerini Gerçekleştirdi
    »    
Güç Birliği Platformu’nda Seçim Heyecanı
    »    
Ramazan Öncesi Zabıta Denetimleri Sıklaştı
    »    
Kosovalı Çanakkale Gazisinin Torunları Turan’ın Misafiri Oldu
    »    
ÇTSO, TOBB 74. Genel Kuruluna Katıldı
    »    
ÇTSO’ ya TOBB’de Aktif Görev
    »    
Başkan Işık’tan şehit Annesine Anneler Günü ziyareti
    »    
-Filistin Halkı Yalnız Değildir-
    »    
Hoşgeldin Ya Ramazan !
    »    
Çok Şükür Ramazana Kavuştuk
    »    
Nilüfer Gölü Şenliği Bigalıların Akınına Uğradı
    »    
Tarihi Alanda Ziyaretçi Yoğunluğu
    »    
Çan Belediyesi 10. Ramazan Etkinlikleri Başlıyor!
    »    
Yönetici Topluluğu 15. Troya Kariyer Günleri
    »    
Mavi Bayrak 2018 Yılında da Karabiga’da
    »    
Çanakkale’nin Güçlü STK’sı Seçim Yaptı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (2)
    »    
Yeni Yönetim Pastırmacı’yı Ziyaret Etti
    »    
Kahvehaneler 04:00’a Kadar Açık
    »    
Şanlı Ailesinin Sünnet Sevinci
    »    
Yılın Hemşiresi Berna Savaş, Yılın Ebesi Berat Karapınar
    »    
Yılan Robot Kampa Damga Vurdu
    »    
Denizli’de Kupa, Trabzon’da Tecrübe Kazandılar
    »    
İpek Adaylığını Açıkladı
    »    
Özel Biga Can Hastanesinde Hemşireler Günü Kutlandı
    »    
Yeni Müdür Aziz Sinan Alp
    »    
Çizgi Kolejinden Yıl Sonu Etkinliği
    »    
“Anneler Günü” Bu Ülkede Şehit Analarının Günü Olmalıdır
    »    
Milli Antrenör Kaza Yaptı, Eşi Ağır Yaralı
    »    
Galatasaraylılar Derneği Yönetiminden Basına Kahvaltı
    »    
Hayırlı Tezkereler Özel Gençler
    »    
Biga’da Trafik Haftası Kutlamaları
    »    
Mustafa Demir İmzaya Hazır
    »    
Milli Sporcu Birgül Erken’den Ziyaret
    »    
Doğtaş’a İki Ödül Birden
    »    
Özel Eğitim Öğrencilerinden "İçimden Geldiği Gibi" Sergisi
    »    
Esnaf İstedi, Başkan Kuzu Yaptı!
    »    
İş İnsanlarına İş’te Hitabet Semineri
    »    
Biga TSO’ dan Ayhan Gider’e Ziyaret
    »    
Gençlik Meclisi, Prag Büyükelçisi Bigalı’yı Ağırladı
    »    
Bigalı Atatürk Evi ve Müzesi Açıldı
    »    
Özge İle Onur’dan Hayati İmza
    »    
7 No’lu Meslek Komitesi Üyelerinden Ziyaret
    »    
Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetiminden Ziyaret
    »    
Biga Tso’dan Bülent Turan’a Ziyaret
    »    
Engelliler Haftasında Özel Çocuklar
    »    
TÜBİTAK Bilim Fuarında “Bizde Varız” Dediler
    »    
Öğrenme Şenliğinde El Emekleri Sergilendi
    »    
BİSİAD Görev Dağılımını Yaptı
    »    
UEDAŞ’ tan Biga’ya 16.8 milyon TL’lik yatırım
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
Biga’da Eğitim Seminerleri Gerçekleştirildi
    »    
Biga TSO’dan TOBB Başkanı’na Ziyaret
    »    
Yeni Biga Devlet Hastanesi Hizmette
    »    
KOSGEB KOBİGEL Bilgilendirme Toplantısı ÇTSO’ da Gerçekleşti
    »    
Biga Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Ülkemizin Geleceği ve Umudu Sevgili Genç Arkadaşım
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (3)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Trafik Lambası Şart!
Murat Gülcen
-Filistin Halkı Yalnız Değildir-
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Hocam, Atatürk’süz 18 Mart olur mu!
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0