Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Bigalı Öğrenciler İki Projeye İmza Attı      Biga’da Oto Galericileri Sitesi Kuruluyor      Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir       Umurbey’de, Alexandra Stan Rüzgarı Esti      Bigaspor Sezonu Açtı      Adaspor Hazırlıklarını Sürdürüyor      Başkan Işık, Galericiler Sitesi İçin Tarih Verdi      Canbay Demir Yeni Yerinde      Hollanda Pazarı Yeni Yerinde      AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti      Gümüşçayspor Süper Amatöre Göz Kırpıyor      Adaspor Yaz Futbol Okulu Sona Erdi      Çanakkale Ziraat Odası Başkanından Açıklama      Bigalı Kalesi’nde Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor      İl Jandarma Komutanı İnce’den ÇTSO’ya Veda Ziyareti      Baba Adayı Genç Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti      Kurban Bayramında Beslenme Önerileri      Biga’dan Dünyaya!      Yaz Dönemi Futbol Eğitimi Sona Eriyor      Dolara İnat, Kelebek Mobilya’da Zam Yok     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» ÇTSO Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti
03 Mayıs 2018 Perşembe 13:00
12
14
16
18


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili Hayrettin Çetinkaya ; “Genç ve dinamik olduğuna inandığım bir meclis grubu oluştu. Toplumunda bakışı bu yönde olduğunu görüyor ve duyuyorum. Dolayısıyla hepimize çok görev düşüyor. Lütfen şunu unutmayın sizi bu göreve kimse atamadı ve zorla yaptırılmadı mücadele ve isteğinizle bu görevlere geldiniz. Dolayısıyla katılımcı ve verimli olmaya çalışmalıyız.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu; “ Üyelerimize hizmet görevimizin ifası ancak Çanakkale’mizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak marka kent yaratarak mümkündür. Bunu sağlayabilmek için de öncelikle kentimizdeki tüm yerel aktörlerle birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı olağan Meclis toplantısı 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Vekili Hayrettin Çetinkaya;  “Değerli Meclis Üyelerim, kıymetli, misafirler ve değerli medya mensupları hepinizi şahsım ve Başkanlık divanı adına selamlıyorum. Her ne kadar Meclis toplantısın katılmak görevimizde olsa göstermiş olduğunuz özveriye ve katılımlarınıza teşekkür ederim. Değerli fikirleriniz ile toplantının verimli geçmesini ülkem ve şehrim adına arzu etmekteyim.

Zaman hızla geçiyor, daha 15-20 gün önce seçim heyecanı bugün ise2. Meclis toplantısı. Meclis üyelerimizi ve oda organlarına seçilen tüm arkadaşları kutluyor çalışmalarında başarılar dilerim. Beni de bu göreve laik gördükleri için teşekkür ederim.

“Çanakkale’nin sadece bu coğrafyada yaşayan bizlerin değil bu topraklarda yaşayan herkes için ayrı bir değeri ve manevi anlamı var. Bizler belirli süreler için geldiğimiz görevlerimizi bu bilinç ve ecdadımızdan aldığımız Çanakkale ruhu ile yerine getirmekle mükellefiz.”

Değerli meclis üyelerim, her insan endi ölçeğinde başarılı olmak için çalışır kimine göre başarı maddiyat kimine göre sanat, kimine göre ilim, kimine göre siyaset vb. değerleridir. Bunların hepsi de sonuçta topluma birer hizmettir. Burada bulunan arkadaşlar da ticaret ve sanayi ölçeği oluşturmuştur. Yani ekonominin içinde yer almaktadır.

Dünya da gelişmeler artık çok hızlı değişiyor. Kim ne derse desin ilim ve bilimin getirdiği teknoloji ortamını uyum sağlayan kurum ve kuruluşlar bulundukları konumda ilerliyor ya da lider oluyorlar. Bizlerde yaptığımız ticaret ve sanayi çağa ayak uydurmak zorundayız. Yani kazanmak zorundayız. Ticaretin can suyu kardır, kar etmek durumundayız. Karnemizin notu kardır.

Hayat bir mücadele demektir. Hayatın zenginliği ve güzelliği çoktur onları görün ve değerlendirin faydalanın. Toplum içinde olmaya çalışalım, toplumun sorunlarını görüp ilgilenmek çare aramak, üretmek gerekir. Bunlar da sizlere birer zenginlik ve saygınlık kazandıracaktır. Kendimize güvenmeliyiz güven verici olmalıyız, herkese güven duymalıyız.

“Cesur olalım, risk alalım bedel ödersek izler kalıcı olur. Evet kazanmak güzeldir ama kazandığımızda da keyfini yaşayalım. Buda bir kültürdür. Kültürlü olmaya da aynı özeni ve gayreti gösterelim.

Unutmayın ki mutluluk evde başlar, evimizle işimizi karıştırmayalım. Ailemize sevgi ve saygıyı eksik etmeyelim, çocuklarınızı ve çocukları sevin sevgi gösterin onlar birer gelecektir. Güzel hitap etmek konuşma bir yetenektir ama yetenekte herkeste olması mümkün değildir. Hiç kimse kendini böyle sorgulamasın. Her meclis üyemizin kendine göre yetenekleri ve becerileri vardır. Herkesin mecliste konuşması fikir ve düşüncelerini belirtmesi arzumuzdur.

Bugün bu salonda ticaretlerinden feragat ederek sadece gönüllülük esasına göre bulunan Meclis üyelerimizin heyecanını daimi kılmak için sürekli yeni projeler üretmeli ve Meclisimizi aktif olarak çalıştırmalıyız. Meclis günlerinde üyelerimiz Odamıza gelirken Çanakkale için yeni bir şey üretmenin heyecanı ve isteği içerisinde olmalıdır. Bizler bu heyecanı yaratmak ve sürekli kılmak üzere bu makamlara geldik. Geleceğimiz olan çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras Meclis çatısı altında Çanakkale’miz için hayata geçireceğimiz sosyal ve ekonomik projeler olmalıdır.

Bu düstur ile şahsım ve Meclis divanımız adına Çanakkale’mizin gelişimine katkı sağlayacak her türlü fikri burada tartışarak geliştirmeliyiz. Ben her Meslek Komitemizden yılda en az bir projeyi hayata geçirmesini rica ediyorum. Yönetim Kurulumuzun da bu konuda her türlü maddi ve manevi desteği vereceğine emimin.

Konuşmama burada son verirken hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor, Mayıs ayı içerisinde başlayacak Ramazan’da tutulacak oruçların Allah tarafından kabul edilmesini diliyor, işlerinizde bereket ve hayırlı kazançlar dileyerek şimdi müsaadenizle Meclis gündemimize geçiyorum.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına Mayıs ayı olağan Meclis konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu; Sayın Meclis Başkan Vekilim, Sayın Meclis Üyeleri, Kıymetli KOSGEB Müdürümüz Barış Bey, Değerli çalışma arkadaşlarım,

Meclis toplantılarımızın yeni dönemde tarihinin değişmesi ile birlikte bir hafta içinde ikinci toplantımızda yine birlikteyiz. Geçen haftaki konuşmamda da belirttiğim gibi demokratik bir ortamda geçirdiğimiz seçimler sonucunda bizlere bu görevi veren üyelerimize hizmet etmek için çalışmaya başladık. Asli görevimiz olan bu hizmetin ifası ancak Çanakkale’mizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak marka kent yaratarak mümkündür. Bunu sağlayabilmek için de öncelikle kentimizdeki tüm yerel aktörlerle birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Sayın Meclis Üyeleri, ÇTSO Ailesi her geçen gün büyüyor. Nisan ayı içeresinde 54 üyemiz daha Odamıza kaydolurken 8 üyemiz kaydını sildirdi.

Nisan ayı içerisinde TOBB Nefes Kredisi için Odamızdan aktarılan 1.250.000 TL’nin 15 katı olan 18.750.000 TL, TOBB tarafından aktarılan kaynak ile de 7.200.000 TL olmak üzere toplamda 25.950.000 TL tutarında kredi hacmi yaratmış olduk. Anlaşmalı 4 bankanın müdürleri ile görüşerek ihtiyacı olan üyelerimizin kullanması konusunda daha yapıcı bir yaklaşım göstermelerini önemle vurguladık.

07 Nisan Cumartesi günü Odamız ve Ekonomi Bakanlığı işbirliği ile İhracat Destekleri Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirdik. Bakanlığımızın bu konuda çok güzel destekleri, teşvikleri var. UR-GE Projesine katılan üyelerimiz meyvelerini görmeye başladılar. 07-08 Nisan tarihlerin de onların da İhracat Mevzuatı ve Operasyonel İhracat Bilgisi eğitimleri vardı. Üyelerimizin finansmana erişimini kolaylaştırmak, desteklerden azami ölçüde faydalanması için elimizden gelenin de fazlası için gayret gösteriyoruz. Gerekirse bu konuda kadromuzu da genişletmeyi düşünüyoruz. Bugün de KOSGEB Müdürümüz Barış Bey kurumlarının destekleri ile ilgili bilgi verecek bize.

Çanakkale’nin yerel yemeklerini unutturmamak ve yaşatmak için bir kültür mirası da olacağını düşündüğümüz  “Çanakkale Sofrası” isimli yemek kitabımız Nisan ayı içerisinde yayınlandı.

“Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve faaliyet alanımızdaki ilçelerde bulunan resmi liselerin 11. sınıf öğrencilerinin 01 Mart 2018 tarihinde başlayan Troya gezileri devam ediyor. Merkezde yer alan 20 lisemizden 1845 öğrencimiz ve inanın neredeyse tamamı bu projemiz ile hayatında ilk kez Troya ören yerini ziyaret etme imkanı buldu. 13 Nisan cuma gününden itibaren de ilçelerimizdeki öğrencilerimizin ziyaret etmesini sağlıyoruz.” 

Amerika İstanbul Başkonsolosu Jennifer L. Davis ve beraberindeki heyet 25 Nisan günü Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler. Osman Bey’in de katıldığı görüşmede iki Ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi için yapılabilecek işbirliklerini görüştük.

25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Çanakkale Valiliği himayelerinde ve ÇOMÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1.Proje Pazarı etkinliğine stant açarak katıldık. Etkinlik kapsamında 2018 Troya Yılı Özel Ödülü birinciliğini Proje Uzmanımız Gökhan Doğru kazandı. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum.

26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında inşaat sektörüne yönelik olmak üzere toplamda 52 adayın katıldığı; Panel Kalıpçı, Betonarme Demirci, Duvarcı, Sıvacı, İnşaat Boyacısı, Ahşap Kalıpçı, Seramik Karo Kaplamacı ve İnşaat İşçisi sınavları düzenledik. En son yürürlüğe girenlerle birlikte Ulusal Meslek Standardı sayısı 782’ye ulaştı.

Disiplin Kurulu üyelerimiz başkanlarını seçtiler. Seyfi Berk Turan şehir dışında olduğu için katılamadığı seçimde 5 üyemiz oybirliği ile Serhat Soydan’ı Disiplin Kurulu Başkanı seçtiler, tebrik ediyor, hayırlı olsun diyorum.

30 Nisan 2018 Pazartesi günü Sayın Valimizi, Cumhuriyet Başsavcımızı, Boğaz ve Garnizon Komutanımızı ve Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Yarın da kısmetse Yönetim Kurulu olarak TOBB Başkanı ve Çanakkale Milletvekillerimizi ziyaret için Ankara’ya gideceğiz. Milletvekillerimizi ÇASİAD ile birlikte ziyaret edeceğiz. 

Üyemiz Agonya Fuarcılık tarafından bugün burada 1.Tarım Fuarı açılışı yapıldı. Fuarın da başarılı geçmesini yeni ufuklar açmasını ve sürdürülebilir olmasını temenni ediyorum. 15 Mayıs Salı günü Sayın Ahmet Şerif İzgören ÇTSO Söyleşileri kapsamında konuğumuz olacak. Katılımlarınızı bekliyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri, Ülkemiz gerek sınır ötesinde gerek yurt içinde haklı ve güçlü bir mücadele sürdürüyor. Ülkemize yönelik algı operasyonlarının ardı arkası kesilmiyor. Türkiye’nin gelişme ve büyüme hedeflerine ulaşması için bu durumda bizlere daha fazla iş düşüyor. Elele, hep birlikte “ben” değil “biz” olarak, kendimiz için değil kentimiz için daha çok çalışacağız, Çanakkale’mizi hak ettiği yere birlikte getireceğiz. Bu bağlamda sizlerden ve üyelerimizden gelecek her türlü projeye de açığız. Kamu yararı güden, Çanakkale’ye kazandırmak için planlanan her projenin destekçisi, takipçisi ve sahibiyiz. Sözlerime son verirken iki hafta sonra başlayacak olan Ramazan ayınızı kutluyor, hayırlı işler dileyerek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                

Yönetim Kurulu adına yapılan konuşmanın ardından Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Alural’ın KOBİGEL Gelişim Destek Programı ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Müdür Alural bundan böyle açıklanan her destek programıyla ilgili olarak ÇTSO işbirliğinde bilgilendirme toplantıları yapacaklarını ifade etti.

Meclis Üyesi Armağan Aydeğer’in Çanakkale Turizm Tanıtım A.Ş. (ÇATTAŞ) ile ilgili sunumunun ardından, Meclis divanının önerisi ile Meclis üyeleri tarafından konunun daha aktif bir şekilde yürütülmesi amacıyla Komisyon kurulmasına karar verildi.

Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Ramazan Tahsin Uysal tarafından 2018 Nisan ayı mizanı ile ilgili raporun okunarak,  2018 Nisan ayı mizanının tetkik onayı yapıldı.

Azami Fiyat tarifelerinin görüşülüp onaylanmasının ardından gündeme gelebilecek diğer konuların görüşülmesiyle Meclis oturumu sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


ÇTSO Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Bigalı Öğrenciler İki Projeye İmza Attı
    »    
Biga’da Oto Galericileri Sitesi Kuruluyor
    »    
Umurbey’de, Alexandra Stan Rüzgarı Esti
    »    
Adaspor Hazırlıklarını Sürdürüyor
    »    
Başkan Işık, Galericiler Sitesi İçin Tarih Verdi
    »    
Canbay Demir Yeni Yerinde
    »    
Hollanda Pazarı Yeni Yerinde
    »    
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı’ndan Biga Ziyareti
    »    
Çanakkale Ziraat Odası Başkanından Açıklama
    »    
Bigalı Kalesi’nde Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor
    »    
İl Jandarma Komutanı İnce’den ÇTSO’ya Veda Ziyareti
    »    
Baba Adayı Genç Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
    »    
Kurban Bayramında Beslenme Önerileri
    »    
Biga’dan Dünyaya!
    »    
Dolara İnat, Kelebek Mobilya’da Zam Yok
    »    
"Gençler Ümitleriyle, Yaşlılar Anılarıyla Yaşarlar"
    »    
4.Kattan Atlayarak İntihar Eden Genç Kurtarılamadı
    »    
Çan Belediyesi Açık Hava Sinema Geceleri Başladı
    »    
Karabiga’ da Açık Hava Sinema Etkinliği Başlıyor
    »    
OPET’in Desteğiyle Arkeo-Köye Dönüşen Tevfikiye Ziyaretçilerini Bekliyor
    »    
İskenderoğlu Gençlerle Buluştu
    »    
Küsi Toplantısı Çanakkale’de Yapıldı
    »    
ÇTSO 15 No’lu Meslek Grubu Üyeleri Bir Araya Geldi
    »    
AK Partinin Kuruluşunun 17. Yılı Nedeniyle İlçe Teşkilatı Mevlid Okuttu
    »    
Başkan Kaya Üzen TOBB Toplantısına Katıldı
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Odaları Ziyaret Etti
    »    
Kenya Milletvekillerinden Ziyaret
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Çanakkale Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Açıklama
    »    
Tevfikiye Köyünde Ev Pansiyonculuğu Eğitimleri Tamamlandı
    »    
TANAP’ın 2. Hibe Dönemi İmza Töreni Gerçekleşti
    »    
Gazetemiz Bu Hafta Cuma Günü Dağıtılacak
    »    
TZOB Genel Başkanı Bayraktardan Açıklama
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinde Endokrinoloji Uzmanı Göreve Başladı
    »    
Güç Birliği, Gücüne Güç Kattı
    »    
Biga’da Dev Altyapı Çalışması Başladı
    »    
Çanakkale Valiliği Kurban Bayramı Toplantısı Yapıldı
    »    
Yine Malum Yer Yine Kaza
    »    
Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Anlamlı Yarışma
    »    
Çalışan Kazanacak, Gümüşçay Kazanacak
    »    
Şehit Yarbay’ın 103. Yıldönümü Törenle Anıldı
    »    
Bigaspor Yaz Futbol Okulu Sona Erdi
    »    
Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanından Açıklama
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (15)
    »    
Çanakkale Baro Başkanı Aydın’da Başkanlar Toplantısına Katıldı
    »    
Emin Vinç’te Hizmette Sınır Yok
    »    
Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllülerinden Çevre Temizliği
    »    
Çanakkale’nin Köyünden, Uzayın Derinliklerine
    »    
10 Ağustos Mevlid ve Törenleri
    »    
Anafartalar Zaferi’nin 103. Yılı Etkinlikleri Konser ile Sona Erdi
    »    
Bigalılar Açık Hava Sinemasını Sevdiler
    »    
Ciğerlerimizi Söktüler
    »    
Karabiga’da Tatbikat Yapıldı
    »    
Bigalı Atatürk Evi Müzesi’nin Resmî Açılışı Yapıldı
    »    
Bigaspor’un Rakibi Belli Oldu
    »    
Başkan Işık’tan Sosyal Konut Müjdesi
    »    
UEDAŞ, Biga’nın Şebekelerini Yeniliyor
    »    
Ceylan’dan “10 Ağustos Anafartalar Zaferi” Mesajı
    »    
Teşekkür
    »    
Bigalı Çocuklara Yaz Sonu Şenliği
    »    
CHP Biga’da İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
    »    
10 Ağustos Anafartalar Zaferinin 103’üncü Yıl Dönümü
    »    
Gültekin Yıldız,Anafartalar Zaferi’nin 103. Yılını Kutladı
    »    
TEŞEKKÜR
    »    
Fotoğraf Yarışması Sonuçları Açıklandı
    »    
Başkan Işık, Adaspor’a Tapuları Teslim Etti
    »    
Biga TSO Yüksek İstişare Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
    »    
Şarampole Uçan Araçtan Yaralı Kurtuldu
    »    
Safranbolulu Mehmet Çavuş’un Torunundan Ziyaret
    »    
Çanakkale Esnafına Sosyal Medya ve İnternet Eğitimi
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Helikopter Pisti Faaliyette
    »    
Başkan Işık İstedi, Pazaryeri Hazırlandı
    »    
Gürsu Kalp Krizi Geçirdi
    »    
İstanbul Sağlıklı Kentler Sıralamasında Sondan İkinci Oldu
    »    
Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Ziyaret
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Acayip Tipler Yarın Akşam FOX TV’de
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (14)
    »    
Açık Hava Sinemasında Bu Hafta: Ailecek Şaşkınız
    »    
Gebe Bilgilendirme Sınıfı İlk Mezunlarını Verdi
    »    
Kaya Üzen Trakya Abigem Genel Kurul Toplantısı’na Katıldı
    »    
Haydi Çocuklar Belediye Meydanı’na… Bu Şenlik Kaçmaz!
    »    
Selin İle Murat’tan Mutluluk Rüzgarı
    »    
Çiğdem İle Alper Dünya Evinde
    »    
Çanakkale Dardanelspor’da Bir Bigalı
    »    
Bigaspor Hızlı Başladı
    »    
Biga TSO Heyeti Trakya ABİGEM’in Genel Kuruluna Katıldı
    »    
Biga TSO Heyetinden Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji Müdürüne Ziyaret
    »    
Bayramiç’te İnşaattan Düşen İşçi Yaralandı
    »    
TZOB Genel Başkanından Açıklama
    »    
10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin 103. Yılı Kutlanacak
    »    
Aralarında Husumet Olan Kişiyi Bacağından Vurdu
    »    
Biga TSO Heyeti Çorlu Tarım Fuarı’nı Ziyaret Etti
    »    
Geleneksel Yaz Kur-an Kursu Futbol Turnuvası
    »    
Çanakkale Borsa’da Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
    »    
Mert Fırat Gelecek Turizmde
    »    
ÇTSO Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti
    »    
Biga’da 10 Projeye Destek
    »    
Hibeler ve Kredi Destekleri Programı Anlatıldı
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Sevgili Ülkeme
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (15)
Kadir Atay
Haksız Rekabet
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0