Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Ali Barutçu’ya Örnek Kıdemli Vatandaş Ödülü      Bosna Hersek Federasyonu Yeni Başkanı Ergun Erkap      Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda Kutlandı      AK Parti Merkez İlçe Başkanı, Başkan Kaya Üzen’i Ziyaret Etti      Biga Koşusu’nda 56 Bin Liralık Ödül Sahibini Buldu      19 Eylül Gaziler Günü Biga’da Kutlandı      Sertab Erener, Performansıyla Biga’yı Salladı      CHP’li Erkek: “Varlık Fonu Erdoğanlar A.Ş. mi?”      Anadolu’nun Sözlü Tarihi Bende Yaşadım      Patlamamış Top Mermisi İmha Edildi      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan TOBB Komisyonu Toplantısına Katıldı      Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Törenle Açıldı      Çan’da 530 Kişilik KYK Yurdunun Temeli Atıldı      Biga TSO Personeli Yangın Eğitimi Aldı      Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü İhbarı Değerlendirdi      Başkan Işık’ın 18 Eylül Mesajı       Bülent Turan Biga Engelliler Derneğini Ziyarette Bulundu      Mobeselerden Ceza Yağacak      AK Parti’den Fatin Rüştü Zorlu Önerisi      Bigang ve Halk Oyunları Gösterileri Göz Doldurdu     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» ÇTSO Ortak Komite ve Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
07 Eylül 2018 Cuma 09:00
12
14
16
18


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ortak Komite Toplantısı 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu Başkanlığında, ÇTSO 21 Meslek Komitesi Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, İŞKUR Şube Müdürü Ayça Çakmak ve İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Çöllü’nün de katıldıkları toplantıda açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu yaptı:

“Sayın Meclis Başkanım, Değerli İŞKUR temsilcileri, Kıymetli Meclis ve Komite Üyelerimiz, Sevgili basın mensupları, hepinizi şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ortak Komite ve Meclis toplantısına hoş geldiniz. Oldukça hareketli bir ayı geride bıraktık. Coşku ile kutlanan 10 Ağustos Anafartalar Zaferi ve 30 Ağustos Zafer Bayramları arasında uzunca bir Kurban Bayramı tatili geçirdik.

Seçimler ve uzun tatiller sürecinde söylediğimiz gibi gerçek gündemimiz ekonomiye dönmeyi umut ederken döviz kurlarındaki hareketlilik bizi çok da istemediğimiz bir boyutta bu gündemin içine aldı. İş dünyası olarak; döviz kurlarında yaşanan artışı Ülkemiz için bir tehdit gibi göstererek piyasalarda huzursuzluk ve ekonomik savaş algısı yaratan yorumlara itibar etmediğimizi deklare ettik. Büyüme eğilimi gösteren Ülkemizde bu artışın doğru tespit edilerek değerlendirilmesi ve Merkez Bankası’nın gerekli tedbirleri alması gerektiğini, açıkladık. Türkiye’nin büyüme sürecinden, bulunduğu coğrafyadaki gücünden rahatsız olan çevre çok geniş. Kurdaki dalgalanmalardan etkilenmiyoruz diyemeyiz ancak bu durumun sadece Türkiye ile ilgili olmadığını da biliyoruz. Ülkemizin bu oyundan da meydan okuyarak çıkacağına inanıyoruz ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Devletimize güveniyoruz.

Sayın Meclis Üyeleri,

Ağustos ayı içerisinde Odamıza 39 yeni üyemiz dahil oldu, 15 üyemiz kaydını sildirdi. Bugün itibariyle ÇTSO 7151 üyeli büyük bir aile. Tüm üyelerimize bu vesile ile hayırlı işler dilerken her şeyden önce gösterdikleri azim ve çaba için, ellerini taşın altına koydukları için teşekkür ediyor, ayakta kalma gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Odamızın asli görevi üyelerine hizmet, dolayısı ile ilimiz ekonomisine katkı sağlamaktır. Biliyorsunuz Mart ayında neredeyse mevduatımızın tamamını nefes kredisi için kaynak olarak aktarmıştık. tobb, nefes kredisi projesinin “Kobi Destek Projesi” adıyla tekrar başlatılmasına karar verdi ve 31 ağustos 2018 tarihinde hazine ve maliye bakanı Sayın Berat Albayrak, ticaret bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve banka genel müdürlerinin katılımlarıyla lansmanını gerçekleştirdi.

Kullandırılacak kredi 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olmak üzere firma başı kredi azami tutarı 200.000 TL. Biz bugün Yönetim Kurulumuzda daha çok üyemizin faydalanması amacı ile limiti 50.000 TL olarak belirledik. Üyelerimizin kullanacağı kredinin faiz oranı aylık % 1,85. Daha önceki Nefes Kredisi kapsamında halen vadeli mevduatta bulunan 1.250.000 hariç tutularak, nakit varlıklarımızın % 25’ini bu projeye aktaracağız.

Bankaları Sağduyuya Ve Adil Davranmaya Davet Ediyorum. Nefes Kredileri Zenginleştirme Kredileri Değildir.

Biz Oda olarak yapacağımızın maksimumunu yapıyoruz. Ancak buradan bankalara tekrar seslenmek istiyorum ve hepsini sağduyuya, adil davranmaya davet ediyorum. Adından da belli olduğu üzere bunlar nefes için, destek için gerçek ihtiyaç sahibi üyelerimiz için aktarılan kaynaklar. Bir bankadan karşı bankaya mevduata aktarılsın diye ya da araba yenilemek için değil, zenginleştirme kredisi değil. Piyasalara, ekonomiye yansıması için bankaların daha duyarlı olmasını, üyelerimizin finansmana erişimini kolaylaştırmasını, gerçek ihtiyaç sahibine vermelerini bekliyoruz. Benim bugün konuşmamda özellikle vurgulamak istediğim budur.

Şimdi kısaca Odamız faaliyetleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Komitelerinden gelen talep üzerine, gıda sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizi yarın İstanbul’da CNR’da İstanbul Food Gıda Fuarına götürüyoruz.

21-23 Eylül tarihleri arasında Kosova-Prizren’de düzenlenecek olan Uluslararası İşadamları Buluşması ve Prizren 2018 Fuarına da bir iş gezisi planlıyoruz.

Moskova’da düzenlenecek olan “17 th İnternational Exhibition Lesdrevmash” Ağaç İşleri, Orman Ürünleri ve Mobilya Sektörü Fuarı’na da 21-24 Ekim 2018 tarihlerinde iş gezisi düzenleyeceğiz.

Meslek Komitelerimiz kaynaşma ve bilgi alışverişi amaçlı gruplarındaki üyeler ile bir araya geliyorlar. 15 no’lu Meslek Grubu 15 Ağustos’ta kahvaltılı toplantı düzenlediler, 13 no’lu Meslek Grubumuz da yarın düzenleyecekler

UR-GE Projesi kapsamında da üyelerimiz Oda çatısı altında yurt içinde ve yurt dışında fuarlarda stand açabilecekler.

Üyelerimizin devlet desteklerinden azami ölçüde faydalanmaları için çalışıyoruz. Bugün de İŞKUR’un destekleri hakkında arkadaşlarımız bizi bilgilendirecekler.

Odamıza ziyaretler de sürüyor ve bundan çok memnun oluyoruz.

Çanakkale İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, Çanakkale’deki görev süresini tamamlayarak tayin olması sebebiyle veda ziyaretinde bulundu.

Çanakkale Karadenizliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve üyeleri de Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler.

31 Ağustos tarihinde TSE Belgelendirme Merkezi tarafından ISO 9001:2015 versiyonu geçişi denetimimiz gerçekleştirildi ve başarıyla tamamladık. Yönetim Kurulumuz adına Başkan Yardımcımız Fahrettin Bey katıldı. Odamızın kurumsallaşma sürecinde özveri ile çalışan personelimizi gönülden tebrik ediyor ve Genel Sekreterimiz ve TSE Sorumlumuz Evren Şahin nezdinde hepsine teşekkür ediyorum.

Değerli arkadaşlar, biliyorsunuz 3 Şubat 2018 tarihinde “İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Yönetmeliği” yayımlandı ve ikinci el araç satışı ile iştigal eden üyelerimiz için belli standartlar ve zorunluluklar getirildi.

Yönetmelik kapsamında Yetkili Satıcıların kullanılmış araç ticareti yapabilmeleri için iki temel belgeye; Yetki Belgesi ile Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları gerekiyor. Yetki belgelerini Ticaret İl Müdürlüğünden, Mesleki Yeterlilik Belgelerini de Odamızın açacağı sınavlara katılarak alacaklar.

08-09 Eylül tarihlerinde bu daldaki ilk sınavlarımızı gerçekleştireceğiz, yoğun başvuru var. Bu vesile ile sınavlar için bize işyerinin kapılarını açan Sayın Semih Başaran’a da teşekkür ediyorum.

İnsana değer veren, mesleki dayanışmayı, üretimi esas alan ahilik kültürünü her daim yaşatmamız gerekir.

17 Eylül’de Ahilik Haftası kutlamaları başlayacak. Yönetmelik gereği Oda olarak biz de Kutlama Komitesi içerisindeyiz. Haftalık kutlamalara sığdırılmayacak kadar önemli olan, insana değer veren, mesleki dayanışmayı, üretimi esas alan bu kültürü her daim yaşatmamız temennisi ile sözlerime son veriyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantının devamında, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Çöllü tarafından “İŞKUR Faaliyetleri ve İstihdam Teşvikleri” konulu sunum yapıldı. Sunumda İlave İstihdam Teşviki, Bir Senden Bir Benden Teşviki, Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki, Engelli İstihdam Teşviki ve Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) hakkında bilgi verildi.

Soru cevap bölümünden sonra Meclis toplantısına geçildi.

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Osman Okyay;

“Meclisimizin değerli üyeleri, Kıymetli misafirler, Sevgili medya mensupları, Hepinizi şahsım ve Meclis Başkanlık Divanı adına saygıyla selamlıyorum. Kaçınamayacağım sorumluluklar nedeniyle Ağustos ayı Meclis toplantısında aranızda bulunamadım. Bu toplantıyı başarıyla yöneten Başkan Vekillimiz Turgay Bey’e teşekkür ediyorum. Bu vesileyle geçmiş Kurban ve 30 Ağustos Zafer bayramlarınızı tebrik ediyor, 10 Ağustos’ta 103. Yılını idrak ettiğimiz Anafartalar Zaferi başta olmak üzere, bugüne kadar bu ülke için canını veren bütün kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Kıymetli üyeler,

Dünyada küresel liderlik açığının giderek arttığı, globalizasyondan korumacılığa hızla geçilen kaotik bir dönem yaşıyoruz. Anlamsızca büyüyen ticaret savaşları içinde problem yaratıp çözmeye çalışan liderlerin sayısı giderek artıyor. Ülkeler, kural hakimiyetinin azaldığı postmodern bir dünya savaşının içinde sanki. Bu çatışma ortamı, bütün dünyada insanı odaktan çıkartan, demokrasiye duyulan güveni zayıflatan, eşitsizlikleri besleyen, distopyayı güçlendiren toksik bir etkiye yol açıyor.

Bu nedenle dünyanın aklıselim düşünce insanlarından “kapitalizm, insanı odağa alarak yeniden tanımlanmalı” çığlıkları daha sık yükselir hale geldi. Bütün bu kaosta güçlü ile güçsüz arasındaki farkı belirleyen temel faktör ne ilginçtir ki “teknoloji”.Teknoloji üretip

satanlarla, kazandığını bu tekno ürünler için harcayanların dünyasında yaşıyoruz. Ve daha büyük bir megatrend kırılması yaşamaz isek, orta vadede dünya ekopolitiğini bu farkın belirlemeye devam edeceği çok açık.

Türkiye’nin bu yeni dünyada kendini, haksızlıklara karşı dik duruşu dışında, ancak güçlü bir üretim ekonomisi ile ifade edebileceğini düşünüyorum.

Bu alanda çok ciddi bir irademiz var ancak böylesine köklü bir değişimin bugünden yarına olamayacağının da farkındayız. Küresel rekabet endeksine baktığımız zaman açıklarımız ve dolayısıyla ev ödevimiz aslında kendiliğinden ortaya çıkıyor.

Yetersiz iç tasarruf, yüksek faiz ve enflasyon, yavaş ve bağımsızlığı sorgulanan yargı, kalitesinin yükselmesi şart olan eğitim sistemi, şirketlerimizin düşük ar-ge harcaması, düşük inovasyon kapasitesi ve finansmana erişim zorluğu en önemli kısıtlarımız.

Geçmişten bugüne taşınan bu sorunlar, dönem dönem güçlü ekonomik büyümeler yaşasak da sürdürülebilir, nitelikli bir büyüme patikasına girmemize mani oluyor. Bütün kısıtlarımıza karşın, Türkiye’yi zincirin zayıf halkası olarak gösteren tüm yargıları ortadan kaldıracak büyük bir değişim ve dönüşüme ihtiyacımız var.

Beş sene sonra asırlık bir çınara dönüşecek olan Türkiye Cumhuriyeti’nin artık terörle, istikrarsızlıkla, cari açıkla, makro dengede kırılganlıkla, yetenek açığıyla, orta gelir tuzağıyla anılmaması lazım.

Yeni hükümet sisteminden ve yönetim kadrolarından temel beklentimiz; Türkiye’yi hızla, nitelikli üretim ekonomisini merkeze koyan bir başarı hikayesinin ana aktörü haline getirmesidir.

Bu başarı hikayesi, bir yandan ülke ekonomisini dönüştürürken, diğer yandan kapsayıcı ve adil bir gelir dağılımına yol açmalıdır. Böyle bir iddianın, hele ki ticari korumacılığın ve yatırım çekme yarışının iyice kuralsız bir kavgaya dönüştüğü bir dünyada eskisinden çok daha zorlaştığını biliyoruz. Ama Türkiye’nin bu yüzyıldaki en büyük meydan okumasının da bu olduğunu hepimiz biliyoruz.

Kıymetli üyeler,

Elbette yönetmesi kolay olmayan bir sürecin içindeyiz.

Dövizin, bir atakla, yıllık artışının yüzde 70’i bulduğu, üretim maliyetlerinin fırladığı, tüketici enflasyonunun yüzde 18’i, üretici enflasyonunun yüzde 32’yi gördüğü, faizlerin yeni bir yüksek dengeye oturduğu zor bir dönem bu. Geleceği öngörmekte, işlerimizi yönetmekte, moralimizi yüksek tutmakta zorlandığımız günler yaşıyoruz. Peki seçeneğimiz ne? Pes mi edeceğiz? Amiyane tabirle dükkanı kapatıp gidecek miyiz? Elbette ki hayır.Bu ülke 1994 krizini de yaşadı, 2001 krizini de. Arada başka büyük dalgalanmalar da yaşadık.

Her defasında üstesinden gelmeyi, ayaklarımızın üzerinde durabilmeyi ve hatta krizlerden güçlenerek çıkabilmeyi başardık. Yapmamız gereken, bu tür dönemleri “kâr değil ar

dönemi” bilip itidalli şekilde geçirmeye çalışmak olmalı. Çünkü bu toz duman bir süre sonra yerini stabiliteye bırakacak inşallah. O zamanı çıkış için iyi değerlendirmeli ve bugünden önlemlerle güç toplamalıyız. Çünkü bu milletin, bu devletin ve Türk özel sektörünün geninde tehditleri motivasyona dönüştürüp bir başarı hikayesi çıkarma alışkanlığı var. Tek yumruk olmuş milletimiz, bu meydan okumayı da daha güçlü bir demokrasi ve daha güçlü bir ekonomi üreterek aşmayı bilecektir. Buna inancımız tamdır.

Kıymetli dostlar,

Troya yılı kapsamında Çanakkale’nin iyice hareketlendiği bir dönemi yaşıyoruz. Kentteki etkinlik sayısı da ziyaretçi sayısı da olağanüstü arttı.

Köprünün hizmete girmesiyle birlikte, savaşta “geçilmez” olan Çanakkale’nin artık “vazgeçilmez” hale gelmesi kaçınılmaz.

Son olarak, İçişleri Bakan Yardımcısı olarak atanan kıymetli hemşehrimiz Sayın Muhterem İnce’yi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Şimdi müsaadenizle gündeme geçiyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

2018 Temmuz ayı Hesapları İnceleme Komisyonu Raporu Komisyon Üyesi Batuhan EYİT tarafından okunarak onaylandı.

Azami Fiyat tarifelerinin görüşülüp onaylanmasının ardından gündeme gelebilecek

diğer konuların görüşülmesiyle Meclis oturumu sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


ÇTSO Ortak Komite ve Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Ali Barutçu’ya Örnek Kıdemli Vatandaş Ödülü
    »    
Bosna Hersek Federasyonu Yeni Başkanı Ergun Erkap
    »    
Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda Kutlandı
    »    
AK Parti Merkez İlçe Başkanı, Başkan Kaya Üzen’i Ziyaret Etti
    »    
Biga Koşusu’nda 56 Bin Liralık Ödül Sahibini Buldu
    »    
19 Eylül Gaziler Günü Biga’da Kutlandı
    »    
Sertab Erener, Performansıyla Biga’yı Salladı
    »    
Anadolu’nun Sözlü Tarihi Bende Yaşadım
    »    
Patlamamış Top Mermisi İmha Edildi
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan TOBB Komisyonu Toplantısına Katıldı
    »    
Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Törenle Açıldı
    »    
Çan’da 530 Kişilik KYK Yurdunun Temeli Atıldı
    »    
Biga TSO Personeli Yangın Eğitimi Aldı
    »    
Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü İhbarı Değerlendirdi
    »    
Başkan Işık’ın 18 Eylül Mesajı
    »    
Bülent Turan Biga Engelliler Derneğini Ziyarette Bulundu
    »    
Mobeselerden Ceza Yağacak
    »    
AK Parti’den Fatin Rüştü Zorlu Önerisi
    »    
Bigang ve Halk Oyunları Gösterileri Göz Doldurdu
    »    
Kurs Kayıtları Başladı
    »    
Çan Termik Santralinde Patlama!
    »    
Biga’nın Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı
    »    
Çanakkale Barosu’nda Ruhsat Töreni Heyecanı
    »    
Uçurumdan Düşen İneği Vatandaşlar Kurtardı
    »    
28 Takım Arasından Finale Kaldılar
    »    
Kerbela, Zalimin Zulmüne Başkaldırının Adıdır
    »    
Gültekin Yıldız, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti
    »    
Doğtaş, Çin’de İlk Mağazasını Açtı!
    »    
Çanakkale’de 23. Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
    »    
Başkan Işık, Birinci Sınıflara İlköğretim Paketi Hediye Etti
    »    
Biga’da Orman Yangını
    »    
Yükseköğretim Öğrencilerine Eğitim Yardımı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (19)
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllülerinden Çevre Temizliği
    »    
Ümit Besen, Biga’da Gönülleri Fethetti
    »    
Biga´da 1. Geleneksel Pomak Şenliği Kutlandı
    »    
El Emeği Ürünler Şehir Parkı’nda Sergide
    »    
Otilia’dan Biga’da Muhteşem Konser
    »    
Dereköy Gençlerinden Anlamlı Mesaj
    »    
Kadınlar Oya ve Yemek Yarışmasında Ter Döktüler
    »    
Kurtuluş Coşkusu, Kültür Ve Sanat Şöleni İle Renklendi
    »    
23 Eylül Çan’ın Kurtuluş Etkinlikleri
    »    
Ceylan Çanakkale’deki İşsizliği Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Çanakkale İŞKUR Çan’da Uygulamalı Girişimcilik Kursu Düzenledi
    »    
Çocukların Sağlığı İçin Kırtasiyeleri Denetlediler
    »    
Karabiga’nın Tanıtımı Yıldız TV’de
    »    
Biga´da Öğretmenlere Eğitim Verildi
    »    
İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı Arasında İki Çanakkaleli
    »    
Ticaret Borsası’nda Girişimcilik Eğitimleri Hız Kesmiyor
    »    
Şehit ve Gaziler İçin Mevlit Okutuldu
    »    
Bisikletliler SEPSİS’e Dikkat Çekecek
    »    
Okullarda Çözüm Odaklı Yaklaşım ve Markalaşma Çalışmaları
    »    
Milletvekili Turan’dan Müftü Gökce’ye Ziyaret
    »    
CHP Muharrem Erkek, Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Biga Devlet Hastanesinde Diyetisyen Göreve Başladı
    »    
ÇTSO Konut Günleri Fuarını Ziyaret Etti
    »    
Biga da Sergi ve Yerel Gazetecilik
    »    
Mesleki Yeterlilik Sınavları Biga’da Yapıldı
    »    
AFAD’dan Şiddetli Sağanak Yağışı Uyarısı
    »    
ÇTSO’dan Türe Kepez Sigorta Acentesine Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
Biga Şimdi Daha Temiz
    »    
Maydos Kilistepe Höyüğü Kazıları Gün Yüzüne Çıkıyor
    »    
Sigara Bırakma Polikliniği Hizmete Açıldı
    »    
Çanakkale Müftülüğünde Dini Bilgi Yarışması Yapıldı
    »    
TSO’da Savunma, Havacılık ve Nükleer Santral Yerlileştirme Konferansı Yapıldı
    »    
Çanakkale Güç Birliği Düğün Sevincine Ortak Oluyor
    »    
Lütfi Özgünaydın Bigalı Fotoğrafçılarla Sergi Açıyor
    »    
Başka Canlar Yanmasın
    »    
Durmak Yok Çalışmaya Devam
    »    
Yıllar Değil İnsanlar Vefasız!
    »    
1915 Çanakkale Köprüsü Rüzgâr Testinden Geçti
    »    
Biga’nın Kurtuluşu İçin Sahaya Çıktılar
    »    
Doğtaş Pakistan’da 4 Mağaza Birden Açtı
    »    
Şahindere Şehitliği’nin Bakım ve Onarım İşlemi Gerçekleştirildi
    »    
Okula Uyum Haftası Başladı
    »    
Çevreye Duyarsız Kalmadılar
    »    
Dikkat Elektrik Kesintisi!
    »    
Belediye Kreşlerinde Tüm Kontenjan Doldu
    »    
GESTAŞ Futsal Takımı Şampiyon Oldu
    »    
Karate Trakya Ligi Finali Biga’da yapıldı
    »    
Kayıp Olarak Aranırken Ölü Bulundu
    »    
Obezite Okulu’nda2. Dönem Kayıtları Başladı
    »    
ÇTSO ve Meybem İşbirliğinde İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Sınavı Düzenlendi
    »    
3200. Yılında Troia Efsanesi Ziyaretçilerini Bekliyor
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (18)
    »    
Dünyada 750 Milyon Kişi Okuma Yazma Bilmiyor
    »    
Kutlamalar Trap Atışları İle Başladı
    »    
Biga´da Sanayiciler Bilgilendirildi
    »    
CHP Milletvekili Ceylan Ayvacık ve Ezine’de Ziyaretlerine Devam Ediyor
    »    
Bigalıların Açık Havada Sinema Keyfi
    »    
Sardalyanın Fiyatı Bir Haftada Yarıya Düştü
    »    
S.A Gözaltına Alındı
    »    
Adaspor Sezona Merhaba Dedi
    »    
Prof. Dr. Ekrem Okyay, Biga´da Anıldı
    »    
‘‘Biga için bir olmak varken neden kavga ediyorsunuz?’’
    »    
CHP’nin Kuruluşunun 95. Yıl Dönümü Mesajı
    »    
Borsa’ya Yatırımcı Ziyareti
    »    
AK Parti’den Yeni Adli Yıl Ziyaretleri
    »    
Çöplükte Patlamamış ’Top Mermisi’ Bulundu
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Kerbela, Zalimin Zulmüne Başkaldırının Adıdır
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (19)
Kadir Atay
Haksız Rekabet
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0