Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Anaokulu Öğrencilerinden Yerli Malı Haftası Kutlaması      Pazar’da Dehşet      BİSHAK’tan Operasyon      Çan Belediyesinden İŞKUR Kurası      Biga’da Yağmur Sonrası Kar Yağışı Bekleniyor      Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları      Biga Belediyesi’nden Öğrencilere Elma Dağıtımı      84 Yaşında Böbrek Nakliyle Sağlığına Kavuştu      81 İlden 81 Öğretmen Konya’da Buluştu      Biga TSO Üyelerine “Öfkem Kontrol Altında” Eğitimi      Biga Ziraat Odası Delege Seçimi Yapıldı      “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İçin 2019’da Rekor Bütçe”      “2018 Troya Yılı, Kültür Rotaları Projesi’yle Turizmde Zirve Yapacak”      Donarak Ölen Askerlerin Acısı Dinmeden CHP’li Ceylan’dan Şok İddia      ÇTSO’ da Mesleki Yeterlilik Sınavları Düzenledi      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (9)      Bigalılar Kitap Fuarı’na Akın Ettiler      Çan’da Olası Afetlere Karşı Önlem      ADD Biga Şubesi, İzmir’de Şehit Kubilay’ı Anacak      Karabiga:0 Y.Çanspor:0     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» ÇTSO Ortak Komite ve Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
07 Eylül 2018 Cuma 09:00
12
14
16
18


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ortak Komite Toplantısı 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu Başkanlığında, ÇTSO 21 Meslek Komitesi Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, İŞKUR Şube Müdürü Ayça Çakmak ve İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Çöllü’nün de katıldıkları toplantıda açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu yaptı:

“Sayın Meclis Başkanım, Değerli İŞKUR temsilcileri, Kıymetli Meclis ve Komite Üyelerimiz, Sevgili basın mensupları, hepinizi şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ortak Komite ve Meclis toplantısına hoş geldiniz. Oldukça hareketli bir ayı geride bıraktık. Coşku ile kutlanan 10 Ağustos Anafartalar Zaferi ve 30 Ağustos Zafer Bayramları arasında uzunca bir Kurban Bayramı tatili geçirdik.

Seçimler ve uzun tatiller sürecinde söylediğimiz gibi gerçek gündemimiz ekonomiye dönmeyi umut ederken döviz kurlarındaki hareketlilik bizi çok da istemediğimiz bir boyutta bu gündemin içine aldı. İş dünyası olarak; döviz kurlarında yaşanan artışı Ülkemiz için bir tehdit gibi göstererek piyasalarda huzursuzluk ve ekonomik savaş algısı yaratan yorumlara itibar etmediğimizi deklare ettik. Büyüme eğilimi gösteren Ülkemizde bu artışın doğru tespit edilerek değerlendirilmesi ve Merkez Bankası’nın gerekli tedbirleri alması gerektiğini, açıkladık. Türkiye’nin büyüme sürecinden, bulunduğu coğrafyadaki gücünden rahatsız olan çevre çok geniş. Kurdaki dalgalanmalardan etkilenmiyoruz diyemeyiz ancak bu durumun sadece Türkiye ile ilgili olmadığını da biliyoruz. Ülkemizin bu oyundan da meydan okuyarak çıkacağına inanıyoruz ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Devletimize güveniyoruz.

Sayın Meclis Üyeleri,

Ağustos ayı içerisinde Odamıza 39 yeni üyemiz dahil oldu, 15 üyemiz kaydını sildirdi. Bugün itibariyle ÇTSO 7151 üyeli büyük bir aile. Tüm üyelerimize bu vesile ile hayırlı işler dilerken her şeyden önce gösterdikleri azim ve çaba için, ellerini taşın altına koydukları için teşekkür ediyor, ayakta kalma gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Odamızın asli görevi üyelerine hizmet, dolayısı ile ilimiz ekonomisine katkı sağlamaktır. Biliyorsunuz Mart ayında neredeyse mevduatımızın tamamını nefes kredisi için kaynak olarak aktarmıştık. tobb, nefes kredisi projesinin “Kobi Destek Projesi” adıyla tekrar başlatılmasına karar verdi ve 31 ağustos 2018 tarihinde hazine ve maliye bakanı Sayın Berat Albayrak, ticaret bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve banka genel müdürlerinin katılımlarıyla lansmanını gerçekleştirdi.

Kullandırılacak kredi 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olmak üzere firma başı kredi azami tutarı 200.000 TL. Biz bugün Yönetim Kurulumuzda daha çok üyemizin faydalanması amacı ile limiti 50.000 TL olarak belirledik. Üyelerimizin kullanacağı kredinin faiz oranı aylık % 1,85. Daha önceki Nefes Kredisi kapsamında halen vadeli mevduatta bulunan 1.250.000 hariç tutularak, nakit varlıklarımızın % 25’ini bu projeye aktaracağız.

Bankaları Sağduyuya Ve Adil Davranmaya Davet Ediyorum. Nefes Kredileri Zenginleştirme Kredileri Değildir.

Biz Oda olarak yapacağımızın maksimumunu yapıyoruz. Ancak buradan bankalara tekrar seslenmek istiyorum ve hepsini sağduyuya, adil davranmaya davet ediyorum. Adından da belli olduğu üzere bunlar nefes için, destek için gerçek ihtiyaç sahibi üyelerimiz için aktarılan kaynaklar. Bir bankadan karşı bankaya mevduata aktarılsın diye ya da araba yenilemek için değil, zenginleştirme kredisi değil. Piyasalara, ekonomiye yansıması için bankaların daha duyarlı olmasını, üyelerimizin finansmana erişimini kolaylaştırmasını, gerçek ihtiyaç sahibine vermelerini bekliyoruz. Benim bugün konuşmamda özellikle vurgulamak istediğim budur.

Şimdi kısaca Odamız faaliyetleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Komitelerinden gelen talep üzerine, gıda sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizi yarın İstanbul’da CNR’da İstanbul Food Gıda Fuarına götürüyoruz.

21-23 Eylül tarihleri arasında Kosova-Prizren’de düzenlenecek olan Uluslararası İşadamları Buluşması ve Prizren 2018 Fuarına da bir iş gezisi planlıyoruz.

Moskova’da düzenlenecek olan “17 th İnternational Exhibition Lesdrevmash” Ağaç İşleri, Orman Ürünleri ve Mobilya Sektörü Fuarı’na da 21-24 Ekim 2018 tarihlerinde iş gezisi düzenleyeceğiz.

Meslek Komitelerimiz kaynaşma ve bilgi alışverişi amaçlı gruplarındaki üyeler ile bir araya geliyorlar. 15 no’lu Meslek Grubu 15 Ağustos’ta kahvaltılı toplantı düzenlediler, 13 no’lu Meslek Grubumuz da yarın düzenleyecekler

UR-GE Projesi kapsamında da üyelerimiz Oda çatısı altında yurt içinde ve yurt dışında fuarlarda stand açabilecekler.

Üyelerimizin devlet desteklerinden azami ölçüde faydalanmaları için çalışıyoruz. Bugün de İŞKUR’un destekleri hakkında arkadaşlarımız bizi bilgilendirecekler.

Odamıza ziyaretler de sürüyor ve bundan çok memnun oluyoruz.

Çanakkale İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, Çanakkale’deki görev süresini tamamlayarak tayin olması sebebiyle veda ziyaretinde bulundu.

Çanakkale Karadenizliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve üyeleri de Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler.

31 Ağustos tarihinde TSE Belgelendirme Merkezi tarafından ISO 9001:2015 versiyonu geçişi denetimimiz gerçekleştirildi ve başarıyla tamamladık. Yönetim Kurulumuz adına Başkan Yardımcımız Fahrettin Bey katıldı. Odamızın kurumsallaşma sürecinde özveri ile çalışan personelimizi gönülden tebrik ediyor ve Genel Sekreterimiz ve TSE Sorumlumuz Evren Şahin nezdinde hepsine teşekkür ediyorum.

Değerli arkadaşlar, biliyorsunuz 3 Şubat 2018 tarihinde “İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Yönetmeliği” yayımlandı ve ikinci el araç satışı ile iştigal eden üyelerimiz için belli standartlar ve zorunluluklar getirildi.

Yönetmelik kapsamında Yetkili Satıcıların kullanılmış araç ticareti yapabilmeleri için iki temel belgeye; Yetki Belgesi ile Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları gerekiyor. Yetki belgelerini Ticaret İl Müdürlüğünden, Mesleki Yeterlilik Belgelerini de Odamızın açacağı sınavlara katılarak alacaklar.

08-09 Eylül tarihlerinde bu daldaki ilk sınavlarımızı gerçekleştireceğiz, yoğun başvuru var. Bu vesile ile sınavlar için bize işyerinin kapılarını açan Sayın Semih Başaran’a da teşekkür ediyorum.

İnsana değer veren, mesleki dayanışmayı, üretimi esas alan ahilik kültürünü her daim yaşatmamız gerekir.

17 Eylül’de Ahilik Haftası kutlamaları başlayacak. Yönetmelik gereği Oda olarak biz de Kutlama Komitesi içerisindeyiz. Haftalık kutlamalara sığdırılmayacak kadar önemli olan, insana değer veren, mesleki dayanışmayı, üretimi esas alan bu kültürü her daim yaşatmamız temennisi ile sözlerime son veriyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantının devamında, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Çöllü tarafından “İŞKUR Faaliyetleri ve İstihdam Teşvikleri” konulu sunum yapıldı. Sunumda İlave İstihdam Teşviki, Bir Senden Bir Benden Teşviki, Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki, Engelli İstihdam Teşviki ve Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) hakkında bilgi verildi.

Soru cevap bölümünden sonra Meclis toplantısına geçildi.

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Osman Okyay;

“Meclisimizin değerli üyeleri, Kıymetli misafirler, Sevgili medya mensupları, Hepinizi şahsım ve Meclis Başkanlık Divanı adına saygıyla selamlıyorum. Kaçınamayacağım sorumluluklar nedeniyle Ağustos ayı Meclis toplantısında aranızda bulunamadım. Bu toplantıyı başarıyla yöneten Başkan Vekillimiz Turgay Bey’e teşekkür ediyorum. Bu vesileyle geçmiş Kurban ve 30 Ağustos Zafer bayramlarınızı tebrik ediyor, 10 Ağustos’ta 103. Yılını idrak ettiğimiz Anafartalar Zaferi başta olmak üzere, bugüne kadar bu ülke için canını veren bütün kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Kıymetli üyeler,

Dünyada küresel liderlik açığının giderek arttığı, globalizasyondan korumacılığa hızla geçilen kaotik bir dönem yaşıyoruz. Anlamsızca büyüyen ticaret savaşları içinde problem yaratıp çözmeye çalışan liderlerin sayısı giderek artıyor. Ülkeler, kural hakimiyetinin azaldığı postmodern bir dünya savaşının içinde sanki. Bu çatışma ortamı, bütün dünyada insanı odaktan çıkartan, demokrasiye duyulan güveni zayıflatan, eşitsizlikleri besleyen, distopyayı güçlendiren toksik bir etkiye yol açıyor.

Bu nedenle dünyanın aklıselim düşünce insanlarından “kapitalizm, insanı odağa alarak yeniden tanımlanmalı” çığlıkları daha sık yükselir hale geldi. Bütün bu kaosta güçlü ile güçsüz arasındaki farkı belirleyen temel faktör ne ilginçtir ki “teknoloji”.Teknoloji üretip

satanlarla, kazandığını bu tekno ürünler için harcayanların dünyasında yaşıyoruz. Ve daha büyük bir megatrend kırılması yaşamaz isek, orta vadede dünya ekopolitiğini bu farkın belirlemeye devam edeceği çok açık.

Türkiye’nin bu yeni dünyada kendini, haksızlıklara karşı dik duruşu dışında, ancak güçlü bir üretim ekonomisi ile ifade edebileceğini düşünüyorum.

Bu alanda çok ciddi bir irademiz var ancak böylesine köklü bir değişimin bugünden yarına olamayacağının da farkındayız. Küresel rekabet endeksine baktığımız zaman açıklarımız ve dolayısıyla ev ödevimiz aslında kendiliğinden ortaya çıkıyor.

Yetersiz iç tasarruf, yüksek faiz ve enflasyon, yavaş ve bağımsızlığı sorgulanan yargı, kalitesinin yükselmesi şart olan eğitim sistemi, şirketlerimizin düşük ar-ge harcaması, düşük inovasyon kapasitesi ve finansmana erişim zorluğu en önemli kısıtlarımız.

Geçmişten bugüne taşınan bu sorunlar, dönem dönem güçlü ekonomik büyümeler yaşasak da sürdürülebilir, nitelikli bir büyüme patikasına girmemize mani oluyor. Bütün kısıtlarımıza karşın, Türkiye’yi zincirin zayıf halkası olarak gösteren tüm yargıları ortadan kaldıracak büyük bir değişim ve dönüşüme ihtiyacımız var.

Beş sene sonra asırlık bir çınara dönüşecek olan Türkiye Cumhuriyeti’nin artık terörle, istikrarsızlıkla, cari açıkla, makro dengede kırılganlıkla, yetenek açığıyla, orta gelir tuzağıyla anılmaması lazım.

Yeni hükümet sisteminden ve yönetim kadrolarından temel beklentimiz; Türkiye’yi hızla, nitelikli üretim ekonomisini merkeze koyan bir başarı hikayesinin ana aktörü haline getirmesidir.

Bu başarı hikayesi, bir yandan ülke ekonomisini dönüştürürken, diğer yandan kapsayıcı ve adil bir gelir dağılımına yol açmalıdır. Böyle bir iddianın, hele ki ticari korumacılığın ve yatırım çekme yarışının iyice kuralsız bir kavgaya dönüştüğü bir dünyada eskisinden çok daha zorlaştığını biliyoruz. Ama Türkiye’nin bu yüzyıldaki en büyük meydan okumasının da bu olduğunu hepimiz biliyoruz.

Kıymetli üyeler,

Elbette yönetmesi kolay olmayan bir sürecin içindeyiz.

Dövizin, bir atakla, yıllık artışının yüzde 70’i bulduğu, üretim maliyetlerinin fırladığı, tüketici enflasyonunun yüzde 18’i, üretici enflasyonunun yüzde 32’yi gördüğü, faizlerin yeni bir yüksek dengeye oturduğu zor bir dönem bu. Geleceği öngörmekte, işlerimizi yönetmekte, moralimizi yüksek tutmakta zorlandığımız günler yaşıyoruz. Peki seçeneğimiz ne? Pes mi edeceğiz? Amiyane tabirle dükkanı kapatıp gidecek miyiz? Elbette ki hayır.Bu ülke 1994 krizini de yaşadı, 2001 krizini de. Arada başka büyük dalgalanmalar da yaşadık.

Her defasında üstesinden gelmeyi, ayaklarımızın üzerinde durabilmeyi ve hatta krizlerden güçlenerek çıkabilmeyi başardık. Yapmamız gereken, bu tür dönemleri “kâr değil ar

dönemi” bilip itidalli şekilde geçirmeye çalışmak olmalı. Çünkü bu toz duman bir süre sonra yerini stabiliteye bırakacak inşallah. O zamanı çıkış için iyi değerlendirmeli ve bugünden önlemlerle güç toplamalıyız. Çünkü bu milletin, bu devletin ve Türk özel sektörünün geninde tehditleri motivasyona dönüştürüp bir başarı hikayesi çıkarma alışkanlığı var. Tek yumruk olmuş milletimiz, bu meydan okumayı da daha güçlü bir demokrasi ve daha güçlü bir ekonomi üreterek aşmayı bilecektir. Buna inancımız tamdır.

Kıymetli dostlar,

Troya yılı kapsamında Çanakkale’nin iyice hareketlendiği bir dönemi yaşıyoruz. Kentteki etkinlik sayısı da ziyaretçi sayısı da olağanüstü arttı.

Köprünün hizmete girmesiyle birlikte, savaşta “geçilmez” olan Çanakkale’nin artık “vazgeçilmez” hale gelmesi kaçınılmaz.

Son olarak, İçişleri Bakan Yardımcısı olarak atanan kıymetli hemşehrimiz Sayın Muhterem İnce’yi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Şimdi müsaadenizle gündeme geçiyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

2018 Temmuz ayı Hesapları İnceleme Komisyonu Raporu Komisyon Üyesi Batuhan EYİT tarafından okunarak onaylandı.

Azami Fiyat tarifelerinin görüşülüp onaylanmasının ardından gündeme gelebilecek

diğer konuların görüşülmesiyle Meclis oturumu sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


ÇTSO Ortak Komite ve Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Anaokulu Öğrencilerinden Yerli Malı Haftası Kutlaması
    »    
Pazar’da Dehşet
    »    
BİSHAK’tan Operasyon
    »    
Çan Belediyesinden İŞKUR Kurası
    »    
Biga’da Yağmur Sonrası Kar Yağışı Bekleniyor
    »    
Biga Belediyesi’nden Öğrencilere Elma Dağıtımı
    »    
84 Yaşında Böbrek Nakliyle Sağlığına Kavuştu
    »    
81 İlden 81 Öğretmen Konya’da Buluştu
    »    
Biga TSO Üyelerine “Öfkem Kontrol Altında” Eğitimi
    »    
Biga Ziraat Odası Delege Seçimi Yapıldı
    »    
“Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İçin 2019’da Rekor Bütçe”
    »    
“2018 Troya Yılı, Kültür Rotaları Projesi’yle Turizmde Zirve Yapacak”
    »    
ÇTSO’ da Mesleki Yeterlilik Sınavları Düzenledi
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (9)
    »    
Bigalılar Kitap Fuarı’na Akın Ettiler
    »    
Çan’da Olası Afetlere Karşı Önlem
    »    
ADD Biga Şubesi, İzmir’de Şehit Kubilay’ı Anacak
    »    
Balıkçı Dükkanına Pompalı Saldırı
    »    
Enver Koç Açıkladı
    »    
TKİ Çan Linyit İşletmesi Müdürlüğü Engelli Personel Alacak
    »    
Kayıp Ahmet Çapraz Ölü Olarak Bulundu
    »    
Hz. Mevlana Biga’da Anıldı
    »    
Bu Yıl 1022 Esnaf Kepenk İndirdi
    »    
Çanakkale Obezite Okulu 2. Dönem Mezunlarını Verdi!
    »    
Mustafa Meteertem Resmen Adaspor’da
    »    
“ÇOMÜ Öğrencileri TBMM’yi Ziyaret Etti”
    »    
2018 Yılının Son Komite Başkanları Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı
    »    
Kaçak Müteahhitten Kötü Haber!
    »    
Bosna Hersek Heyeti Tarihî Alan’da
    »    
ÇTSO Travel Turkey İzmir Fuarında Yerini Aldı
    »    
Çizgi Koleji Öğrencileri Biga Belediyesi Kitap Fuarını Gezdiler
    »    
Organları 3 Kişiye Hayat Verecek
    »    
Teşekkürler Biga Belediyesi
    »    
Biga’ya İlk Kar Taneleri Düştü
    »    
"Çaylar Bizden, Sohbet Sizden" Projesi Başladı
    »    
Kahve Deyip Geçmeyin
    »    
Abone Olmayı Unutmayın
    »    
Litrelerce Şarap, Rakı, Votka Ele Geçirildi
    »    
Biga´da Kırmızı Işıkta Geçen Sürücü Yaralandı
    »    
Ceviz Kurdu
    »    
“Biz Şimdi Ölsek; En Fazla Kahve de Çaylar Soğur…”
    »    
Başkan Özcan, Esnaf ve Sanatkarlar Odasını Ziyaret Etti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(8)
    »    
Jandarma Kayıp Ararken, 3 Hırsızı Yakaladı
    »    
Genel Sekreterler Eğitim Semineri Roma’da Yapıldı
    »    
Ünlü Yazar Kahraman Tazeoğlu Biga’da Trafik Kazası Geçirdi
    »    
Korkunç Kazada Hayatını Kaybedenlerin İsimleri Belli Oldu
    »    
Biga’da Korkunç Kaza
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de Hava Kirliliği Normal Değerlerin 9 Kat Üzerinde
    »    
Biga’da Kitap Fuarı İlk Günden Büyük İlgi Gördü
    »    
Ceylan; “Hastane göz göre göre çürüyor”
    »    
AK Parti Aday Adayları Belli Oldu
    »    
Bigalı Mehmet Çavuş Anaokulundan Anlamlı Proje
    »    
Travel Turkey Fuarında Çanakkale İlgi Odağı Oldu
    »    
CHP Bülent Öz, Çanlı Gençlerle Bir Araya Geldi
    »    
ÇTSO Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları Düzenledi
    »    
ÇTSO 4 No’lu Meslek Grubu Üyeleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Biga´da Amatör Denizcilik Sınavı Yapıldı
    »    
“Şampiyon ve Yönetimi TBMM’ye Çıkartma Yaptı”
    »    
ÇTSO, Avrupa İşletmeler Ağı Türkiye Ulusal Toplantısına Katıldı
    »    
Bu Eğlence Kaçmaz
    »    
Tarihî Alan Başkanlığı Muhtarlarla Mehmet Akif Ersoy Müzesi’nde
    »    
Çan’da Tüm Gözler Kuzu’ya Çevrildi
    »    
ÇOMÜ Süt Ürünlerinin Satışı Başladı
    »    
146. STP Toplantısı Yapıldı
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinde Verimlilik Değerlendirmesi Gerçekleşti
    »    
Biga MYO İle Biga OSB İşbirliği
    »    
Başkan Işık’tan Esnafa Destek Çıkışı
    »    
Bigalı Muhtarlar Gazi Mecliste
    »    
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
    »    
Biga TSO Üyelerine Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Verildi
    »    
CHP Biga Kadın Kollarından, 5 Aralık Kadın Hakları Günü Açıklaması
    »    
Çanakkale İşkur “Engelli Bakıcısı” Mesleğinde Kurs Düzenledi
    »    
Korkutmayın Sevdirin
    »    
Bir Asırdır Devam Eden Gelenek
    »    
Biga Kuyumculuk 600. Gününü Kutladı
    »    
Biga TSO Meclis Üyeleri Truva Müzesi ve Ören Yerini Ziyaret Etti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(7)
    »    
Çevre Dostu Belediye ‘’KARABİGA’’
    »    
Biga’lı Köyünde Operasyon
    »    
Biga Devlet Hastanesi Engelliler Günü Etkinliği
    »    
Başkan Işık’tan Engelsiz Park Müjdesi
    »    
Başkan Kuzu, Engelli Öğrenciler ile Buluştu
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Kozçeşme Köyünü Ziyaret Etti
    »    
Çavuşköy Özel Eğitim Merkezi Erkan Bilen’i Makamında Ziyaret Etti
    »    
Biga Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Farkındalık
    »    
Ne Yaptın Mesut
    »    
Öpünce Geçmeyen Uflar İçin İlkyardım Eğitimi
    »    
Mutlu Aday Adaylığını Açıkladı
    »    
“ÇOMÜ TBMM’de”
    »    
Mantarların Acı Günü
    »    
Baro Başkanı Yargı Reformu Stratejisi Toplantısına Katıldı
    »    
Özel Çocuklardan Özel Sergi
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Açıklama
    »    
Biga TSO’da Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi
    »    
Biga’da Mevlid-i Nebi Haftası Kutlandı
    »    
16 Koyun Sürüsü İçin Damızlık Koç Dağıtıldı
    »    
Kar Geliyor!
    »    
Kocabaş Çayında Son Durum
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Biz Şimdi Ölsek; En Fazla Kahve de Çaylar Soğur…”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (9)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0