Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Amatör Lig’ Lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da       Siyasette Çıtayı Yükseltin      ‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”      Bigaspor Mehmet Yılmaz ile Güldü      Adaspor Deplasmandan Mutlu Döndü      Biga Veteranlar Şampiyonluk Aşkına      İlçe Milli Eğitim Müdüründen Yaşlılara Ziyaret      İYİ Parti Kırsal Alanda      Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş      Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz      Trabzon’da Meslek Lisesi’nde Bir CEO      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Düzce TSO’ya Ziyaret      “Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”      ORKÖY´den Orman Köylüsüne İnek Desteği      18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Kutlu Olsun      Trafik Canavarları Helikopterle Tespit Edildi      Gümüşçay’ da Yeni Araçlar Hizmete Girdi      Biga´da Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı      Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» ÇTSO Ortak Komite ve Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
07 Eylül 2018 Cuma 09:00
12
14
16
18


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ortak Komite Toplantısı 05 Eylül 2018 Çarşamba günü Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu Başkanlığında, ÇTSO 21 Meslek Komitesi Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, İŞKUR Şube Müdürü Ayça Çakmak ve İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Çöllü’nün de katıldıkları toplantıda açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu yaptı:

“Sayın Meclis Başkanım, Değerli İŞKUR temsilcileri, Kıymetli Meclis ve Komite Üyelerimiz, Sevgili basın mensupları, hepinizi şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ortak Komite ve Meclis toplantısına hoş geldiniz. Oldukça hareketli bir ayı geride bıraktık. Coşku ile kutlanan 10 Ağustos Anafartalar Zaferi ve 30 Ağustos Zafer Bayramları arasında uzunca bir Kurban Bayramı tatili geçirdik.

Seçimler ve uzun tatiller sürecinde söylediğimiz gibi gerçek gündemimiz ekonomiye dönmeyi umut ederken döviz kurlarındaki hareketlilik bizi çok da istemediğimiz bir boyutta bu gündemin içine aldı. İş dünyası olarak; döviz kurlarında yaşanan artışı Ülkemiz için bir tehdit gibi göstererek piyasalarda huzursuzluk ve ekonomik savaş algısı yaratan yorumlara itibar etmediğimizi deklare ettik. Büyüme eğilimi gösteren Ülkemizde bu artışın doğru tespit edilerek değerlendirilmesi ve Merkez Bankası’nın gerekli tedbirleri alması gerektiğini, açıkladık. Türkiye’nin büyüme sürecinden, bulunduğu coğrafyadaki gücünden rahatsız olan çevre çok geniş. Kurdaki dalgalanmalardan etkilenmiyoruz diyemeyiz ancak bu durumun sadece Türkiye ile ilgili olmadığını da biliyoruz. Ülkemizin bu oyundan da meydan okuyarak çıkacağına inanıyoruz ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Devletimize güveniyoruz.

Sayın Meclis Üyeleri,

Ağustos ayı içerisinde Odamıza 39 yeni üyemiz dahil oldu, 15 üyemiz kaydını sildirdi. Bugün itibariyle ÇTSO 7151 üyeli büyük bir aile. Tüm üyelerimize bu vesile ile hayırlı işler dilerken her şeyden önce gösterdikleri azim ve çaba için, ellerini taşın altına koydukları için teşekkür ediyor, ayakta kalma gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Odamızın asli görevi üyelerine hizmet, dolayısı ile ilimiz ekonomisine katkı sağlamaktır. Biliyorsunuz Mart ayında neredeyse mevduatımızın tamamını nefes kredisi için kaynak olarak aktarmıştık. tobb, nefes kredisi projesinin “Kobi Destek Projesi” adıyla tekrar başlatılmasına karar verdi ve 31 ağustos 2018 tarihinde hazine ve maliye bakanı Sayın Berat Albayrak, ticaret bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve banka genel müdürlerinin katılımlarıyla lansmanını gerçekleştirdi.

Kullandırılacak kredi 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olmak üzere firma başı kredi azami tutarı 200.000 TL. Biz bugün Yönetim Kurulumuzda daha çok üyemizin faydalanması amacı ile limiti 50.000 TL olarak belirledik. Üyelerimizin kullanacağı kredinin faiz oranı aylık % 1,85. Daha önceki Nefes Kredisi kapsamında halen vadeli mevduatta bulunan 1.250.000 hariç tutularak, nakit varlıklarımızın % 25’ini bu projeye aktaracağız.

Bankaları Sağduyuya Ve Adil Davranmaya Davet Ediyorum. Nefes Kredileri Zenginleştirme Kredileri Değildir.

Biz Oda olarak yapacağımızın maksimumunu yapıyoruz. Ancak buradan bankalara tekrar seslenmek istiyorum ve hepsini sağduyuya, adil davranmaya davet ediyorum. Adından da belli olduğu üzere bunlar nefes için, destek için gerçek ihtiyaç sahibi üyelerimiz için aktarılan kaynaklar. Bir bankadan karşı bankaya mevduata aktarılsın diye ya da araba yenilemek için değil, zenginleştirme kredisi değil. Piyasalara, ekonomiye yansıması için bankaların daha duyarlı olmasını, üyelerimizin finansmana erişimini kolaylaştırmasını, gerçek ihtiyaç sahibine vermelerini bekliyoruz. Benim bugün konuşmamda özellikle vurgulamak istediğim budur.

Şimdi kısaca Odamız faaliyetleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Komitelerinden gelen talep üzerine, gıda sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizi yarın İstanbul’da CNR’da İstanbul Food Gıda Fuarına götürüyoruz.

21-23 Eylül tarihleri arasında Kosova-Prizren’de düzenlenecek olan Uluslararası İşadamları Buluşması ve Prizren 2018 Fuarına da bir iş gezisi planlıyoruz.

Moskova’da düzenlenecek olan “17 th İnternational Exhibition Lesdrevmash” Ağaç İşleri, Orman Ürünleri ve Mobilya Sektörü Fuarı’na da 21-24 Ekim 2018 tarihlerinde iş gezisi düzenleyeceğiz.

Meslek Komitelerimiz kaynaşma ve bilgi alışverişi amaçlı gruplarındaki üyeler ile bir araya geliyorlar. 15 no’lu Meslek Grubu 15 Ağustos’ta kahvaltılı toplantı düzenlediler, 13 no’lu Meslek Grubumuz da yarın düzenleyecekler

UR-GE Projesi kapsamında da üyelerimiz Oda çatısı altında yurt içinde ve yurt dışında fuarlarda stand açabilecekler.

Üyelerimizin devlet desteklerinden azami ölçüde faydalanmaları için çalışıyoruz. Bugün de İŞKUR’un destekleri hakkında arkadaşlarımız bizi bilgilendirecekler.

Odamıza ziyaretler de sürüyor ve bundan çok memnun oluyoruz.

Çanakkale İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, Çanakkale’deki görev süresini tamamlayarak tayin olması sebebiyle veda ziyaretinde bulundu.

Çanakkale Karadenizliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve üyeleri de Yönetim Kurulumuzu ziyaret ettiler.

31 Ağustos tarihinde TSE Belgelendirme Merkezi tarafından ISO 9001:2015 versiyonu geçişi denetimimiz gerçekleştirildi ve başarıyla tamamladık. Yönetim Kurulumuz adına Başkan Yardımcımız Fahrettin Bey katıldı. Odamızın kurumsallaşma sürecinde özveri ile çalışan personelimizi gönülden tebrik ediyor ve Genel Sekreterimiz ve TSE Sorumlumuz Evren Şahin nezdinde hepsine teşekkür ediyorum.

Değerli arkadaşlar, biliyorsunuz 3 Şubat 2018 tarihinde “İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Yönetmeliği” yayımlandı ve ikinci el araç satışı ile iştigal eden üyelerimiz için belli standartlar ve zorunluluklar getirildi.

Yönetmelik kapsamında Yetkili Satıcıların kullanılmış araç ticareti yapabilmeleri için iki temel belgeye; Yetki Belgesi ile Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları gerekiyor. Yetki belgelerini Ticaret İl Müdürlüğünden, Mesleki Yeterlilik Belgelerini de Odamızın açacağı sınavlara katılarak alacaklar.

08-09 Eylül tarihlerinde bu daldaki ilk sınavlarımızı gerçekleştireceğiz, yoğun başvuru var. Bu vesile ile sınavlar için bize işyerinin kapılarını açan Sayın Semih Başaran’a da teşekkür ediyorum.

İnsana değer veren, mesleki dayanışmayı, üretimi esas alan ahilik kültürünü her daim yaşatmamız gerekir.

17 Eylül’de Ahilik Haftası kutlamaları başlayacak. Yönetmelik gereği Oda olarak biz de Kutlama Komitesi içerisindeyiz. Haftalık kutlamalara sığdırılmayacak kadar önemli olan, insana değer veren, mesleki dayanışmayı, üretimi esas alan bu kültürü her daim yaşatmamız temennisi ile sözlerime son veriyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantının devamında, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Çöllü tarafından “İŞKUR Faaliyetleri ve İstihdam Teşvikleri” konulu sunum yapıldı. Sunumda İlave İstihdam Teşviki, Bir Senden Bir Benden Teşviki, Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki, Engelli İstihdam Teşviki ve Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) hakkında bilgi verildi.

Soru cevap bölümünden sonra Meclis toplantısına geçildi.

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Osman Okyay;

“Meclisimizin değerli üyeleri, Kıymetli misafirler, Sevgili medya mensupları, Hepinizi şahsım ve Meclis Başkanlık Divanı adına saygıyla selamlıyorum. Kaçınamayacağım sorumluluklar nedeniyle Ağustos ayı Meclis toplantısında aranızda bulunamadım. Bu toplantıyı başarıyla yöneten Başkan Vekillimiz Turgay Bey’e teşekkür ediyorum. Bu vesileyle geçmiş Kurban ve 30 Ağustos Zafer bayramlarınızı tebrik ediyor, 10 Ağustos’ta 103. Yılını idrak ettiğimiz Anafartalar Zaferi başta olmak üzere, bugüne kadar bu ülke için canını veren bütün kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Kıymetli üyeler,

Dünyada küresel liderlik açığının giderek arttığı, globalizasyondan korumacılığa hızla geçilen kaotik bir dönem yaşıyoruz. Anlamsızca büyüyen ticaret savaşları içinde problem yaratıp çözmeye çalışan liderlerin sayısı giderek artıyor. Ülkeler, kural hakimiyetinin azaldığı postmodern bir dünya savaşının içinde sanki. Bu çatışma ortamı, bütün dünyada insanı odaktan çıkartan, demokrasiye duyulan güveni zayıflatan, eşitsizlikleri besleyen, distopyayı güçlendiren toksik bir etkiye yol açıyor.

Bu nedenle dünyanın aklıselim düşünce insanlarından “kapitalizm, insanı odağa alarak yeniden tanımlanmalı” çığlıkları daha sık yükselir hale geldi. Bütün bu kaosta güçlü ile güçsüz arasındaki farkı belirleyen temel faktör ne ilginçtir ki “teknoloji”.Teknoloji üretip

satanlarla, kazandığını bu tekno ürünler için harcayanların dünyasında yaşıyoruz. Ve daha büyük bir megatrend kırılması yaşamaz isek, orta vadede dünya ekopolitiğini bu farkın belirlemeye devam edeceği çok açık.

Türkiye’nin bu yeni dünyada kendini, haksızlıklara karşı dik duruşu dışında, ancak güçlü bir üretim ekonomisi ile ifade edebileceğini düşünüyorum.

Bu alanda çok ciddi bir irademiz var ancak böylesine köklü bir değişimin bugünden yarına olamayacağının da farkındayız. Küresel rekabet endeksine baktığımız zaman açıklarımız ve dolayısıyla ev ödevimiz aslında kendiliğinden ortaya çıkıyor.

Yetersiz iç tasarruf, yüksek faiz ve enflasyon, yavaş ve bağımsızlığı sorgulanan yargı, kalitesinin yükselmesi şart olan eğitim sistemi, şirketlerimizin düşük ar-ge harcaması, düşük inovasyon kapasitesi ve finansmana erişim zorluğu en önemli kısıtlarımız.

Geçmişten bugüne taşınan bu sorunlar, dönem dönem güçlü ekonomik büyümeler yaşasak da sürdürülebilir, nitelikli bir büyüme patikasına girmemize mani oluyor. Bütün kısıtlarımıza karşın, Türkiye’yi zincirin zayıf halkası olarak gösteren tüm yargıları ortadan kaldıracak büyük bir değişim ve dönüşüme ihtiyacımız var.

Beş sene sonra asırlık bir çınara dönüşecek olan Türkiye Cumhuriyeti’nin artık terörle, istikrarsızlıkla, cari açıkla, makro dengede kırılganlıkla, yetenek açığıyla, orta gelir tuzağıyla anılmaması lazım.

Yeni hükümet sisteminden ve yönetim kadrolarından temel beklentimiz; Türkiye’yi hızla, nitelikli üretim ekonomisini merkeze koyan bir başarı hikayesinin ana aktörü haline getirmesidir.

Bu başarı hikayesi, bir yandan ülke ekonomisini dönüştürürken, diğer yandan kapsayıcı ve adil bir gelir dağılımına yol açmalıdır. Böyle bir iddianın, hele ki ticari korumacılığın ve yatırım çekme yarışının iyice kuralsız bir kavgaya dönüştüğü bir dünyada eskisinden çok daha zorlaştığını biliyoruz. Ama Türkiye’nin bu yüzyıldaki en büyük meydan okumasının da bu olduğunu hepimiz biliyoruz.

Kıymetli üyeler,

Elbette yönetmesi kolay olmayan bir sürecin içindeyiz.

Dövizin, bir atakla, yıllık artışının yüzde 70’i bulduğu, üretim maliyetlerinin fırladığı, tüketici enflasyonunun yüzde 18’i, üretici enflasyonunun yüzde 32’yi gördüğü, faizlerin yeni bir yüksek dengeye oturduğu zor bir dönem bu. Geleceği öngörmekte, işlerimizi yönetmekte, moralimizi yüksek tutmakta zorlandığımız günler yaşıyoruz. Peki seçeneğimiz ne? Pes mi edeceğiz? Amiyane tabirle dükkanı kapatıp gidecek miyiz? Elbette ki hayır.Bu ülke 1994 krizini de yaşadı, 2001 krizini de. Arada başka büyük dalgalanmalar da yaşadık.

Her defasında üstesinden gelmeyi, ayaklarımızın üzerinde durabilmeyi ve hatta krizlerden güçlenerek çıkabilmeyi başardık. Yapmamız gereken, bu tür dönemleri “kâr değil ar

dönemi” bilip itidalli şekilde geçirmeye çalışmak olmalı. Çünkü bu toz duman bir süre sonra yerini stabiliteye bırakacak inşallah. O zamanı çıkış için iyi değerlendirmeli ve bugünden önlemlerle güç toplamalıyız. Çünkü bu milletin, bu devletin ve Türk özel sektörünün geninde tehditleri motivasyona dönüştürüp bir başarı hikayesi çıkarma alışkanlığı var. Tek yumruk olmuş milletimiz, bu meydan okumayı da daha güçlü bir demokrasi ve daha güçlü bir ekonomi üreterek aşmayı bilecektir. Buna inancımız tamdır.

Kıymetli dostlar,

Troya yılı kapsamında Çanakkale’nin iyice hareketlendiği bir dönemi yaşıyoruz. Kentteki etkinlik sayısı da ziyaretçi sayısı da olağanüstü arttı.

Köprünün hizmete girmesiyle birlikte, savaşta “geçilmez” olan Çanakkale’nin artık “vazgeçilmez” hale gelmesi kaçınılmaz.

Son olarak, İçişleri Bakan Yardımcısı olarak atanan kıymetli hemşehrimiz Sayın Muhterem İnce’yi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Şimdi müsaadenizle gündeme geçiyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

2018 Temmuz ayı Hesapları İnceleme Komisyonu Raporu Komisyon Üyesi Batuhan EYİT tarafından okunarak onaylandı.

Azami Fiyat tarifelerinin görüşülüp onaylanmasının ardından gündeme gelebilecek

diğer konuların görüşülmesiyle Meclis oturumu sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


ÇTSO Ortak Komite ve Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İlçe Milli Eğitim Müdüründen Yaşlılara Ziyaret
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
Trabzon’da Meslek Lisesi’nde Bir CEO
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Düzce TSO’ya Ziyaret
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
ORKÖY´den Orman Köylüsüne İnek Desteği
    »    
18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Kutlu Olsun
    »    
Trafik Canavarları Helikopterle Tespit Edildi
    »    
Gümüşçay’ da Yeni Araçlar Hizmete Girdi
    »    
Biga´da Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı
    »    
ADD Genel Başkanından Ziyaret
    »    
Biga’da Uğur Kuyumculuk Açıldı
    »    
Biga Ticaret Borsası (TİBOS) Eğitimine Katıldı
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Nakliyeciler Sitesi Temeli Atıldı
    »    
İŞKUR Toplum Yararına Geçici 300 Kişi Alacak
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.Yılında Öğrencilerden Fidan Dikimi
    »    
Atletizm Şampiyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi
    »    
Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor
    »    
Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0