Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Seri İlanlar Muhtarlarımız Kadınlarımız İletişim
SON DAKİKA : Göçmenler Avrupa’ya Gitmek İçin Çanakkale’ye Geliyor      Mehmetçiklerimiz İdlib’te Daha Neyi Bekliyor?      Regaip Kandili Öncesi Camilerde Temizlik Çalışması       Sanayi’de Jandarma Operasyonu      Özgür Ceylan: Kaz Dağları Maden Ruhsatları Şimdi de Cengiz’e mi Verildi?      Başkan Öztürk, Kurultay Delegesi Seçildi      Fatih İlkokulu Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır      İnsan, Emek Ve Yaşam      Cihadiye Köyü Muhtarından Yemek İkramı      Başkan Öz, Zabıta Ekipleriyle Olağan Toplantısını Gerçekleştirdi      Öğrencilere Trafik Kuralları Eğitimi Verildi      ’Priapos Antik Kenti Yok Olmamalı’’      Kedi 20 Gündür Kapı Altından Besleniyor      Amatör Lig’lerde Haftalık Faaliyet Programı       Çan’daki Kurs Öğrencileri ODTÜ’de      Özgür Ceylan’dan Biga TSO’ya Ziyaret      Halkın Sabrını Test Etmeyin!      Başkan Uygun, Çocukları Sevindirdi       Allah’a Yönelin! Sulh ve Sükun nedir?      Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları      
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Elbi ‘’Önce Karayolu, Sonra Denizyolu’’
21 Ağustos 2019 Çarşamba 15:00
12
14
16
18


Birçok yeni projenin müjdesini de veren Başkan Elbi, seçimlerden sonraki süreci değerlendirdi

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ilk röportajını gazetemiz Biga Çarşamba Postasına verdi.

31 Mart seçimlerinde Karabiga Belediye Başkanı seçilen Ahmet Elbi hem kısa dönemde yaptıklarını hem de yapmayı planladıkları projelerini Biga Çarşamba Postası Gazetesinde Gökçe Akkoç’a anlattı.

Başkan Elbi; ''31 Mart yerel seçimlerinden sonra göreve başlamamızla birlikte gelen tebriklerin ardından hemen Karabiga’da neler yapılması gerekiyor bunları tesbit ettik. Karabiga’da uzun yıldır dokunulmayan sıkıntılı yerler var. Harmantepe deresinde özellikle koku uzun süredir çözülmeyen bir problemdi bayramdan önce DSİ’nin de desteği ile burasını da tamamen temizledik. Arıtılmış suyu dereye vermeden direk denize boruyla nakledeceğiz. Denizden ayrı bir hatla deniz suyunu da dereye pompalayacağız. İş makineleri ile alakalı eksiğimiz vardı sağ olsun Milletvekillilerimizin de desteği ile kısa sürede onayladık. İtfaiyemiz onaylandı.

Karabiga Doğalgaza Kavuşuyor

Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan’ın Karabiga’ya ziyaretinde ilk verdiği müjdelerden biri olan doğalgaz projesi onaylandı. Kızılcahamam’da ki belediye başkanları kampına gittiğimiz de Bülent Başkanımızın desteğiyle Enerji bakanımızla görüştük. En yakın hattın Cenal Termik Santralde bir transfer merkezi olduğunu belirttikten sonra beldemize çok yakın olduğunu için kolay olacağını bakanımız belirtti. İnşallah bunu da 2020 programına aldırıp Karabiga’mız da doğalgaz çalışmasını devam ettireceğiz. Vekilimiz de meclis açılır açılmaz Ankara’ya gelin bunu yakından takip edelim, bütçeye dahil ettirelim açıklamasını yaptı.

Balıkçı Barınağı Projemiz

Balıkçı Barınağı Karabiga için çok yetersiz kalıyor. Mevcut balıkçı barınağımızın yan tarafında Yakamoz Otel ile iskelenin arasını Balıkçı Barınağı olarak projelendirdik ve taslak proje olarak sunduk. Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan’dan her türlü gerekli desteğin sözünü aldık. Liman başkanıyla görüştük Bursa Bölge müdürü ile de görüşme yapacağız hazırladığımız proje üzerine, proje sonuçlandığında bu bölgede en fazla balıkçı teknesi barınabileceği bir alan olacak artı olarakta yatta bağlayabileceğiz. Hem limanın hem de Karabiga’nın görselliği açısından daha fazla misafir çekme konusunda da bize artısı olacak diye düşünüyoruz. Mevcut limanımıza da şuan da 3 bin tonluk gemi yanaşabiliyor bizde Karabiga’nın gelirinin artması için bunu büyüterek 15 bin tonluğa çıkartmak istiyoruz.

Yol Çalışması Sorunsuz Bir Şekilde Devam Ediyor

Bu yıl sonuna kadar 11 km sıcak asfalt olarak bitmiş bir vaziyette teslim edilecek. Yolun tamamı 2020’de biter. 12 metre genişliğinde 14 km uzunluğunda olacak. Karabiga girişindeki bölünmüş yol mıcır asfalt projeye ek olarak bölünmüş yol başlangıcından Karabiga girişine kadar bu bölgeye yolun deniz kısmından bisiklet yolu, ortaya peyzaj çalışması onun yanına da yürüyüş yolu olarak da ilave edildi. Bu da yol ile birlikte devam edecek.

Deniz Yolu Taşıması ve Eğitim

Karayolunun bitmesi ve doğalgazın gelmesiyle büyük projelerin müjdelerini vermeye başlayacağız. İlk müjdeyi Çarşamba Postası okuyucuları ile paylaşayım, büyük bir denizcilik firması ile görüşmelerimiz başladı.  Mevcut olarak 1 adet Tekirdağ- Karabiga TIR taşımacılığı yapan bir firma var. Buna ek olarak bizden hat isteyen büyük bir firma daha var. Mevcut olan 20 araç taşıyor. Onun getireceği 70 araç alabilecek aynı zamanda yolcu salonu olan bir gemi. Mevcut olan üç buçuk saatte gidiyor yeni gelecek olan ise iki buçuk saatte buradan Tekirdağ’a gidecek aynı zamanda Avşa’dan da geçecek.

2 yıllık Yüksekokul projesi var girişimini başlattık. Bu proje Karabiga’ya değer kazandıracak aynı zamanda deniz yolundan ulaşım ise kolaylıkla sağlanmış olacak.

Önümüzdeki Dönemde Vizyon Projesi

Karabiga’nın girişine proje başlatacağımız bir proje. İğdelik mevkiine balıkçı lokantalarının aynı tip olduğu sahilin düzenlendiği yürüyüş yollarının yeşil alanların olduğu bölgeler oluşturulup güzel bir sahil oluşacak. Söğütlüyalı da önümüzdeki dönemde güzel bir projemiz olacak.

Hamamın Getirisinden Çok 4-5 Kat Götürüsü Var

Açılan hamam talep görmediği için yeni bir proje geliştirdik. Talep olsaydı hamam hizmet vermeye devam edebilirdi ama 400 TL her gün sadece kömür gideri var, biz de farklı bir şekilde değerlendirmeye karar verdik. Yaşlı bakım evi olarak tahsisinin yapılmasına karar verdik. İl müdürlüğünde gelen yetkililerin denetlemesi sonucunda üzerinde bazı değişiklikler yapmamız gerekecek, ara katlarda yaşlıların oturup dinlenebilmesi için yerler oluşturmayı planlıyoruz. Hamamın da hidroterapi olarak kullanılacak şekilde tahsisi yapılacak bu konu ile ilgili Bakan hanımdan onay bekliyoruz. Julide hanım bu konuyla yakından ilgileniyor. Bizim bu projeyi hazırlarken şart koyduğumuz konular var bunlardan birincisi içeride çalışacak kişilerin Karabigalı olması gerekiyor,  ikincisi ise Yaşlı Bakım Merkezinde kalacak yaşlıların 15’nin  Karabigalı olması zorunluluğu var. Yaşlı bakım merkezinde toplam 50 kişi kalabilecek. Ayrıca Karabiga belediyesinde yaşlı bakımıyla ilgili kurslarımız 15 gündür devam ediyor.

İşten Çıkarılmalar Dedikodudur

Karabiga Belediyesinden sadece 2 kişi işten çıkarılmıştır. Belediye de işçi kıyımı diye bir şey söz konusu değildir. Onun haricinde kendi isteği ile ayrılanlar oldu. Ayrıca belediye şirketinde olan park ve hamam ile belediye otelinden ayrılanlar oldu.

Sosyal Parkımızı ihale ile 3 yıllığına kiraya verdik. Belediyenin işi işletmecilik değil, hizmettir. Bizde işletmelerimizi kiraya vermeyi düşünüyoruz.

 Meydan Projelerimiz Var

Karabiga’nın 3 tane mahallesi var Yalı Mahallesi, Zeytinlik mahallesi, Ulu Camii mahallesi Zeytinlik mahallesinin projeleri hazır.  Kadınlara yönelik günlerini, çocuklarına doğum günü yapabilecekleri alanlar, kahvehane, okuma yerleri, kültür yerleri çocuklar için oyun bahçeleri ağaçlandırılmış yeşil alanlar olacak.

Futbol Sahamızda Revizyon Sözü Aldık 

Futbol sahamız tamamı suni çime dönüyor, drenaj kanalları yapılmış vaziyette, FIFA standartlarında, 260 kişilik tribünü yenileniyor, çevre çitleri, ışıklandırmaları, yedek kulübelerine kadar hepsi yenilenmiş olacak.

Karabiga’daki PTT binası yerine Biga’nın şubesi olacak şekilde gençlik merkezi düşünüyoruz.

Özel İdare tarafından yapılan Taş Mektep’in şuanda bahçe düzenlemesi yapılıyor ağustosun sonunda bitecek. Bittikten sonra tahsisini isteyip Belediyemize kazandırmayı düşünüyoruz.  Belediyeye kazandırdıktan sonra da Milli Eğitimden destek alarak Halk Eğitim Merkezi olacak şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz.

Kültür Etkinlikleri kapsamında gezilerimiz başladı. İlk olarak Denizliden başlayıp Efes ve Meryem Anaya da uğradık. Gezimiz ücretsiz ve 3 öğün yemek olacak hiçbir ücret ödemeden Karabiga’ya dönüş sağlanıyor. Denizliden sonra Türkiye’nin diğer illerine de gezi düzenlenecek. Erkeklere de aynı şekilde turlar düzenlenecek.

Karabiga’yı çok daha güzel ve yaşanır hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bana projelerimizi anlatma fırsatı verdiğiniz için Biga Çarşamba Postası Gazetenize teşekkür ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum'' dedi.

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Göçmenler Avrupa’ya Gitmek İçin Çanakkale’ye Geliyor
    »    
Mehmetçiklerimiz İdlib’te Daha Neyi Bekliyor?
    »    
Regaip Kandili Öncesi Camilerde Temizlik Çalışması
    »    
Sanayi’de Jandarma Operasyonu
    »    
Özgür Ceylan: Kaz Dağları Maden Ruhsatları Şimdi de Cengiz’e mi Verildi?
    »    
Başkan Öztürk, Kurultay Delegesi Seçildi
    »    
Fatih İlkokulu Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır
    »    
İnsan, Emek Ve Yaşam
    »    
Cihadiye Köyü Muhtarından Yemek İkramı
    »    
Başkan Öz, Zabıta Ekipleriyle Olağan Toplantısını Gerçekleştirdi
    »    
Öğrencilere Trafik Kuralları Eğitimi Verildi
    »    
’Priapos Antik Kenti Yok Olmamalı’’
    »    
Kedi 20 Gündür Kapı Altından Besleniyor
    »    
Amatör Lig’lerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
Çan’daki Kurs Öğrencileri ODTÜ’de
    »    
Özgür Ceylan’dan Biga TSO’ya Ziyaret
    »    
Halkın Sabrını Test Etmeyin!
    »    
Başkan Uygun, Çocukları Sevindirdi
    »    
Allah’a Yönelin! Sulh ve Sükun nedir?
    »    
Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları
    »    
Biga’da İkili Eğitime Geçildi
    »    
Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden Başkan Erdoğan’a Ziyaret
    »    
Anadolu Yıldızlar’da Biga Farkı
    »    
Başkan Erdoğan’dan Müjde
    »    
Kadına Yönelik Şiddet Eğitimi Verildi
    »    
Biga Kitap Festivali Başladı
    »    
Başkan Erdoğan, Millet Kütüphanesi’ni Gezdi
    »    
Alkollü Firari Polisten Kaçamadı
    »    
Yenilenecek Okulda Veda Fotoğrafı
    »    
CHP’den Ziyaretler
    »    
Gerlengeç Köyüne Fidanlar Geldi
    »    
Ardında Bıraktığı Şiirler Sergi Oluyor
    »    
Kuru Yük Gemisinin Kazan Dairesinde Yangın Çıktı
    »    
İlk Cemre Havaya Düştü
    »    
Çanakkale Genç Girişimciler Kurulundan Ziyaretler
    »    
Motosikletteki 2 Genç Hayatını Kaybetti
    »    
Yardım Malzemeleri Çanakkale’den İdlib´e Uğurlandı
    »    
‘’Şap Genelgesi Yeniden Düzenlenmeli’’
    »    
Çan’da Trafik Kazası: 3 Yaralı
    »    
Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
TGC Nusret Mayın Gemisi Karabiga’da
    »    
AK Parti’nin A Takımı Açıklandı
    »    
Başkan Erdoğan, Sorunları Yerinde İnceledi
    »    
Başkan Uygun’dan Deve Güreşine Davet
    »    
Allah’a Yönelin! Cihad ve Riyazet nedir?
    »    
Başkan Öz’den Kutlama Mesajı
    »    
Ortaokul ve Lise Öğretmenlerine Eğitim
    »    
Özgür Ceylan’a Tarım ve Orman Bakanı’ndan Cevap
    »    
Köprülülü Hamdi Bey 100. Yılında Anıldı
    »    
Baro Başkanı Şarlan’dan Kutlama Mesajı
    »    
Amatör Lig’lerde Müsabaka Sonuçları Ve Puan Durumları
    »    
Çan Belediyesi İsmet İnönü Parkı Sosyal Tesisleri Hizmete Açıldı
    »    
Biga’da Okullar Yıkılacak Mı? Deprem Paralarına Ne Oldu?
    »    
Biga Kent Konseyi 1. Olağan Toplantısı
    »    
Ceylan’a Milli Eğitim Bakanı’ndan Cevap
    »    
2020’de Çanakkale’ de Yapılacak Spor Yatırımları
    »    
Biga Kitap Festivali Kapılarını Açıyor
    »    
Biga’da Yükselen Değer; Biga Çizgi Koleji
    »    
Gümüşçay Anaokulundan Ziyaret
    »    
Biga TSO Üyelerine KVKK Ve Verbis Semineri
    »    
TEMAD Şube Başkanlığından Basın Açıklaması
    »    
Ülkenin Gerçek Gündemi Açlık Ve İşsizlik
    »    
Tuzlu Su ile Gargaranın Muhteşem Faydaları
    »    
Biga, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’na Kavuşuyor
    »    
“Çalışan Kazanacak, Gümüşçay Kazanacak’’
    »    
Biga-Çan Yolunda Uyuşturucudan Yakalandılar
    »    
Çan Belediyesi Hizmet Binası Vatandaşların Hizmetinde
    »    
Başkan Erdoğan Bigalıların Beklediği Müjdeyi Verdi
    »    
Sağlık Bakanlığı 8 Bin Personel Alacak
    »    
Özgür Ceylan, ‘’Şirkete Söz Mü Verdiniz?’’
    »    
İŞKUR 16 Kişilik Yeni Programa Başladı
    »    
Biga CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Özge Elmas Seçildi
    »    
Biga Doğa Kolejinden Basına Kahvaltı
    »    
Ali Galip Akyıldırım Adaylığını Açıkladı
    »    
Sazoba Köyü’nün Galatasaraylı Çeşmesi
    »    
Gözaltına Alınan 20 Şüphelinin Tamamı Tutuklandı
    »    
Başkan Erdoğan’dan Hasta Ziyareti
    »    
Tek Bir Amaç İçin Bir Araya Geldiler
    »    
Başkan Üzen, KVKK Eğitim Seminerine Katıldı
    »    
Gülgün Feyman İle Ertelenen Programı Yarın Gerçekleştiriyoruz
    »    
Biga Ticaret Borsası Anaokulu 1. Yılını Kutladı
    »    
‘’ Hayat Sevdikçe Paylaştıkça Daha Güzel’’
    »    
Biga’da Hastalıklara Geçit Yok
    »    
Allah’a Yönelin! Takva Nedir?
    »    
Aşkın Ve Sevginin Ülkesi Değiliz!
    »    
1940’lı Yıllardan Kalan Çeşme
    »    
Biga Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
    »    
Bahçeli Köyü Bayanlarına Seminer Verildi
    »    
Kocagür Köyü’nde Mantar Yetiştiriciliği’ne Yoğun İlgi
    »    
Başkan Erdoğan’dan, Özel Biga Can Hastanesini Ziyaret
    »    
Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
Biga Merkezli Önemli Operasyon
    »    
Bir Film Seyreder Gibi İzliyoruz Toplu Ölümleri
    »    
Vefat Ve Başsağlığı
    »    
Biga’da Risk Taşıyan Birçok Okul Binası Yıkılacak
    »    
Başkan Erdoğan’dan Sabah Çıkarması
    »    
Milli Atlet Anıl Korkmaz’dan Başkan Erdoğan’a Ziyaret
    »    
Biga’nın Camileri Pırıl Pırıl
    »    
AK Parti Gençlik Kollarından Emniyet Müdürüne Ziyaret
    »    
Türk Milleti Mazlumdan Yanadır Ama…
    »    
YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Mehmetçiklerimiz İdlib’te Daha Neyi Bekliyor?
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Yönelin! Sulh ve Sükun nedir?
Kadir Atay
Lider Şehir Biga’m
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Gülgün Feyman İle Ertelenen Programı Yarın Gerçekleştiriyoruz
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0