Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Balıklıçeşmespor ‘dan Muhtara Jest      Biga’da Devran Çiğ Köfte- Fast Food Açıldı      Biga’ da Gaziler Günü Kutlandı      5 Belediye, 1 Vekil Sözü Vermişti... İstifa Etti!      Ceylan’dan 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü Mesajı      ‘‘İK 17 Platformu’’ Aylık Toplantısını Gerçekleştirdi      Bigalılar, Mehmet Erdem’le Eğlendi      Biga Kurtuluş Güreşlerinde Başpehlivan Recep Kara Oldu      Doğtaş Mobilya’dan 29 Ekim’de 29 mağaza      Elbi, İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerini Sevindirdi      Biga’nın Kurtuluşunun 97. Yıldönümü Törenle Kutlandı      Biga’da Yılın Ahisi Plaketi Verildi      Yenice’de Nitelikli Yağma Suçu       Çan Belediye Başkanı Bülent Öz İlk Atışı Yaptı      Ceylan’dan Ahilik Haftasında Basın Açıklaması      Biga’da Sinan Akçıl ve Mustafa Yıldızdoğan’la Kurtuluş Coşkusu      Oya ve Yemek Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu      Diyelim Ki Dünyanın Sahibi Sensin…      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(41)      Biga’da Ahilik Haftası Kutlandı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Elbi ‘’Önce Karayolu, Sonra Denizyolu’’
21 Ağustos 2019 Çarşamba 15:00
12
14
16
18


Birçok yeni projenin müjdesini de veren Başkan Elbi, seçimlerden sonraki süreci değerlendirdi

Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ilk röportajını gazetemiz Biga Çarşamba Postasına verdi.

31 Mart seçimlerinde Karabiga Belediye Başkanı seçilen Ahmet Elbi hem kısa dönemde yaptıklarını hem de yapmayı planladıkları projelerini Biga Çarşamba Postası Gazetesinde Gökçe Akkoç’a anlattı.

Başkan Elbi; ''31 Mart yerel seçimlerinden sonra göreve başlamamızla birlikte gelen tebriklerin ardından hemen Karabiga’da neler yapılması gerekiyor bunları tesbit ettik. Karabiga’da uzun yıldır dokunulmayan sıkıntılı yerler var. Harmantepe deresinde özellikle koku uzun süredir çözülmeyen bir problemdi bayramdan önce DSİ’nin de desteği ile burasını da tamamen temizledik. Arıtılmış suyu dereye vermeden direk denize boruyla nakledeceğiz. Denizden ayrı bir hatla deniz suyunu da dereye pompalayacağız. İş makineleri ile alakalı eksiğimiz vardı sağ olsun Milletvekillilerimizin de desteği ile kısa sürede onayladık. İtfaiyemiz onaylandı.

Karabiga Doğalgaza Kavuşuyor

Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan’ın Karabiga’ya ziyaretinde ilk verdiği müjdelerden biri olan doğalgaz projesi onaylandı. Kızılcahamam’da ki belediye başkanları kampına gittiğimiz de Bülent Başkanımızın desteğiyle Enerji bakanımızla görüştük. En yakın hattın Cenal Termik Santralde bir transfer merkezi olduğunu belirttikten sonra beldemize çok yakın olduğunu için kolay olacağını bakanımız belirtti. İnşallah bunu da 2020 programına aldırıp Karabiga’mız da doğalgaz çalışmasını devam ettireceğiz. Vekilimiz de meclis açılır açılmaz Ankara’ya gelin bunu yakından takip edelim, bütçeye dahil ettirelim açıklamasını yaptı.

Balıkçı Barınağı Projemiz

Balıkçı Barınağı Karabiga için çok yetersiz kalıyor. Mevcut balıkçı barınağımızın yan tarafında Yakamoz Otel ile iskelenin arasını Balıkçı Barınağı olarak projelendirdik ve taslak proje olarak sunduk. Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan’dan her türlü gerekli desteğin sözünü aldık. Liman başkanıyla görüştük Bursa Bölge müdürü ile de görüşme yapacağız hazırladığımız proje üzerine, proje sonuçlandığında bu bölgede en fazla balıkçı teknesi barınabileceği bir alan olacak artı olarakta yatta bağlayabileceğiz. Hem limanın hem de Karabiga’nın görselliği açısından daha fazla misafir çekme konusunda da bize artısı olacak diye düşünüyoruz. Mevcut limanımıza da şuan da 3 bin tonluk gemi yanaşabiliyor bizde Karabiga’nın gelirinin artması için bunu büyüterek 15 bin tonluğa çıkartmak istiyoruz.

Yol Çalışması Sorunsuz Bir Şekilde Devam Ediyor

Bu yıl sonuna kadar 11 km sıcak asfalt olarak bitmiş bir vaziyette teslim edilecek. Yolun tamamı 2020’de biter. 12 metre genişliğinde 14 km uzunluğunda olacak. Karabiga girişindeki bölünmüş yol mıcır asfalt projeye ek olarak bölünmüş yol başlangıcından Karabiga girişine kadar bu bölgeye yolun deniz kısmından bisiklet yolu, ortaya peyzaj çalışması onun yanına da yürüyüş yolu olarak da ilave edildi. Bu da yol ile birlikte devam edecek.

Deniz Yolu Taşıması ve Eğitim

Karayolunun bitmesi ve doğalgazın gelmesiyle büyük projelerin müjdelerini vermeye başlayacağız. İlk müjdeyi Çarşamba Postası okuyucuları ile paylaşayım, büyük bir denizcilik firması ile görüşmelerimiz başladı.  Mevcut olarak 1 adet Tekirdağ- Karabiga TIR taşımacılığı yapan bir firma var. Buna ek olarak bizden hat isteyen büyük bir firma daha var. Mevcut olan 20 araç taşıyor. Onun getireceği 70 araç alabilecek aynı zamanda yolcu salonu olan bir gemi. Mevcut olan üç buçuk saatte gidiyor yeni gelecek olan ise iki buçuk saatte buradan Tekirdağ’a gidecek aynı zamanda Avşa’dan da geçecek.

2 yıllık Yüksekokul projesi var girişimini başlattık. Bu proje Karabiga’ya değer kazandıracak aynı zamanda deniz yolundan ulaşım ise kolaylıkla sağlanmış olacak.

Önümüzdeki Dönemde Vizyon Projesi

Karabiga’nın girişine proje başlatacağımız bir proje. İğdelik mevkiine balıkçı lokantalarının aynı tip olduğu sahilin düzenlendiği yürüyüş yollarının yeşil alanların olduğu bölgeler oluşturulup güzel bir sahil oluşacak. Söğütlüyalı da önümüzdeki dönemde güzel bir projemiz olacak.

Hamamın Getirisinden Çok 4-5 Kat Götürüsü Var

Açılan hamam talep görmediği için yeni bir proje geliştirdik. Talep olsaydı hamam hizmet vermeye devam edebilirdi ama 400 TL her gün sadece kömür gideri var, biz de farklı bir şekilde değerlendirmeye karar verdik. Yaşlı bakım evi olarak tahsisinin yapılmasına karar verdik. İl müdürlüğünde gelen yetkililerin denetlemesi sonucunda üzerinde bazı değişiklikler yapmamız gerekecek, ara katlarda yaşlıların oturup dinlenebilmesi için yerler oluşturmayı planlıyoruz. Hamamın da hidroterapi olarak kullanılacak şekilde tahsisi yapılacak bu konu ile ilgili Bakan hanımdan onay bekliyoruz. Julide hanım bu konuyla yakından ilgileniyor. Bizim bu projeyi hazırlarken şart koyduğumuz konular var bunlardan birincisi içeride çalışacak kişilerin Karabigalı olması gerekiyor,  ikincisi ise Yaşlı Bakım Merkezinde kalacak yaşlıların 15’nin  Karabigalı olması zorunluluğu var. Yaşlı bakım merkezinde toplam 50 kişi kalabilecek. Ayrıca Karabiga belediyesinde yaşlı bakımıyla ilgili kurslarımız 15 gündür devam ediyor.

İşten Çıkarılmalar Dedikodudur

Karabiga Belediyesinden sadece 2 kişi işten çıkarılmıştır. Belediye de işçi kıyımı diye bir şey söz konusu değildir. Onun haricinde kendi isteği ile ayrılanlar oldu. Ayrıca belediye şirketinde olan park ve hamam ile belediye otelinden ayrılanlar oldu.

Sosyal Parkımızı ihale ile 3 yıllığına kiraya verdik. Belediyenin işi işletmecilik değil, hizmettir. Bizde işletmelerimizi kiraya vermeyi düşünüyoruz.

 Meydan Projelerimiz Var

Karabiga’nın 3 tane mahallesi var Yalı Mahallesi, Zeytinlik mahallesi, Ulu Camii mahallesi Zeytinlik mahallesinin projeleri hazır.  Kadınlara yönelik günlerini, çocuklarına doğum günü yapabilecekleri alanlar, kahvehane, okuma yerleri, kültür yerleri çocuklar için oyun bahçeleri ağaçlandırılmış yeşil alanlar olacak.

Futbol Sahamızda Revizyon Sözü Aldık 

Futbol sahamız tamamı suni çime dönüyor, drenaj kanalları yapılmış vaziyette, FIFA standartlarında, 260 kişilik tribünü yenileniyor, çevre çitleri, ışıklandırmaları, yedek kulübelerine kadar hepsi yenilenmiş olacak.

Karabiga’daki PTT binası yerine Biga’nın şubesi olacak şekilde gençlik merkezi düşünüyoruz.

Özel İdare tarafından yapılan Taş Mektep’in şuanda bahçe düzenlemesi yapılıyor ağustosun sonunda bitecek. Bittikten sonra tahsisini isteyip Belediyemize kazandırmayı düşünüyoruz.  Belediyeye kazandırdıktan sonra da Milli Eğitimden destek alarak Halk Eğitim Merkezi olacak şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz.

Kültür Etkinlikleri kapsamında gezilerimiz başladı. İlk olarak Denizliden başlayıp Efes ve Meryem Anaya da uğradık. Gezimiz ücretsiz ve 3 öğün yemek olacak hiçbir ücret ödemeden Karabiga’ya dönüş sağlanıyor. Denizliden sonra Türkiye’nin diğer illerine de gezi düzenlenecek. Erkeklere de aynı şekilde turlar düzenlenecek.

Karabiga’yı çok daha güzel ve yaşanır hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bana projelerimizi anlatma fırsatı verdiğiniz için Biga Çarşamba Postası Gazetenize teşekkür ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum'' dedi.

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Balıklıçeşmespor ‘dan Muhtara Jest
    »    
Biga’da Devran Çiğ Köfte- Fast Food Açıldı
    »    
Biga’ da Gaziler Günü Kutlandı
    »    
5 Belediye, 1 Vekil Sözü Vermişti... İstifa Etti!
    »    
Ceylan’dan 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü Mesajı
    »    
‘‘İK 17 Platformu’’ Aylık Toplantısını Gerçekleştirdi
    »    
Bigalılar, Mehmet Erdem’le Eğlendi
    »    
Biga Kurtuluş Güreşlerinde Başpehlivan Recep Kara Oldu
    »    
Doğtaş Mobilya’dan 29 Ekim’de 29 mağaza
    »    
Elbi, İlkokul ve Ortaokul Öğrencilerini Sevindirdi
    »    
Biga’nın Kurtuluşunun 97. Yıldönümü Törenle Kutlandı
    »    
Biga’da Yılın Ahisi Plaketi Verildi
    »    
Yenice’de Nitelikli Yağma Suçu
    »    
Çan Belediye Başkanı Bülent Öz İlk Atışı Yaptı
    »    
Ceylan’dan Ahilik Haftasında Basın Açıklaması
    »    
Biga’da Sinan Akçıl ve Mustafa Yıldızdoğan’la Kurtuluş Coşkusu
    »    
Oya ve Yemek Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu
    »    
Diyelim Ki Dünyanın Sahibi Sensin…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(41)
    »    
Biga’da Ahilik Haftası Kutlandı
    »    
Türk Sanat Müziği Koro Çalışmalarına Başladı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan Öğrencilere Etkinlik Programı Düzenlendi
    »    
Biga’da Üniversite- Sanayi İşbirliği Çerçeve Protokolü İmzalandı
    »    
İŞKUR’dan TYP kapsamında 360 personel Alınacak
    »    
Elmalı Köyünde Pomak Şenliği Gerçekleştirildi
    »    
Altın Madeni ve Jes Projelerinin Önünü Açmak İçin..
    »    
Biga TSO’dan TOBB Başkanı’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Ülkü Ocakları’nda Bayrak Değişimi
    »    
Biga’da Silah Kaçakçılığı Suçu
    »    
Çocuk Tacizcisi Sapık Yakalandı
    »    
Biga TSO’dan Bülent Turan’a Ziyaret
    »    
Bugün Normal Düşünemiyorum
    »    
Kemer Köyünde Çıkan Yangın Korkuttu
    »    
Emniyet Plakasız Motosikletlere Göz Açtırmıyor
    »    
Mustafa Münip Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu Açıldı
    »    
Başkanlar, Bölgenin İstihdamı İçin Çalışıyor
    »    
Ceylan, ‘’Devlet Çiftçiyi Sırtından Vuruyor’’
    »    
Başkan Erdoğan’dan STP Toplantısında Önemli Mesajlar
    »    
Herkes Kalpli Gölün Pembeleşmesini Bekliyor
    »    
STP’de Gündem Biga
    »    
Servis Sürücülerine Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
    »    
Biga MYO 2019-2020 Güz Yarıyılı Akademik Kurulu Gerçekleştirildi
    »    
Ayvacık’ta Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Çakallarla Dans
    »    
Adaspor İle Sözleşmesini Yeniledi
    »    
Huzurevi Sakini, Organlarıyla 3 Kişiye Umut Oldu
    »    
Başkan Bülent Öz’den Anlamlı Ziyaret
    »    
İlk Toplantı Ayvacık’ta
    »    
Bigaspor’da Düğün Dernek
    »    
AFAD Uyardı
    »    
Kırılan Sandalye
    »    
Pastırmacı’dan Çeltik Fiyatları Hakkında Açıklama
    »    
Özel Biga Can Hastanesi Aşure Dağıttı
    »    
Kolumdaki Alçı Çıktı, Balıkesir, Edremit, Ayvalık’ta Gösteriler Yapacağım...
    »    
Turan, ‘’Kimse Uyduruk Gerekçelerle Görevden Alınmaz’’
    »    
Bigaspor Lige Döndü
    »    
Çocuklarda Disiplini Sağlamanın 6 Önemli Yolu
    »    
Karabiga Belediyesi’nde Temizlik Araç Filosu Güçlendirildi
    »    
“Dağ” Fotoğraf Sergisi Yalı Hanı’nda Açıldı
    »    
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı Ziyaret Turlarını Sürdürüyor
    »    
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Bir İlk
    »    
Biga Belediyesi TSM Korosu Çalışmalara Başladı
    »    
Biga Doğa Koleji Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Başladı
    »    
Turan, Temsilciler ve Muhtarlarla Buluştu
    »    
Çanakkale Barosu Avukatları Doğayı Savunuyor
    »    
Erdoğan Kız İstedi
    »    
Başkan Erdoğan, İlkokul Öğrencilerini Sevindirdi
    »    
Obezite Okulu 4. Dönem Programı Kayıtları Başladı
    »    
Yeniçiftlik İlk-Ortaokulu’ndan Yeni Döneme Merhaba
    »    
Kurtuluş Günü Etkinlikleri Kapsamında Futbol Turnuvası Başladı
    »    
Başkan Erdoğan, Öğrencilerin Heyecanını Paylaştı
    »    
CHP’nin 96. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
    »    
Bülent Turan’dan Nilüfer Gölü’ne Tam Destek
    »    
14.060 Öğrenci İçin Ders Zili Çaldı, Okullar Açıldı
    »    
Kilitbahir Köyü Yakınlarında Orman Yangını
    »    
Çanakkale’de Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(40)
    »    
Özgür Ceylan; Seneye Ne Domates Kalacak Ne de Çiftçi
    »    
Saltanata Biat Etmeyişin Destanıdır Kerbela…
    »    
Çarşamba Postasında Tanıştılar Hayatlarını Birleştirdiler
    »    
“Adalete Dayanmayan Kuvvet Zalimdir”
    »    
AK Parti İlçe Teşkilatından Başkan Pastırmacı’yı Ziyaret
    »    
Yukarıdemirci Köyü’nde Toprağı Aldılar, Sonra Gereğini Yaptılar
    »    
Adaspor Altyapısı Yeniden Mehmet Kuşu’ya Emanet
    »    
Mehmetçiğin İsim Babası Mehmet Çavuş’a Büyük Saygısızlık
    »    
Biga AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin’den Ziyaret
    »    
Ey İstanbul Ey!
    »    
Evlat Edindiği Çocuğun Ablasına Tacizde Bulundu
    »    
Biga’da Çeltik Hasadı Başladı
    »    
Çanakkale Ruhunu Ruhsuzlar Anlayamaz
    »    
14 Yaşındaki Hasta Sağlığına Kavuştu
    »    
Ceylan, Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor
    »    
Biga Belediyesi’nde Zabıta Haftası Kutlandı
    »    
Çardak Beldesi’nde Evden Hırsızlık Suçu
    »    
İki Taksiciden Örnek Hareket
    »    
Karabiga Belediyesi’ndeki Çalışmalar Yakından İncelendi
    »    
Ova Yolları Islah Çalışmaları Sona Erdi
    »    
Ürün Var Alıcı Yok
    »    
Başkan Erdoğan İlk Röportajını Çarşamba Postasına Verdi
    »    
Android 10 İle Gelen Özellikler
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Diyelim Ki Dünyanın Sahibi Sensin…
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(41)
Kadir Atay
Çakallarla Dans
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Kolumdaki Alçı Çıktı, Balıkesir, Edremit, Ayvalık’ta Gösteriler Yapacağım...
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0