MEYDANA GELEN OLAYLAR:

KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ:  

SUÇUN NEV’İ

KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE SATIN ALMAK KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK

SUÇUN SAYISI

325

SUÇUN YERİ

İL MERKEZİ

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 18.15

DAVACI

KAMU HUKUKU

ŞÜPHELİ

1976 doğ. G… K…

             Görevlilerimiz tarafından daha önceki tarihlerde uyuşturucu madde suçlarından suç kaydı bulunan şüphelinin ……. mahallesinden uyuşturucu madde alacağı yönünde bilgi gelmesi üzerine görevlilerimiz tarafından yapılan araştırma esnasında şüphelinin mahalleden elinde poşetler ile çıktığı görülmesi üzerine durdurulmuş, şüpheliye üzerinde ve elindeki poşetlerde herhangi bir suç ve suç unsuru olup olmadığı sorulduğunda, Şüpheli cebinden çıkarmış olduğu kağıda sarılı bir paket ile elinde bulunan poşetin içerisindeki yarısına kadar içilmiş bir adet sigaralığı kendi rızası ile görevlilerimize teslim etmiş, elde edilen suç unsurlarının yapılan daralı tartımında 3 Gr. Esrar maddesi ve daralı 0,80 Gr. Tütünle karışık esrarlı sigara olduğu tespit edilerek muhafaza altına alınmış, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ:   

SUÇUN NEV’İ

DOLANDIRICILIK

SUÇUN SAYISI

4287

SUÇUN YERİ

KEMALPAŞA MAH. Ç… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 12.00

MÜŞTEKİ

1979 doğ. E… G… B…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

                Müşteki ifadesinde kullanmakta olduğu telefonun tanımadığı telefon ile arandığını hesaplarının ve kredi kartlarının kopyalandığını hesabından para çekimi yapıldığını söyleyerek ikna edildiğini ve kendisinden …… bankasına ait bankamatikten kartsız işlemden toplamda 6000 TL para yatırmalarını istediklerini kendisinin parayı yatırdığını kendisini ikna ederek dolandıran hesap sahibi ve telefon ile arayan şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

AÇIKTAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

4290

SUÇUN YERİ

İSMETPAŞA MAH. L… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 15.20

MÜŞTEKİ

1978 doğ. N… B…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

                Müşteki ifadesinde sahibini tanıdığı bir iş yerine gittiğini ve kendisine ait cüzdanını iş yerindeki peteğin üzerine bıraktığını ve yaklaşık yarım saat sonra kontrol ettiğinde yerinde olmadığın gördüğünü, iş yerine giren şahıslara dikkat etmediğini ve kimseden şüphelenmediğini, şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

SUÇUN SAYISI

4291

SUÇUN YERİ

CEVATPAŞA MAH. İ… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 12.00

MÜŞTEKİ

1960 doğ. H… C…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

                Müşteki, park halinde bulunan aracının belli bir süre sonra yanına geldiğinde aracının sol aynasının zarar gördüğünü yapmış olduğu çalışmada olayın olduğu bölgede bulunan isimlerini bilmediği mesleklerini bildiği şahıslar dolayısı ile aracına çarpan aracının üzerinde Konyalı ibaresi bulunan bir çekici olduğunu öğrendiğini bunun üzerine araç sürücüsünün telefonuna ulaştığını, şahıs ile yapmış olduğu görüşmede kazayı yapmadığını kabul etmediğini, şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

SUÇUN SAYISI

4292

SUÇUN YERİ

İSMETPAŞA MAH. A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 15.30

MÜŞTEKİ

1986 doğ. Y… E…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

                Müşteki, park halinde bulunan aracının yanına geldiğinde aracın sol dikiz aynasının kırık olduğunu gördüğünü, aracının kaskolu olduğunu kaskodan faydalanmak istediğini şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ YERİNDEN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

4295

SUÇUN YERİ

İSMETPAŞA MAH. D… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 18.20

MÜŞTEKİLER

1986 doğ. U… Ş…, 1983 doğ. N… Ö…

ŞÜPHELİ

1991 doğ. Filiz ATAK

                14.09.2015 günü saat: 18:45 sıralarında idaremiz İsmet Paşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi üzerinde bulunan ….. Mağazasında hırsızlık konusu olduğunun bildirilmesi üzerine bahse konu yere gidilmiş.  F… A… isimli şahsın …. mağazasından 3 adet ürün alıp parasını ödemediği, daha öncesinde de ….. Mağazasından 1 adet ürün alıp parasını ödemediği, Ayrıca beraberinde getirdiği makas ve alarm sökme aparatı ile ürünlerin alarmlarını söktüğü anlaşılmış. Çaldığı ürünleri ve olayda kullandığı bir adet makas ile alarm sökme aparatını rızası ile teslim etmiş. Yine yaklaşık bir ay önce aynı mağazalardan ürünler çaldığını ve teslim etmek istediğini beyan ile evinde bulunan 1 adet ….. mağazasına ait ürün ile 2 adet ….. mağazasına ait ürünü rızası ile teslim etmiştir. C. Savcısının talimatı ile hırsızlık malı ürünler müştekilere teslim edilmiş, olayda kullandığı makas ve alarm sökme aparatı muhafaza altına alınmış, Müşteki mağaza işletme müdürleri şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler, Şüpheli hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiğini yaptığından pişman olduğunu beyan etmiş, C.Savcısının talimatı ile göz altına alınmış, 15.09.2015 günü mevcutlu olarak sevk edilecektir.

SUÇUN NEV’İ

OTODAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

4296

SUÇUN YERİ

İSMETPAŞA MAH. Ş… Ç… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

13.09.2015 GÜNÜ SAAT 20.00

MÜŞTEKİ

1959 doğ. Ş… Y…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

                Müşteki, 13.09.2015 saat 20.00 da ikametinin önünde park ettiği 53 HP … plakalı aracının 14.09.2015 saat 23.00 da yanına geldiğinde aracın ön ve arka plakasının yerinde olmadığını, şüphelendiği kimsenin bulunmadığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

İLÇELER             :

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

KASTEN YARALAMA

SUÇUN SAYISI

831

SUÇUN YERİ

HAMDİBEY MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 21.30

MÜŞTEKİ

1978 doğ. B… M…

FİRARİ ŞÜPHELİ

A… Ş…

                Müşteki, kamyon garajında çay ocağında önünde oturduğu esnada kamyon garajından tanıdığı şüphelinin yanına geldiğini ve hiçbir şey demeden sol gözüne yumruk ile vurduğunu, orada bulunanların araya girdiğini şüphelinin plakasını alamadığı bir araca binerek olay yerinden kaçtığını, şahsın kendisini neden darp ettiğini bilmediğini beyanla şikayetçi olmuş, şüpheli temin edilip ifadesi alındıktan sonra tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

EZİNE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:   

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

479

SUÇUN YERİ

CAMİKEBİR MAH. A… S… K… BUL.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 19.50

MAĞDURLAR

1944 doğ. Z… B…, 1998 doğ. S… K…

ŞÜPHELİ

1996 doğ. M… A…

Şüphelinin sevk ve idaresinde bulunan motosiklet ile seyir halinde iken yolu karşıdan karşıya yaya olarak geçmekte olan Z… B… ye çarpması neticesinde kaza meydana gelmiş, kazada yaya Z… B… ve motosikletin arkasında yolcu olarak bulunan S… K… yaralanmış,  Zatiye BAŞARAN hayati tehlike kaydı ile ileri tetkik ve tedavi için Çanakkale ye sevk edildiğinden ifadesi alınamamış, S… K… tedavisi sonrasında taburcu edilmiş, hazırlanacak tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

GELİBOLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

DOLANDIRICILIK

SUÇUN SAYISI

814

SUÇUN YERİ

ALAEDDİN MAH. K… K… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 14.00

MÜŞTEKİ

1978 doğ. A… K…

FİRARİ ŞÜPHELİ

1986 doğ. C… A…

                Müşteki ifadesinde eniştesinin aracıyla eniştesi adına araç almak için yeğeni ile birlikte geldikleri Gelibolu ilçesinde eniştesinin vermiş olduğu telefon numarasını arayarak iskelede tanıştıkları adını yukarıdaki gibi veren firari şüpheli ile birlikte gittikleri noterde aracı satın almak için işlemlerini başlattıklarını şahsa aracın nerde olduğunu sorduğunda sanayide ustaya götürdüğünü aracın plakasının 17 HY … olduğunu vekâletini Z… K… isimli şahıstan alacağını söylemesi üzerine şahsa 12.000 TL para verdiğini kendi aralarında senet yaptıklarını, şahsın eksik olan parayı bankaya çekmek için yeğeni ile birlikte gittiğini, daha sonra şahsın kendisine ait nüfus cüzdanını verdiği yeğeninin yanına gelerek kendisine bayanın geliyor olduğunu kendisinin de birazdan geleceğini söylemiş olduğunu bir müddet bayanı beklediklerini daha sonra şahsı banka ve çevresinde aradıklarını, görüştüğü numarayı aradığını kapalı olduğunu beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI

815

SUÇUN YERİ

CAMİKEBİR MAH. D… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

15.09.2015 GÜNÜ SAAT 01.00

MÜŞTEKİ

1994 doğ. T… B…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

                Müşteki, ikametinin önünde park halinde bulunan aracının üzerindeki örtülü brandanın kesilerek zarar verildiğini, kimin zarar verdiğini bilmediğini beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

YENİCE İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

149

SUÇUN YERİ

KURTULUŞ MAH. B… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.09.2015 GÜNÜ SAAT 09.50

MÜŞTEKİ

1980 doğ. M… C…

BİLGİ SAHİBİ

1988 doğ. M… Y…

                Bilgi sahibi ifadesinde 14.09.2015 günü saat:09.50 sıralarında inşaatta çalıştığı esnada aynı işyerinde çalışan arkadaşı müştekinin bağırdığını duyması üzerine sesin geldiği teras katına çıkan merdivenlerin olduğu yere doğru gittiğinde, şahsın merdivenlerde yatar vaziyette durduğunu ve ayağını oynatamadığını görmesi üzerine ne olduğunu sorduğunda merdivenlerden inerken ayağının takılıp düştüğünü ve merdivenlerden aşağı yuvarlandığını söylediğini, bunun üzerine 112”i arayarak ambulans çağırdığını ve birlikte Hastaneye gittiklerini, olayın nasıl meydana geldiğini görmediğini şahsın yanına gittiğinde tek başına olduğunu beyan etmiş, Müşteki Çanakkale ye sevk edildiğinden dolayı ifadesi alınamamışolup tahkikat devam etmektedir.

EK VUKUATLAR:

GELİBOLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

2015/715 EVDEN HIRSIZLIK

17.08.2015 günü meydana gelen Evden Hırsızlık olayıyla ilgili olarak, olay yerinden elde edilen parmak izlerinin incelemesi sonucunda 3 adet parmak izinin S.S.Çocuk O… Ö… ye ait olduğu, yapılan sorgulamada çoğunlukla hırsızlık olmak üzere 22 adet suç kaydının olduğu tespit edilmiş, S.S.Çocuk Balıkesir ile Bandırma ilçesinde ikamet ettiğinden temini mümkün olmamış, dosya ile ilgili firari olarak kaydı yapılmıştır.