MEYDANA GELEN OLAYLAR:

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ:  

SUÇUN NEV’İ

GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA

SUÇUN SAYISI

5087

SUÇUN YERİ

KEMALPAŞA MAH. C…..BUL.

SUÇUN TARİH/SAATİ

30.10.2015 GÜNÜ SAAT 15.00

MÜŞTEKİ

1976 doğ. T. A.

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki, internet üzerinden gördüğü ilan veren şahsı arayarak 1.100 TL karşılığında cep telefonu almak üzere anlaştığını şahsın vermiş olduğu banka hesap numarasına parayı yatırdığını, şahsın tatil olmasından dolayı kargoların kapalı olduğunu isterse cep telefonunu otobüs ile gönderebileceğini söylediğini, kendisinin bunu kabul etmeyerek 31.10.2015 günü kargo yolu ile göndermesini söylediğini, ancak bu güne kadar şahsın kargoyu göndermediğini şahsı telefonla aradığında telefonun çaldığını ancak açan olmadığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

BİSİKLET VE MOTOSİKLET HIRSIZLIĞI

SUÇUN SAYISI

5088

SUÇUN YERİ

CEVATPAŞAMAH. E…. R…. G… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 16.20

MÜŞTEKİ

1994 doğ. İ. Ö.

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki, ikametinin önünde park halinde bulunan 20 RL … plakalı motosikletinin çalındığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA

SUÇUN SAYISI

5090

SUÇUN YERİ

KEPEZ CUMHURİYET MAH. B…. A….. 6….. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 21.24

MÜŞTEKİ

1974 doğ. Ö. F. B.

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde 13.10.2015 günü saat 11.26 sıralarında kendisini tanımadığı sabit numaradan arayan ve adının F. K. olduğunu söyleyen erkek şahsın kendisine ing banktan iki yıllık kredi borcunun bulunduğunu söylemesi üzerine kendisinin de doğru olduğunu söylediğini daha sonra şahsın bu krediye bağlı özel hastanelerde kullanabileceği sigortasının olduğunu ve kullanıp kullanmayacağını sorduğunda hayır demesi üzerine şahsın sigortanın iptali için bir iki tane işlem yapacaklarını söylemesi üzerine tamam diyerek konuşmaya başladıklarını şahsın kendisinin bank asya’dan almış olduğu kredi kartının ilk dört ve son dört rakamını ev adresi ve baba adını söylemesi üzerine kendisinin bankadan aradığına inandığını ve güvendiğini daha sonra şahsın cep telefonuna sigorta iptal mesajıyla birlikte şifre geleceğini kendisine söylemesini istediğini kendisinin de telefonuna gelen bir elektronik 490 TL tutarlı işleme ait 3 d secure doğrulama şifresini şahsa kontrol etmeden bildirdiğini daha sonra şahsın iki hafta sonra evraklarınız adresinize iptal evrakları geleceğini ve kendisini aradığı numaradan aramasını söylediğini beyanla şikayetçi olmuş tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA

SUÇUN SAYISI

5091

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. T….. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

01.11.2015 GÜNÜ SAAT 12.40

MÜŞTEKİ

1994 doğ. G. Ö.

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde kendisinin facebook sayfasında İddia ile ilgili bir ilan gördüğünü, bu ilanın S. Ö. ismi ile yayınlandığını, şahıs ile irtibata geçtiğini ve mesajlaştığını, şahsın kendisini ikna ettiğini ve Finansbank aracılığı ile önce 200 TL daha sonra 50 TL kartsız işlem ile para havale ettiğini, şahsın da kendisine buna karşılık kupon gönderdiğini, bu kuponu oynadığını ve 50 TL yatırdığını, kuponun yatması üzerine kandırıldığını anladığını, tanımadığı bu şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

İŞYERİNDEN VE KURUMDAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

5094

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. G… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 17.20

MÜŞTEKİ

1957 doğ. E. K.

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde 02.11.2015 günü saat 17.20 sıralarında eşkâlini verdiği bir şahsın işyerine geldiğini, şampuan almak istediğini söyleyerek yardımcı olmasını istediğini, arka tarafa şampuanların olduğu yere birlikte geçtiklerini ve şahsa tarif ettiğini şahsın şampuanı almadan gittiğini, kasa bölümüne geçtiğini kasada para olmadığını daha sonra kızının geldiğini çekmecede bulunması gereken paranın olmadığını söylemesi üzerine kameralara baktıklarını, şahsa şampuan gösterdiği sırada başka bir şahsın gelerek önce kasayı açtığını para olmadığını görünce çekmeceye yöneldiğini çekmecedeki paraları alarak hemen uzaklaştığını gördüğünü, 155 i aradığını olay ile ilgili 200 TL parasının çalındığını şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

BİSİKLET VE MOTOSİKLET HIRSIZLIĞI

SUÇUN SAYISI

5095

SUÇUN YERİ

ESENLER MAH. R….. 1….. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 21.30

MÜŞTEKİ

1970 doğ. H. T.

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde eşinin babasına ait olan 17 HU … plaka sayılı motosikletin kendisinin sorumluluğunda olduğunu ve kendisinin kullandığını, bu motosikleti 02.11.2015 günü saat 18.00 sıralarında kapı önüne park ettiğini ancak aynı gün saat 21.30 da motosikletinin yerinde olmadığını gördüğünü, motosikletini çalan tanımadığı kişi ya da kişilerden şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

SUÇUN SAYISI

5099

SUÇUN YERİ

CEVATPAŞA MAH. G…..B….

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 23.40

ŞÜPHELİ

1977 doğ. İ. F.

            Suç no 50.. ile ilgili işlemler için polis merkezine 1,37 Promil alkollü olarak kullandığı 17 ES …. Plaka sayılı araçla gelen şüpheli şahıs ifadesinde bahse konu aracın çalışmakta olduğu işyerine ait olduğunu alkollü olduğu için diyecek bir şey bulamadığını şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, trafik ekibince ehliyeti 6 ay geri alınarak idari para cezası uygulanmış olup evrak ikmalen gönderilecektir.

İLÇELER:

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: 

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

996

SUÇUN YERİ

CUMHURİYET MAH. M… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

01.11.2015 GÜNÜ SAAT 09.00

MÜŞTEKİ

1980 doğ. M. Ç.

            Müşteki, çalışmak üzere gideceği inşaata götüreceği malzemeleri ikametinde topladığı esnada hilti aletini kaldırmakta zorlandığını ve elinden kaçırdığı esnada elinin duvara çarptığını elinde ağrı olması üzerine hastaneye gittiğini tedavisini yaptırdığını kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

997

SUÇUN YERİ

CUMHURİYET MAH. O… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 11.00

MÜŞTEKİ

1989 doğ. O. K.

            Müşteki, olay yerinde bulunan bir ikamettin ağaç çerçevelerini değiştirerek cam taktığını, eski çerçeveleri araca yüklerken çerçeve üzerinde bulunan kırık cam parçasının elini kestiğini hastanede tedavisinin yaptırdığını kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

5607 SKM (GÜMRÜK KAÇAĞI SİGARA)

SUÇUN SAYISI

998

SUÇUN YERİ

TURAN MAH. N….. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 16.30

ŞÜPHELİLER

1991 doğ. A. Ü., 1988 doğ. S. D.

İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kaçak sigara satan kişilere yönelik yapılan çalışmalar sırasında S. D.’nın kaçak sigara sattığına dair bilgilere ulaşılması üzerine Biga Sulh Ceza Hakimliğinin arama ve el koyma kararı kapsamında 02.11.2015 günü saat 16.40'da şahsa ait ikamet adresinde yapılan aramada 500 Paket kaçak sigara bulunarak el konulmuş ve şahıs yakalanmış, alınan ifadesinde, sigaraların kendisinin olmadığını, bir gün önce karşı komşusu A. Ü.' ün bıraktığını, sigaraların kaçak ve yasak olduğu konusunda bir bilgisinin olmadığını beyan etmiş, A. Ü. yakalanarak alınan ifadesinde sigaraların kendisine ait olduğunu, tarihten bir ay önce bir akrabasının düğünü için İstanbul' a gittiğini, Eminönü taraflarında bir ara sokakta tezgahta sigara satan bir şahıstan 3000 TL’ye aldığını, sigaraları kimseye satmadığını ve vermediğini, kendisi ile eşinin içtiğini, sigaraların kaçak ve yasak olduğunu bilmediğini beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT

SUÇUN SAYISI

1000

SUÇUN YERİ

SAKARYA MAH. H… Ö… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 20.30

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ

1989 doğ. S. E.

ŞÜPHELİ

1997 doğ. H. H.Y.

            Müşteki şüpheli ifadesinde 02.11.2015 günü saat 21.00 sıralarında Ö… Sokak üzerinde daha önceden aracını alarak maddi hasarlı kaza yaptığı ve aracını yaptırmasını kendisinin masrafını ödeyeceğini söylediği bir miktar ödediği ve bir miktar borcunun olduğu arkadaşı şüpheliyi gördüğünü, arkadaşının kendisine borcunu ödemesi gerektiğini söylediğini, kendisinin de maddi sıkıntılar çektiğini borcu ödeyemeyeceğini belirttiğini, bunun üzerine şüphelinin kendisini tehdit ettiğini, kendisine fiziki müdahalede bulunmadığını şikayeti olmadığını beyan etmiş, şüpheli ifadesinde müşteki şüpheli ile benzer ifade de bulunmuş ancak suçlamaları kabul etmemiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

SUÇUN SAYISI

1001

SUÇUN YERİ

HAMDİBEY MAH. İ….. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

03.11.2015 GÜNÜ SAAT 00.32

ŞÜPHELİ

1994 doğ. F. T.

            Şüpheli alınan ifadesinde 03.11.2015 günü alkollü olarak kullanmakta olduğu 17 LF … plaka sayılı otomobille seyir halindeyken, önünde seyreden plakasını hatırlayamadığı aracın aniden durmasıyla arkasından çarptığını, olayda her iki tarafta da yaralanma olayı yaşanmadığını, olay yerine trafik polislerinin geldiğini ve Maddi Hasarlı Trafik kazası işlemlerini yaptıklarını, polislerin kendisine alkol metre cihazını üflettirdiklerini ve 1.38 promil alkollü çıktığını gerekli işlemler için Polis Merkezine getirildiğini beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

ÇAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: 

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

620

SUÇUN YERİ

FATİH MAH. K…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

03.11.2015 GÜNÜ SAAT 01.30

MÜŞTEKİ

1970 doğ. N. K.

ŞÜPHELİ

1966 doğ. İ. A.

            Müşteki ifadesinde şüphelinin taşeronluğunda çalışmakta olduğu Ç… S… F… dekor bölümünde raf olarak çıkmakta olan seramikleri düzeltmekte iken bir anlık dikkatsizliği sonucu sağ elinin 2 seramik arasında kaldığını tedavi amaçlı hastaneye geldiğini olayın tamamen kendi dikkatsizliği sonucu meydana geldiğini şikâyetinin bulunmadığını beyan etmiş, şüphelinin kimlik tespiti yapılarak evraka eklenmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

EZİNE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

KAYIP EŞYA

SUÇUN SAYISI

571

SUÇUN YERİ

CAMİKEBİR MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

01.11.2015 GÜNÜ SAAT 17.00

MÜŞTEKİ

1960 doğ. R. T.

            Müşteki, 17 SN … plakalı aracına ait arka plakayı kayıp ettiğini beyanla müracaatta bulunmuş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

572

SUÇUN YERİ

CAMİKEBİR MAH. EZİNE A…. Y…. B….. K…

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 09.25

MÜŞTEKİ/ŞÜPHELİLER

1978 doğ. İ. T., 1937 doğ. İ. K.

            İ. T.’ nun sevk ve idaresinde bulunan araç ile İ. K.’ nın sevk ve idaresinde bulunan aracın kavşakta çarpışması neticesinde İ. K.yaralanmış, hastanede tedavisi devam ettiğinden ifadesi alınamamış, hazırlanacak tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

YANGIN

SUÇUN SAYISI

573

SUÇUN YERİ

CUMHURİYET MAH. O…. N…. Ş…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 14.25

MÜŞTEKİ

1959 doğ. H. N.

MÜŞTEKİ/ŞÜPHELİ

1963 doğ. S. G.

            Müşteki/Şüphelinin ikametinde yangın çıktığı yangında ikametin 2 odasının ve çatısının tamamen yandığı banyo ve mutfağın yangın isinden dolayı kullanılmaz halde olduğu ayrıca bu ikamete bitişik olan Müştekiye ait boş olan ve oturulmayan ikamette yangının sirayet ettiği ve çatı kısmında 1 metrelik bir tahtanın kısmen yandığı 110 ekibi tarafından müdahale edilerek yangının söndürüldüğü tespit edilmiş, müşteki şikayetçi olmadığı beyan etmiş, Müşteki/Şüpheli yangının televizyondan kaynaklandığını düşündüğünü beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

OTODAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

574

SUÇUN YERİ

CAMİKEBİR MAH. A…… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 16.20

MÜŞTEKİ

1968 doğ. C. A.L

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde kendi adına kayıtlı olan 17 EK …Plaka sayılı aracını yukarıda adı geçen cadde üzerinde bulunan G.. ortaokulunun bahçe giriş kapısının karşısına kapıları açık ve kontak anahtarı üzerinde olarak park edip ayrıldığını daha sonra aracının yanına geldiğinde aracının bırakmış olduğu yerde olmadığını gördüğünü daha sonra çevrede yaptığı araştırmada aracının park ettiği yerin arka kısmında başka bir sokak üzerinde olduğunu gördüğünü çevreye sorduğunda R. T. isimli şahsın daha önceki bıraktığı yerdeki inşaata gelen tuğla kamyonuna yer açmak için aracını buradan alarak bulduğu yere park ettiğini öğrendiğini aracının içerisini kontrol ettiğinde ön kapı camlarının açık olduğunu ve torpido kısmının açık olduğunu gördüğünü, torpido kısmında bulunan daha önce 624, 00 TL ye satın aldığı,  Samsung Galaxy ACE marka ve Nokia 6110 marka cep telefonlarının yerinde olmadığını fark ettiğini, aracından alınan başka bir şey olmadığını beyanla şikayetçi olmuş, araçta Olay Yeri İnceleme görevlileri gerekli incelemeleri yapmış olup tahkikat devam etmektedir.

GELİBOLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

958

SUÇUN YERİ

HOCA HAMZA MAH. T….. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

02.11.2015 GÜNÜ SAAT 18.30

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİLER

1963 doğ. F. G. U., 1964 doğ. G. G.

            02.11.2015 günü saat 18.30 sıralarında haber merkezinin yukarıda adı geçen cadde üzerinde yaralamalı trafik kazası olduğunu bildirmesi üzerine görevlilerimizce yapılan çalışmada G. G. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 17 RR… plaka sayılı motosiklet ile F. G. U. un sevk ve idaresinde bulunan 17 RP … plaka sayılı aracın kazaya karıştıkları tespit edilmiş, taraflar alınan ifadelerinde şikayetlerinin bulunmadığını beyan etmişler, hazırlanan evrak ikmalen gönderilecektir.