Trafik İcraatları

MEYDANA GELEN OLAYLAR:

KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ: 

SUÇUN NEV’İ

PARADA SAHTECİLİK

SUÇUN SAYISI

11

SUÇUN YERİ

MERKEZ

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.01.2016 GÜNÜ SAAT 15.30

DAVACI

KAMU HUKUKU

MÜŞTEKİ

1996 doğ. H.. S.. S…

ŞÜPHELİ

1989 doğ. A.. B.. A..

Müşteki ifadesinde kendisinin A.. P.. isimli işyerinde y… satış görevlisi olarak görev yaptığını olay tarih ve saatinde işyerine gelen 17 AU … Plaka sayılı aracın arka koltuğunda oturmakta olan bir erkek şahsın kendisine bozdurması için 100 TL para verdiğini kendisinin de parayı bozduğunu şahsın araç ile ayrılmasından sonra parayı kontrol ettiğinde sahte olduğunu anladığını beyanla şikayetçi olmuş, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesi bahse konu araç sürücüsünün K.. A.., aracın arkasında oturan şahsın şüpheli şahıs olduğu anlaşılarak alınan ifadesinde kendisinin Gelibolu İşbankası Atm’sinden çektiği 100 TL parayı Açıköğretim sınavı için geldiği Çanakkale Merkezde bahse konu işyerinde bozdurduğunu paranın sahte olduğunu bilmediğini beyan etmiş, şüpheli şahıs yapılan işlemlerine müteakip salıverilmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ: 

SUÇUN NEV’İ

KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE SATIN ALMAK, KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK

SUÇUN SAYISI

14

SUÇUN YERİ

MERKEZ

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 08.30

DAVACI

KAMU HUKUKU

ŞÜPHELİ

1989 doğ. S.. K..

BİLGİ SAHİBİ

1971 doğ. B.. K…

Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince durumundan şüphe edilerek durdurulan şüpheli şahsın üzerinde bulunan 10 fişek halinde daralı 2 gram gelen bonzai maddesini görevlilerimize teslim etmiş, yapılan uyap sorgusunda 2 farklı suçtan arandığı tespit edilerek yakalanmış alınan ifadesinde bahse konu uyuşturucu maddelerin kendisine ait olduğunu bahse konu maddeleri E…. ilçesinde tanımadığı bir şahıstan 250 TL karşılığında kendisinin kullanmak amacıyla satın aldığını beyan etmiş olup işlemlerine müteakip salıverilmiş, başka suçlardan aranması sebebiyle Asayiş Şube Müdürlüğüne teslim edilmiş, talimata istinaden şahsın yanındaki B.. K..’in bilgi sahibi olarak ifadesi alınarak salıverilmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ

İŞYERİNDEN VE KURUMDAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

418

SUÇUN YERİ

KEPEZ HAMİDİYE MAH. R.. D…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

16.01.2016 GÜNÜ SAAT 12.00

MÜŞTEKİ

1959 doğ. Ö.. Y.. A..

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde yukarıda adı geçen cadde üzeri no: 1.... teki okul yurdunu yapmakta olduğunu buradaki inşaat firmasının kendisinin olduğunu 22.01.2016 günü saat 10.00 sıralarında yurdun yemekhanesinde bulunan yaklaşık 25000 TL değerinde olan patates soyma, hamur yoğurma, sebze doğrama, et kıyma ve bulaşık makinelerinin yerlerinde olmadığını gördüğünü ayrıca trafodan okula ve yurda giden 2,5 metre yaklaşık 1000 TL değerindeki kalın bakır kablonun kesilmiş olduğunu gördüğünü beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI

419

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. S.. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 09.45

MÜŞTEKİ

1976 doğ. E.. D..

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde çalışmakta olduğu işyerinin kendisine kullanması için tahsis ettiği 17 TS .. plakalı aracını 25.01.2016 günü saat 09.45 sıralarında 1.. B.. A..isimli yerin S… Sokak girişine park edip ayrıldığını aynı gün saat 10.45 sıralarında aracının yanına geldiğinde aracının sürücü kapısının üzerinin çizilmiş olduğunu gördüğünü yaklaşık olarak 500 TL zarar olduğunu tahmin ettiğini beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

420

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. D.. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 11.00

MÜŞTEKİ

1985 doğ. D.. Ç…

            Müşteki ifadesinde çalıştığı firma tarafından yapılacak inşattın bulunduğu binanın yıkımı yapılmadan önce inşaat içindeki malzemeleri dışarı çıkarttıklarını, kapının pervazını söktüğü sırada sağ elinin fayansa geldiğini, fayansın elini kestiğini, Çanakkale Devlet Hastanesine gidip tedavisini yaptırdığını beyanla şikayetçi olmamış, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

DOLANDIRICILIK

SUÇUN SAYISI

422

SUÇUN YERİ

FEVZİPAŞA MAH. H.. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

18.01.2016 GÜNÜ SAAT 17.30

MÜŞTEKİ

1993 doğ. F.. B..

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde kendisine ait 180 TL’lik elektrik faturasını internet üzerinden ödemek için girdiği internet sitesine bilgilerini girdikten sonra işlemi onayladığını ancak sistem hata verince aynı işlemi iki kez tekrar yaptığını yine aynı şekilde hata verince internet sayfasını kapattığını daha sonraki günlerde faturasının ödenmediğini görünce elden ilgili yere yatırdığını 25.01.2015 günü bankaya giderek kredi kartını kontrol ettiğinde olay günü 3 kez 180’er TL’den toplam 540 TL para çekilmiş olduğunu öğrendiğini şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

423

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. Ç.. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 10.00

MÜŞTEKİ

1991 doğ. Ö.. A..

            Müşteki ifadesinde kalıpçı olarak çalıştığı inşatta, inşaat kalıbında kullanacağı kalasları tek başına istif ettiği esnada kalası bulunduğu yerden kaldırırken kalas bir an elinden kaydığını ve sağ baş parmağının iki kalasın arasına sıkıştığını, başparmağının ucunun hafif ezildiğini, parmağının derisinin biraz yüzüldüğünü, tedbir amaçlı kendi imkanlarıyla hastaneye gelerek tedavisini yaptırdığını beyanla şikayetçi olmamış, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

KAYIP EŞYA

SUÇUN SAYISI

424

SUÇUN YERİ

CEVATPAŞA MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

15.01.2016 GÜNÜ SAAT 20.30

MÜŞTEKİ

1994 doğ. D.. D..

            Müşteki ifadesinde kendisine ait yaklaşık 1584 TL değerindeki Samsung Galaxy 7 J marka ve model cep telefonunu düşürmek suretiyle kaybettiğini bulunarak tarafına teslim edilmesini istemi olup şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

KASTEN YARALAMA

SUÇUN SAYISI

425

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. Y.. Ç.. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 13.00

MÜŞTEKİ

1977 doğ. B.. B….

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde işyerinde bulunduğu esnada işyerine gelen tanımadığı eşkalini verdiği erkek şahsın dükkanındaki eşyaların fiyatlarını sorduğunu şahsın dengesiz konuşmalar yapması üzerine şahsa yürü git dediğini giderken aniden dönerek burnuna yumruk vurduğunu ve kaçtığını yaralanması üzerine hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını beyanla şikayetçi olmamış tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

KASTEN YARALAMA

SUÇUN SAYISI

426

SUÇUN YERİ

CEVATPAŞA MAH. Z.. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 15.00

MÜŞTEKİ

1972 doğ. T.. E.. A..

FİRARİ ŞÜPHELİ

17 EN … Plaka Sayılı Araç Sürücüsü

            Müşteki ifadesinde kullanmakta olduğu 34 DF … Plaka sayılı araç ile ışıklı kavşaktan yeşil ışık yanması sebebiyle sağa döndüğü esnada karşı yönden gelmekte olan 17 EN .. Plaka sayılı araç sürücüsünün kırmızı ışığa rağmen durmayarak geçmesi sonucu karşı karşıya gelmeleri sonucu trafiğin kilitlendiğini daha sonra şahsa ışığı gösterdiğinde şahsın kendisine inersem görürsün şeklinde el kol hareketleri yaptığını araçtan inmek istediğini ancak yanındaki şahsın engellediğini fakat şahsın engellemelere rağmen araçtan inerek yanına geldiğini kendisinin de indiğini yolun kendisinin hakkı olduğunu söylediği esnada araçtaki şahsın yanında bulunan şahsında geldiğini bu şahsa baktığı esnada araç sürücüsünün kendisine yumruk attığını ve gözündeki gözlüğün gözüne zarar verdiğini daha sonra şahısları bırakarak tedavi için hastaneye geldiğini beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

KAYIP EŞYA

SUÇUN SAYISI

430

SUÇUN YERİ

ESENLER MAH. İ… E.. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

24.01.2016 GÜNÜ SAAT 23.30

MÜŞTEKİ

1994 doğ. B.. C.. C..

            Müşteki ifadesinde olay tarih ve saatinde aracıyla ikametine geldiğini aracını park ederek ikametine girdiğini daha sonra cebinde bulunan yaklaşık 2000 TL değerindeki Samsung Galaxy Note Edge marka cep telefonunun olmadığını gördüğünü daha sonra evde ve arabada aradığını ancak bulamadığını telefonunu aradığında önce ulaştığını daha sonra meşgule döndüğünü telefonunu bir şahsın bularak kullandığını düşündüğünü beyanla şikâyetçi olmuş, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKUNUNU BOZMA

SUÇUN SAYISI

431

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. G…. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 19.00

MÜŞTEKİ

1995 doğ. M… Ç…

FİRARİ ŞÜPHELİ

1991 doğ. E.. Y..

            Müşteki ifadesinde eski erkek arkadaşının kendisini sürekli telefonla arayarak rahatsız ettiğini ayrıca arkadaş çevresini ve ailesini arayarak asılsız ithamlarda bulunduğunu beyanla şikayetçi olmuş, talebi doğrultusunda 30 günlük önleyici tedbir kararı alınmış olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

AÇIKTAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

433

SUÇUN YERİ

İSMETPAŞA MAH. A….. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 16.40

MÜŞTEKİ

1988 doğ. E… Y….

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde olay tarih ve saatinde kendisine ait motosikletini carrefour otoparkına park ettiğini yaklaşık 200 TL değerindeki kaskını da çene kayışından motosikletinin arkasındaki demire bağladığını ve ayrıldığını daha sonra motosikletinin yanına geldiğinde kaskının yerinde olmadığını gördüğünü çalındığını anladığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

İLÇELER:

AYVACIK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

DOLANDIRICILIK

SUÇUN SAYISI

26

SUÇUN YERİ

HAMDİBEY MAH. S… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

26.01.2016 GÜNÜ SAAT 03.40

MÜŞTEKİ

1974 doğ. M.. K…

FİRARİ ŞÜPHELİ

1995 doğ. A.. K…

            Müşteki ifadesinde kendisinin pompacı olarak çalışmakta olduğu benzin istasyonuna gelen içerisinde iki erkek şahsın bulunduğu 35 AF … Plaka sayılı araçtaki şahısların 20 TL’lik yakıt istediklerini verdiğini parasını dönüşte vereceklerini söylediklerini kabul etmediğini Polisi aradığı esnada araca binerek ayrıldıklarını beyanla şikayetçi olmuş, yapılan çalışmalarda bahse konu aracın firari şüpheliye ait olduğu tespit edilmiş olup tahkikat devam etmektedir.

BAYRAMİÇ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

OTODAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

33

SUÇUN YERİ

CAMİCEDİT MAH. F… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 08.30

MÜŞTEKİ

1964 doğ. R…Y..

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

Müşteki, arkadaşına ait 74 AK .. Plaka sayılı araç ile eşini çalıştığı işyerine götürmek üzere seyir halindeyken aracın bozulması üzerine yol kenarına kilitlemeden bırakıp eşini iş yerine yürüyerek bıraktığını daha sonra aracının yanına geldiğinde direksiyonunun üst kısmındaki göğüs tabir edilen yerde bulunan cep telefonunun olmadığını fark ettiğini beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

88

SUÇUN YERİ

ŞİRİNTEPE MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 11.30

MAĞDUR

1989 doğ. A.. P…

25.01.2016 günü saat 11.45 sıralarında haber merkezinin Biga Devlet Hastanesine adli bir konunun intikal ettiğini bildirmesi ve bahse konu yere ekip sevk edilmesi ile başlanılan tahkikatta mağdur ’un tedavisinin devam etmesi sebebiyle ifadesi alınamamış ifadesi alınamadığına dair tutanak tanzim edilmiş, alınan doktor raporu hayati tehlikesi yoktur takip amaçlı servis yatışı yapıldı basit tıbbi müdahale ile giderilemez kati hekim raporunun beyin cerrahisi uzm. dr. tarafından verileceğini bildirir geçici hekim raporu şeklinde olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

89

SUÇUN YERİ

SAKARYA MAH. T.. Ö… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 12.30

MAĞDUR

1995 doğ. B..T..

Mağdur ifadesinde olay günü çalışmakta olduğu işyerinde şarküteri kısmında kesme işlemi yaptığı sırada pastırma kesme makinası ile sağ el baş parmağını hafif şekilde kestiğini, bunun sonrasında parmağının kanaması sebebiyle kendi imkanları ile hastaneye gittiğini beyanla şikayetçi olmamış, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

DOLANDIRICILIK

SUÇUN SAYISI

90

SUÇUN YERİ

BİGA

SUÇUN TARİH/SAATİ

17.01.2016 GÜNÜ SAAT 17.30

MÜŞTEKİ

1991 A.. D…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

Müşteki ifadesinde olay tarih ve saatinde kullanmış olduğu telefon hattına kendi adına kayıtlı olan Y… K… Bankasına ait kredi kart ile alışveriş yapıldığı ve bununla alakalı olarak güvenlik amaçlı şifre mesaj ile yollandığını, herhangi bir şekilde bu kartla alışveriş yapmaması sebebi ile şüphelenerek müşteri hizmetlerini arayarak konuyu bildirdiğini, bu konuşmada kartından çok sayıda alışveriş ve kontur yükleme işlemi yapıldığını öğrendiğini, hemen kartını kullanıma kapattığını ve yapılan işlemlerin iptali için başvuruda bulunduğunu, 25.01.2016 günü itibari ile bütün işlemlerin iptal edilmiş olduğunu, konu ile ilgili olarak şuan için bir maddi kaybının olmadığını, konu ile ilgili olarak kredi kart bilgilerini ele geçirerek işlem yapan şahıs veya şahısların tespiti halinde şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

91

SUÇUN YERİ

İSTİKLAL MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 16.30

MAĞDUR

1997 doğ. A.. C..

Mağdur ifadesinde     çalışmakta olduğu işyerinin ön kısmında bulunan araçtan demir çubuk indirdiği sırada demir çubuklardan birinin diğer demirlerin altına sıkışmış durumda olduğunu, demir çubuğu hızla çektiğinde demir çubuğu yerinden kurtularak sağ gözünün alt kısmına çarptığını, sağ göz alt kısmının hafif şekilde çizilmesi sebebiyle pansuman yaptırmak için hastaneye gittiğini şikayetçi olmadığını beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

EZİNE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI

46

SUÇUN YERİ

EZİNE

SUÇUN TARİH/SAATİ

25.01.2016 GÜNÜ SAAT 12.20

MÜŞTEKİLER

1973 doğ. E… K…, 1974 doğ. M.. K…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

25.01.2016 günü saat 12.40 sıralarında 155 polis imdat telefonunu arayan ve isminin E.. K.... olduğunu söyleyen şahsın, ikametinin kapı camının kırıldığını ve şikayetçi olduğunu bildirmesi üzerine ekiplerimiz olay yerine sevk edilmiş, olay yerinde bulunan müştekiler ikametin kendilerine ait olduğunu, pazar alışverişine gittiklerini, bu sırada M.. K… nin kızı E.. K… nin evde olduğunu, E… K.. nin kendilerini telefonla arayarak erkek bir şahsın ikametlerinin bina kapısının camını kırarak ikamete girmeye çalıştığını bildirdiğini, kendilerinin de hemen polisi aradıklarını,  20 gün önce ikametlerine hırsız girdiğini söylemeleri üzerine konu hakkında Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek talimat doğrultusunda tahkikata başlanmıştır.