MEYDANA GELEN OLAYLAR:

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

BANKA VEYA KREDİ KARTLARININ KÖTÜYE KULLANILMASI

SUÇUN SAYISI

21

SUÇUN YERİ

ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ

07.09.2016 GÜNÜ SAAT 00.00

MÜŞTEKİ

1984 doğ. K.. Y..

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

Müşteki ifadesinde kullanmakta olduğu kredi kartından Eylül ayı ve sonrasında 25,70 TL tutarında ödeme yapıldığını,  söz konusu kredi kartından Vodafona ait herhangi bir ödeme yapmadığını, kredi kartından bilgisi ve rızası dışında alışveriş yapan şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ: 

SUÇUN NEV’İ

HAYVAN HIRSIZLIĞI

SUÇUN SAYISI

862

SUÇUN YERİ

FEVZİ PAŞA MAH. N… H.. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 15.00

MÜŞTEKİ

1990 doğ. O.. Ç….

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

                Müşteki ifadesinde kendisine ait hayvan kümesinin içerisinde bulunan hayvanlarının yanına gittiğinde maddi değeri 1000 TL civarında olan arap cinsi horozunun olmadığını gördüğünü çalınmış olduğunu anladığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

863

SUÇUN YERİ

İSMETPAŞA MAH. S… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 16.50

MÜŞTEKİ

1974 doğ. S.. B..

                Müşteki çalışmakta olduğu inşaatın zemin katında bulunan duvarda bulunan çiziyi çıkarmak için duvara bitişik yasladığı merdivene çıkarken bir anda ayağının kaydığını, yaklaşık iki metre yükseklikten beton zemine düştüğünü, yaralandığını, olay yerine 112 unsurları gelerek kendisini Çanakkale Devlet Hastanesine götürdüklerini, burada tedavisini olarak taburcu olduğunu şikâyetinin bulunmadığını beyanla evrak ikmalen gönderilmiştir.

SUÇUN NEV’İ

BİSİKLET VE MOTOSİKLET HIRSIZLIĞI

SUÇUN SAYISI

864

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. H… K… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 17.30

MÜŞTEKİ

1995 doğ. A.. A.. A…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

                Müşteki ikametinin kiler kısmında bulunan demire kilitleyerek park ettiği tahmini 1200 TL civarında olan bisikletinin yanına gittiğinde yerinde olmadığını gördüğünü çalındığını anladığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

866

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 17.30

MÜŞTEKİ

1989 doğ. B..K..

ŞÜPHELİ

1990 doğ. S.. K..

                Şüphelinin sevk ve idaresindeki 17 UY .. plakalı motosikleti ile seyir halinde iken direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu kaza meydana gelmiş, kazada sürücü şüpheli ve arkasında yolucu olarak bulunan müşteki yaralanmış, yapılan tedavi sonrası BTM ile giderilecekleri bildirilmiş alınan ifadelerinde şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

HAKARET- HABERLEŞMENİN GİZLİLİĞİNİN İHLALİ

SUÇUN SAYISI

868

SUÇUN YERİ

CEVATPAŞA MAH. M.. K.. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 18.00

MÜŞTEKİLER

1961 doğ. F.. S.., 1950 doğ. C… O.. D..

ŞÜPHELİLER

1953 doğ. G.. G.., 1953 doğ. O.. G..

                Müştekiler ifadelerinde kendilerinin kiracı/ev sahibi olduklarını, olay saatinde merdiven boşluğunda evin tadilatını konuşurken, komşuları olan şüphelilerin geldiğini yanlarından geçerken kendilerine hakaret ettiklerini, sizin postalarınıza bakıyoruz, siz dolandırıcısınız, üç kâğıtçısınız diyerek haberleşme hürriyetinin gizliliğini ihlal ettiklerini söylediklerini, kendilerinden şikayetçi olduklarını beyan etmişler, şüpheliler ifadelerinde olay saatinde evden çıkarken C.. O… D.. in elektrik panosuna kendilerini kast ederek tehdit ve hakaret içeren not yazdığını gördüklerini, umursamadıklarını ve çıkıp gittiklerini, daha sonra bu not kağıdının kaybolduğunu, bir süre sonra eve dönerken şahsın kendilerine hakaret içerikli sataştığını, bunun üzerine ağız tartışması yaptıklarını, haklarındaki suçlamaları kabul etmediklerini şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI

870

SUÇUN YERİ

BARBAROS MAH. B… 1… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 17.30

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİLER

1951 doğ. M… G.., 1953 doğ. H.. K..

                        M.. G.. ifadesinde 17 PH .. plakalı aracı ile seyir halinde iken orta şeritten gelen 17 UD … plakalı araç sürücüsünün önüne manevra yaptığını ve aracına ön sağ taraftan çarparak olay yerinde durmadığını ve olay yermeden uzak bir yerde durdurduğunu şahsın hatasını kabul etmediğin kendi aralarında anlaşamadıklarını şikayetçi olduğunu beyan etmiş,                H.. K… ifadesinde aracı ile seyir halinde iken sol taraftan gelen araç sürücüsünün kendi aracına doğru manevra yaparak aracına sol arka taraftan çarptığını ve trafiğin çok sıkışık olmasından dolayı müsait bir yerde durduğunu, şahıs ile anlaşamadıklarını, şikâyetçi olduğunu beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

AÇIKTAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

875

SUÇUN YERİ

İSMETPAŞA MAH. S….. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 21.30

MÜŞTEKİLER

1992 doğ. R…B…., 1994 doğ. H… K…, 1997 doğ. Ö… Ö….

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

                R… B…. ifadesinde 23.02.2016 günü saat 21.00 sıralarında antrenman için 1… M… S…. gittiğini, antrenman sonrası soyunma odasına gittiğinde İ pone 6 marka telefonun montunun cebinde olmadığını anladığını, cep telefonunu çalan şahıs veya şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, ayrıca soyunma odasında eşyaları bulunan H.. K… 600 TL sinin çalınmış olduğunu şikayetçi olduğunu, Ö…. Ö…. ise soyunma odasında bulunan 170 TL sinin çalınmış olduğunu şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

İLÇELER:

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

196

SUÇUN YERİ

ŞİRİNTEPE MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

22.02.2016 GÜNÜ SAAT 10.30

MÜŞKEKİ

1975 doğ. E.. G…

Müşteki ifadesinde kendisinin halen Biga Devlet Hastanesinde h… olarak çalıştığını 22.02.2016 günü saat 10.30 sıralarında hastanede kalite birimine giderken acil servis sedye taşıma merdivenine bağlantılı olan demire kafasını çarptığını, daha sonra acil serviste gerekli müdahalenin yapıldığını şikayetçi olmadığını beyan etmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKÛNUNU BOZMA

SUÇUN SAYISI

200

SUÇUN YERİ

CUMHURİYET MAH. M…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

22.02.2016 GÜNÜ SAAT 20.20

MÜŞTEKİ

1980 doğ. A… K..

ŞÜPHELİ

1970 doğ. Ş.. A..

Müşteki ifadesinde kendisinin çalışmakta olduğu okulda birlikte çalıştığı arkadaşının kendisini arayarak bir kişinin okulun bahçesine gelerek kazıp bir şey gömüp gittiğini baktığında kendisi ile ilgili bir kağıt bulduğunu kağıdın üzerinde Arapça yazılar ve A…’un geçtiği yola gömülecek şeklinde yazılar yazdığını söylemesi üzerine hemen arkadaşının yanına gittiğinde arkadaşının anlattıklarının doğru olduğunu görmesi üzerine kağıdı yaktıklarını güvenlik kameralarını incelediklerinde daha önceden kendisini telefon ile bir çok defa arayan şüphelinin gelerek bir şey gömdüğünü gördüklerini beyanla şikayetçi olmuş, şüpheli ifadesinde müştekiyi daha önce eşi ile iş arkadaşı olması sebebiyle tanıdığını, 2015 yazında bir kez arayarak görüşmek, sohbet etmek istediğini, olay günü bahse konu okulun bahçesinde olan halı sahada maç izlemeye gittiğini, sonra yanındaki muskayı toprağı az kazarak gömdüğünü, neden bu şekilde yaptığını bilmediğini, kağıtta yazılı olanların manasını bilmediğini muskayı Yenice civarında bir şahsa ayrıldığı bayan arkadaşı ile durumunun düzelmesi için yazı yazar mısın şeklinde ricada bulunarak yazdırdığını beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

6136 SKM

SUÇUN SAYISI

202

SUÇUN YERİ

SAKARYA MAH. K…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 20.00

ŞÜPHELİ

1995 doğ. E.. C.. A…

Görevlilerimizin D.. K… isimli yerde yapmış oldukları genel asayiş uygulamasında bahse konu kıraathanenin asma katında bulunan masanın açık olan çekmecesinde üzerindeki ibareleri okunamayan bir adet silah ve bu silaha ait 1 adet şarjör ve şarjöre basılı vaziyette 7 adet MKE yapımı fişek olduğu görülerek alınmış, yine asma katta bulunan kanepenin arka kısmı kontrol edildiğinde 1 adet pala olduğu görülerek bulunduğu yerden alınmış, alınan bu silah ve Pala tabir edilen kesici aletin şüpheli şahsa ait oldukları tespit edilmiş alınan ifadesinde bahse konu silahın, fişeklerin ve pala tabir edilen kesici aletin kendisine ait olduğunu, kendi rızası ile teslim etmek istediğini beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

6136 SKM

SUÇUN SAYISI

203

SUÇUN YERİ

SAKARYA MAH. K…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 19.30

ŞÜPHELİ

1989 doğ. A.. T..

Görevlilerimizin D.. K… isimli yerde yapmış oldukları genel asayiş uygulamasında bahse konu kıraathanenin asma katında bulunan kanepenin üzerinde  bir adet silah ve bu silaha ait 1 adet şarjör ve şarjöre basılı vaziyette 14 adet MKE yapımı fişek olduğu görülerek alınmış, yine asma katta bulunan kanepenin arka kısmı kontrol edildiğinde 1 adet pala olduğu görülerek tahkikat yapılmak üzere şüpheli şahıstan teslim alınmış alınan ifadesinde bahse konu silahın, fişeklerin kendisine ait olduğunu, kendi rızası ile teslim etmek istediğini beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

ÇAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

KASTEN YARALAMA

SUÇUN SAYISI

96

SUÇUN YERİ

FATİH MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 12.30

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ

1987 doğ. A.. P…

ŞÜPHELİ MÜŞTEKİ

1984 doğ. M.. D..

                Müşteki daha önceden aralarında husumet bulunan şüpheli müştekinin Lokantada yemek yediği esnada yanına gelerek aralarında tartışma çıktığını şahsın tuzluk ile başına vurması üzerine karşılıklı yumruklaşarak kavga ettiklerini beyanla şikayetçi olmuş, şüpheli müşteki ifadesinde daha önceden kendisinin arkadaşının yanında müşteki şüphelinin küfür ettiğini arkadaşının kendisine söylemesi üzerine tesadüfen karşılaştığı şahsa saldırdığını birbirlerini darp ettiklerini şahsa bir cisimle vurduğunu neyle vurduğunu hatırlamadığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

97

SUÇUN YERİ

FATİH MAH. K… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

15.02.2016 GÜNÜ SAAT 14.30

MÜŞTEKİ

1987 doğ. C… Y..

ŞÜPHELİ

1956 doğ. Y.. H..

                Müşteki ifadesinde şüphelinin taşeronluğunda çalışmakta olduğu Çanakkale Seramik Fabrikasında çalıştığı esnada çekiç ile rulmana vurduğu sırada bir anlık dikkatsizliği sonucu sol el baş parmağıma vurarak ve hafif şekilde yaralandığını beyanla şikayetçi olmamış, alınan talimata istinaden şüphelinin kimlik ve adres bilgileri ifadesi alınmadan evraka eklenmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

EZİNE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT- HAKARET

SUÇUN SAYISI

93

SUÇUN YERİ

CAMİKEBİR MAH. B… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

13.02.2016 GÜNÜ SAAT 12.00

MÜŞTEKİ

1962 doğ. A.. N.. K..

FİRARİ ŞÜPHELİ

1962 doğ. R…. T..

       

Müşteki ifadesinde tarihten 10 gün önce şüpheli şahsın işyerine gelerek kendisine tehdit ve hakarette bulunduğunu beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

BİLİŞİM SİSTEMİNİ ENGELLEME, BOZMA, VERİLERİ YOK ETME VEYA DEĞİŞTİRME

SUÇUN SAYISI

94

SUÇUN YERİ

SEFERŞAH MAH. Y…. Ç… 1…. Ç… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 21.00

MÜŞTEKİ

1983 doğ. A.. B…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

       

Müşteki ifadesinde kendisine ait facebook hesabının şifresinin çalındığını çalan şahıs ya da şahısların arkadaşlarına mesaj göndererek dolandırmaya çalışmış olduklarını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

GELİBOLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

KASTEN YARALAMA- TEHDİT- HAKARET

SUÇUN SAYISI

135

SUÇUN YERİ

GELİBOLU

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 20.00

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİLER

1942 doğ. B… Ö…, 1974 doğ. M.. Ö.., 1975 doğ. M.. K.. Ö..

23.02.016 günü saat 21.10 sıralarında polis merkezi amirliğine gelerek müracaatta bulunan B.. Ö.. ve oğlu M.. Ö.. akrabaları olan M… K.. Ö.. ün kendilerine hakaret ve tehdit ettiğini, ayrıca zorla 100,00TL para aldığını şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmeleri üzerine, M.. K.. Ö… isimli şahıs polis merkezine davet edilmiş, polis merkezine gelen M… K… isimli şahıs asıl şahısların kendisine hakaret edip tehdit ettiğini şahıslardan kendisinin de şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

LÂPSEKİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

SUÇUN SAYISI

47

SUÇUN YERİ

GAZİ SÜLEŞMAN PAŞA MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 05.00

ŞÜPHELİ

1974 doğ. A…. O… K….

                Gelibolu Haber merkezinin feribot içerisinde alkol alan 22 UF … Plaka sayılı araç sürücüsünün alkollü olduğunun bildirilmesi üzerine feribot çıkışında bahse konu araç sürücüsü durdurularak yapılan alkol kontrolünde 2,97 Promil alkollü olduğu tespit edilerek gerekli cezai işlemler uygulanmış olup evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

48

SUÇUN YERİ

GAZİ SÜLEŞMAN PAŞA MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 17.30

MAĞDUR

2004 doğ. E…S..

MÜŞTEKİ

1979 doğ. A…. S..

                Lâpseki Devlet Hastanesine adli olay geldiğinin bildirilmesi üzerine görevlilerimizce mağdur çocuğun inşaat çevresinde oynarken ayağının çitlere takılması neticesinde yere düştüğü ve sol kolundan yaralandığı anlaşılmış, mağdur yapılan ilk müdahalenin ardından İleri Tetkik ve Tedavi amacı ile Çanakkale Devlet Hastanesine annesi müşteki refakatinde sevk edildiğinden yazılı ifadeleri alınamamış tahkikat devam etmektedir.

ECEABAT İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ: 

SUÇUN NEV’İ

TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

SUÇUN SAYISI

26

SUÇUN YERİ

KEMALPAŞA MAH. T… Ö.. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 20.30

ŞÜPHELİ

1950 doğ. C.. B..

Görevlilerimizin yapmış oldukları kontroller esnasında 17 T ….. Plaka sayılı Ticari araç sürücüsü şüphelinin yapılan alkol kontrolünde 1.40 Promil alkollü olduğu tespit edilerek yapılan işlemlerine müteakip hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

YENİCE İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ: 

SUÇUN NEV’İ

KAYIP EŞYA

SUÇUN SAYISI

26

SUÇUN YERİ

YENİ MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

23.02.2016 GÜNÜ SAAT 15.00

MÜŞTEKİ

1978 doğ. F… S….

Müşteki ifadesinde olay günü saat 14.00 sıralarında arkadaşının evine giderek yaklaşık 15 dakika civarında oturduğunu bu esnada 3 yaşındaki kızının kendisine ait LG marka cep telefonu ile oynadığını daha sonra buradan ayrıldığını daha sonra telefonunun olmadığını anladığını arkadaşını aradığını evi kontrol ettiğini olmadığını söylemesi üzerine eşinin telefonundan aradığını ancak telefonunun kapalı olduğunu bulup ta kendisine teslim etmeyen şahıs veya şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

EK VUKUATLAR:

KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ:

2016/23 KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE SATIN ALMAK, KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK

                İlgi sayılı vukuat raporunun şüphelisi G…. S…. Çanakkale Devlet Hastanesinde yapılan tedavisine müteakip yapılan işlemlerinin akabinde salıverilmiştir.

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

2016/199 GENEL GÜVENLİĞİN KASTEN TEHLİKEYE SOKULMASI-KASTEN YARALAMA-TEHDİT-6136 SKM-KİŞİYİ HÜRRİYETİNDEN YOKSUN KILMA

İlgi sayılı Vukuat raporunun müşteki şüphelisi F… A… ve Şüpheli B… A…. isimli şahıslar 23.02.2016 günü mevcutlu olarak C.Başsavcılığına sevk edilmişler, ifadelerine müteakip serbest bırakılmışlardır.