MEYDANA GELEN OLAYLAR:

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ:  

SUÇUN NEV’İ

KULLANMAK İÇİN UYUŞTURUCU VEYA UYARICI MADDE SATIN ALMAK, KABUL ETMEK VEYA BULUNDURMAK

SUÇUN SAYISI

64

SUÇUN YERİ

ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 15.00

DAVACI

KAMU HUKUKU

ŞÜPHELİ

1989 doğ. F…. K…

Olay tarih ve saatinde ambulans ile Çanakkale Devlet Hastanesine getirilen şüpheli şahsa uyuşturucu madde kullanımı yönünde adli rapor düzenlendiği bildirilmesi üzerine görevlilerimiz intikal etmişler. Şahsın kendisine gelerek tedaviyi kabul etmediği bilgisi üzerine şahısla yapılan görüşmede bonzai maddesi kullandığını beyan etmiş, alınan talimata istinaden yapılan işlemlerine müteakip şahıs salıverilmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT

SUÇUN SAYISI

1989

SUÇUN YERİ

K…. K… B… MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

24.04.2016 GÜNÜ SAAT 21.00

MÜŞTEKİ

1983 doğ. A.. E..

FİRARİ ŞÜPHELİLER

F.. C…- E.. isimli şahıslar

            Müşteki ifadesinde, 24.04.2016 günü trafik kazası geçirdiğini ve kazada S.. T…. isimli şahsın yaralandığını, aynı gün akşamı bu şahsın arkadaşları olan F.. Ç.. ve E… isimli şahısların eşi evdeyken gece saatlerinde gelerek kendisini sorduklarını ve tehditvari sözler sarf ettiklerini, sonraki gece de aynı şahısların gelerek komşusuna kendisini sorduklarını ve evinin önünde beklediklerini beyanla şikayetçi olmuş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

KASTEN YARALAMA - HAKARET – TEHDİT

SUÇUN SAYISI

1998

SUÇUN YERİ

B… MAH. P…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 01.45

MÜŞTEKİLER

1993 doğ. M… G…- 1996 doğ. M.. C..- 1996 doğ. M… E…

FİRARİ ŞÜPHELİLER

1972 doğ. Y.. Ç…- 1996 doğ. Ö… D.. Ve Yedi Adet Erkek Şahıs

            Müştekiler ifadelerinde, arkadaşları G… H…, E.. Ç.., D.. Ç.., K.. D.. ve E.. K… ile birlikte P… caddesi üzerinde yaya olarak gittiklerini, bir balkonun önünden geçtikleri sırada balkonda üç erkek şahıs bir bayan şahsın olduğunu, erkek şahıslardan bir tanesinin kız arkadaşlarına laf attığını, bir tanesinin hakaret ettiğini, yürümeye devam ettikleri sırada binadan 8 erkek şahıs birde elinde sopa bulunan bayan şahsın çıktığını, şahısların M.., M… ve M…’i de darp ettiklerini, E…’in kız arkadaşlarını oradan uzaklaştırdığını, bayan şahsın tehdit ve hakarette bulunduğunu beyan ederek Y.. Ç.., Ö… D… ve 7 erkek şahıstan şikayetçi olmuşlardır. Olay yerinde olayda kullanıldığı belirtilen bir adet 63 cm uzunluğunda metal boru evraka eklenmek üzere muhafaza altına alınmış, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

1999

SUÇUN YERİ

İ….. MAH. A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 07.20

MÜŞTEKİ

1978 doğ. Ö… Ş.. E..

MÜŞTEKİ-ŞÜPHELİLER

1963 doğ. S.. S…- 1970 doğ. M… K..

             Müşteki alınan ifadesinde; araçta yolcu olarak bulunduğunu, bu araçla seyir halinde iken e.... b…. kavşağında bir aracın kendilerine çarptığını, boynunda ağrı olunca hastaneye gittiğini, kaza anını hatırlamadığını, olayla ilgili kimseden bir şikayetinin bulunmadığını beyan etmiştir. Müşteki Şüpheli S… S…'ın alınan ifadesinde; sevk ve idaresindeki 17 DH..  plaka sayılı araç ile İskele istikametinden D… caddesini takiben e… b… kavşağına geldiğinde, 59 DA … plaka sayılı aracın aracının soluna vurduğunu, şikayetinin bulunmadığını beyan etmiştir. Müşteki Şüpheli M.. K…'in alınan ifadesinde; sevk ve idaresindeki 59  DA …   plaka sayılı araç ile S…. istikametinden  B….  yönüne doğru  seyrettiğini, e… b.. kavşağına geldiğini, iskele yönünden hızla gelen  ismini polis merkezinde öğrendiği S… S….'ın sürücülüğünü yaptığı 17 DH …  plaka sayılı aracı ile kendi aracına  vurduğunu, şikayetinin bulunmadığını beyan etmiştir. Tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

2001

SUÇUN YERİ

İ….. MAH. A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 09.00

MAĞDUR

2005 doğ. Z.. Ç…

MÜŞTEKİ

1972 doğ. T.. Ç..

MÜŞTEKİ-ŞÜPHELİ

1977 doğ. T… E…

            Müşteki, oğlu mağdur ile birlikte yürüdüklerini, karşıya geçmek için durduklarını, kendisinin yolu kontrol etmek için yola doğru bir kaç adım attığı esnada pat diye bir ses duyduğunu, arkasına döndüğünde çocuğunu yerde kafasından kan geldiğini gördüğünü, ambulans ile oğlunu hastaneye götürdüklerini, oğlunun tedavisinin yapılarak taburcu olduğunu, çarpa anını görmediğini, şikayetçi olmadığını beyan etmiştir. Müşteki Şüphelinin alınan ifadesinde kendisine ait kamyonet ile seyir halinde iken yolun sağında bir aracın yolcu indirdiğini, bu aracın önünden aniden ismini olay sebebiyle öğrendiği mağdur’un çıkarak aracının ön camına çarptığını, yere düştüğünü, çocuğun yanında kimse olmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

EVDEN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

2003

SUÇUN YERİ

C… MAH. G…L SK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

16.04.2016 GÜNÜ SAAT 10.00

MÜŞTEKİ

1950 doğ. E… İ…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki alınan ifadesinde; zemin katında bulunan dairesinin kapısını kilitleyerek üst katta bulunan dairesine çıktığını, bu daireyi depo olarak kullandığını, 27.04.2016 günü dairesinin kapısını açarak içeriye girdiğinde banyo kısmında bulunan şofbeninin yerinden söküldüğünü, yine aynı yerde açıkta atılı bir halde bulunan şofbeninin ve büyük mutfak tüpünün de olmadığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

HAKARET- TEHDİT

SUÇUN SAYISI

2005

SUÇUN YERİ

K… MAH. İ…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 15.10

MÜŞTEKİ

1978 doğ. M…. Y… Ö…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde çalışmakta olduğu İ.. B… şubesinin danışma bölümünde beklediği esnada eşkalini verdiği ve kendisine daha önceden kullanmak için telefonunu isteyen vermeyince dışarı çıkan erkek şahsın bir süre sonra kapıdan kendisine doğru bağırarak yanına çağırdığını kendisinin de gittiğini şahsın kendisine bankamatik ile ilgili soru sorduğunu kendisinin de cevap verdiğini şahsın kendisine hitaben neden yardımcı olmuyorsunuz lan dediğini bunun üzerine şahısla aralarında itiş kakış olduğunu yan taraftaki bankanın güvenlik görevlisinin gelerek ayırdığını kendisinin bankaya girdiğini bir müddet sonra yan taraftaki bankanın Güvenlik görevlisi bahse konu şahsın telefonla birilerine kendisini kastederek görevliyle tartıştık gelin indirelim dövelim tarzı sözler söylemiş olduğunu beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT

SUÇUN SAYISI

2007

SUÇUN YERİ

K….. MAH. Y… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 16.30

MÜŞTEKİ

1979 doğ. Ş… O… U…

FİRARİ ŞÜPHELİ

1989 doğ. Y… D….

            Müşteki ifadesinde kendisine ait işyerine ek olarak bulunan işyerini yaklaşık dört aydır hukuksuz olarak bulunan şüphelinin işyerine geldiği ve kendisini işyerini boşaltma konusunda tartıştıklarını, tartışma sırasında sözlü olarak kendisini tehdit ettiğini, şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT- 6136 SKM

SUÇUN SAYISI

2008

SUÇUN YERİ

İ…. MAH. A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 17.00

MÜŞTEKİ

1981 doğ. H… Y…

FİRARİ ŞÜPHELİ

1972 doğ. T… T…

            Müşteki ifadesinde kendine ait ikameti yaklaşık 2 ay önce rıza ile verdiği kontratta adı geçen şüpheliye 600 TL karşılığında kiraladığını, şahısın kira vermediğini, yanında V.. K… ile birlikte şahsa ait iş yerine gittiğini iş yerinde şahıstan kirasını istediğini niye vermiyorsun dediğini hastayım dediğini ve param yok dediğini burada bağıramazsın çağıramazsın dediğini şahsa evi satın mı aldın tapusunu mu aldın dediğini şahsın kendisine mermi manyağı yaparım seni diyerek rıza ile verdiği silah mermisi olan 9,19 cal fişeği üzerine fırlattığını silah görmediğini, kendisi ve yanındaki bayan ile birlikte iş yerinden ayrıldığını Polis merkezine geldiğini şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

2009

SUÇUN YERİ

B…. MAH. Ş…. 7…. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

15.02.2016 GÜNÜ SAAT 17.00

MÜŞTEKİ

1971 doğ. N… M…..

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki ifadesinde çalıştığı iş yerinde tuvalette basamaklı seyyar merdivene çıkarak temizlik yaparken düştüğünü, yaralandığını, kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI

2012

SUÇUN YERİ

C…. MAH. K…… A…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 18.45

MÜŞTEKİ

1988 doğ. O… U…

            Müşteki ifadesinde çalışmakta olduğu şirketine ait G… F… Y… H… kiralanmış 34 NE … plakalı araç ile seyir halinde iken aracın sol arka lastiğini patladığını ve aracın kaydığını, aracın sol tarafının kaldırıma çarptığını araçta zarar meydana geldiğini kaskodan faydalanmak için polis merkezine geldiğini şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME- KASTEN YARALAMA

SUÇUN SAYISI

2013

SUÇUN YERİ

F….. MAH. D… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 20.00

MÜŞTEKİ

1950 doğ. A.. Ç..

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİLER

1975 doğ. S.. İ.., 1972 doğ. D.. K…, 1994 doğ. A… T..

ŞÜPHELİ MÜŞTEKİ

1974 doğ. E… D…

            Müşteki ifadesinde şüpheli müşteki şahsın ikametine gelerek kendisini darp ettiğini, penceresinin camını kırdığını şikayetçi olduğunu beyan etmiş şüpheli müşteki ifadesinde müştekinin ikametine gitmediğini, şahsı darp etmediğini, ikametinde iken müşteki şüphelilerin ikametine gelerek S.. İ.. in kendisini darp ettiğini, müşteki şüpheliler ve şüpheli müşteki ’den şikayetçi olduğunu beyan etmiş, şüpheli müştekiler ifadelerinde şüpheli müştekinin evinin terasından kendilerine cam parçaları ve şişe attığını kendilerini yaraladığını şikayetçi olduklarını beyan etmişler hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT- HAKARET

SUÇUN SAYISI

2015

SUÇUN YERİ

B…. MAH. M… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 20.00

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ

1965 doğ. A.. Y..

ŞÜPHELİ MÜŞTEKİLER

1980 doğ. A.. Ç…, 1989 doğ. Z.. Ç..

            Müşteki şüpheli ifadesinde olay saatinde penceresinin önünde gürültü yapan çocukları ikaz ettiği için çocukların babası ve annesi olan şüpheli müştekiler tarafından tehdit ve hakarete maruz kaldığını şikayetçi olduğunu beyan etmiş, şüpheli müştekiler ifadelerinde tartışma sırasında müşteki şüphelinin kendilerine hakaret ettiğini şikâyetçi olduklarını beyan etmişler, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT- HAKARET

SUÇUN SAYISI

2017

SUÇUN YERİ

ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 10.00

MÜŞTEKİLER

1988 doğ. Z… Ç.., 1982 doğ. S… T… P…

FİRARİ ŞÜPHELİLER

1994 doğ. İ.. B…, 1973 doğ. S.. B…

            Müştekiler ifadelerinde 1.. B… isimli AVM de faaliyet gösteren kozmetik dükkânında çalıştıklarını, iş arkadaşları İ.. B… ün işyeri kurallarına uymadığını, bundan dolayı işten çıkarılmak üzere olduğunu, ayrıca şahsın kız kardeşinin telefonu ile işyerinin genel merkezine kendileri hakkında müşteriler ile yeterince ilgilenmiyorlar diye yalan mail ihbarında bulunduğunu, annesi S.. B… ile birlikte kendilerine yönelik tehdit ve hakarette bulunduklarını şikayetçi olduklarını beyan etmişler tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

2018

SUÇUN YERİ

B…. MAH. T…SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 21.10

MÜŞTEKİ

1995 doğ. R.. T..

ŞÜPHELİ

1993 doğ. U.. D.. G..

            U.. D.. G.. isimli şahıs sevk ve idaresindeki 17 AK .. plakalı aracı ile seyir halinde iken yaya R… T… a çarpması sonucu kaza meydana gelmiş, kazada müşteki yaralanmış, sürücü alkolsüz olduğu anlaşılmış, kazadan sonra sürücü kazaya karıştığı aracı ile yaralı şahsı hastaneye götürmek için kaza yerinden ayrıldığında trafik ekiplerince kaza tespit tutanağı tanzim edilememiş, kazanın tarafları ifadelerinde şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

İLÇELER:

BAYRAMİÇ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

EVDEN HIRSIZLIK- DOLANDIRICILIK

SUÇUN SAYISI

153

SUÇUN YERİ

C…. MAH. 4….G…. SK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

26.02.2016 GÜNÜ SAAT 20.30

MAĞDUR

1946 doğ. S.. K…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

            Müşteki S.. K.., 26.02.2016 tarihinde ikametinde bulunduğu esnada zayıf yapılı 50-55 Kg civarında yeşil gözlü bıyıksız sakalsız erkek bir şahsın kendisini B… ilçesinde yaşayan İ… olarak tanıtıp kendisine Zeytin yağı satabileceğini söylediğini, kendisinin de bu şahsa 400 TL para verdiğini, 60 Litre Zeytinyağı getir dediğini şahsın parayı ve boş bidonu alıp evden ayrıldığını, ayrıca ikametinde kendisine ait çanta içerisinden 250 TL paranın çalındığını iddiası ile şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

466

SUÇUN YERİ

İ… MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 12.30

MAĞDUR

1979 doğ. T… D…

Mağdur ifadesinde, B… S…. S… sigortalı işçi olarak çalıştığını, işyerinde sac levhaları kaldırmaya çalışırken levhalardan birinin kayarak sol bileğinin üzerine düştüğünü, bileğinde kesi oluştuğunu, iş arkadaşının kendisini hastaneye götürdüğünü, tedavisinin yapıldığını, şikayetinin olmadığını beyan etmiştir. Mağdurun doktor raporu "hayati tehlikesi yoktur, BTM ile giderilemez, kati hekim raporudur" şeklindedir, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

556 SKM

SUÇUN SAYISI

467

SUÇUN YERİ

S…. MAH. Ç… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

26.04.2016 GÜNÜ SAAT 15.00

ŞÜPHELİ

1975 doğ. E.. M…

            Biga Sulh Ceza Hakimliğinin kararına istinaden şüpheliye ait işyerinde yapılan aramada 7 adet H… marka ayakkabı tespit edilerek muhafaza altına alınmış, şüpheli ifadesinde ürünün satışının yapılmasının suç teşkil ettiğini bilmediğini beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.    

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

468

SUÇUN YERİ

İ…. MAH. K…. Ş… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 09.00

MÜŞTEKİ

1981 doğ. E… E…

Müşteki ifadesinde 27.04.2016 günü saat 09.00 sıralarında Biga'daki eczanelere ilaç dağıtmak için Bandırmadan geldiğini ve aracını park ederek indiği esnada ayanın burkulduğunu, kendi imkanları ile hastaneye gittiğinde sağ bacağında bilek üzerinde çatlak olduğunu öğrendiğini, tedavisinin yapıldığını şikayetçi olmadığını beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

556 SKM

SUÇUN SAYISI

469

SUÇUN YERİ

İ… MAH. K… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

26.04.2016 GÜNÜ SAAT 15.00

ŞÜPHELİ

1958 doğ. M.. O…

Biga Sulh Ceza Hakimliğinin kararına istinaden şüpheliye ait işyerinde yapılan aramada raflarda satışa hazır vaziyette 1 adet H.. marka eşofman üstü ve 16 adet H… marka eşofman altı tespit edilerek muhafaza altına alınmış, şüpheli ifadesinde ürünün satışının yapılmasının suç teşkil ettiğini bilmediğini beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.    

GELİBOLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

KAYIP EŞYA

SUÇUN SAYISI

313

SUÇUN YERİ

A….. MAH. K… K.. SK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 11.30

MAĞDUR

1998 doğ. M… A..

 Müşteki önce alınan ifadesinde; ikinci el olarak satın aldığı telefonunun işyerinden çalındığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiş, daha sonra gelerek alınan ifadesinde de; çalındığını düşündüğü cep telefonunu işyerinde bulduğunu, muhtemelen telefonunu düşürdüğünü, şikayetçi olmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI

315

SUÇUN YERİ

A…. MAH. K… K.. SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

27.04.2016 GÜNÜ SAAT 18.30

MÜŞTEKİ

1980 doğ. A.. V…

27.04.2016 günü saat 18.30 sıralarında meydana gelen iş kazası olayında müşteki Gelibolu Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Çanakkale’ye sevk edildiğinden ifadesi alınamamış, alınan Dr. raporunda kafada arteriyal kesiye bağlı aktif kanama yaklaşık 5 cm lik kesi olduğu, kanamanın kesinti şeklinde devam etmesi nedeniyle hasta sevk edildiğini belirten geçici hekim raporu Kati raporun beyin cerrahisi uzmanınca verileceği belirtilmiş olup tahkikat devam etmektedir.

GÖKÇEADA İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ:     

SUÇUN NEV’İ

BİSİKLET VE MOTOSİKLET HIRSIZLIĞI

SUÇUN SAYISI

43

SUÇUN YERİ

C…. MAH. K… SK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

15.04.2016 GÜNÜ SAAT 21.00

MÜŞTEKİ

1956 doğ. Ş.. D…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

Müşteki ifadesinde; üzerine kayıtlı motosikletinin ikametinin bahçesinde park halinde bulunduğunu, bundan yaklaşık 8 ay önce İstanbul iline gittiğini, Gökçeada’ya geldiğinde motosikletinin ve 12 lt diye tabir edilen tüplerin ikametinin bahçesinden çalındığını fark ettiğini beyan etmiş,  hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.