TRAFİK İCRAATLARI

MEYDANA GELEN OLAYLAR:

SİBER SUÇLAR İLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ KİŞİSEL VERİLERİ HUKUKA AYKIRI OLARAK VERME VEYA ELE GEÇİRMEK

SUÇUN SAYISI 43

SUÇUN YERİ ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ 04.05.2016 GÜNÜ SAAT 19.00

MÜŞTEKİ 1976 doğ. İ… C…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki ifadesinde; kullanmakta olduğu cep telefonuna bazı arkadaşları arayarak adı kullanılarak Facebook üzerinden arkadaşlık isteği gönderildiğini ve arkadaşlık isteğini kabul eden arkadaşları ile Facebook Messenger üzerinden konuşmalar yapıldığını ve bu konuşmalarda hediye çeki kazandığına dair arkadaşlarından telefon numarası isteyerek dolandırıcılık amaçlı olarak mesajlaştığını öğrendiğini, adı ve Facebook resimlerini kullanılarak sahte Facebook profili oluşturularak arkadaşları ile dolandırıcılık amaçlı olarak mesajlaşan şahıs ya da şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ BİLİŞİM SİSTEMİNİ ENGELLEME, BOZMA, VERİLERİ YOK ETME VEYA DEĞİŞTİRME

SUÇUN SAYISI 46

SUÇUN YERİ ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ 08.05.2016 GÜNÜ SAAT 19.00

MÜŞTEKİ 1984 doğ. M… Ç…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki, kendisine ait e-posta adresiyle oluşturmuş olduğu Facebook hesabının ve e-posta hesabının çalındığını ve arkadaşlarına mesaj göndererek dolandırılmaya çalışıldığını beyanla şikayetçi olmuş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ KAYIP EŞYA(Bulundu)

SUÇUN SAYISI 2218

SUÇUN YERİ C… MAH. G… B…

SUÇUN TARİH/SAATİ 09.05.2016 GÜNÜ SAAT 12.50

MÜŞTEKİ 1961 doğ. N… A…

Müşteki ifadesinde; eşinin kendisini araç ile bıraktığını, araçtan inerek eczaneye girdiğini, işi bittiğinde kendi işyerine yaya olarak gittiğini, daha sonra kendisine ait cep telefonunun yanında olmadığını fark ettiğini, düşürmüş olabileceğini, telefonu bulan ve yetkili birimlere teslim etmeyen, kullanan, satan veya satın alan şahıs ya da şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, Aynı gün ilerleyen saatlerde müştekinin alınan ek ifadesinde; cep telefonunu araçtan inerken düşürmüş olduğunu, arkadan gelen başka aracın telefonun üzerinden geçtiğini, telefonu bulan bir şahsın orada bulunan bir iş yerine telefonunu bırakmış olduğunu ve şikayetinden vazgeçtiğini beyan etmiştir.

SUÇUN NEV’İ OTODAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI 2221

SUÇUN YERİ B… MAH. R… T… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 07.05.2016 GÜNÜ SAAT 20.00

MÜŞTEKİ 1986 doğ. Ö… G…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki, olay yerinde park halinde bulunan aracının bagajında bulanan yaklaşık olarak 500 TL değerinde olan bir adet kapasitör, bir adet anfi ve basın aracın bagaj kilidinin kırılarak çalındığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI 2224

SUÇUN YERİ E… MAH. A… M… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 12.45

MÜŞTEKİ/ŞÜPHELİ 1995 doğ. A… U…

ŞÜPHELİ/MÜŞTEKİ 1950 doğ. S… G…

Müşteki/Şüphelinin sevk ve idaresinde bulunan motosiklet ile Şüpheli/Müştekinin sevk ve idaresinde bulunan aracın kavşakta çarpışması neticesinde motosiklet sürücüsü yaralanmış, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ BİSİKLET VE MOTOSİKLET HIRSIZLIĞI

SUÇUN SAYISI 2225

SUÇUN YERİ İ… MAH. S… R… SK.

SUÇUN TARİH/SAATİ 09.05.2016 GÜNÜ SAAT 22.00

MÜŞTEKİ 1985 doğ. H… B…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki, arkadaşının ikametine misafir olarak geldiğini, saat geç olması nedeni ile adına kayıtlı motosikletini ikametine gitmesi için ona verdiğini, arkadaşının daha sonra motosikleti bahse konu yerde park ettiğini, sonraki gün kendisini arayarak motosikletin yerinde olmadığını çalınmış olduğunu söylediğini, tüm aramalarına rağmen motosikletini bulamadığını, çalan şahıs ya da şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

SUÇUN SAYISI 2226

SUÇUN YERİ İ… MAH. H… M… SK.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 12.30

MÜŞTEKİ 1993 doğ. M… Y…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki, olay yerinde park halinde bulunan aracının yanına geldiğinde aracının sol aynasının kırık olduğunu gördüğünü, aracına 17 PH … plakalı aracın çarptığını öğrendiğini beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI 2233

SUÇUN YERİ B… MAH. Ş… S… B… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 21.30

MÜŞTEKİ 1988 doğ. Ş… A…

Müşteki, çalıştığı iş yerinde bıçakla et keserken bıçağın sol eline saplandığını hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını olayın kendi dikkatsizliğinden kaynaklandığını şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA-MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI 2234

SUÇUN YERİ B… MAH. A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 22.40

MÜŞTEKİ/ŞÜPHELİLER 1990 doğ. S… T…, 1962 doğ. D… G…

S… T… sevk ve idaresinde bulunan halk otobüsü ile yolun sağ şeridinden seyir halinde olduğunu, yolun solunda Belediyeye ait sulama aracının bulunduğunu, kendisinin yoluna devam ettiği sırada arkasından sol şeritten seyretmekte olan D… G… nin sevk ve idaresindeki aracı aniden sağa kırdığını ve kendisinin idaresindeki aracın sağ arka lastiğine sürterek aracının sağ arka tarafına zarar verdiğini, kendisinin durakta durduğunu anca diğer araç sürücüsünün uyarılarına aldırış etmeyerek yoluna devam ettiğini bunun üzerine 155 i aradığını şikayetçi olduğunu beyan etmiş, D… G… aracı ile seyir halinde bulunduğu esnada Belediyeye ait sulama aracının sol şeritte olduğunu görerek sağa sinyal verdiğini bu esnada aracının aynasının halk otobüsüne sürttüğünü kendi aracında ve diğer araçta hasar olmadığını düşünerek yoluna devam ettiğini şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

SUÇUN SAYISI 2235

SUÇUN YERİ İ… MAH. T… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 23.00

ŞÜPHELİ 1992 doğ. S… L…

Şüpheli sürücünün yapılan alkol kontrolünde 1,14 promil alkollü olduğu tespit edilmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI 2237

SUÇUN YERİ İ… MAH. D… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 11.05.2016 GÜNÜ SAAT 00.10

MÜŞTEKİ/ŞÜPHELİ 1995 doğ. İ… Ç… Y…

Müşteki/Şüpheli sevk ve idaresinde bulunan motosiklet ile seyir halinde iken önüne köpeklerin çıktığını duramayarak köpeklerden birine çarpıp yere savrulduğunu köpeğin kalkarak kaçtığını kendisinin hafif şekilde yaralandığını şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

SUÇUN SAYISI 2239

SUÇUN YERİ İ… MAH. A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 11.05.2016 GÜNÜ SAAT 02.30

MÜŞTEKİ 1993 doğ. O… B…

ŞÜPHELİ 1991 doğ. Ö… K…

Müşteki, sevk ve idaresinde bulunan araca şüphelinin aracı ile çarparak kaçtığını beyanla şikayetçi olmuş, Şüpheli kazadan dolayı olay çıkmaması için kaza yerinden ayrıldığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

İLÇELER:

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI 520

SUÇUN YERİ Ş… MAH. K… Ş… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 09.00

MÜŞTEKİ 1997 doğ. A… Y…

Müşteki, inşaatta malzeme taşıdığını, malzemelerin bulunduğu iskele kısmından malzeme almaya çalıştığı sırada iskele üzerinde iken dengesini kaybettiğini ve yaklaşık 1.5 metre kadar yüksekten düştüğünü, sol ayağında ağrı hissetmeye başladığını, arkadaşı ile hastaneye gittiklerini, konu ile ilgili kimseden şikayetinin olmadığını beyan etmiş, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ BİSİKLET VE MOTOSİKLET HIRSIZLIĞI

SUÇUN SAYISI 521

SUÇUN YERİ H… MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ 09.05.2016 GÜNÜ SAAT 14.30

MÜŞTEKİ 1985 doğ. R… D…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki, olay yerinde park halinde bulunan 17 KL … plakalı motosikletinin çalındığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ HAKARET

SUÇUN SAYISI 522

SUÇUN YERİ BİGA

SUÇUN TARİH/SAATİ 09.05.2016 GÜNÜ SAAT 11.00

MÜŞTEKİ 1959 doğ. M… Ş…

FİRARİ ŞÜPHELİ 1972 doğ. T… A…

Müşteki, şüphelinin müteahhitlik yaptığını şüphelinin yanında yevmiyeci olarak çalıştığını, iş bitiminde parasını vereceğini söylemesine rağmen vermediğini sürekli olarak kendisini oyaladığını şüpheliyi telefon ile arayarak alacağını istediğinde şüphelinin kendisine hakaret ettiğini beyanla şikayetçi olmuş, hazırlanacak tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ÇAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ HAKARET

SUÇUN SAYISI 231

SUÇUN YERİ C… MAH. A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 23.50

MÜŞTEKİ 1962 doğ. N… Y…

ŞÜPHELİ 1992 doğ. S… E…

Müşteki, köpeğini gezdirmek üzere dışarı çıkardığını okul bahçesinde köpeğini gezdirdiği sırada daha önceden tanımadığı şüphelinin yanına geldiğini ve köpeğini dışarı çıkarmasından dolayı çocuklarının korktuğunu iddia ederek kendisine hakaret ettiğini beyanla şikayetçi olmuş, Şüpheli alkollü olmasından dolayı ifadesi daha sonra alınmak üzere salıverilmiş, hazırlanacak tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

EZİNE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI 233

SUÇUN YERİ C… MAH. A… B… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 12.00

MÜŞTEKİ 1969 doğ. M… G…

Müşteki ifadesinde; inşaatta çalışırken sol elinin iki tahta arasında kaldığını ve sol el parmağının kırıldığını, bu olayın tamamen kendi dikkatsizliğinden kaynaklandığını ve kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, şahsın gerekli tedavisi yapılmış olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ EVDEN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI 234

SUÇUN YERİ C… MAH. İ… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 10.00

MÜŞTEKİ 1970 doğ. C… Y…

FİRARİ ŞÜPHELİ E… isimli şahıs

Müşteki, olay saatinde uyandığında evin giriş kapısının sonuna kadar açık olduğunu evi kontrol ettiğini karıştırılmış bir yer olmadığını daha sonra kızının yanına geldiğini ve kendisine ait cep telefonunun yastığının yanında olmadığını söylediğini, sonrasında komşuları ile konuştuklarında komşularının başka mahallede oturan soy ismini bilmedikleri E… isimli şahsın evlerine girdiğini gördüklerini söylediğini kendisinin bu şahsı tanımadığını şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ DİĞER KAZALAR

SUÇUN SAYISI 235

SUÇUN YERİ C… MAH. B… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 10.05.2016 GÜNÜ SAAT 19.10

MAĞDUR 2014 doğ. M… T…

MÜŞTEKİ 1992 doğ. S… T…

Mağdur çocuğun düşerek yaralanması üzerine annesi tarafından hastaneye götürüldüğü mağdurun başına dikiş atıldığından müşahede altında tutulduğu tespit edilmiş, hazırlanacak tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

GELİBOLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ İMAR KİRLİLİĞİNE NEDEN OLMA

SUÇUN SAYISI 354

SUÇUN YERİ H… H… MAH. K… R… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 05.05.2016 GÜNÜ SAAT 10.00

ŞÜPHELİ 1963 doğ. G… G…

BİLGİ SAHİBİ 1940 doğ. H… Y…

Bilgi sahibinin alınan ifadesinde; yaklaşık 10 yıl önce üzerinde hiç bir yapı olmadan bahse konu arsayı Şüpheliye kiraladığını beyan etmiştir. Şüpheli Ankara ilinde ikamet ettiğinden konu ile ilgili ifadesi alınamamış, yapılan telefon görüşmesinde arsa üzerinde bulunan yapıyı kendisinin yaptırdığını beyan etmiş olup, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.