TRAFİK İCRAATLARI

MEYDANA GELEN OLAYLAR:

KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ PARADA SAHTECİLİK

SUÇUN SAYISI 72

SUÇUN YERİ ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ 30.05.2016 GÜNÜ SAAT 21.30

DAVACI KAMU HUKUKU

MÜŞTEKİ 1972 doğ. Z… Y…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki, alışveriş karşılığında kendisine verilen 1 adet 200 TL banknotun sahte olduğunu ve rızası ile teslim ettiğini beyan etmiş, bahse konu sahte banknot muhafaza altına alınmış, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ PARADA SAHTECİLİK

SUÇUN SAYISI 73

SUÇUN YERİ ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 11.00

DAVACI KAMU HUKUKU

ŞÜPHELİ 1968 doğ. G… D…

Müşteki, ev kirasını yatırmak için gittiği P… Şubesinde verdiği 500 TL paranın içinden 1 adet 100 TL’nin sahte çıktığını, muhtemelen pazarda yaptığı alışveriş esnasında kendisine verildiğini, kimin verdiğini hatırlamadığını beyan etmiş, sahte parayı rızaen teslim etmiş, teslim edilen banknot muhafaza altına alınmış olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ 5607 SKM(Akaryakıt Kaçakçılığı)

SUÇUN SAYISI 74

SUÇUN YERİ ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 10.37

DAVACI KAMU HUKUKU

ŞÜPHELİ 1961 doğ. S… Ç…

Sürdürülen çalışmalar kapsamında Çanakkale Sulh Ceza Hakimliğinden alınan önleme araması ve el koyma kararına istinaden yapılan uygulamada, sürücülüğünü şüphelinin yapmış olduğu otobüsün yakıt deposunda yapılan kontrolde, depoda bulunan akaryakıtın geçersiz olduğu tespit edilerek 400 litre kaçak akaryakıta el konulmuş, şüpheli alınan ifadesi sonrası C.Savcısının talimatı ile salıverilmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ 5607 SKM(Akaryakıt Kaçakçılığı)

SUÇUN SAYISI 75

SUÇUN YERİ ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 14.46

DAVACI KAMU HUKUKU

ŞÜPHELİ 1967 doğ. M… K…

Sürdürülen çalışmalar kapsamında Çanakkale Sulh Ceza Hakimliğinden alınan önleme araması ve el koyma kararına istinaden yapılan uygulamada, sürücülüğünü şüphelinin yapmış olduğu kamyonun yakıt deposunda yapılan kontrolde, depoda bulunan akaryakıtın geçersiz olduğu tespit edilerek 400 litre kaçak akaryakıta el konulmuş, şüpheli alınan ifadesi sonrası C.Savcısının talimatı ile salıverilmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ PARADA SAHTECİLİK

SUÇUN SAYISI 76

SUÇUN YERİ ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 16.30

DAVACI KAMU HUKUKU

ŞÜPHELİLER 1979 doğ. E… F… G…, 1969 doğ. G.. G..

Olay günü ilimiz D…. şubesinde sahte para konusunun olduğunun bildirilmesi üzerine görevlilerimiz intikal etmişler, bankaya para yatırmak için gelen E… F.. G… isimli şahsın banka görevlisine verdiği paraların içerisindeki 1 adet 20 TL paranın sahte olduğu tespit edilmiş, şahsın alınan ifadesinde kendisinin A.. D.. isimli işyerinde Muhasebeci olarak çalışmakta olduğunu kasada biriken paraları kasa görevlisi M… g.. G… isimli şahıstan alarak bankaya yatırmak için görevliye verdiğini beyan etmiş, Şube Müdürlüğüne kendiliğinden gelen G… G.. isimli şahıs ifadesinde parayı kimden aldığını hatırlamadığını beyan etmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

SİBER SUÇLAR İLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ BANKA VEYA KREDİ KARTLARININ KÖTÜYE KULLANILMASI

SUÇUN SAYISI 54

SUÇUN YERİ ÇANAKKALE

SUÇUN TARİH/SAATİ 30.05.2016 GÜNÜ SAAT 14.30

MÜŞTEKİLER 1947 doğ. K… N…. İ…- 1974 doğ. Ö… T…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki Ö… T…, e-posta adresiyle oluşturmuş olduğu facebook hesabı bulunduğunu, K… N… İ…'ın arkadaşı ve bankasının müşterisi olduğunu, kendisine ait facebook hesabından kopyalanan resimler ile oluşturulan sahte bir facebook profilinden K… N… İ…'a hediye çekilişi şeklinde mesajlar gittiğini ve sonucunda arkadaşının dolandırıldığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Müşteki K… N… İ…, Ö.. T… ile aynı doğrultuda ifade vermiş olup, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ İŞYERİNDEN VE KURUMDAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI 2578

SUÇUN YERİ B… MAH. A.. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 30.05.2016 GÜNÜ SAAT 17.00

MÜŞTEKİ 1977 doğ. B.. Y..

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki ifadesinde, K.. A… müdürü olduğunu, A… içerisinde iki erkek şahsın alkol reyonunda şüpheli hareketleri olması üzerine şahısları takip ettiklerini, şahısların bir adet 70 CL votka şişesinin alarmını kırmak suretiyle parasını ödemeksizin çıkmak isterken yakalandıklarını ve polis çağırılması üzerine kaçtıklarını, şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ BİSİKLET VE MOTOSİKLET HIRSIZLIĞI

SUÇUN SAYISI 2589

SUÇUN YERİ B…. MAH. S… A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 00.00

MÜŞTEKİ 1995 doğ. S.. Ö… S…

Müşteki, adına tescilli motosikletinin evinin karşısında cadde üzerinde durduğunu, işe gitmek için motosikletin yanına gittiğinde yerinde olmadığını gördüğünü ve çalındığını anladığını, Motosikletinde dışarıdan bir kilit sistemi bulunmadığını, direksiyon kilitli durumda ve plakası üzerinde olduğunu beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ EVDEN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI 2593

SUÇUN YERİ K…. C…. MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 09.00

MÜŞTEKİ 1991 doğ. H… Ö…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki ifadesinde çalışmakta olduğu inşaatın koğuşu içerisinde olay günü saat 07.30 sıralarında uyandığında gece yastığının altına bıraktığı içerisinde 15 TL para nüfus cüzdanı, sürücü belgesi banka kartları ve hafıza kartının bulunduğu cüzdanının yerinde olmadığını gördüğünü çevrede araştırdığının ancak bulamadığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI 2594

SUÇUN YERİ İ….. MAH. Ş… İ… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 14.30

MÜŞTEKİ 1948 doğ. H.. S…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki ifadesinde 31.05.2016 günü saat.14.30 sıralarında ikametinden çıkıp yaya olarak yürüdüğü esnada iki araç arka arkaya geldiğini, bu araçlardan bir tanesinin sol ayağına çarptığını, çarpma ile düştüğünü, daha sonra yerden kalktığında araçlardan bir tanesinin sürücüsü olan bayan şahsın aracına alıp gideceği yere götürdüğünü, ancak çarpan aracın hangisi olduğunu anlamadığını, araçların plakalarını ve şahısların adlarını bilmediğini, hastanede tedavisinin yapıldığını, önemli bir yaralanmasının olmadığı söylendiğini şikayetçi olmadığını beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI 2595

SUÇUN YERİ K…. C…. MAH. A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 15.00

MÜŞTEKİ 1933 doğ. H.. H… P..

ŞÜPHELİ 1997 doğ. M… K…

Şüpheli ifadesinde babası adına tescilli 17 AU … plakalı motosiklet ile çalışmış olduğu işyerine gitmek üzere yolun solundan orta refüje yakın yerden seyir halinde olduğunu, sağ tarafında park halindeki araçların yanında yaşlı bir erkek şahıs yol kenarında kaldırım üzerinde durduğunu gördüğünü, aralarında tahminen 2 mt mesafe bulunduğunu, bu şahısın birden koşarak yola girdiğini ve karşıya geçmeye çalıştığını, şahısın koştuğunu görünce " amca dur " diye bağırdığını ve freni de sıktığını ancak şahsa çarpmak zorunda kaldığını, şahısın yere düştüğünü ve hafif bir şekilde yaralanması üzerine gelen ambulans ile hastaneye gittiğini şikâyetinin bulunmadığını beyan etmiş, müştekinin hayati tehlike olmaksızın tedavisinin devam ettiği öğrenilmiş olup ifadesine tedavisi sonrası başvurulacak olup tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA

SUÇUN SAYISI 2596

SUÇUN YERİ B… MAH. A… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ 19.05.2016 GÜNÜ SAAT 15.00

MÜŞTEKİ 1997 doğ. A… K….

FİRARİ ŞÜPHELİ F… A…

Müşteki ifadesinde kendisinin ev arkadaşı olan şüpheliye ev sahibine vermesi gereken parayı ev sahibine vermediğine ve depozitonun 600 TL olmasına rağmen kendisine 1400 olduğunu öğrendiğini beyanla şikayetçi olmuş, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ HAKARET –TEHDİT- KASTEN YARALAMA

SUÇUN SAYISI 2599

SUÇUN YERİ K…. C…. MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ 01.06.2016 GÜNÜ SAAT 01.00

MÜŞTEKİLER 1993 doğ. M… D…, 1993 doğ. M… C… B…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

M… D… ifadesinde olay tarih ve saatinde arkadaşı M…. C… B… ile birlikte sürücülüğünü yaptıkları motosikletlerle aynı yönde seyir halindeyken kendisinden geride seyir halinde olan arkadaşının önüne brodway marka bir aracın direksiyonu kırdığını görerek kendisinin de bahse konu yere gittiğini araçtan inen dört şahıstan iki tanesinin arkadaşı ile tartıştıklarını bir tanesinin arkadaşına tehdit ve hakarette bulunduğunu beyanla şikayetçi olmuş, M… C.. B… ifadesinde sevk ve idaresindeki motosikletle seyir halindeyken kendisinin önüne kıran 17 SH … Plaka sayılı aracın içerisindeki dört şahıstan eşkalini verdiği genç şahıs ile yaşlı şahsın kendisi ile tartıştığını yaşlı şahsın kendisinin kolundan sıkarak tehdit ettiğini genç şahsın sırtına vurduğunu bu şahıslardan ve trafikte güvenliğini tehlikeye düşüren bahse konu araç şoförü şahıstan şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ DİĞER KAZALAR

SUÇUN SAYISI 2600

SUÇUN YERİ N…. K….. MAH. S…. 2… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 21.00

MÜŞTEKİ 1979 doğ. S… K….

Müşteki ifadesinde ikametinde haşereleri ilaçlamak istediği esnada ilacın yüzüne değmesi üzerine yanma olduğunu daha sonra tedavi için hastaneye gittiğini beyanla şikayetçi olmamış evrak ikmalen gönderilecektir.

İLÇELER:

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI 592

SUÇUN YERİ BİGA

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 13.00

MÜŞTEKİ 1986 doğ. G… G… S…

Müşteki ifadesinde kullanmakta olduğu aracıyla seyir halindeyken direksiyon hakimiyetini kaybedip yol kenarındaki banket taşlarına çarpıp durduğunu beyanla şikayetçi olmamış evrak ikmalen gönderilecektir.

ÇAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI 278

SUÇUN YERİ İ… MAH. A.. SK.

SUÇUN TARİH/SAATİ 30.05.2016 GÜNÜ SAAT 23.30

MAĞDUR 1989 doğ. H… B…

Mağdur alınan ifadesinde; bir akrabasının düğününe gittiğini, ilerleyen saatlerde düğün salonundan çıkarak ikametine gittiği sırada başının döndüğünü, ayağının kaldırım taşına takıldığını ve yüzü koyun yere düştüğü sırada sol kaşında açılma olduğunu, kendi imkânları ile Hastaneye gittiğini, tedavisi sonrası kimseye haber vermeden hastaneden ayrıldığını, kimseyle kavga etmediğini, herhangi bir şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ İŞYERİNDEN VE KURUMDAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI 279

SUÇUN YERİ K….. MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 13.00

MÜŞTEKİ 1960 doğ. S.. Ç…

ŞÜPHELİ 1979 doğ. M… Ç..

Müşteki ifadesinde olay günü öğlen yemeği için işyerinin kapısını açık bırakarak ayrıldığını daha sonra işyerine geldiğinde askıda ceketinin içerisinde bulunan cüzdanının içerisindeki 200 TL parasının olmadığını öğrendiğini beyanla şikayetçi olmuş, görevlilerimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesi yakalanan şüpheli şahsın alınan ifadesinde babasının meslektaşı aynı zamanda arkadaşı olan müştekinin işyerine ziyaret amaçlı gittiğini işyerinde şahsın olmadığını görerek bir anlık şeytana uyarak paraya da ihtiyacı olması sebebiyle bahse konu parayı aldığını şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş olup evrak mevcutlu olarak gönderilmiş çıkarıldığı adli mercilerce adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

EZİNE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: .

SUÇUN NEV’İ İŞ KAZASI

SUÇUN SAYISI 273

SUÇUN YERİ S…. MAH. A.. S.. K… B…

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2016 GÜNÜ SAAT 08.30

MÜŞTEKİ 1961 doğ. C.. Y…

Müşteki alınan ifadesinde; işçi olarak çalıştığını, işyerinde kendisinden başka kimsenin bulunmadığı sırada işyerinin arkasındaki bahçeyi temizlerken küreğin ucunu bir anlık dalgınlığından sağ bacağına çarptırdığını ve bacağından yaralandığını kendi imkânlarıyla Ezine Devlet Hastanesine giderek gerekli tedavisini yaptırdığını, kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, hazırlanacak tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

GELİBOLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ KASTEN YARALAMA – TEHDİT – HAKARET

SUÇUN SAYISI 420

SUÇUN YERİ Y…. MAH. M…. Ş…. A… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 31.05.2014 GÜNÜ SAAT 16.20

MÜŞTEKİ 1997 doğ. C.. C…

ŞÜPHELİ 1976 doğ. H.. T…

Müşteki ifadesinde arkadaşı ile s.. b… isimli işyerinde oturduğu esnada pasaj içerisindeki L… kafeyi işleten şahsın eşi olan şüphelinin yanına gelerek kulağına babası hakkında küfür içeren sözler söylediğini bir süre sonra şahsın işyerine giderek şahsa konuşabilir miyiz dediğinde şahsın üzerine saldırıp kendisini tartakladığını tehdit ve hakarette bulunduğunu daha sonra arkadaşının araya girerek ayırdığını beyanla şikayetçi olmuş, şüpheli ifadesinde işyerini önünde bulunduğu esnada işyerinin önünden geçen müştekinin kendisine ağız hareketleri yaparak geçtiğini kendisinin de şahsın kulağına yaptığın ayıp diyerek ayrıldığını daha sonra işyerine gelen şahıs kendisine hakarette bulunduğunu suçlamaları kabul etmediğini beyanla şikayetçi olmuş, evrak ikmalen gönderilecektir.

BOZCAADA İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ AÇIKTAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI 30

SUÇUN YERİ A… MAH. H… H… SK.

SUÇUN TARİH/SAATİ 20.05.2014 GÜNÜ SAAT 13.00

MÜŞTEKİ 1961 doğ. K.. A…

ŞÜPHELİ FAİLİ MEÇHUL

Müşteki; Nisan ayının 15'inden sonra otel inşaatının çatı katında kullanılan ve artan kalaslardan çatı inşaatından artan yaklaşık 3 metre küp kalasın çalınmış olduğunu daha sonra fark ettiğini, inşaatında çalışan Ş… D… ve ekibinin olay yerini en son gören kişiler olduğu ancak kimseden şüphelenmediğini beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

YENİCE İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI 98

SUÇUN YERİ Y….. MAH. B… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ 30.05.2014 GÜNÜ SAAT 01.00

MÜŞTEKİ 1965 doğ. A.. B..

FİRARİ ŞÜPHELİ U… B…

BİLGİ SAHİBİ 1973 doğ. O.. Ö…

Müşteki ifadesinde; Yenice P…. alanında Pazar sergisi olduğunu, gece tezgâhını kapatarak aracına yatmaya gittiğini, bir süre sonra kaza sesi duyması üzerine tezgâhının yanına gittiğini, 20 yaşlarında bir erkek şahsın plakasız bir motosiklet ile üzeri örtülü vaziyette bulunan şahsına ait Pazar tezgâhının orta kısmına girdiğini ve tezgâhta bulunan eşyaların üzerinde olduğunu gördüğünü, bu esnada üç dört gencin bu şahsa “U… sen yürü motosikleti biz alır getiririz” dediğini, şahsın uzaklaştığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiş, bahse konu motosiklet güvenlik amacı ile Polis Merkezine getirilmiş, tahkikat devam etmektedir.