MEYDANA GELEN OLAYLAR:

ANAFARTALAR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ:

SUÇUN NEV’İ

KAYBOLMUŞ VEYA HATA SONUCU ELE GEÇMİŞ EŞYA ÜZERİNDE TASARRUF

SUÇUN SAYISI

2817

SUÇUN YERİ

İ…. MAH. A… P… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

13.06.2016 GÜNÜ SAAT 23.00

MÜŞTEKİ

1993 doğ. A… U…

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

Müşteki, kendisine ait cep telefonunu ikametine yakın bir yere bank üzerinde unuttuğunu, geri dönüp baktığında cep telefonunu bulamadığını, cep telefonunu alarak tarafına teslim etmeyen tanımadığı kişi ya da kişilerden şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.  

SUÇUN NEV’İ

KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKÛNUNU BOZMA

SUÇUN SAYISI

2819

SUÇUN YERİ

N…. K…. MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.06.2016 GÜNÜ SAAT 11.15

MÜŞTEKİLER

1954 doğ. H… N… D…, 1972 doğ. N… Ç..

FİRARİ ŞÜPHELİ

N… İsimli Bayan Şahıs

Müşteki H… N… D…, ikametinde bulunduğu esnada yüksek gürültü sesi geldiğini, kapıya çıkıp baktığından apartman komşusu olan N… isimli bayanın alkollü bir şekilde bağırdığını, kendisini uyardığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Müşteki N… Ç… da H… N.. D… ile aynı doğrultuda ifadede bulunarak şikayetçi olmuş olup, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI

2820

SUÇUN YERİ

İ…… MAH. A… P… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

13.06.2016 GÜNÜ SAAT 18.00

MÜŞTEKİ

1983 doğ. M… Ç…

Müşteki, ruhsatı çalıştığı iş yerine ait olan kendi sorumluluğunda bulunan aracını bahse konu yere park ettiğini, otele geçerek istirahate ayrıldığını, 14.06.2016 günü aracının başına geldiğinde aracının sol arka kapı kısmında çarpmaya bağlı ezilmeler ile çökmeler gördüğünü, şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

2823

SUÇUN YERİ

B…… MAH. 1….Y… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.06.2016 GÜNÜ SAAT 13.30

MÜŞTEKİ

1957 doğ. N… T…

ŞÜPHELİ

1993 doğ. G… G…

Müşteki ifadesinde; kızı ile birlikte Ö… H… karşısında bulunan kaldırımdan Havaalanı istikametine yaya olarak giderken yeşil ışık yanarken yaya kaldırımından karşıdan karşıya geçtikleri esnada kırmızı ışıklarda bekleyen aracın hareket ederek sol bacağından çarptığını beyanla şahıstan şikayetçi olmuştur. Şüpheli, şirket adına kayıtlı araç ile kırmızı ışık yandığı için durduğunu, yeşil yanması üzerine aracını hareket ettirdiğinde 2 bayan şahsın aracın önünde durduklarını gördüğünü, hemen durduğunu, aracın tamponunun N.. T… isimli bayanın bacağına hafifçe dokunduğunu, aracını durduğunu, ambulans ile polislerin geldiğini, alkolsüz olduğunu, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini beyan etmiş,  evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

İŞ YERİNDEN VE KURUMDAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

2824

SUÇUN YERİ

İ….. MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

12.06.2016 GÜNÜ SAAT 08.00

MÜŞTEKİ

1978 doğ. F… Ö… Ö…

ŞÜPHELİ

1993 doğ. M… A…

 Müşteki, kendisine ait Biga ilçesinde bulunan işyerine 12.06.2016 günü anahtarın konulduğu yerden alarak giren M…A….’un işyerinde 2000 TL nakit parayı aldığını, şüpheliyi işyerine girerken F.. F….’nun gördüğünü, işyeri anahtarının yerini ve paraların yerini M…’in bildiğini, şahsın kendisini görünce kaçmaya başladığını, bu durum üzerine polisi aradığını, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Şüpheli alınan ifadesinde; Pazar günü işyeri civarında olduğunu ancak işyerinden para almadığını, F… Ö… Ö…’in kendisini telefon ile tehdit ettiği için korktuğundan dolayı kaçtığını, tehdit ettiği için şikayetçi olduğunu beyan etmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

AÇIKTAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

2826

SUÇUN YERİ

C… MAH. G… B….

SUÇUN TARİH/SAATİ

13.06.2016 GÜNÜ SAAT 22.00

MÜŞTEKİ

1973 doğ. S… E…

FİRARİ ŞÜPHELİ

S… T….

Müşteki ifadesinde olay günü erkek arkadaşı olan şüphelinin çalışmakta olduğu g… ç… b….  gittiğini bir süre masada oturduklarını kendisinin bir ara çantasını almadan tuvalete gittiğini daha sonra tekrar geldiğini bir süre sonra buradan ayrılarak evine geldiğini çantasına baktığında kendisine ait cep telefonunun olmadığını gördüğünü daha sonra bahse konu işyerine tekrar giderek durumu burada çalışanlara sorduktan sonra buradan ayrıldığını bir süre sonra erkek arkadaşı ile karşılaştığını, arkadaşının kendisine sen tuvalete gidince telefonu çantadan aldığını korktuğu için kendisine getirdiğini söylediğini telefonunu teslim aldığını beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

2827

SUÇUN YERİ

İ…… MAH. N…. M… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.06.2016 GÜNÜ SAAT 14.00

MÜŞTEKİ

1942 doğ. A… R….T..

ŞÜPHELİ

1980 doğ. F… E… K…

Şüpheli ifadesinde kendisinin eşine ait 17 FK … plakalı motorlu bisiklet ile sokak üzerinde tur atarken heyecanlandığından dolayı frene basacağı yerde gaza bastığını ve yaya olan müştekiye çarptığını, ambulans çağırdığını, polislerin geldiğini tutanak tuttuklarını, alkolsüz olduğunu, b sınıfı ehliyeti olduğunu motorlu bisiklet ehliyetinin olmadığını, müştekiyi yaralama kastı bulunmadığını, üzerine atılı suçlamaları bu şekilde kabul ettiğini beyan etmiş, müşteki şahıs tedavisi devam ettiğinden dolayı henüz ifadesi alınamamış, hayati tehlike kaydı yok raporu tanzim edilmiş olup evrak ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKÛNUNU BOZMA

SUÇUN SAYISI

2830

SUÇUN YERİ

K…. MAH. M…. Y… SOK.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.06.2016 GÜNÜ SAAT 15.00

MÜŞTEKİ

1968 doğ. M… Ç..

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

Müşteki ifadesinde banka kredisi ile aldığı ve şu an oturmakta olduğu ikametini ödeme zorluğu çektiği için bankanın icra yolu ile sattığını, ama kendisine satıldığına dair veya boşaltması gerektiğine dair hiç bir tebligat yapılmadığı yaklaşık 15 gün önce koltuk değnekli bir erkek şahıs geldiğini, burayı ben satın aldım boşalt dediğini, söyleme tarzını çok kaba ve sert olduğunu, aynı şahsın 14.06.2016 günü saat 15.00 gibi yine geldiğini ve yine kaba bir şekilde boşaltın dediğini, bundan dolayı huzurunun bozulduğunu şikayetçi olduğunu beyan etmiş tahkikat devam etmektedir.  

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

2831

SUÇUN YERİ

B…. MAH. A…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.06.2016 GÜNÜ SAAT 19.30

MÜŞTEKİLER

1994 doğ. Y… Ş… M…, 1995 doğ. M.. T..

ŞÜPHELİ

1994 doğ. C… H….

Y… Ş.. M.. sevk ve idaresindeki 17 UR … plakalı motosikleti ile seyir halinde iken kolin otel civarında önünde seyreden şüphelinin sevk ve idaresindeki 17 EZ … plakalı araca arkadan çarpması sonucu kaza meydana gelmiş, kazada motosiklet sürücüsü Y.. Ş… M.. ve arkasında bulunan M… T…. yere düşmüşler, kaza yerine gelen 112 ekibine yaralanmadıklarını bildirerek tedaviyi kabul etmemişler daha sonra müştekiler Anadolu hastanesine giderek tedavi olmuşlar ve haklarında adil rapor düzenlenmesi üzerine polis merkezince soruşturmaya başlanmış kazanın taraflarının alınan ifadelerinde şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler, hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT

SUÇUN SAYISI

2833

SUÇUN YERİ

K…. MAH. Y… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.06.2016 GÜNÜ SAAT 21.30

MÜŞTEKİ

1983 doğ. E…. D..

FİRARİ ŞÜPHELİ

1964 doğ. H… G…

Müşteki ifadesinde resepsiyon görevlisi olarak çalışmakta olduğu otelin önündeki müşterileri karşılamak için yapılan cebe cadde üzerinde işyeri bulunan şüphelinin park ettiği için müşterilerini cadde ortasında karşılamak zorunda kaldığını durumu Trafik polislerine bildirdiğini görevlilerin şahsı telefonla aramış olacak ki şahıs bir müddet sonra otele gelerek kendisine tehditlerde bulunduğunu beyanla şikayetçi olmuş, tahkikat devam etmektedir.

İLÇELER:

BİGA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

MALA ZARAR VERME

SUÇUN SAYISI

644

SUÇUN YERİ

İ….. MAH. İ… CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

13.06.2016 GÜNÜ SAAT 16.30

MÜŞTEKİ

1975 doğ. E… Y…

MAĞDUR

1981 doğ. T… Ş…

ŞÜPHELİ

1964 doğ. M… I….

             Mağdur ifadesinde; İletişim üzerine işyerinin sahibi olduğunu, işyerinde olmadığı esnada işyeri çalışanı olan E… Y…’ın kendisini telefonla arayarak işyerine kendisinin de tanıdığı M… I.. isimli şahıs tarafından zarar verildiğini söylediğini, bunun üzerine M… I… isimli şahsı telefonla arayarak neden yaptığını sorduğunu, işyeri çalışanı olan E… isimli şahısla sorununun olduğunu söylediğini ve E… i kastederek tehdit içerikli kelimeler söylediğini ayrıca tekrardan işyerine zarar vereceğini söylediğini, şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Müşteki E.. Y… alınan ifadesinde; M… I… isimli şahsı daha öncesinde kendisinin yanında çalışması sebebi ile tanıdığını, şahsın bir süreden beri kendisinden alacağı olduğunu iddia ederek tehdit ettiğini, şahsın elinde bir sopa ile gelerek işyerinin camlarına vurmaya başladığını, sonrasında şahsın işyerinden ayrıldığını, şahsın bir süre sonra tekrardan işyerinin önüne gelerek kendisine yönelik tehdit içerikli kelimeler söylediğini, şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Şüpheli, olayın E.. Y… isimli şahsın kendisine olan borcunu vermemesi sebebi ile olduğunu, ancak iddia edildiği gibi tehdit konusunun olmadığını, konu ile ilgili olarak E… Y… isimli şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

SUÇUN NEV’İ

KAYIP EŞYA

SUÇUN SAYISI

646

SUÇUN YERİ

T….. MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

09.06.2016 GÜNÜ SAAT 16.00

MAĞDUR

1967 doğ. H… K….

            Mağdur ifadesinde; cep telefonunu kaybettiğini, bu saate kadar bulamadığını, olay nedeni ile kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş,   tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

SUÇUN NEV’İ

TEHDİT- HAKARET

SUÇUN SAYISI

647

SUÇUN YERİ

S….. MAH.

SUÇUN TARİH/SAATİ

11.06.2016 GÜNÜ SAAT 14.00

MÜŞTEKİ

1993 doğ. G.. B…

FİRARİ ŞÜPHELİLER

1994 doğ. B.. A…, K… K…

            Müşteki ifadesinde kendisi ile aynı sınıfta öğrenci olan firari şüpheliler ile samimiyetinin olmadığını, bu iki şahsın kendisine WhatsApp tan mesaj göndererek tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu şikayetçi olduğunu beyan etmiş olup tahkikat devam etmektedir.

ÇAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

KAYIP EŞYA

SUÇUN SAYISI

317

SUÇUN YERİ

ÇAN

SUÇUN TARİH/SAATİ

13.06.2016 GÜNÜ SAAT 19.00

MAĞDUR

1948 doğ. R… Y….

            Mağdur ifadesinde; kendi adına kayıtlı telefonunu ilçe dışından ilçe merkezine dönerken yolda kaybettiğini, kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, evrak ikmalen gönderilecektir.

GELİBOLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ:

SUÇUN NEV’İ

AÇIKTAN HIRSIZLIK

SUÇUN SAYISI

452

SUÇUN YERİ

GELİBOLU

SUÇUN TARİH/SAATİ

13.06.2016 GÜNÜ SAAT 14.00

MÜŞTEKİ

1971 doğ. Ö… K….

ŞÜPHELİ

FAİLİ MEÇHUL

Müşteki ifadesinde; kızı G… K…'nun kullandığı, adına faturalı cep telefonunu kızının okulda şarja taktığını daha sonra da telefonu ve şarj aletini yerinde bulamadığını, cep telefonunu kızının bıraktığı yerden alan şüpheli veya şüphelilerden şikayetçi olduğunu beyan etmiş, tahkikat devam etmektedir.

GÖKÇEADA İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ:  

SUÇUN NEV’İ

TAKSİRLE YARALAMA

SUÇUN SAYISI

66

SUÇUN YERİ

C… MAH. K…. CAD.

SUÇUN TARİH/SAATİ

14.06.2016 GÜNÜ SAAT 16.45

MAĞDUR

1998 doğ. A.. A…

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ

1977 doğ. M… K…

            Müşteki şüpheli ifadesinde sevk ve idaresindeki ticari taksi ile seyir halindeyken karşı yönden kendi yolundan gelmekte olan motosiklet sürücüsünün kendisinin aracının sağ tarafından çarparak şahsın yaralandığını hemen şahsın yanına gittiğini çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine gelen ambulansın şahsı alarak hastaneye götürdüğünü aracında meydana gelen maddi hasardan dolayı mağdur şahıstan şikayetçi olduğunu beyan etmiş, mağdur şahsın hayati tehlike kaydıyla Çanakkale Devlet Hastanesine sevk olmasından dolayı ifadesine başvurulamamış olup tahkikat devam etmektedir.