Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Orman İşçisi Devrilen Traktörün Altında Can Verdi      Matematik Olimpiyatlarında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi      Biga Alışveriş ve Kültür Festivali Başlıyor      Bigaspor Küçük ile Devam Dedi      Gümüşçay’da 11. Geleneksel Halı Saha Turnuvası Başladı      Çanakkale Barosu Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’na Katıldı      Biga´da Saman Yüklü Traktör Yandı      Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       Biga TSO’da İVME Finansman Paketi Toplantısı      2019 Sezonunun İlk Ürünleri Biga Ticaret Borsasına Geldi      Kooperatif Başkanlarından Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret      Biga MYO’da Amatör Denizcilik Eğitimi Gerçekleştirildi      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(29)      Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı      6 Yıl Sonra Nakille Sağlığına Kavuştu      Çanakkale Ayvacık’ta 4.1 Büyüklüğünde Deprem      Davut Doğan Gururlu      Başkandan YTS’ye Ziyaret      Gümüşçay’da Geleneksel Halı Saha Turnuvası Yapılacak      AFAD Uyardı!     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
04 Mart 2019 Pazartesi 14:00
12
14
16
18


Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı, Gümüşçay’da belediye başkanlığı konusunda anlaştı. Millet İttifakı’nın Adayı Engin Özalp, meclis üyesi adaylarının da yer aldığı kahvaltılı toplantıda basın mensupları ile buluştu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ve çalışma ve projeleriyle ilgili bilgiler veren Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp, rahat ve kendinden emin tavırları ile dikkat çekti.

TSK’DAN ÜSTÜN CESARET MADALYASI ÖDÜLLÜ BAŞKAN ADAYI

Gümüşçay doğumlu olduğunu söyleyen Millet İttifakı Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp; “31 Mart 2019 tarihinde hem ülkemiz için hem de Gümüşçayımız için önemli bir seçime gireceğiz. Yerel yönetim, belediye deyip geçmeyin. Yapılacak önemli projelerle ve çalışmalarla yaşamımız şekilleniyor. Bu iyiye doğru da olabilir, kötüye doğru da. Gümüşçayımız vizyonu olan, dinamik, yeniliğe açık, doğru insanlardan oluşan bir ekiple çok iyi hale gelebilir. Bunu birlikte karar vererek başarabiliriz. Ben 1954 Gümüşçay doğumluyum. Rahmetli Muhtar Ahmet’in oğlu, rahmetli Muhtar Emin’in kardeşi ve rahmetli Hacı Nazmi’nin damadıyım. 43 yıllık evliyim. Bir erkek ve bir kız çocuğum var. Dünya tatlısı ikişer evladın da dedesiyim. İlkokulu Gümüşçay İlkokulu’nda bitirdikten sonra Bursa Atatürk Lisesi’nde okudum. Daha sonra Çankırı Astsubay Sınıf Hazırlama Okulu sınavlarını kazanıp bu okulda 3 yıl eğitim gördüm. 1972 yılında Astsubay olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde piyade sınıfında göreve başladım. İlk birliğim olan Komando Tugayı’nda görevliyken 1974 yılında başlayan Kıbrıs Barış Harekatı’na katıldım. Savaştaki başarılarımdan dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri ‘Üstün Cesaret Feragat Altın Madalyası’ ile onurlandırıldım. Uzun yıllar Komando ve Hava İndirme Tugayı asayiş görevlerinde bulundum. Yurdun değişik yerlerinde 22 yıl gibi uzun bir süre görev yaptım. 1994 yılında emekli olduktan sonra Gümüşçay’a dönerek Tarım ve Hayvancılık ile uğraştım. O dönem Tarım ve Hayvancılıkta aynı bugünkü gibi şartlar oluştuğu için vazgeçmek zorunda kaldım. Emeklilik yaşamım boyunca yaz aylarını çoğunlukla Aktan olarak bilinen Denizatı Sitesi’nde geçirdim. 2013 – 2017 yılları arası Kooperatif Başkanlığı görevinde bulundum. Hizmet sürem sırasında önceden belirlediğim projelerin büyük kısmını gerçekleştirdikten sonra istifa ettim.” dedi.

“MUTLU OLMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Gümüşçay’da insanların mutlu olmaya ihtiyaçları olduğunu söyleyen Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp; “Gümüşçay için elele verip hep birlikte Gümüşçaylıları eski mutlu günlerine geri döndürmek istiyoruz. Adam kayırmacılığı, başkanın partisinden olma zorunluluğunu ortadan kaldırmaya geliyoruz. Şeffaf bir yönetim olacağız. Biz göreve geldiğimizde Gümüşçay Belediyesi’nin Gümüşçaylı hemşehrimden gizlisi saklısı olmayacak. Her bütçe döneminde belediyemizin bütçesini Belediye binasına asacağım. İsteyen herkes meclis toplantılarını izleyecek. Gümüşçay'ımızı sosyal alanlar ve park düzenlemeleri ile keyifli bir ilçe haline getireceğiz.” şeklinde konuştu.

“TEHDİTLE OY İSTENMEZ”

Biga'da, Karabiga'da ve Gümüşçay'da Millet İttifakı'nın kazanacağına inandığını dile getiren Millet İttifakı’nın Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp; “Biliyorum. Görüyorum. Biz kazandığımızda Biga Belediyesi'yle, Karabiga Belediyesi ile işbirliği içinde olacağız. Belediyelerimizin gücünden, programından yararlanacağız. Bir kenti yönetmek için önce vizyon gerekir. Yaptığın işe inanman gerekir. Vatandaşları biz seçilmezsek yatırım gelmez diye tehdit ederek oy istenmez. Biga'ya bakın, Çanakkale'ye bakın. Bu belediyelerin yaptıkları işleri gözünüzün önüne koyun. Biz de Gümüşçay'da insanlarımızı mutlu etmek üzerine ortaya koyduğumuz vizyonumuzla hizmet edeceğiz. Gümüşçay için elele verip ilmek ilmek Gümüşçayımızı şirin bir yer haline getireceğiz. İstihdam yaratacak projeler geliştireceğiz. Üreteceğiz. Hem tarımda üretime geçirecek, hem ürünlerimizin pazarlama ve satışını gerçekleştirecek çalışmaları hayata geçireceğiz. Ekonomimizi düzeltecek, esnafımıza katkı sağlayacak işler yapacağız.” dedi.

“YORGUN DEĞİL, ENERJİK BİR BAŞKAN VE YÖNETİME İHTİYAÇ VAR”

“Altyapı ve yol çalışmalarını her seçilen belediye başkanı yapar.” Diyen Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp; “Biz dinamik, dinleyen, gizlemeyen ve üreten bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacağız. Halkımızı belediyemizle barıştıracağız. Doğru belediyecilik uygulamalarıyla sosyal yaşamımızı canlandıracağız. Kadınlarımıza ve çocuklarımıza önem vereceğiz. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın hayatını kolaylaştıracak ve eğitimine katkı sağlayacak çalışmalar ortaya koyacağız. Gençlerimizin spora yönelmesi, zararlı alışkanlıklardan korunması için Gümüşçay'da farklı sporların yapılabileceği bir çalışma ortaya koyacağız. Gümüşçay'ı ayağa kaldıracağız. Gümüşçay'ın insan kaynağından, Gümüşçaylı hemşehrilerimizin fikirlerinden, azminden ve üretim gücünden faydalanacağız. Yanlış, tehditkar ve vizyonsuz yönetim anlayışını ortadan kaldırıp çok fazla çalışarak bunu başarabiliriz. Yorgun değil, istekli ve çok çalışacak bir yönetime ve başkana ihtiyacımız var. Biz bu enerjiye ve vizyona sahibiz.” İfadelerini kullandı.

Gümüşçay’da CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın meclis üyesi adayları da şöyle oluştu:

Ergin DAYIOĞLU (Kontenjan Adayı), Rafet ÖZGEN (1. sıra), İsmail ERDEKLİ (2. sıra), Sedat KIRCALI (3. sıra), Nurcan ÖZALP (4. sıra), Hakan ERGENE (5. sıra), Metin KARA (6. sıra), Samet ERDİNÇ (7. sıra), Rıfat DAĞLI (8. sıra).


  Yorumlar

1 Adem Ademoğlu 04/03/2019 15:39
’Temiz aday’ derken? Çamaşır suyu ile mi yıkanmış da ... Haber tarafsız olmalı ki ’haber’ olsun.


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı
    »    
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    
Millet İttifakı’nın Ortaklarından Birliktelik Fotoğrafı
    »    
"Kocabaş Çayı Projesi İle İki Yakamız Bir Araya Gelecek"
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    
Kavga Besin Kaynağı Olunca…
    »    
“Bir Türk Cihana Bedeldir!”
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(29)
Kadir Atay
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Bigadayım Artık...
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0