Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı      Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler      TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)      Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı      AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti      İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı      Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi      Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek      Biga Veteranlara Yan Bakılmıyor      Adaspor Deplasmanda Lidere Dur Dedi      BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor      DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri      “Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”      Vefat ve Başsağlığı      Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okul Ziyaretleri      "Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"      CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları      Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
04 Mart 2019 Pazartesi 14:00
12
14
16
18


Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı, Gümüşçay’da belediye başkanlığı konusunda anlaştı. Millet İttifakı’nın Adayı Engin Özalp, meclis üyesi adaylarının da yer aldığı kahvaltılı toplantıda basın mensupları ile buluştu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ve çalışma ve projeleriyle ilgili bilgiler veren Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp, rahat ve kendinden emin tavırları ile dikkat çekti.

TSK’DAN ÜSTÜN CESARET MADALYASI ÖDÜLLÜ BAŞKAN ADAYI

Gümüşçay doğumlu olduğunu söyleyen Millet İttifakı Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp; “31 Mart 2019 tarihinde hem ülkemiz için hem de Gümüşçayımız için önemli bir seçime gireceğiz. Yerel yönetim, belediye deyip geçmeyin. Yapılacak önemli projelerle ve çalışmalarla yaşamımız şekilleniyor. Bu iyiye doğru da olabilir, kötüye doğru da. Gümüşçayımız vizyonu olan, dinamik, yeniliğe açık, doğru insanlardan oluşan bir ekiple çok iyi hale gelebilir. Bunu birlikte karar vererek başarabiliriz. Ben 1954 Gümüşçay doğumluyum. Rahmetli Muhtar Ahmet’in oğlu, rahmetli Muhtar Emin’in kardeşi ve rahmetli Hacı Nazmi’nin damadıyım. 43 yıllık evliyim. Bir erkek ve bir kız çocuğum var. Dünya tatlısı ikişer evladın da dedesiyim. İlkokulu Gümüşçay İlkokulu’nda bitirdikten sonra Bursa Atatürk Lisesi’nde okudum. Daha sonra Çankırı Astsubay Sınıf Hazırlama Okulu sınavlarını kazanıp bu okulda 3 yıl eğitim gördüm. 1972 yılında Astsubay olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde piyade sınıfında göreve başladım. İlk birliğim olan Komando Tugayı’nda görevliyken 1974 yılında başlayan Kıbrıs Barış Harekatı’na katıldım. Savaştaki başarılarımdan dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri ‘Üstün Cesaret Feragat Altın Madalyası’ ile onurlandırıldım. Uzun yıllar Komando ve Hava İndirme Tugayı asayiş görevlerinde bulundum. Yurdun değişik yerlerinde 22 yıl gibi uzun bir süre görev yaptım. 1994 yılında emekli olduktan sonra Gümüşçay’a dönerek Tarım ve Hayvancılık ile uğraştım. O dönem Tarım ve Hayvancılıkta aynı bugünkü gibi şartlar oluştuğu için vazgeçmek zorunda kaldım. Emeklilik yaşamım boyunca yaz aylarını çoğunlukla Aktan olarak bilinen Denizatı Sitesi’nde geçirdim. 2013 – 2017 yılları arası Kooperatif Başkanlığı görevinde bulundum. Hizmet sürem sırasında önceden belirlediğim projelerin büyük kısmını gerçekleştirdikten sonra istifa ettim.” dedi.

“MUTLU OLMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Gümüşçay’da insanların mutlu olmaya ihtiyaçları olduğunu söyleyen Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp; “Gümüşçay için elele verip hep birlikte Gümüşçaylıları eski mutlu günlerine geri döndürmek istiyoruz. Adam kayırmacılığı, başkanın partisinden olma zorunluluğunu ortadan kaldırmaya geliyoruz. Şeffaf bir yönetim olacağız. Biz göreve geldiğimizde Gümüşçay Belediyesi’nin Gümüşçaylı hemşehrimden gizlisi saklısı olmayacak. Her bütçe döneminde belediyemizin bütçesini Belediye binasına asacağım. İsteyen herkes meclis toplantılarını izleyecek. Gümüşçay'ımızı sosyal alanlar ve park düzenlemeleri ile keyifli bir ilçe haline getireceğiz.” şeklinde konuştu.

“TEHDİTLE OY İSTENMEZ”

Biga'da, Karabiga'da ve Gümüşçay'da Millet İttifakı'nın kazanacağına inandığını dile getiren Millet İttifakı’nın Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp; “Biliyorum. Görüyorum. Biz kazandığımızda Biga Belediyesi'yle, Karabiga Belediyesi ile işbirliği içinde olacağız. Belediyelerimizin gücünden, programından yararlanacağız. Bir kenti yönetmek için önce vizyon gerekir. Yaptığın işe inanman gerekir. Vatandaşları biz seçilmezsek yatırım gelmez diye tehdit ederek oy istenmez. Biga'ya bakın, Çanakkale'ye bakın. Bu belediyelerin yaptıkları işleri gözünüzün önüne koyun. Biz de Gümüşçay'da insanlarımızı mutlu etmek üzerine ortaya koyduğumuz vizyonumuzla hizmet edeceğiz. Gümüşçay için elele verip ilmek ilmek Gümüşçayımızı şirin bir yer haline getireceğiz. İstihdam yaratacak projeler geliştireceğiz. Üreteceğiz. Hem tarımda üretime geçirecek, hem ürünlerimizin pazarlama ve satışını gerçekleştirecek çalışmaları hayata geçireceğiz. Ekonomimizi düzeltecek, esnafımıza katkı sağlayacak işler yapacağız.” dedi.

“YORGUN DEĞİL, ENERJİK BİR BAŞKAN VE YÖNETİME İHTİYAÇ VAR”

“Altyapı ve yol çalışmalarını her seçilen belediye başkanı yapar.” Diyen Gümüşçay Belediye Başkan Adayı Engin Özalp; “Biz dinamik, dinleyen, gizlemeyen ve üreten bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacağız. Halkımızı belediyemizle barıştıracağız. Doğru belediyecilik uygulamalarıyla sosyal yaşamımızı canlandıracağız. Kadınlarımıza ve çocuklarımıza önem vereceğiz. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın hayatını kolaylaştıracak ve eğitimine katkı sağlayacak çalışmalar ortaya koyacağız. Gençlerimizin spora yönelmesi, zararlı alışkanlıklardan korunması için Gümüşçay'da farklı sporların yapılabileceği bir çalışma ortaya koyacağız. Gümüşçay'ı ayağa kaldıracağız. Gümüşçay'ın insan kaynağından, Gümüşçaylı hemşehrilerimizin fikirlerinden, azminden ve üretim gücünden faydalanacağız. Yanlış, tehditkar ve vizyonsuz yönetim anlayışını ortadan kaldırıp çok fazla çalışarak bunu başarabiliriz. Yorgun değil, istekli ve çok çalışacak bir yönetime ve başkana ihtiyacımız var. Biz bu enerjiye ve vizyona sahibiz.” İfadelerini kullandı.

Gümüşçay’da CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın meclis üyesi adayları da şöyle oluştu:

Ergin DAYIOĞLU (Kontenjan Adayı), Rafet ÖZGEN (1. sıra), İsmail ERDEKLİ (2. sıra), Sedat KIRCALI (3. sıra), Nurcan ÖZALP (4. sıra), Hakan ERGENE (5. sıra), Metin KARA (6. sıra), Samet ERDİNÇ (7. sıra), Rıfat DAĞLI (8. sıra).


  Yorumlar

1 Adem Ademoğlu 04/03/2019 15:39
’Temiz aday’ derken? Çamaşır suyu ile mi yıkanmış da ... Haber tarafsız olmalı ki ’haber’ olsun.


  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD Huzur Evini Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Biga’daki Esnaf Kadınlar Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri Başladı
    »    
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR Teşvikler Hakkında Danışma Masası Kurdu
    »    
Gökhan Bayram’dan Şiirli Jest
    »    
Biga’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
    »    
Bir 8 Mart Daha Geldi…
    »    
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’dan Açıklama
    »    
Çan Belediyesi Gödek Geleneğini Devam Ettiriyor
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Biga´da Fotoğraf Kutusu Açıldı
    »    
Biga TSO, KOSGEB Temsilcilik Ofisi Kurdu
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Elektirikler Kesilecek
    »    
Bakan Pakdemirli’den Çiftçiye Ödenek Müjdesi
    »    
Erdoğan Yalçınkaya Muhtar Adaylığını Açıkladı
    »    
Karataş: Seninle Gurur Duyduk Ali Sadi...
    »    
Ceylan: 700 Öğrenci Belediye Kararların Üstündedir
    »    
Şadan Doğan’dan İstihdam Seferberliği Açıklaması
    »    
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’na Ziyaret
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Biga´da Ev Yangını
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
İl Şampiyonlarından İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Liseler Arası “Mehmet Akif ERSOY Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması”
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Yine Köylerde
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0