Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı      Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler      TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)      Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı      AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti      İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı      Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi      Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek      Biga Veteranlara Yan Bakılmıyor      Adaspor Deplasmanda Lidere Dur Dedi      BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor      DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri      “Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”      Vefat ve Başsağlığı      Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okul Ziyaretleri      "Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"      CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları      Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» “Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
07 Mart 2019 Perşembe 20:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Adayı İsmail Işık, Hamdibey Mahallesi'nde Ada Gençliği'nin sevgi seliyle karşılandı. Meşaleler ve sloganlarla başlayan Halk Meclisi toplantısı, yoğun ilgiyle mitinge dönüştü.

'Çaylar Bizim İsmail'den sloganıyla devam eden kahve toplantılarının yoğun ilgi görmesi ve coşkulu bir şekilde devam etmesi de dikkatlerden kaçmadı. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın konuşması da tüm kesimlerden tam not aldı. Konuşması sırasında Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'a Adaspor atkısı verildi.

"SİZİN İSMAİL OLARAK ÇALIŞTIK"

5 yıl önce Bigalıların 'Bizim İsmail' sloganıyla seçimi kazandıklarını ve Bigalıların İsmail'i olmaktan asla vazgeçmediğini ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “5 yıl önce 'Bizim İsmail' sloganınızla yola çıktık. 5 yıldan bu yana bana ve ekip arkadaşlarıma 'Sizin İsmail' olarak bu kente hizmet etmenin onurunu yaşattınız. Bütün Biga’yı kucaklayarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Bunu başardığımıza inanıyorum. Bugüne kadar gerek Belediye Başkanı olarak bana gelen, gerekse Biga Belediyesi'ne gelen hiçbir kimsenin partisine, kimliğine, mahallesine bakmadan tüm işler yapılmıştır. Biga'nın 800 tane sokağı, 9 mahallesi var. Biz hiçbir tarafı ayırmadık, hiçbir tarafa yan bakmadık. Burası bizdendir, burası bizden değildir demedik. Az oy çıktı, çok oy çıktı hiç demedik. Hangi mahallenin neye ihtiyacı varsa onları gerçekleştirdik. Kim istediyse, hiçbir kimseyi ayırmadık ve bütün isteklerini yerine getirdik. Bundan sonra da gittiğim her yerde aynı bu şekilde çalışmaya devam edeceğimizin sözünü veriyorum. Bundan sonra da Biga’yı birleştiren, bütünleştiren anlayışla, sizlere o hak ettiğiniz hizmeti vermek için gece gündüz durmadan çalışacağız. Belediye hizmetlerini sadece yol, su, kanalizasyon, park olarak görmedik. Hayata dar bir pencereden bakmadık, geniş bir açıdan baktık ve hayatın içerisinde olduk. Bigalılarımızla, Biga'da yaşayanlarla doğumdan ölüme onların yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"BİGA BELEDİYESİ'Nİ 3 KAT BÜYÜTTÜK"

Biga Belediyesi'ni 2014 yılında 40 milyon lira bütçe ile devraldıklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Adayı İsmail Işık; "5 yıl önce, 2014 yılında devraldığımız Biga Belediyesi'ni tam 3 kat büyüttük. Bütçesi de 3 kat büyüdü, araçları da 3 kat büyüdü, personeli de 3 kat büyüdü. 40 milyon olan bütçeyi 120 milyona çıkardık. Ben 5 yıl önce boşuna hesap uzmanıyım, ben mali müşavirim demedim. 'At binenin, kılıç kuşananın'. Biga Belediyesi'ni, Biga ile beraber büyüttük. Daha önce yapılmayan işleri yaptık. Dar bir pencereden bakmadık. Doğumdan ölüme, yeni doğan bebeklerimizi evlerinde ziyaret ettik. Askere gidecek olan gençlerimize asker çantalarını verdik. Eğitim, sağlık, ekonomi, kültür, sanat bunlar daha önce Biga'da yoktu. Özellikle kültür-sanat hiç yoktu. 5 yıldan bu yana yüzden fazla tiyatroyu, onlarca konseri ve diğer etkinlikleri Bigalılarımızla buluşturduk. Biga Belediye Meydanı, o 12 bin metrekarelik meydan bizlere yetmedi. Temizliğinden tutun, yaşlı, hasta ziyaretlerine, bakımlarına kadar insanlarımızın neye ihtiyacı varsa bunların hepsini gerçekleştirdik. Bundan sonra özellikle yaşlı ve hastalarımızla ilgili Bigalı uzman bir arkadaşımızla çalışıyoruz. Türkiye standartlarının üzerinde, yaşlı ve hasta bakım hizmetlerini Biga'da, Biga Belediyesi olarak gerçekleştireceğiz. Adaspor, Biga’mızın Bölgesel Amatör Lig'deki iki takımımızdan biri. Bu, hiçbir ilçeye nasip olmamıştır, hiçbir ilçenin bölgesel amatör Lig'de 2 tane takımı bugüne kadar olmamıştır. Adaspor'a da önümüzde kalan maçlarında Bigaspor’la olduğu gibi başarılar diliyorum. İnşallah ikisi beraber önümüzdeki yıl yine bu bölgede bölgesel amatör ligde devam edeceklerdir." dedi.

"SU BASKINI KALDI MI?"

Hamdibey Mahallesi'nde evleri ve işyerlerini su basarken, yaptıkları çalışmalarla mahalle sakinlerini bu büyük sıkıntıdan kurtardıklarını söyleyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Hamdibey Mahallesi'nde sizler uzun yıllardan beri yaşıyorsunuz. Ben 2014 yılında göreve geldim. 5 yıldan beri Belediye Başkanlığı hizmetini yerine getirmeye çalışıyorum. Hamdibey Mahallemizin en önemli, en büyük sorunu su baskınlarıydı. Artık Hamdibey Mahallesi'nde su baskını kaldı mı? 3 bölgeden, 3 ayrı noktadan binlik borularla Kocabaş Çayı'na yağmur sularını indirdik. 2009 seçimlerinde de vardı bu sıkıntı. Kozpınar deresini de bin iki yüzlük boruyla geçiyoruz. Artık Kozpınar Deresi sorunu da bundan sonra tarihe karışıyor. Hamdibey Mahallesi'nde artık su baskını, sel baskını tarihe karışıyor. Bundan sonra hiç olmayacak. Biz bu yağmur suyu borularını döşerken kimsenin partisine bakmadık. Çünkü su geldiği zaman AKP'li, CHP'li, MHP'li, İYİ Partili diye ayırmıyor, herkesin evine giriyor. Onun için hiçbir ayrım yapmadan ilk hizmetimizi, ilk önemli büyük hizmetimizi de Hamdibey Mahallesi'nden başlattık. Çünkü burada bu sorun vardı, insanlar geceleri uyku uyuyamıyorlardı. İlk Belediye Başkanı olduğumda ben de sizlerle beraber uyuyamadım. Yağmur yağdığında birçoğunuz beni burada mahalle aralarında görmüştür. Bu sıkıntıyı siz de yaşamayın, ben de yaşamayayım dedik ve bu sorundan Hamdibey Mahallemizi kurtardık. Yine şu anda üzerinde bulunduğumuz İstiklal Caddesi, Biga'ya önemli bir giriş noktasıydı. Buranın düzenlenmesi, derlenmesi, toparlanması gerekiyordu. 2 yıl önce burada bulunan hemşerilerimizin de, vatandaşlarımızın da görüşleri doğrultusunda giriş çıkışları ile Biga'dan gelen geçen insanlar için de tertemiz olmasını istedik. Pırıl pırıl ve şu anda burada olduğu gibi 'ışıl ışıl, ışık ışık' bir mahalle oldu." dedi.

"HER MAHALLEYE KREŞ YAPACAĞIZ"

Kreşlerin sayılarını arttıracaklarını ve her mahalleye kreş yapacaklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Az ileride Kuvayi Milliye kahramanı Hamdi Bey'in anıtını görüyorsunuz. Kıyıya köşeye atılmış bir heykeli vardı. Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle Biga'ya geldi ve Biga'daki Kuvayi Milliye'yi örgütlerken şehit edildi. Hamdi Bey'in anıtını buraya koyduk. Mahallemizde buraya ismini veren kahramanın heykelini buraya getirmiş olmak bizleri son derece mutlu etti. Atatürk'ün ender bahsettiği asker ve devlet adamlarından birisidir. İsmini bu mahalleye vermiştir, heykelini de buraya getirdik. Kahramanımızın adını verdiğimiz meydanımızı da düzenledik. Yine burada yapmış olduğumuz sağlık ocağı ve kreşlerimizle birlikte mahallemizi gerçekten daha yaşanılabilir bir hale getirdik. Bundan sonra da bu kreşlerimizin sayısını arttıracağız. Şu anda iki tane kreşimiz var. 180 öğrencimiz var, fakat bu kreşlere 500 müracaat var. İnsanlar Biga Belediyesi'nden, Biga Belediyesi'nin vermiş olduğu hizmetlerden o kadar memnunlar ki, kapasitemizin 3 katı bir müracaat var. Biga aslında orada da 3 kat büyüdü. Ama bu yıl onlara cevap veremedik. İnşallah 2019 yılının Eylül ayı ile birlikte 3-4 tane kreşimizi açacağız. Bütün mahalle kreşlerimizi hayata geçirerek Biga'da özellikle çalışan ev kadınlarımıza önemli bir destek sağlayacağımızı düşünüyorum. Yapmış olduğumuz bütün hizmetler ki biz bunların hepsini 5 yıl önce dediğimiz gibi Biga ile birlikte yöneteceğiz, birlikte karar alacağız. Bigalılarla beraber karar aldığımız için de yapmış olduğumuz bütün hizmetler vatandaşımız tarafından beğeniliyor ve kullanım oranları da çok yüksek oluyor. İşte bunlardan bir tanesi Şehir Parkı insanlarımızın özellikle kadın ve gençlerimizin evlerinden çıkıp sosyalleşmeleri için bu parkları çok önemsiyoruz. Şehir Parkımız Güney Marmara'nın en önemli, en büyük tesislerinden biridir. Büyüklük olarak ve içinde bulunan fonksiyonları itibari ile bütün Biga'ya hizmet etmektedir. Şu ana kadar yapmış olduğumuz imar düzenlemeleri ile 20 tane yeni parkı düzenledik, mevcut 30 parkın tamamını bütün içindeki malzemelerini kaldırarak yeniden düzenledik. Çocuklarımızın rahat ve güvenli ortamlarda zaman geçirebilmeleri, oyun oynayabilmeleri için bütün parklarımızı güvenlik kameraları ile donatıyoruz. Artık anne babalar çocukları parkta oynarken gözleri arkalarında kalmayacak. Yol, köprü yaptık. 10 yılda yapılan yolun iki katını, 4 buçuk yılda gerçekleştirdik. Daha yapılacak çok işimiz var, onları da tamamlayacağız." şeklinde konuştu.

"KUM ÇUVALLARINDAN HUZURLU YAŞAMA..."

"5 yıl önce Biga'da kum çuvalları yollara, işyerlerine konulurdu.  Sular içeri girmesin diye. Eğitime destek olunmuş bir vizyon yoktu, ekonomiye katkı sağlayan bir belediye çalışması ne yazık ki yoktu. Temizlik tam anlamıyla çözülememişti. Özellikle Hamdibey Mahallesi, Ortur ve Toki tarafı çöplükten kurtulamamıştı. Yeni dönemde katı atık bertaraf sistemimizle birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarına ulaşacağız. Belediye olarak bundan sonra elektriğe çok daha az para ödeyeceğiz. Yaptığımız şeylerden en önemlisi hem başkan olarak, hem belediye olarak ulaşılabilir olmayı başardık. WhatsApp ihbar hattımıza, 153'e, diğer iletişim kanallarımızdan 50 binden fazla insanımız Biga Belediyesi ile görüş, öneri ve sorunlarını paylaştılar ve bunların hepsi dijital ortamda, bilgisayar ortamında takip edilerek çok hızlı bir şekilde sonuçlandırıldı. Bunu Biga'da yaşayan bütün vatandaşlarımız bilmektedirler. Kocabaş Çayı düzenlemeleri peyzaj ve restorasyon çalışmaları başladı. Çınarlık'tan itibaren devam ediyoruz. Bu mahallemizi ilgilendiren özellikle Adaspor ile Arapdede Köprüsü arasındaki alanı istimlaklarını tamamladık, dolgusunu yaptık, altyapı da geçti oradan. Şimdi Kozpınar Deresini de Kocabaş Çayına indirdiğimiz zaman altyapı sorunları kalmayacak. Adaspor ile Arapdede arasında bulunan alanı Şehir Parkı'na benzer tarzda düzenleyerek otopark, mesire alanı, oyun alanları, Güvercinciler Parkı ve kafeteryası aynı zamanda Adaspor'a yapacağımız halı saha ile birlikte bütün Hamdibey Mahallesi halkının kullanıma sunacağız. Artık Biga'da evlerinden çıkan vatandaşlarımız, kadınlarımız, gençlerimiz evlerinden çıktıklarında çaya doğru devam ettiklerinde, çayın kenarında ama batı yakasında, ama doğu yakasında oturup dinlenebilecekleri, rahat nefes alacakları mutlu ve huzurlu olacakları alanları inşallah çok kısa zamanda tamamlayarak sizlerin hizmetine sunacağız. Biga Belediyesi olarak sporun her alanına, her branşına destek olmaya çalıştık. Destek verdiğimiz bütün spor branşlarında, sporcularımız Türkiye birincisi, Avrupa Şampiyonası'nda dereceler, Dünya şampiyonasında birincilikler ve takım halinde ikinciliklerle ilçemize geri döndüler. Destek verdik onlar da gittikleri yerlerde çalıştılar, başarılı oldular, hepimizin yüzünü güldürdüler."

"ÇEVRE İLÇELER BİGA'YI ÖRNEK ALIYOR"

"Vermiş olduğumuz sözlerin hepsini gerçekleştirdik. Yapacağım dediklerimizin hepsini yaptık. Yapamayacaklarımızın sözünü zaten vermedik. Seçimler çok önemli. 31 Mart'ta vereceğiniz oylarla önümüzdeki 5 yılın Bigası'nın nasıl olacağını, nasıl şekilleneceğini belirleyeceksiniz. 31 Mart seçimleri belki de bugüne kadar Türkiye'nin görmüş olduğu en önemli seçimdir. Biga'da 5 yıldan beri bir değişim, bir dönüşüm yaşanıyor. Örnek alınıyoruz. Bizim 5 yıldır yaptığımız etkinlikleri Çan daha bugünlerde yapmaya başladı. İndirimi Alışveriş Günleri etkinlikleri Çan'da da yapılıyor. Biga'nın örnek alınan, insanlarının yaşamaktan gurur duyduğu, mutlu olduğu, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğe daha güvenle baktığı, eğitimine destek olunmuş, ekonomisine katkı verilmiş, sosyal belediyecilik adına üniversitelerde anlatılan, verilen konferanslarda anlatılan bir belediye olduk. Bunların devam etmesi için, sizlerle beraber yönetmek için hep beraber çalışmalıyız. Bu 31 Mart çok önemli. Bu seçimi Allah'ın izni, Biga'nın desteği ile kazanacağız. Ben her zaman Biga'nın sağduyusuna güvendim, onlara inandım ve onlardan aldığımız güç ve destekle de kazanacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Hep birlikte 31 Mart'ı bayrama çevirelim.” şeklinde konuştu.

Belediye meclis üyesi adaylarının da yer aldığı Halk Meclisi'nde vatandaşlar da özgürce sorularını sordular ve Başkan Işık, soru ve önerileri dinledi. Çözümleri birlikte gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Işık, başta gençler olmak üzere tüm mahalle sakinlerine kalabalık ve coşkulu karşılama için teşekkür etti.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD Huzur Evini Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Biga’daki Esnaf Kadınlar Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri Başladı
    »    
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR Teşvikler Hakkında Danışma Masası Kurdu
    »    
Gökhan Bayram’dan Şiirli Jest
    »    
Biga’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
    »    
Bir 8 Mart Daha Geldi…
    »    
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’dan Açıklama
    »    
Çan Belediyesi Gödek Geleneğini Devam Ettiriyor
    »    
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Biga´da Fotoğraf Kutusu Açıldı
    »    
Biga TSO, KOSGEB Temsilcilik Ofisi Kurdu
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Elektirikler Kesilecek
    »    
Bakan Pakdemirli’den Çiftçiye Ödenek Müjdesi
    »    
Erdoğan Yalçınkaya Muhtar Adaylığını Açıkladı
    »    
Karataş: Seninle Gurur Duyduk Ali Sadi...
    »    
Ceylan: 700 Öğrenci Belediye Kararların Üstündedir
    »    
Şadan Doğan’dan İstihdam Seferberliği Açıklaması
    »    
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’na Ziyaret
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Biga´da Ev Yangını
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
İl Şampiyonlarından İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Liseler Arası “Mehmet Akif ERSOY Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması”
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Yine Köylerde
    »    
Mesut Okyay’ın 2019 Yılı İstihdam Seferberliği Basın Açıklaması
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0