Adaspor Ç.Kale Dardanel Dostça 1 - 1

21 Ekim 2018 Pazar 19:00

BAL liginin 5.haftasında Biga İlyas Bayram Stadyumunda oynanan maçta Adaspor ile Çanakkale Dardanelspor 1-1 berabere kalarak puanları paylaştılar.

Adaspor’a maç sabahı eski başkan Zeki Mutlu Laflafa Kafe de maç kahvaltısı verdi.

Maçta her iki takımda kazanmak için ellerinden geleni yaptı ancak sonuç dostça beraberlik oldu.

Biga da tribünler sporseverler tarafından dolduruldu, Çanakkale Dardanelspor’un taraftar gurubu 17 Gençlik maç boyunca takımını desteklerken diğer tarafta Adaspor taraftarları da takımlarına destek verdi. İlk yarıda topla daha çok oynayan taraf Çanakkale Dardanelspor olurken gole en çok yaklaşan Adaspor oldu. Maçın 33. dakikasında Adaspor penaltı kazandı. Atışı Şerif Ali kullandı ve top direkten döndü. İlk yarı 0 - 0 beraberlik ile sona erdi.

İkinci yarıda 50.dakikada Çanakkale Dardanelspor yabancı futbolcusu Adam ile bulduğu gol ile deplasmanda 1 - 0 öne geçti. Golden sonra ataklarını arttıran Adaspor aradığı gole 77. Dakika da Serhat ile kavuştu. Galibiyet için pozisyonlarda yakaladı ancak başka gol olmayınca maç dostça 1 - 1 sona erdi.

Her iki takımın teknik sorumluları Vehbi Cevher ve Sedat Tirfilli ilk defa resmi bir müsabakada karşılaştı ve sonuç beraberlik oldu.

 


Benzer Haberler