AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu Biga Fuarına Katıldı

08 Ekim 2018 Pazartesi 10:00

12. si gerçekleştirilen “Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı” açılışına katılan Çanakkale siyasetinin gülen yüzü AK Parti Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga'nın birlik ve beraberlik sayesinde Güney Marmara'nın yıldızı olduğunu belirtti. Tecrübeli siyasetçi İskenderoğlu; "Türkiye düşmanlarına inat bu birlik beraberliği Çanakkale’mizde ve ülkemiz genelinde sağlamalıyız" dedi. 

Yoğun çalışma takvimi ve programlarına rağmen Çanakkale’yi ihmal etmeyen ve her fırsatta ilçelerini de ziyaret eden AK Parti'li kadın milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga ilçesine konuk oldu. Bu yıl 12. si gerçekleştirilen “Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı Açılış Töreni”ne katılan İskenderoğlu, bu özel günde Bigalı üreticilerin yanında oldu. Açılışın ardından fuardaki bütün stantları tek tek ziyaret eden siyasetin gülen yüzü İskenderoğlu'na Bigalı üreticiler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Bir Anne Olarak Terörü Lanetliyorum 

Açılış törenindeki konuşmasına terörü lanetleyerek başlayan İskenderoğlu; "Batman'da yaşanan hain saldırıyı lanetliyorum. Bir anne olarak bu ülkede anaların ağlamasını istemiyorum. Bu ülkenin toprağı, bayrağı çok kıymetli. Hepimiz canımızı seve seve veririz. Bu hain saldırıyı gerçekleştiren hain terör örgütü PKK'yı lanetliyorum. Bütün ailelerin acısını kalbimde hissediyorum" şeklinde konuştu.

Üreticimizi Destekliyoruz, Desteklemeye Devam Edeceğiz 

Kendisinden önce konuşma yapan CHP Çanakkale Milletvekillerine sitemde bulunan İskenderoğlu; ”Sayın vekilim Özgür Ceylan güzel fikirler verdi ama desteklemelerin bir kısmını biliyor. Bu konuları kendileriyle Ankara’da oturarak uzun uzun konuşmalıyız. Bigalı hemşerilerim desteklerden fazlasıyla yararlanıyor. İş liyakat ve hakkaniyet kısmına gelince buna yapmak için cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemini getirdik. Değerli bakanlarımız işi liyakat ve hakkaniyetle yapacak uzman kişilerdir” dedi.

Bu Savaş Sadece Ak Parti'nin Savaşı Değil 

Hepimizin aynı gemide olduğunu ve bu ekonomik savaşın sadece AK Parti'ye açılmadığını dile getiren İskenderoğlu, "Türkiye Cumhuriyetine açılan bir savaş bu. Son 5 yıldır zor şeyler atlatıyoruz ama başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizin suyu hürmetine, gazilerimizin dualarıyla dimdik ayakta kalmayı başardık, başarıyoruz. Bizler birlik ve beraberliğimizi asla bırakmayacak bir milletin çocuklarıyız. Her zaman dile getirdiğim gibi bizi yıkamayacaklar, başaramayacaklar.

Biga da Birlik Var, Beraberlik Var 

Biga üreten insanların yaşadığı bir ilçemiz. Çanakkale'nin, Marmara bölgesinin hatta Türkiye'mizin gözbebeği. Sanayide, tarımda, hayvancılıkta markalaşan bir şehrimiz. Bu fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Güney Marmara’nın yıldızı oldunuz. Bundan sonra çok daha güzel işleri birlikte başaracağız. Biga'nın başarısının anahtarı birlik ve beraberlikten geçiyor. Bu birlik ve beraberliği Çanakkale de ve Türkiye genelinde sağlamamız lazım” şeklinde konuştu.

 


Benzer Haberler