Ali Galip Akyıldırım

Milleti Korkutmayın, Milletin Psikolojisini Bozmayın!

Müslüm Gündüz adlı bir sapkın; sapkın bir kanalda “Bu ülkeden ya biz gideceğiz, ya da Kemalistler” demiş.

Bundan önce de fesli bir deli “Kurtuluş Savaşını keşke Yunanlılar kazansaydı” demişti.

Akit TV sunucusu Ahmet Keser canlı yayında “Sivil öldürecek olsak Cihangir, Nişantaşı, Etiler TBMM’den başlarız” demişti.

Kastamonu'nun İnebolu ilçesi AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, "Taksim Gezi Parkı'ndan sonra Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah" dedi

Düzce AK Parti Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek, MP5 makineli tabanca ile çektirdiği fotoğrafı, "Vur de vuralım, öl de ölelim. Reis meydanlar boş değil, emrin yeter" notuyla sosyal medya hesabında paylaştı.

“6 yaşında çocukla evlenilebilir ve asansörde halvet" gibi tartışılan fetvalarıyla sık sık gündeme gelen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız kadına yönelik şiddet konusunda “Allah vur dediyse vardır bir hikmet” diyen Yıldız, kadınlara da kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri tavsiyesinde bulundu.

Bu ve bununlar gibi uluorta sarf edilen sözlerin ne kadar ciddi ne kadar gayriciddi olduğunu bilmiyoruz.

Bildiğimiz bir şey varsa o da halkımızın gittikçe bir birinden ayrıştığı ve tedirgin olduğudur.

Ortak değerler üzerine kurulmuş bu vatanda yaşayanları tedirgin etmek ne kadar doğrudur bunu sormak lazım? En azından devletin hesap sorması lazım.

İktidarda olmak, iktidara yakın olmak halkı tedirgin etmemelidir.

 İktidarlar halkın güvencesidir.

İktidar kendini bilmezler tarafından suiistimal edilirse bunun bedelini halkımız öder.

Seçimler yaşanır ve biter. İktidara gelen kim olursa olsun halkın yüzde yüzünü gözetip haklarını korumak zorundadır.Çünkü adalette, kanunlar önünde herkes eşittir. Demokrasiye inanmış olanlar da seçim sonuçlarına saygı duyar.

İktidarlardan hiç kimse kendisine vazife çıkaramaz, kendisine rol biçemez, halkı tehdit edemez! İktidarlar yetkiyi halktan alır ve verilen sürece halkımızı yönetir.

Sapkın adamda ki zihniyete bakar mısın?

Sözde din adamı olacak birde. Bir din adamı Allah’ın bahşettiği her şeyin herkese yeteceğini söylemesi gerekirken bu sapkın kendisi gibi düşünmeyenleri ülkeden çıkarmakla tehdit ediyor.

Aklı başında olan birisi, bu topraklar üzerinde herkesin dostça, kardeşçe yaşama hakkı olduğunu söylemelidir. Bu vatanın herkese yetebileceğini söylemelidir.

Ey sapkın; şunu bil ki bu son yurt toprağı, o hakaret ettiğin Mustafa Kemal ve Anadolu halkıyla beraber kazanılmıştır.

Bu topraklarda yaşayan herkesin Mustafa Kemal Atatürk’e bir minnet borcu vardır. Ama senin o kafan bunu almaz.

Senin kafanda olanlar ancak ve ancak yaşadıkları yerde kaos ve tedirginlik yaratır, halkı ayrıştırır toplumsal düzeni bozar. Biz buna da provokatör diyoruz. Hadi başka kapıya bu ülkede sana kaos ekmeği çıkmaz.

Ali Galip Akyıldırım