Avustralya Konsolosu Dylan Walsh ile Borsa Başkanı Bir Araya Geldi

12 Haziran 2018 Salı 13:00

Vali Orhan Tavlı’nın 07.06.2018 tarihinde Çanakkale Ticaret Borsası’na yapmış olduğu nezaket ziyaretinde görüşülen en önemli konu Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesine yerli ve yabancı yatırımcı getirilmesi ve Organize Sanayi Bölgesi ürünlerinin Dünya’da tanıtılması idi.

Sayın Valimizin talimatına istinaden bu amaçla ilk olarak İlimizde Konsolosluğu bulunan ve Çanakkale’nin yakın ilişkiler içerisinde olduğu Avustralya Konsolosu ile temas kurarak Borsamıza davet ettik.

Avustralya Konsolosu Dylan Walsh ile 11 Haziran 2018 tarihinde Çanakkale Ticaret Borsası’nda bir ön görüşme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Avustralya Konsolosu Dylan Walsh, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Melih Gündoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Birol Çetin ve Genel Sekreter Sevcan Elver katıldı.

Toplantıda Borsa Başkanı Kaya Üzen, Ezine Gıda İhtisas OSB’sinin genel yapısı, ürünleri, sektörleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Başkan Üzen, burada üretilen ürünlerin Dünya’ya satılması ve ihracat standartları ile ilgili çalışmalar yapıldığını, zeytin, zeytinyağı, süt ürünleri, sebze-meyve işlemeciliğinin Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yapılacağını ifade etti.

Çanakkale Avustralya Konsolosu Dylan Walsh ise Avustralya’daki sektörler, Avustralya’nın gıda ithal ettiği ülkeler, Avustralya gıda pazarına hâkim olan firmalar hakkında bilgiler verdi.

Konsolos Dylan Walsh, bu toplantının önemli bir toplantı olduğunu belirterek, davet eden Borsa Başkanı Kaya Üzen ve Yönetimine teşekkürlerini sundu.

Toplantın ardından Çanakkale’li ve Avustralya’lı işadamlarından Konsolosluk yetkililerinden ve ilgili kurum temsilcilerinden oluşan geniş kapsamlı bir toplantının önümüzdeki günlerde planlanmasına karar verildi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Avustralya Konsolosu Dylan Walsh ile Borsa Başkanı Bir Araya Geldi
 


Benzer Haberler