Biga Devlet Hastanesi Resmi Törenle Açıldı

14 Haziran 2018 Perşembe 09:00

Biga Devlet Hastanesi düzenlenen resmi törenle açıldı.

Törene Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Belediye Başkanı İsmail Işık, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Biga Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Mehmet Akif Zaloğlu, AK Parti ilçe başkanı Ahmet Şahin, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı yaptığı konuşmada, 38 bin metrekare üzerine kurulan yeni hastanemiz 55 milyon liraya mal oldu. 23 bin metrekare kapalı alanı bulunan 161 yatak kapasiteli hastanemizde günde yaklaşık 1500 hastaya ayakta acilde de 300 hastaya hizmet veriyoruz. 34 uzman doktor 536 çalışanı ile hastanemiz hizmet vermektedir" dedi.

 AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise konuşmasında: "Bundan on sene önce Çanakkale genelinde toplam 3 tane 112 acil servisimiz vardı ve bugün bu sayı 232´ü buldu. Çanakkale´de 12 ilçe 650 köy, 3 ambulansımız varken bugün bu sayı 36´yı geçti. Bunlar çok kıymetli değerler. Bina her şey değil ulaşım imkanları, psikolojik ortamlar, eğitim, gelişim hepsi kıymetli. Sağlık yatırımımız 13 milyardı şimdi 127 milyar. Avrupa ülkelerinin sağlıkta neyi varsa Türkiye´mizin de o olsun. Gelişmiş illerimizde sağlıkta ne varsa Çanakkale´de de olması lazım diyoruz" ifadelerini kullandı. Turan, eski hastanenin yerine 22 üniteli 10 milyon bedeli olan ağız ve diş sağlığı merkezini kazandıracaklarını kaydetti. Konuşmaların ardından dualar ile kurdele kesildi. Hastane gezildi.

 


Benzer Haberler