Biga Halkından Yoğun Talep Var

07 Temmuz 2018 Cumartesi 11:00

Son zamanlarda Türkiye genelinde yaşanan çocuk istismarı ve kaçırılması, giderek bu olayların artması ile olayların ölümle sonuçlanmasının ardından tedirginlik yaşanıyor.

Haber kanallarında ısrarla bu tip haberlerin çoğalmasının ardından halkta çocuklarını koruyabilmek için çare arıyor. Her an Türkiye’nin her yerinde yaşanabilecek bir olay olan çocuk istismarı ve kaçırılması aileler tarafından kınanırken kendi çocuklarının da başına gelebileceği aileleri allak bullak ediyor.

Biga halkı da Biga’da böyle bir olay yaşanmaması için özellikle çocukların yoğun olduğu çocuk parkları ve okullara mutlaka kamera takılmasını yetkililerden ısrarla istiyor.

Çocukların yaşanan olaylarda psikolojilerinin alt üst olduğu belirtilerek, bizleri arayan aileler, Biga’nın güzel yaşanacak bir şehir olduğunu ve çocuklarla ilgili bu tip sıkıntıların yaşanmasını istemedikleri ve erken önlem alınması gerekliliğini belirtiyorlar ve Biga’da çocukların yoğun yaşadığı bölgelerde kamera takip sistemlerinin mutlaka uygulanmasını istiyorlar. Son zamanlarda Türkiye’de birçok çocuk istismarı ve kaçırma olayları yaşanıyor. Ayrıca çocukların ölümleri ile sonuçlananlar ve haftalarca aranıp bulunamayanlar halkı kahrediyor.   

 


Benzer Haberler