Biga Ticaret Borsası (TİBOS) Eğitimine Katıldı

21 Mart 2019 Perşembe 15:00

TOBB Ankara’da yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi (TİBOS) Eğitimine Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Sütçü ve Tescil Memuru Kani Dinç katıldı.

Eğitim, TOBB Yazılım Müdürlüğü Uzmanı Fikret Erden ve yazılımı geliştiren Altay Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkilileri tarafından verildi. Bilindiği gibi; TOBB'nin, Dijital Dönüşüm projesi çerçevesinde, "1 Ocak 2018" tarihinden itibaren, yeni web tabanlı üyelik ve muhasebe yazılımları, tüm oda/borsalarda kullanılmaya başlandı. Yazılımın ikinci aşamasında devreye alınacak olan ticaret borsalarının tescil, satış salonu ve laboratuvar gibi uygulamaları ile diğer otomasyon yazılımlarının yapılandırılması için TOBB tarafından çalışmalar sürdürülüyor.

Yapılan bu çalışmalar kayıt dışı ile mücadeleyi ve Ticaret Borsalarını tek bir çatı altında ve tek bir tescil programında toplamayı hedeflemektedir. Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi üzerine yapılan öneriler, sistemde yaşanabilecek sıkıntılar ve yeni yapılacak olan düzenlemeler hakkında detaylı görüşmeler yapılarak verilen eğitimler sonrası detaylı çalışmalar yapıldı.

 


Benzer Haberler