Biga’da ORKÖY Kapsamında 25 Aileye Düve Yardımı Yapıldı

25 Mart 2019 Pazartesi 16:00

ORKÖY Kapsamında Biga’nın Bahçeli, Selvi araba konağı, Eğridere, Akyaprak, Sığırcık, çakırlı ve Kapanbeli köylerine ihtiyaç sahibi ailelere gebe düve desteği olarak 24.000 TL para yardımı yapıldı. Biga’nın Eğridere köyünde ORKÖY Kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere kura çekimi yapılarak 3 kişiye 24.000 bin TL’lik ikişer adet gebe düve almaları için para yardımı yapıldı. Eğridere köyünde Biga ilçe Orman Müdürü İhsan Tunç İlçe Tarım Müdürü Vasfi karaca, Çanakkale ORKÖY Şube Müdürü Ali Arslan, Kurum Mühendisleri İrfan Yeşilbaş, Mehmet Erginbay ve Bilgi İşlem Müdürü Hüseyin Özel ve köy muhtarı Hüseyin Doğru ve köylülerin katılımı ile 8 ailenin müracaat ettiği kura çekimi sonunda 3 aileye gebe düve yardımı yapıldı.
Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç burada yaptığı açıklamasında: “Biga’nın 8 köyünde bu yıl 29 aileye gebe düve yardımı almaya hak kazandı. Bilindiği gibi 24.000 bin TL’nin %20’si hibe olmak üzere bunların geri ödeyecek olan paralar 19.200 TL olarak belirterek 1 yıl ödemesiz 5 yıl zarfında ödemeli olacaktır. Kurada kazananlara hayırlı olmasını diliyorum” dedi. İlçe Tarım Müdürü Vasfi Karaca gebe düveleri almaya hak kazanları tebrik etti.
Köy Muhtarı Hüseyin Doğru “Bu projede emeği geçen herkese köyüm adına teşekkür ediyorum gebe düveleri almaya hak kazanan köylülerimi tebrik ediyorum”.

Kaynak: Ferit Kavas

 


Benzer Haberler