Bosna Hersek Federasyonu Yeni Başkanı Ergun Erkap

19 Eylül 2018 Çarşamba 21:00

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu (TBHKDF) Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Temiz'in hayatını kaybetmesinin ardından 15 Eylül Cumartesi günü yapılan ilk toplantıda yeni başkan seçildi.

Karacabey Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği evsahipliğinde gerçekleştirilen ilk toplantıya Federasyonun Kurucu Onursal Başkanı Ahmet Kemal Baysak da katıldı.

Yönetim Kurulu kendi arasında toplandı. Yönetim Kurulu toplantısında yapılan oylama sonucunda Biga Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ergun Erkap Federasyon Başkanlığına seçildi. 10 Dernek yöneticisinin katıldığı seçimde oybirliğiyle karar verildi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cemal Şenel, İsmet Çalışkan, Nejat Öztürk, Cengiz Coşkun, Mehmet Baştar ve Genel Sekreter ise Muharrem Baysak olarak devam etti.

Biga Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ergun Erkap, önümüzde aylarda yapılması planlanan Olağan Seçimli Genel Kurul'a kadar başkanlık görevini sürdürecek.

Seçim sonrası bir açıklama yapan TBHKDF Başkanı Ergun Erkap; "Eşref başkanımızın ölümü hepimizi derinden yaraladı. Bigamız için ve federasyonumuz için büyük bir değerdi Eşref ağabeyimiz. Zorlu bir hastalık süreci geçirdi. Ölümüne çok üzüldük. Ancak ondan devraldığımız bayrağı, federasyonumuzun tüm üyeleriyle birlikte daha ileriye taşımak için çalışacağız" dedi.

 


Benzer Haberler