Dernekler Platformu Biga İçin Toplandı

09 Ocak 2018 Salı 12:00

Biga Dernekler Platformu 1. Yılını kutladığı toplantısında tek amacın Biga’ya yapılacak yararlı işleri konuştu.

Biga Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi, Biga Hobileri Geliştirme Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Biga Şubesi, Gaziler Derneği, Eğitim Kültür Sanat Derneği, Bahçeli Köyü Bigalı Mehmet Çavuş’u Anma ve Yaşatma Derneği, Biga Pomak Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği, Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği, Biga Okçuluk Spor Kulübü Derneği, Biga Roman Kültürünü Geliştirme ve Dayanışma Derneği, Biga Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü Derneği ve Biga Engelliler Derneği’nin üyesi olduğu Biga Dernekler Platformu Geleneksel Toplantısını 08 Ocak Pazartesi akşamı saat 18.00’da Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği dönem başkanlığında gerçekleştirdi.

Biga Dernekler Platformunun kuruluşunun 1. Yıldönümü nedeniyle pasta kesildi. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Kuruluşun tek amacının Biga ve Biga’ya yapılabilecek güzellikler ile yararlı işler olduğu açıklandı.

Daha sonra son toplantıdaki gündem değerlendirildi. 2018’in Troya Yılı olarak ilan edilmesi nedeniyle Biga’da yapılabilecek etkinlikler konuşuldu.

Gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

 


Benzer Haberler