Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosundan Ziyaret

21 Eylül 2018 Cuma 17:00

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat, Ekonomi İşleri Müsteşarı Toary Worang ile Ekonomi Bölümü Personeli Hasan Hüseyin Kocatürk Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. 21 Eylül 2018 tarihinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tennioğlu ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat, iki ülke arasında ticari ilişkileri arttırmak üzere Çanakkale’yi ziyaret ettiklerini belirterek, Çanakkale’nin yeni yatırımlarla lojistik olarak değerinin arttığını söyledi. Çanakkale’deki sektör temsilcilerini Endonezya’da Kasım 2018 ve Aralık 2018 aylarında gerçekleştirilecek, JAKARTA STONE FAIR-Doğal Taş ve Makineleri, SIAL INTERFOOD JAKARTA-Gıda ve Teknolojileri, MACHINE TOOL INDONESIA-Makine fuarlarını ziyaret etmek üzere Başkent Cakarta’ya davet eden Konsolos Sudradjat kendilerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Murat Aydoğdu, Endonezya Cumhuriyeti’nin Türkiye için ticari anlamda hedef ülkeler yer aldığını belirterek, Ticaret Bakanlığı tarafından 20 puan ilave destek sağlanacak ülkeler arasında yer aldığını ifade etti. Başkan Yardımcısı Aydoğdu,Doğal Taşlar, Demir Çelik, Yaş Meyve ve Sebze, Un, Bitkisel Yağlar ve Endüstriyel Bitkiler gibi Çanakkale’nin öne çıkan ürünleri ile Endonezya Cumhuriyeti’nin potansiyel sektörleri arasında ortak benzerlikler bulunduğunu belirterek gerçekleştirilen ziyaret için Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat, Ekonomi İşleri Müsteşarı Toary Worang ile Ekonomi Bölümü Personeli Hasan Hüseyin Kocatürk’e teşekkür etti.

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat ile Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu tarafından karşılıklı olarak hatıra plaketi ve “Çanakkale Yemekleri” kitabı hediye edilmesiyle ziyaret sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosundan Ziyaret
 


Benzer Haberler