Furkan Sezer AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

29 Nisan 2018 Pazar 17:00

Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesi AK Parti Biga İlçe yönetim kurul üyesi Furkan Sezer parti binasında düzenlediği toplantı ile milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Toplantıya AK Parti Biga İlçe Başkanı Yüksek İnşaat Mühendisi Ahmet Şahin, yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Nesrin Sirkeci ve yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Ergin Tanrıkulu ve yönetimi AK Parti Biga İlçe Teşkilat Kurucu Başkanı Hüseyin Şenoğlu ve Mahalle temsilciler hazır bulundular.

Ak parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin; “Genç kardeşime başarılar diliyorum. Bizim geçmiş dönem gençlik kolları başkanı olan ve yönetim kurulu üyesi olan Sezen, parti yönetim kurulu üyeliğinden ayrılarak milletvekilliği aday adayı olmasıdan dolayı kutluyorum kendisine başarılar diliyorum dedi. Başkan Şahin, Haziran ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği seçimlerinde Türkiye genelinde ve Biga'mızda tarihte görülmemiş bir oy ile Ak parti bu seçimlerden başarı ile çıkacaktır” dedi.

 

Milletvekili aday adayı Furkan Sezen 1992 yılında Çanakkale'nin Biga İlçesinde dünyaya geldi.  İlk Orta Öğretimi Koçagür köyünde tamamladı. Biga Anadolu Lisesini bitiren, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesin İşletme Bölümünden 2014 yılında mezun olan Sezen, halen Çanakkale ÇÖMÜ Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimine devam etmektedir. Siyasi hayata Ak parti Biga Gençlik Kolları Üniversite Birim ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak adımını atan  Sezen,  Ak parti Biga Gençlik Kolları Başkanlığına atanmış ve Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yaptıktan sonra Ak parti Biga ilçe Yönetim Kurulu Üyeliğe ve Sosyal İşler Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Halen aile işletmesinde tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor.

 

 


Benzer Haberler