Genç Şef’in Başarıları Devam Ediyor

11 Nisan 2018 Çarşamba 11:00

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde ikamet eden Melih Çelik Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksek Okulunun aşçılık programından mezun olmuştur.

Daha önce katılmış olduğu gerek yurt dışı gerek yurt içi yarışmalarda aldığı derecelerle ülke gündeminde büyük ses getirmişti.

Geçtiğimiz günlerde 7-8 Nisan tarihleri arasında Trakya Aşçılar Derneğinin düzenlemiş olduğu yarışmada tavuk kategorisinde Altın madalya, modern Türk mutfağı kategorisinde Altın madalya, tatlı kategorisinde gümüş madalya ve üniversite ekip kategorisinde ise gümüş madalya ve ikincilik kupası alarak toplam da 2 altın, 2 gümüş 1 tane de ikincilik kupası alarak Çanakkale’yi en iyi şekilde temsil etmiştir. 

Gazetemiz muhabirine konuşan Çelik; “zor şartlar altında hazırlandığımız yarışmalarda bu ödülleri almak çok güzel bir duygu. Fakat maddi yönden bu tür yarışmalarda çok zorlanmaktayız. İsteğimiz bu yarışmalar için bize sponsor olabilecek kişi ve kurumlar aramaktayız”. Bundan sonraki hedefi sorulan Çelik; “daha geniş ve büyük kapsamlı olan yurt dışı yarışmalarına katılmak istediğini belirtti. Eğer sponsor bulunabilirse daha iyi işlere imza atacağımıza inanıyoruz ”dedi. 

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Genç Şef’in Başarıları Devam Ediyor
 


Benzer Haberler