Golcü Şampiyonlukla Veda Etti

09 Nisan 2018 Pazartesi 15:00

Biga’nın yetiştirdiği ender futbolculardan olan “golcü” lakaplı Metin yavaş aktif futbolculuk hayatına Adaspor’un şampiyon olarak BAL Ligine yükselmesi ile veda etti. 08 Nisan Pazar günü Biga İlyas Bayram Stadyumu’nda oynanan Adaspor-Karabiga maçında son kez Adaspor forması giyen Metin Yavaş, maçın 50. dakikasında arkadaşlarının omuzlarında sahayı terk ederken taraftarlardan olağanüstü sevgi gösterisi ve alkış aldı.

Metin yavaş 20 yıl önce 11 yaşında Bigaspor yaz okulunda futbol hayatına başladı. Yıllarca, minik, yıldız ve genç takımlarda gol kralı oldu.


Bigaspor, Karabiga İçdaşspor ve Adaspor’da da A takımında gol krallıkları yaşadı. Defalarca Türkiye şampiyonalarına katılarak, sayısız gol kaydetti. Futbol hayatında dönüm noktası Fevzi Elmas ile birlikte istendiği dönemde Çanakkale Dardanelspor’a küçük bir pürüz yüzünden transferinin olmaması oldu. O transfer gerçekleşse Metin Yavaş çok daha farklı konumlarda olur ve profesyonel olarak jübile yapardı. Bigaspor profesyonel takımında da kısa bir dönem oynadı. Bigasporun Amatör Lige düşmesi birçok futbolcu gibi Metin’in de futbol geleceğini sıkıntıya soktu. Mükemmel bir kişiliğe ve efendiliğe sahip olan Metin yavaş’a bizde Çarşamba Postası Gazetesi Ailesi olarak mutluluklar ve başarılar diliyoruz.

Sen futbolu bıraksan da futbol seni bırakmaz Metin Yavaş…

Sevgilerimizle.

 


Benzer Haberler