Her Hafta Bir Başkan

11 Temmuz 2018 Çarşamba 09:00

Biga Kavaklıkspor Kulübü Başkanı Recep Cesur

-Kendinizi Tanıtır mısınız?

Ben Recep Cesur 1972 Biga doğumluyum. Biga’da Sıhhi Tesisat, Kalorifer ve Doğalgaz Yapım İşleri yapıyorum.

Evliyim bir oğlum bir kızım var. Biga’da ikamet ediyorum.

-Kaç Yıldır Kavaklıspor’da Başkansınız?

Yaklaşık 5 yıl oldu ve üçüncü dönemim. Sporu ve futbolu çok seviyorum. Oğlumda futbol oynuyor. Kavaklıkspor Biga’nın bir mahallesinin takımıdır.

-Kavaklıkspor’dan Bahsedebilir misiniz?

Biga Kavaklıkspor 1996 yılında kurucu başkanımız Şadan Doğan ve arkadaşları tarafından kurulmuştur. O yıldan bu yana futbol dalında faaliyet göstermektedir. Çeşitli branşlarda şampiyonlukları vardır. Dernek Lokalimiz Biga Kavaklık mahallemizde olup, spor tesisimiz 18 Eylül Futbol sahasındadır.

-Kavaklıkspor’un Kuruluş Amacı Nedir?

Kavaklıspor1996 yılında Biga’da futbol dalında faaliyet göstermek, öncelikle minik ve yıldız futbolcuları yetiştirerek önce Bigaspor’a sonrada Türk Futboluna sunmayı amaç edinmiştir. Kurulduğu yıldan itibaren de bu amacını gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

-Kulüpçülük Zor İş, Siz Nasıl Bakıyorsunuz?

Evet toplum işlerinin hepsi zor. Futbol ve kulüpçülükte, Biga’da merkezde 4 kulüp var. Bigaspor, Adaspor, Çiceklidedespor ve Kavaklıkspor, tabi futbol haricinde de diğer spor dallarında faaliyet gösteren kulüpler var.

Son yıllarda amatör futbola para olayının girmesi bizim gibi kulüplerin faaliyetlerini zorlaştırıyor. Bizim gelirimiz yok. Kendi imkanlarımızla mücadele ediyoruz. Belediyemizin ve sevenlerimizin destekleri ile ayakta kalıyoruz.

-Şu Andaki Faaliyetler ve Renkleriniz?

Bizim renklerimiz kırmızı- siyah- beyazdır. Rıdvan Korucu antrenörümüz ile hem 2. Amatör Ligde hem de alt yapı yaş gruplarında müsabakalara katılıyoruz. Ancak antrenman yapacak saha sorunumuz var. Biga’da şu anda merkezdeki 4 kulübünde antrenman ve maç yapabileceği sadece Biga İlyas Bayram Stadyumu var. Yeterli olmuyor.

Bir an önce 18 Eylül Belediye Stadının bitmiş olan suni çiminin değiştirilmesi gerekli yoksa yeni sezonda antrenman sahası bulmak çok zor. Yetkililerden Biga’nın gençleri için bunu istiyoruz. Şu anda sadece bizim 150’ye yakın sporcumuz var.

-Biga futbolunu nasıl görüyorsunuz? 

Biga futbolda isim yapmış bir ilçedir. Birçok futbolcu yetiştirmiştir. Ancak son yıllarda alt yapılardan  futbolcu yetişmiyor ve Biga’da dışarıdan transfer yapıyor. Bu yıl hem Bigaspor hem de Adaspor BAL Liginde Çanakkale’yi temsil edecek. Ayrıca Çanakkale Dardanelspor’da geçen sezon BAL Ligine düştü. Çanakkale’den üç takım BAL Liginde yer alacak. Biga’daki iki kulübümüzde dış transfer ile kadrolarını güçlendiriyorlar oda paraya dayanıyor. İnşallah Biga Kulüpleri olarak alt yapılara daha çok önem veririz ve eskisi gibi futbolcular yetiştiririz. Üç takımımıza da BAL Liginde başarılar diliyorum.

-Son olarak Biga Halkına neler söylemek istersiniz?

Tabi bu bir gönül işidir. Bu gün biz varız yarın başkaları olacaklar. Kulüpçülükte tesis ve alt yapı çok önemlidir. Bunlara ağırlık vermemiz gerekiyor. Biz Kavaklıkspor olarak mütevazi bir bütçeyle sporcu yetiştirmeye çalışıyoruz kolay değil tabiki de bizlere destek olan başta kurucu başkanımız Şadan Doğan olmak üzere, kaymakamımıza, belediye başkanımıza, protokole, üyelerimize, tüm spor kulübü başkan ve yöneticilerimize ve halkımıza, kulübümüze hizmet eden antrenör ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca böyle güzel bir imkanı bana veren Biga Çarşamba Postası Gazetesi Ailesine ayrıca teşekkür ediyorum, her şey herkesin gönlünce olsun...

 


Benzer Haberler