Karne Töreni Bu Yıl TOKİ’de

08 Haziran 2018 Cuma 15:00

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılının sona ermesiyle birlikte TOKİ Hasan Tahsin Günay İlkokulu’nda karne töreni 08 Haziran Cuma günü gerçekleştirildi.

Yapılan törene katılanlar arasında, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga İlçe Milli Eğim Müdürü Erkan Bilen, Biga AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Ahmet Şahin, Biga Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Suat Uğur, Biga Halk Eğitim Müdürü Ali Hikmet Cevher, İlçe Eğitim Şube Müdürü Ebru Kaya, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler vardı.

Karnelerin dağıtılmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören başlatıldı. Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren, TOKİ Hasan Tahsin Günay İlkokulu Müdürü Mehmet Topal konuşmasında tören için seçilen okulun onların ki olmasından ne kadar mutluluk duyduğundan bahsetti.

Sonrasında konuşma yapan Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen: “Bu yıl Biga merkez ve beldelerle birlikte Milli Eğitime bağlı karne alan toplam öğrenci sayısı 13.898 olmuştur. Eğitim veren öğretmen sayımız ise 1021 olmuştur. 18 Eylül günü başlayan 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılımız bu gün itibariyle sonlanmış olup 17 Eylül günü 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılımız başlayacaktır. Bütün öğrencilerime güzel bir tatil ve başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

Kaymakam Mustafa Can ise konuşmasında: “Hepinizin karne tatilinizi sağlıklı ve huzurlu geçirmenizi diliyorum. Tatilde bol bol kitap okuyunuz. Üniversite sınavlara girecek öğrencilerimize de ayrıca başarılar diliyorum.” dedi.

Karne Töreni öğrencilerin hazırladığı güzel gösteriler ile sonlandırıldı.

 

 


Benzer Haberler