Müftülük ve Sivil Toplum Kuruluşları Elele

20 Eylül 2018 Perşembe 16:00

Halkımızı dini konularda aydınlatmak, etkili din hizmeti sunabilmek ve din hizmeti sunan görevlilerimizle sivil toplum kuruluşları arasında dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla, İl Müftüsü Arif Gökce, Necippaşa C.İ.H. Bircan Göçen, Tacettin Aslan C.İ.H. Yahya Çelik ve Baklacı C.İ.H. Hüseyin Akcan tarafından oluşan heyetçe, 17-20 Eylül tarihleri arasında sivil toplum kuruluşlarına çeşitli ziyaretler yapıldı.Halen devam eden, vatandaşlar tarafından beğenilen ve takdirle karşılanan ziyaretler, çeşitli aralıklarla yapılmaya devam edecek.

Ziyaret Edilen Yerler:

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Selçuk Semizoğlu, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı İbrahim Ejder, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Marangozlar Odası Başkanı Bayram Taşyapı, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Diyanet-Sen, Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Semih Başaran…

Aylık Mutat Personel Toplantısı Yapıldı

İl Müftüsü Arif Gökce´nin başkanlığında; 18/09/2018 Salı günü İl Müftülüğü Toplantı Salonunda il merkezinde görev yapan din görevlilerimiz ve kuran kursu öğretici hoca hanımlarla, aylık mutat personel toplantısı yapıldı.

Yeni öğretim yılına başlayan Kur´an Kursları ile alakalı bilgilerin verildiği, resmi ve güncel hususların görüşüldüğü, bilgi alışverişinin yapıldığı toplantı da Gökce şunları kaydetti:

“ Ülkemiz zor zamanları yaşamaya devam ediyor. Allah bizlere daha kötü günler göstermesin…

Ancak, dua etmek çalışmamayı gerektirmez. Milletimizin bizlere olan ihtiyacı her zamankinden daha fazladır. Çevremizde bulunan memura, işçiye, esnafa biraz daha yakın ilgi ve alaka göstermek, tebessüm ve tatlı dil ile onlara muamelede bulunmak, hem dini hem insani görevimizdir.

Çocuğu, genci, yaşlısı tüm vatandaşları kucaklayarak, kadın erkek demeden herkese ulaşmak için faaliyetlerimizi arttırmamız; bizler için, dinimiz, devletimiz ve milletimiz için yapılması gereken önemli işlerdendir. İş işten geçmiş değildir. Her şeye her yerde başlanabilir. Yeter ki istek olsun irade olsun.

Allah yapacağınız ve yapmakta olduğunuz faaliyetlerde muvaffak eylesin”

Müftülük ve Esnaf Elele

Çanakkale´de din görevlileri ve müftülük personelinden oluşan heyetlerce“Sivil Toplum Kuruluşları ve Esnaf Ziyaretleri”adı altında,10-22 Eylül 2018 tarihleri arasında; halkımızı dini konularda aydınlatmak, etkili din hizmeti sunabilmek ve din hizmeti sunan görevlilerimizle esnaf arasında dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla, esnaf ve sivil toplum kuruluş temsilcilerine yönelik olarak çeşitli ziyaretler yapıldı.


6 heyet halinde yapılan ziyaretler devam ediyor. Vatandaşlar tarafından beğenilen ve takdirle karşılanan ziyaretler çeşitli aralıklarla yapılmaya devam edecek.

Ziyaret Heyetleri        :

1.Heyet           :Dr. Hamza Yıldırım, Hasan Kantar, Hüseyin Fatih Işıldak

 Ziyaret Güzergâhı     : Sarraflar Çarşısı

2.Heyet           :Mehmet Ali Bal, Muhterem Çakmak, Yaşar Üner  

Ziyaret Güzergâhı      : Kordon(sahil)

3.Heyet           :Dr. Mustafa Boran, Ömer Kul, Ahmet Ünal

Ziyaret Güzergâhı      : Truva Caddesi

4.Heyet           :Aydın Doğruay, Ömer Turan, Ramazan Akgün

Ziyaret Güzergâhı      : Atatürk Caddesi

5.Heyet           :Hüseyin Şahin, Cengiz Karadeniz, Recai Bal

Ziyaret Güzergâhı      : Kepez Beldesi

6.Heyet           :Hasan Narin, Şahin Aygül, Nurullah Donkar         

Ziyaret Güzergâhı      : Demircioğlu Caddesi

Ziyaret edilen Bazı Yerler:

Mendilciler Tekstil, Giray Parfüm, Temizay Kuyumculuk, Turan Kuyumculuk, Pınar Kuyumculuk, Öztürkler Kuyumculuk, Atasay Kuyumculuk, Erten Kuyumculuk, İddia Bayi, Uzun Kuyumculuk, Kuyumcu Ali, Ar Züccaciye, Esat Kuyumculuk, Öztürkler Kuyumculuk, Türkerler Kuyumculuk, Melis Gümüş, Cep Servis Ahmet, Temizay Saat, Erkan Saat, Ömer Altın, Doğalgaz ve Kombi Dükkânı, Toshiba Bayisi ve Servisi, Yurdakul Öğrenci Yurdu, Uysal Market ve Şarküteri, Sütçü, Dumlupınar Taksi Durağı, Lokanta, Eczane, Berber, Manav, Çarşı Spot Mobilya, Antenci Cevdet , Kobak Gıda , Altın Emlak, Samsung Beyaz Eşya, Çavuşköylü Mağazası, Ayyıldız Sürücü Kursu, Ses Mobilya, Şenol Eczane, Mutlu Home Mobilya, Can Mobilya, Melidia Halı, Alsimo Mobilya, Teknik Servis (Telefoncu), Babacan Fas Food, Naz Çiçek Evi, Pietra Mobilya, Mobayn Mobilya, Tahiroğlu İkinci El Eşya, Class Mobilya, Samanoğlu Kasap, Sim Mobilya, Ünal Mobilya, Sıla Fastfood, Dozer Berber, Konya Mutfağı, Lilyum Pastanesi, Bayır Pastanesi, Saray Halı, Şen Pazar, Dadaş Spot, Prens Deterjan, Serkan Market, Doğa Kasap, Ocakbaşı Kebap, Örnek Kuaför, Merve Kuaför, Aytoklar Mobilya, Gıdışımlar Kahvesi, Vahdet Bakkal, Elit AVM, Baklacı Camii Çay Ocağı, Çetinkaya Gurme Şarküteri, Nazar Halı, Doğan Mobilya, Açı Emlak, Perman Perde, Yataş Bedding, Acıcık Çiğköfte, Hayal Home Desing, Deniz Mobilya, Barbaros Polinikliği, Tokgöz Mobilya, Öz Karadeniz Unlu Mamülleri, Saygın Mobilya, Remax Troia, Eren Beyaz Eşya, Coşar Halı Mobilya, Home Dizayn, Oto Yıkama, MS Group (Ahmet Bey), Pamukkale Turizm, İddia Bayi (Gürel Bey), Çıtır Market, Asya Pastanesi, Doruk Pide/Çorba, Birahane, Çınaraltı Köfteci, Uludağ Elektrikçi, Hırdavatçı, Fırın, İnternet Cafe…

Taziye Ziyareti Yapıldı

İl Müftüsü Arif Gökce; bir süre önce vefat eden Çanakkale Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan´ın annesi Aysel Mutan için, Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan´a taziye ziyaretinde bulunarak baş sağlığı diledi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Müftülük ve Sivil Toplum Kuruluşları Elele
 


Benzer Haberler