Nefes Kredisi Devam Ediyor

19 Nisan 2018 Perşembe 09:00

Şadan Doğan; “Nefes Kredisi Sezon Başlarken Üyelerimize Nefes Oldu.”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Nisan ayı başından itibaren kullandırılmaya başlanan Nefes Kredisi ile Biga TSO üyelerinin, başlamak üzere olan sezon öncesinde nefes aldığını söyledi.

Odamızın Mali Gücüyle 7 Milyon 800 Bin Tl Üzerinde Kredi Hacmi Oluşturduk.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’nin 6 ay ana para ödemesiz, 12 ay eşit taksitli toplam 18 ay vadeli ve aylık % 0,99 faiz oranıyla çok cazip olduğunu söyleyen Doğan, “TOBB’un katkılarıyla ve Odamızın mali gücüyle anlaşma yapılan bankalara para yatırdık, üyelerimiz için 7,8 Milyon TL’nin üzerinde kredi hacmi oluşturduk” dedi.

Biga TSO üyeleri, Odadan aldıkları “TOBB Nefes Kredisi başvurusu içindir” ibareli faaliyet belgesi ile anlaşmalı Halkbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Vakıfbank’a başvurarak, üst limiti 100 Bin TL olan Nefes kredisini kullanmaya başladılar.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu da; TOBB öncülüğünde başlatılan KOBİ’lere yönelik Nefes Kredisi’ne Türkiye genelinde, bir haftada 16 bin firmadan 2,5 milyar liranın üzerinde başvuru geldiğini belirtti. Hisarcıklıoğlu; Nefes Kredisi’nin KOBİ'lere güçlü destek sağlayacağını ifade ederek projeye yoğun talep geldiğini, bu sebeple çok mutlu olduklarını söyledi ve Nefes Kredisi hacminin 5 milyar liradan 7,5 milyar liraya çıktığına dikkati çekti.

 


Benzer Haberler