Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek

29 Mart 2019 Cuma 13:00

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 31 Mart yerel seçimlerine günler kala, adaylara destek için sürdürdüğü çalışmalara hız vererek, art arda düzenlenen mitinglere katılıyor. Biga’da önceki akşam düzenlenen Birlik ve Beraberlik Mitingine katılan Ceylan, bir sonraki akşam Bayramiç Mitingine, son olarak da partisinin Ezine’de düzenlediği mitingine katıldı. Ceylan, Bayramiç ve Ezine mitinglerinde yaptığı konuşmalarda çiftçinin yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, “Çiftçi gerçekten geleceğe güvenle bakıyor. Ama bizim çiftçimiz değil Meksikalı çiftçi şu an geleceğe güvenle bakıyor. Taylandlı çiftçi şu an geleceğe güvenle bakıyor. Sırbistanlı et üreticisi şu an halinden memnun” diye konuştu.

“Martın Sonu Bahar” sloganı ile seçim çalışmalarını adaylara destek amacıyla sahada aralıksız sürdüren CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, gündüz esnaf ziyaretlerinde bulunurken, akşam saatlerinde de adayların düzenlediği mitinglere katılıyor. Ceylan ilk olarak, Biga Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’ın “Birlik – Beraberlik Mitingine” katıldı. Bigalıların yoğun ilgi gösterdiği CHP mitingi öncesi Ceylan, Işık ve partililer Biga sokaklarında yürüyerek halkı selamladı.

“Sırbistan, Meksika, Tayland Çiftçisi Geleceğe Güvenle Bakıyor”

Ceylan ertesi gün ise Bayramiç, Menderes Mahallesi’nde düzenlenen mitinge katılarak halka hitap etti. Burada yaptığı konuşmada iktidarın tarım politikalarını eleştiren Ceylan, tarıma yönelik üretim planlamaların yapılamadığına dikkat çekerek, gelişmiş ülkelerde tarımsal üretim planlamalarının yıllar öncesinden yapıldığını söyledi.  Türkiye’nin tarım alanında ithal ürün cennetine dönüştüğüne belirten Ceylan, “Nohut ithal, pirinç ithal, mercimek ithal, saman ithal, et ithal bu ülkede. Sırbistan’dan et getiriyoruz” dedi. Ceylan iktidarın tarım ithalat rejimini ağır bir dille eleştirerek “İktidara geldiklerine ne dediler“Bizim sayemizde çiftçi artık geleceğe güvenle bakacak!” Bir şeyi doğru söylemişler çiftçi gerçekten geleceğe güvenle bakıyor. Ama bizim çiftçimiz değil Meksikalı çiftçi şu an geleceğe güvenle bakıyor. Taylandlı çiftçi şu an geleceğe güvenle bakıyor. Sırbistanlı et üreticisi şu an halinden memnun” diye konuştu. Ceylan, 17 yıllık AKP iktidarının sanayiyi de bitirdiğini ifade ederek, “Bakın şeker pancarı fabrikalarını sattık, tuttuk tank palet fabrikasını sattık. Bunu bırakın özel sektör zor durumda. Dev gibi şirketler konkordato ilan ediyor ve çok ciddi maddi sıkıntılar içindeler” dedi. Aynı şekilde verilecek oylarla bu düzenin ağırlaşarak devam edeceğini ifade eden Ceylan, “Türkiye üretmeden tüketen bir ülke konumuna gelmiş durumdadır” diye konuştu.

Ceylan, “Öğrencelere Rüşvet Teklifi Siyasi Ahlaksızlık” 

Ceylan, AKP ilçe teşkilatının üniversite öğrencilerine kendilerinin mitingine katılmaları için 150 lira ve “derslerde başarı garantisi” teklifine ilişkin görüntülerin internete düşmesinin ardından da Ezine’yi ziyaret etti.  Ezine’de ilk olarak esnafı ziyaret eden Ceylan, AKP teşkilatının “para” ve “not” karşılığı öğrencileri mitinglerine götürme çabalarının siyasi ahlaka yakışmayan çok çirkin bir davranış olduğunu ifade ederek, “AKP seçimi kaybedeceğini artık farkındadır. Martın sonu bahar olacak merak etmeyin” diye konuştu.

Akşam saatlerinde de adaylar ile birlikte Ezine Seferşah Mahallesi’nde düzenlenen mitinge katılan Ceylan, burada da halka hitap etti. CHP Adayları için destek isteyen Ceylan, iktidarın tarım ve ekonomi politikalarını ağır bir dille eleştirirken, AKP’nin Meksika, Tayland, Sırbistan çiftçilerinin hayatını kolaylaştırırken, kendi çiftçimizin hayatını sürdüremeyecek halde olduğunu söyledi.

 


Benzer Haberler