Protokol Bayramlaşması Cumhuriyet Meydanında Başladı

15 Haziran 2018 Cuma 21:00

Ramazan Bayramı protokol bayramlaşması Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Bayramlaşma törenine Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık,  Çanakkale Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir,Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tarık Bişirgen, Biga Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Soyutürk, Ak parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin, CHP İlçe Başkanı Atilla Diren, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Engin Tanrıkulu, MHP İlçe Başkanı Ahmet Tekin, Çanakkale CHP Milletvekili Adayı Özgür Ceylan, Çanakkale MHP Milletvekili Av. Arda Bozkurt, Çanakkale İYİ Parti Milletvekili Adayı M.Tamer Ergün, İYİ parti İlçe Başkanı Mehmet Emir, Emniyet Müdürü Alaaddin Tekin, Sağlık Grup Başkanı Dr Kıvanç Işık, Esnaf Odası Başkanı İbrahim Mutur, Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Ferah, mahalle-köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Ramazan ayını Allah’ın izni ile tamamlamış olduk. Bayramlar birlik ve beraberliğin had safhaya çıktığı önemli manevi günlerimizden biridir. Birlik ve beraberliğimiz inşallah buralarda sözde kalmasın hayatımızın tüm alanında ülkemiz için bunu devam ettirebilelim. Hepinizin bayramını kutlarım” dedi.

Biga Kaymakamı Mustafa Can; “30 günlük Ramazan ayı boyunca oruçlarımızı tuttuk ve ibadetlerimizi yaptık. Bayrama kavuştuk. Allah, bir dahaki Ramazan ayını da kavuşturmayı nasip etsin. Bayramlarımız en güzel günlerimizdir. Küslüklerin dargınlıkların giderildiği dayanışma ortamının sergilendiği bu günleri de inşallah bizlerde en güzel şekilde değerlendirmeyi bilelim. Bayramlaşma törenine gelen herkese teşekkür ederim, bayramınızı kutluyorum” dedi.

Protokol topluca Cumhuriyet meydanındaki törenin ardından Emniyet Müdürlüğü ziyaretinde bulundu. Burada Emniyet Müdür Alaaddin Tekin tarafından karşılandılar, emniyet müdürlüğü sonrası Jandarma ziyaret edildi ve Jandarma Komutanı Tarık Bişirgen ve askerler tarafından karşılandı.

Biga Huzur Evi ziyaret edildi. BİSEV Başkanı Servet Bayram, Huzurevi Vakıf Müdürü Aysun Samsak ve çalışanlar protokolü karşıladılar burada kalan yaşlılar ile bayramlaşma yapıldı ve sohbet edildi ve son olarak Biga Devlet Hastanesini ziyaretler edildi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 


Benzer Haberler